RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isn't The Green My Favorite Colour?

+2
Hate mail
ВЈТ
6 posters

Strana 4 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći

Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Uto Jan 25, 2011 7:41 pm

Hate mail ::Mesto a od njega i sve ostalo zavisi od tvoje vizije. Razmisli dobro.
Za coveka tvojih nazora, a rekao bih i obrazovanja i inteligencije, mozda je intenzivni zivot istocne obale, a ja tu mislim na konurbaciju Washington D.C.-Philadelphia-New York-Boston matching lokacija? Ili Raleigh-Durham "rewsearch triangle"? Sto sve ne znaci da toga nema svud okolo, ukljucujuci i Southwest, Floridu, Gulf. Dapace.

Florida, Southwest, Gulf = -50% housing katastrofa, visoka nezaposlenost, odumiranje industrija, lower-end services jobs. Ruralne oblasti su tek mrak. Imam jednu poznanicu u Kanzasu, ne moze da se opasulji gde se obrela.


Kljucno je pitanje cime Slawen namerava da se bavi na srednje staze. U pocetku, OK svaki posao je dobar - po mogucstvu gde ima prilike da razgovara sa sto vise ljudi.

Koliko je moguce uskociti u corporate world bez prethodnog iskustva? Moguce je, ali realno potrebna je neka odskocna daska. Do tog trenutka, koliko vredi ziveti u kraju koji ima izuzetno visok standard zivota? U tom smislu Teksas i Florida su mi bolje kombinacije za dobar start-up.

Plus, sad je prilika da se mazne nekretnina za neki dobar deal. Kupis stan u Majamiju sad, za par godina kad se cene oporave ili uzivas tamo ili ga prodas i uberes profit.
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Uto Jan 25, 2011 10:36 pm

Kljucno je pitanje cime Slawen namerava da se bavi na srednje staze. U pocetku, OK svaki posao je dobar - po mogucstvu gde ima prilike da razgovara sa sto vise ljudi.

Taxi driver? Plumber? Cashier? Јесср/мем conversation са повременим изливима...

Шалу на страну, ту мистерију cime Slawen namerava da se bavi ја до данас нисам успео да одгонетнем, а бојим се да ми је време за размишљање истекло.
Знам само да не осећам потребу да се доказујем, градим каријеру, налазим задовољство у послу - успех тог типа сам већ постигао.
Срећом, родила ме мајка за све, па знам да бих у већини послова био подједнако добар. Проблем је у томе што сам ја мало различитих послова до сада у животу стварно радио (тек неколико, али право различитих), па да бих могао сад то некоме да бацим на сто и он се одушеви "Па јеботе, Рамбо, што ми се прије ниси јавио..."

Не бих волео, наравно, да паднем у неко ропство, да под старе дане са крезубом стоком мешам малтер или продајем осигурања српским имигрантима. Миссим, мене у Србији увек чека адвокатура, јел'те?

Али, са друге стране, знам поуздано да са својих јаких 44 морам да имам добар kick start да бих могао да се надам да ћу до педесете да уграбим неку службицу која ће ми омогућити мирно море наредних петнаестак година или јаче, до пензије. Читава концепција се заснива на томе.

Мораћу да погледам то око Мајамија. Сетио сам се да је Мрвица*, клинац одавде који је играо амерички фудбал за Мајами Стејт, мој клијент. Бојим се, ипак, да су цене некретнина тамо изнад мог тренутног платног разреда, без обзира што нисам тотални гоља. Оно у шта сам сигуран је да се не бих на почетку уваљивао у кредите, ово мало цркавице што сам скрпио би ми био лимит, па ако ме крене шара... Мада, рече ми Иван недавно да су цене на Флориди прилично шљонуле, можда ћу пријатно да се изненадим.

У суштини, пресудно је да се убрзо увалим у неку фирму.
Кад дођем до тога, упале ми се чеони режњеви. Продао сам у животу не знам ни сам колико аутомобила (од тога издвајам Шкоду стару шеснаест година - у року од петнаест минута откако сам поставио оглас** на њојзи, добио сам три понуде, а најупорнији од њих који ме је код кола чекао цео дан док се нисам вратио из Београда имао је ту привилегију да ми плати угодну цену), али кад треба да продам себе, немам ту дистанцу...



*210 цм/180 кг, али није могао да трчи и слабо се трудио.
**ПРОДАЈЕ МЕ!
А верно сам му служила (и ником другом) шеснаест пуних година, без икакве грешке. Лани ми је урађена генерална мотора, све је замењено, имам нове гуме, трошим само мало плина (атестирано!), изгледам као да сам јуче изашла из фабрике, регистрована сам до августа, али он је нашао млађу... Најгоре од свега, за мене тражи срамно мало пара!
СПАСИТЕ МЕ: телефон...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Uto Jan 25, 2011 10:46 pm

Znam jednog koji je dosao u USA u 44toj, i prvih 3 meseca vozio minibus izmedju O'Hare aerodroma i jednog Mariott hotela, dok nije uvezbao engleski, preradio rezime i uskocio u prethodnu struku (software developer). Drugi primer, lekar iz Srbije dok je polagao ispite za nostrifikaciju diplome (za lekare je to dugacak, 4-godisnji proces, ali ideja je tu) radio je svako vece kao Domino Pizza Delivery i super izvezbao jezik, people relations, you name it. Moj prvi posao je bio summer camp instructor (za mracnu komoru/fotografiju, international staff) tokom leta, a sledecih godinu dana sam prao mesaru (isto kao Roki Bilboa cheers ) svako vece.

Imas tustu i tmu poslova u usluznoj delatnosti koja po svojoj prirodi iziskuju neprekidnu interakciju sa ljudima. Vezbas govorni jezik, sitne cake, lokalnu, biznis kulturu dok u isto vreme zaradjujes i uopste se dobro osecas o sebi. A mozes da sretnes i upoznas ljude koji mogu da ti budu od velike pomoci u buducnosti. Spontanost moze da dovede do nepojmljivo dobrih prilika.
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Uto Jan 25, 2011 10:59 pm

Да, то и јесте идеја доласка на слепо - муваћу се ту неко време, бићу на позитивној нули и гледаћу шта се ради, вребајући први прави тренутак.

Међутим....

За који минут следи видео који зорно приказује оно о чему хоћу да говорим.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Sre Jan 26, 2011 12:15 am

Cuvaj cash i ne zaleci se sa ikakvom kupovinom nekretnina. Cene ce padati tokom cele godine, mozda i dalje drasticno. It will be a buyer's market jos sigurno 2-3 godine.

Plus, sto imas duzi 'radni staz' i bolji prihod, banke ce ti dati bolju ratu mada sa niskim cenama nekretnina, ni to nije najvazne. Najvaznije jeste upoznati kraj, i znati gde mozes da zivis na nacin koji ti odgovara (nije kuca od $90K u naselju A isto sto i kuca od $90K u naselju B, ili stan u naselju C), a da tvoja nekretnina bude relativno jednostavno prodata kad budes hteo da se odselis. Za takav osecaj, trebace ti oko godinu dana dok ne pohvatas sve sto treba. Sve dodje vremenom.

Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Sre Jan 26, 2011 12:23 am

Добар савет, само што сам ја овде навикао да живим у свом, а не туђем стану, па ми плаћање кирије дође као чисто бацање пара.

Ево о чему сам причао:
Не очекујем да си гледао овај цртаћ (Облачно са шансом да падају ћуфте), па да те упутим: овај мали са качкетом је додељен као сниматељ новинарки-почетници која треба да ради временску прогнозу; међутим...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Sre Jan 26, 2011 12:36 am

Odlican crtani, gledali smo ga u bioskopu.

Inace, istinita prica - na sve strane imas imigrante koji su u prethodnim zivotima radili druge stvari. To dobro dodje.


A neko nikako nemoze da prezali bivse dane. Negde 1994. dok sam radio u fabrici na liniji, sedeo sam sa vrlo neobicnom grupom, kao da su nas sa koca i konopca skupili. I medju nama bio jedan deda, najstariji medju nama, Pakistanac koji neprestano pricao kako ih je Indija unazadila u 17dnevnom ratu kad su im sve srusili. Jednog dana ga mi nesto zezali, i on prasnu i kaze da je on obrazovaniji od svih nas, i da je bio "bridge engineer". Wow, neko na liniji odvalio; odmah zatim neko drugi dodao "ako si ti bio bridge engineer, nije ni cudo sto vas je Indija razvalila za 17 dana".

Inace, bookmarukuj

[You must be registered and logged in to see this link.] za apartmane
[You must be registered and logged in to see this link.] za kupovinu nekretnina (isto [You must be registered and logged in to see this link.] )
[You must be registered and logged in to see this link.] - ovo dodje kao jedna od mnogobrojnih razglasnih tabli za poslove...
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Sre Jan 26, 2011 12:56 am

Мислим да је то нешто најгоре што човек може да уради себи - да мрзи свој живот због изгубљене некадашње (умишљене) величине.

Ја сам од малена прилично размажен, што значи да сам увек имао сигурносну мрежу, па тако и сад: закон ми дозвољава да своју адвокатску канцеларију "замрзнем" на две године због одласка у иностранство, па ћу највероватније тако и да урадим. Највише што могу за то време да изгубим је цца €20 К, а то није нешто због чега би човек потонуо у очај.
Са друге стране, може доста и да се добије, тако да....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Sre Jan 26, 2011 1:00 am

Што се пак језика тиче, сасвим сам сигуран да никада, али никада нећу моћи да га говорим без акцента. Дакле, само је питање са којим акцентом ћу да га говорим. Још једна ствар на којој треба радити.

animal
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Sre Jan 26, 2011 2:04 am

Akcenat ume da osciluje prilicno. Kad ne spavam 2 dana (a desava se) govorim bez akcenta; nekim danima govorim ga sa sumadijskim/gruzanskim naglaskom moga oca (upish). Jednom sam imao intervju sa dvoje Amerikanaca u nekom kaficu oko posla, jasno. Oboje su bili domaci (Jevreji k tomu). U jednom trenutku, ja izjavim: "You see, that sort of thing is done differently in my country...", na sta se oni zgledase. Ali ono bas visibly. Pa ce zena: "What do you mean 'your country'?". Tu ja shvatim da, mozda sto je kafic bio busy, mozda sto se nisam naspavao prethodne noci, da su oni mislili da sam i ja domaci, a sto mi i potvrdise ubrzo, u cudu.

Ti bre covece imas master's degree. Nema veze sto je pravo iz neke tamo male zemlje. Trazi HR pozicije, people-facing profesije, pogledaj neku poziciju pri sudu, pri advokatskoj kancelariji, pri bar-u, neku granu koja ima veze sa istocnom Evropom na primer. Znam da recimo financial services ovde uzima sve: od doktora raznih nauka do highschool dropouts. Kucam ovo sa telefona ali otidni na Google i potrazi sta sve moze da ispadne za tako neke opste opise tipa "hrr generalist position in nyc area", ili mozda mozes neki entry-level IT job, neki posao gde bi bio sef ili zamenik sefa kakve bank branch (retail) u kakvom manjem mestu? Nemoj samo taksi, malter, troker i te radove. 3-piece suit nosis? Ozenit si? Sta bi mogla supruga da radi? Jedan covek kod koga sam po prispetku ovde 1999. bio 3 meseca imao je svoju (trucking :)) firmu a supruga, da ne dangubi, zaposli se kao kasirka u Home Depot-u (kao Maxi radnja ali za kucanske materijale, alat, lamperije itd.). Brzo postane poslovodja, jer je jedina umela da govori i tako...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Sre Jan 26, 2011 2:22 am

Детс'а'спирит!
Па управо то и намеравам, да се продам добро у старту ако могу, док још имам европског шмека и ципела, па и пре него што пођем послаћу кварно срочен резиме на мејлове топ 500 или топ 1000 компанија које котирају на бурзи, неки менаџер за нешто сигурно могу да будем, миссим, колико то може да буде тешко lol! имам ја још скривених талената и неразрађених комбинација...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Sre Jan 26, 2011 2:34 am

Боктемазо, па овде је већ пола два, а сутра ме чека да браним једног свог пацијента - доктора.

Заборавих да обзнаним, данас ми она судија "прже људи са струју" закључила расправу у једној од пет-шест или ко зна колико парница против топлане.
Прихватила мој став да се ту ради пре свега о правном питању (оспорио сам основаност потраживања) и одбила предлог топлане да пре одлуке о њему вештачи "грејање кроз зидове, отворена врата и са степеништа", те "фиксне трошкове".
У Србији ме не би изненадило ништа, па и да у писменом отправку пресуде пише супротно*, али ми се због тога чини да сам успео. А можда су се и уротили да ме изјебу.

*То ми се, иначе, већ догодило једном пред Првим општинским судом у Београду: на последњем рочишту судија нам лепо рече да сам ја успео у тужбеном захтеву, колеги који је заступао противника да је изгубио (било још и смешно кад је протествовао због мојих трошкова превоза: "Па није морао колима да долази, могао је као и ја, аутобусом"), он јавио својој странци да су пукли и да спрема паре, мој клијент био присутан у судници, чуо својим ушима иначе ми не би веровао шта се касније издогађало, после суђења свратили на прасеће печење и младу купус-салату по мом избору, да прославимо... Кад је дошла пресуда, после четири месеца (што је само по себи сумњиво било), тамо пише контра. Прво сам мислио да је грешка у куцању, после добијем информацију да је противникова ћерка допејала из Држава и донела $$...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Sre Jan 26, 2011 2:59 am

Нешто размишљам: иронија судбине би била, рецимо, да ми на чувеном обавезном лекарском прегледу дан пре интервјуа (који кошта лудачки, башка вакцинација, као да идем у Африку, а не у Америку) "нађу нешто" - какав би то преокрет био.....
Наравно да неће, не само зато што сам здрав као бик, већ зато што је по среди најобичнија рутина (иако се својевремено мис Ревокед овде ишчуђавала над супернечјурал способностима отупелих школских лекара да баш на таквим проформе систематским прегледима открију најзагонетније болести), али замишљам какав би то заплет унело...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Sre Jan 26, 2011 4:59 am

Medjer ce onaj pancevacki precedent ("jedan bauk kruzi Srbijom; bauk ljudskih prava") da dobije i sequel?

Znas dobro da zasluzujes u najmanju ruku prekor za tu i takvu laku pobedu.

Zamahao si onim papirom iz "Pancevca" ovoj sto "przi sa struju", nje se dojmilo - a dobro si znao da hoce - pa je iz mesta (mada verovatno tek naknadno, uz meksicku seriju, podgrejan kupus od prekjuce ili u suCkom bifeu) pomislila kako bi bilo lepo da i ona o jednoj tako vaznoj prilici kakva su ljuCka prava izadje u novine i jos uz to na pravoj strani...

Shame, shame.

Shame on... shame on you...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Sre Jan 26, 2011 9:29 am

Инфект, "Панчевац" је, ма колико потенцијално круцијалан, одсудан, истовремено сам по себи био и најслабија карика, замало њиме да shoot myself in the foot.
Ако се сећаш целог чланка, добар део или скоро цела друга половина текста односила се на запањену реакцију званичника из "Грејања" јер се радило о ЈЕДИНОЈ таквој пресуди у досадашњој историји суда, која је потпуно супротна свим осталим пресудама у истоветним случајевима, са нарочитим освртом на изјаву тамо неке њихове праУнице да ће од председника Вишег суда затражити да преиспита место таквог судије (који тера уз кривак свима осталима) у Вишем суду.
Да ти се мозак смрзне, чак и ако ниси судија, од такве отворене претње преко новина, а како је тзв. србским неовисним правосудницима у души кад прочитају такво нешто, не треба посебно ни да наглашавам.

Зато сам ја, знајући за судијско пословично интимно непријатељство спрам писане речи (кад хоћеш да ништа не прочитају од онога што им напишеш у тужби или поднеску, пиши нашироко) одштампао целокупан текст из интернет издања Панчевца, скупа са претходном и наредним странама.
А онда сам дречавим наранџасто-розе-кајсија маркером означио само онај део текста који ми иде у прилог: да је конзумирање грејања право, а не обавеза грађана и да она баба не мора да плати ништа.

Свеједно, све то не би вредело ништа да није било пратећих услова и нешто мало адвокатске тактике:

1) претходно сам у одвојеном поступку већ био избоксовао пресуду (која је благовремено постала и правноснажна) да овај мој клијент може да се искључи са система грејања скидањем радијатора - то је оно што иде у изреку пресуде и што стиче правноснажност. Оно што иде у образложење исте (и не стиче правноснажност, не везује суд и нико не чита) је да сам приликом подношења захтева навео да је мој клијент спреман да плаћа оне фамозне "фиксне трошкове" и грејање заједничких просторија (због чега је суд на првом месту и пристао да донесе онакву антитопланску одлуку, да се разумемо), али да ће питање накнаде бити решено у посебном поступку. У тим посебним поступцима сам се правио луд - ко рек'о да ће да плаћамо? Ја?
2) успео сам да пет или шест поступака за плаћање грејања (пошто топлана тужи редовно, годину за годину) од како је мој клијент престао да им плаћа и након чега сам ја поднео ону тужбу за искључење са система, не буде спојено у један предмет; зато је сваки од тих пет или шест различитих судија оклевао и чекао да онај други повуче ногу, да види како ће тај да прође, па да га ископира. Топлана је у више наврата покушавала са спајањем поступака (били су нашли једног wimpија да им пресуди по њиховом мераку) али сам успео да им се одупрем. У таквим ситуацијама, кад постоји неколико истоветних поступака, обично се на седници судског одељења (грађанског, кривичног, ванпарничног, зависно од материје) заузима заједнички став и онда сви раде исто. Е, ту на сцену ступа Панчевац.
3) пошто се ставови грађанског одељења суда формирају на основу пресуде суда вишег ранга - Апелационог, Врховног касационог, а кад нема такве, онда може и на основу пресуде неког Вишег - ја сам лепо позвао свог колегу Миодрага који је заступао ону бабу у Панчеву и он ми човек послао фотокопије списа предмета, од чега ми је била најзначанија другостепена пресуда Вишег суда у Панчеву, у којој сам пронашао и (опет маркером, овога пута флуоресцентно зеленом бојом) означио исту ону реченицу која је објављена у Панчевцу, али и део образложења који се односи на разлоге такве одлуке: да у пропису СО Панчево којим се регулише испорука топлотне енергије (па пронашао такав пропис који важи у Крагујевцу и означио истоветне одредбе) није прецизно регулисан случај кад до искључења дође на основу судске одлуке (коју сам, како сам већ објаснио, имао у рукама по основу тужбе коју сам раније поднео; Панчевки Стевки је грејање такође било искључено, али зато што га није плаћала, па је "Грејање" тужило и по пресуди на њихов захтев искључило - ситуација заправо супротна, али по формалним консеквенцама истоветна), те да се стога не може примењивати аналогија када је грејање искључено на захтев корисника, а када је корисник, по тим прописима, обавезан да плаћа накнаду.

Е, таква пресуда (не новине, иако без новина, то јест без тебе не бих ни знао да таква пресуда постоји, стога ти захваљујем и нудим правичну награду, чим наплатим трошкове од топлане "у реструктуирању") је већ "судска пракса" и основ да се заузме став, па донесе пресуда...

И то би било то; понављам, нисам још сигуран да сам успео, све док не добијем пресуду и док не буде потврђена по жалби.
Ипак је топлана топлана, толико је наших људи у њојзи нашло посла, а уз то и суд дугује велике паре за грејање.
Значи, ствар може да буде и погубна по мене - ако су заузели супротан став, па сад опиче да сви пресуђују контра мог доброг клијента Гепе. Хјустон, ви гат'а'проблем!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Sre Jan 26, 2011 8:07 pm

Pancevac, Medjer, elektricni sporeti ... I totally lost you guys.


Anyways, medicinski pregledi su jednostavni. Oni su cak obavezni i ako hoces da ides na obicne studije. Kad sam ja dospeo na UIC, tamosnje birokrate mi nisu prihvtile prevod vakcinacija, pa sam morao sve jos jednom da dobijem. Nista mi nije falilo. Za greencard je pregled prilicno jednostavan, otprilike sve sto je deo godisnjeg pregleda (osim sto ne idu do prostate) Wink
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Sre Jan 26, 2011 8:48 pm

Pravicna naknada za mene je saznanje da sam, however minijaturno, pridoneo probitku ljuCkih prava i razborite jurisprudencije u ovom vremenu porodjajnih muka mlade srBske demokracije...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Sre Jan 26, 2011 9:13 pm

Ма, медицински преглед је не само директно супротан оној "Дајте ми ваше дужне, ружне и багљаве..." доктрини, већ и толико дискриминаторски да о томе не треба трошити речи, а најцрње је што се у нашим условима своди на обичну глобу; мени је ту најинтересантнија та ствар са вакцинацијом, која по својој природи има за циљ не да Америку заштити од болештина које бих ја тамо могао да унесем одавде (или из Турске, Бангладеша и Зимбабвеа), већ мене од болести које ме вребају у УСА, а у које спадају велике богиње, шарлах, ТБЦ и црни пришт. Као да мапирам извор Нила.

Штостиче наше (Hate Mail and myself) коресподенције у шифрама, ради се о типише србској стварности, о којој смо водили дискусију паралелно и овде и на 7К: треба ли човек коме је искључено грејање и даље да га плаћа или не. Надљудским напорима наших здружених снага, дошли смо до неког исхода тог судског поступка, за који ја још увек не знам какав је (засигурно), али закључујем какав би по логици ствари и ритму поступања суда требало да буде. Значи, могуће је да се деси сасвим супротно од очекиваног.

Међутим, већ у петак, прексутра, имам заказано друго рочиште код другог судије по истој ствари (само се ради о наводном потраживању топлане за другу грејну сезону), па ћу, на основу развоја догађаја тамо моћи да имам прецизније прогнозе.
Ако и он пресече као ова "са струју", биће то прилично јасан сигнал.

Ах, да, заборавио сам да наведем још једну могућност: ако се пред неким судом води више истоврсних парница, па они не знају шта да раде, нити могу да смисле јединствено решење на седници грађанског одељења, а немају инструкције "одозго" (министарство, виши суд), србски суци прибегавају следећој тактици: свако од њих донесе другачију пресуду - један усвоји тужбени захтев, други одбије, трећи уради нешто између (огуће је и то) - па онда све три или четири или пет пресуда оду по жалби на инстанциони суд. Она која буде потврђена постаје модел како треба пресудити у оним случајевима где пресуде буду укинуте и враћене на поновно одлучивање. Тако да....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Sre Jan 26, 2011 9:23 pm

...tako da se, sva je prilika, i makroskopski objekti kao sto su suCki predmeti pa i sami srBski tzv. sud povinuju zakonima (!) (?) [I know, I know...] kvantne verovatnoce.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Sre Jan 26, 2011 9:38 pm

Aaaaa, now I see.
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Sre Jan 26, 2011 9:40 pm

slawen ::Ма, медицински преглед је не само директно супротан оној "Дајте ми ваше дужне, ружне и багљаве..." доктрини, већ и толико дискриминаторски да о томе не треба трошити речи, а најцрње је што се у нашим условима своди на обичну глобу; мени је ту најинтересантнија та ствар са вакцинацијом, која по својој природи има за циљ не да Америку заштити од болештина које бих ја тамо могао да унесем одавде (или из Турске, Бангладеша и Зимбабвеа), већ мене од болести које ме вребају у УСА, а у које спадају велике богиње, шарлах, ТБЦ и црни пришт. Као да мапирам извор Нила.


Hehe, sto im ne objasnis to na sledecem intervjuu? Mozda im niko to dosad nije ukazao.
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Sre Jan 26, 2011 9:49 pm

Мислиш да не смем?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Sre Jan 26, 2011 10:03 pm

Иначе, цело поподне ми је потрошио неки поштени бизнисмен који је од државе узео кредит од €120 К да би као имао неку производњу, за обезбеђење им дао авалиране менице и хипотеку на непокретностима вредности €1.5 М, није плаћао (нормално), па му банка која му је авалирала менице звизнула принудну наплату и блокирала рачун.
Пошто је лика болео стојко за то, он је као и нормално радио у кешу и на црно, рачун му је био у блокади дуже од три године, па је Народна Банка сад иницирала стечајни поступак пред Привредним судом, који је из предострожности отворио претходни стечајни поступак.
И сад дошао да му ја смислим начин како да изигра банку за кредит, државу за ПДВ (јер је цене залиха приказао књиговодствено три пута нижим него стварно да би умањио порез) и како да му не продају хипотековану непокретност.
Послао ми га неки мој ранији клијент.
И седео ја ту са њим у кафани, причао, објашњавао, калкулисао као нешто, богме и мозгао, прегледао гомилу неких папира, пресуда, чудеса, колико сам дужан - погледам ја на сат, кажем €100 за ово време и оно што ће ми још требати да проверим неке ствари, тек ће он ух, извинте, али ја нисам понео паре.
Платићу вам у уторак.

Невероватно.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Sre Jan 26, 2011 10:09 pm

slawen ::Мислиш да не смем?

Nemoj posle da bude da te ja izazivam! Znam da smes, ali nemoj :)
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Sre Jan 26, 2011 10:19 pm

Da pogadjam: gospodin nosi bowler klobuk a u kafani ste rucali pljeskavice?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 4 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu