Isn't The Green My Favorite Colour?

Strana 14 od 17 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail taj Čet Sep 15, 2011 3:14 pm

...and justice for all.

Kad se skucis malo, javi se i Davidu (valja se).
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Sep 18, 2011 4:18 pm

'Оћу.
Миссим, АКО се скућим.

Има ту један мали проблем са тим станодавцима.....
Ох, Боже, помози ми кад ми требаш.
slawen

Broj poruka : 5750
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Sep 18, 2011 5:10 pm

O cemu se radi?

Traze da si zaposlen?

Idi na SerbianCafe, diskusija "Emigracija" i potrazi da li ima neko "nas" u Richmondu ko bi izdavao ili ko zna za nekoga, "naseg" ili ne, ko bi izdavao stan, ostavi e-mail.

Probaj da se na SC/Emigraciji raspitas i gde su eventualna srpska/ex-YU drustva/crkve u Richmondu ili u blizini pa probaj da odes do tamo; mozda neki pop zna nekoga ili tako nesto.

Nabavi mobilni telefon; trebace ti za te poslove trazenja (stana, posla).
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Sep 18, 2011 5:25 pm

"I only arrived here 4 days ago. I'll show you my passport and the visa/entry stamps if you want. I was a successful attorney back in Europe, and I certainly made sure to be "financially prepared" on arrival here, knowing I'd have to secure lodging for my family while we look for suitable employment".

Several key words here:

- passport (retko ko od lokalnih tejlesa uopste ima pasos).
- attorney ("wow"; self-explanatory).

- Europe ("wow").

- prepared ("ovaj ima para"). Tu je vazno napomenuti da su pare u (americkoj) banci a ne (bar ne sve) kod tebe.

- suitable empoyment (opet "wow"; ovaj je izbirac sto se tice posla, potpuno je siguran da ce naci dobar a ne tek bilo kakav posao; puca na veliko).

Igraj se sa psihologijom tejlesa.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Sep 18, 2011 5:31 pm

Make sure you (subtly) let them know you're Christian,,,
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Sep 18, 2011 9:02 pm

Sounds like a plan.
Или ћу једноставно да им понудим да им платим кирију годину дана унапред, под условом да ми дају једну месечну закупнину као дисконт. Aко уопште буду хтели да причају са мном.

Шалу на страну, ови су овде робови форме: SSN or bust! У банци неће ни да чују да ти отворе рачун ако га немаш, слична је ствар са куповином и регистрацијом кола, апликацијом за стан и осталим за живот неважним стварима. Док дочекам свој број (траје око три недеље плус још недељу-две толеранције) има да банкротирам по хотелима и возећи се таксијем (само на ово последње одлази ми око $100 дневно).
Слична је ствар са бројем телефона: пазарим јутрос нешто у оближњој радњи (хахаха, погоди: европске контра америчких утичница; на Логану сам у изнудици купио адаптерче кинеске производње - можеш мислити на шта то личи: парче беле пластике на којој су са једне стране две округле рупе, а са друге стране ту излазе два месингана плекчета - по симпатичној цени од 14 ипо долара и мислио сам целим путем на овамо како да не заборавим да се тим лоповима једном осветим; пошто имам потребе за истовременим радом неколико електричних уређаја потражио сам решење у најближој продавници и један покрупнији старији црнац са брковима и наочалама покушао ја да ми прода сличан модел за $29.99 и малтене се увредио што сам се шокирао ценом; зато сам јутрос купио упаковани пар америчких "виљушки" и шрафцигер за све скупа 2.49 + 0.99 = $3.48, грицкалицом за нокте исекао постојеће европске "виљушке" на кабловима на компјутеру и камери и очас посла намонтирао америчке утичнице, подривајући тиме свесно америчку економију и сво време презирући себе због урођене мржње према мануелном раду) и љубазна касирка ме пита желим ли да постанем њихова стална муштерија са картицом и свим благодетима које из тога проистичу. Кажем да хоћу ако то њу весели, она каже да јој то утиче на шансе да постане радник месеца и кренемо у процедуру попуњавања подужег упитника које је почело спеловањем имена и презимена, а завршило мојим скрушеним признањем да немам телефон. Како бре немате? Лепо, ја живим у хотелу прекопута. Па јел' имате тамо телефон? Имам, али не знам број.
Гледала ме као лудака.
Исто онако како су ме јуче гледали у једној другој продавници у коју сам ушао да се распитам колико још има да жипчим до Доџовог дилершипа где је требало да нађем извесног Рикија (на кога ме упутио Џорџ из Хјундаијевог представништва речима "Ма нема до тамо ни пола миље.") "You are not far away, just five minutes that way." "Он фут?" питао сам ја.
"HAHAHAHAHAHAHAHA!"

Црква нема у Ричмонду, нити у целој Вирџинији.
Миссим, наша.

За те друге наше нисам ни гледао, што џабе да горим интернет људима (мислим на ове из хотела) кад ту леба нема.

И тако...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pon Sep 19, 2011 12:08 am

To su svakako deprimirajuci developments.

"Nase" sam u kontekstu pronalaska razumnog smestaja pomenuo/sugerisao iz razloga licnog iskustva (1997. i 1999.) ali i zbog toga sto je njima fakt da si "nas" u neku ruku ista vrsta osiguranja koju ti, u vidu SSN-a, traze ti poplaseni seljaci koji nikad nisu videli stranca. "Nas" se plasi domacih a ti sto ti traze SSN se plase stranaca (in general: not necessarily foreigners, but strangers) i treba im, ovo vec sigurno podozrevas, nesto od Uncle Sam-a, od drzave, da bi te "progutali". Svejedno sto si ti mozda masovni ubica koji se lepo ponasao u ambasadi. Fetish drzave.

#1 big mistake odlaska u male gradove i flyover states je - smallmindedness njihovih okupanata i uvezani skuceni "ways & means" za prometovanje, razmenu, dogovor, trust/poverenje, garanciju, cost/benefit rezonovanje i interakciju svake vrste sa njima. Fizickim i pravnim licima jednako.

Ovde y NYC sam dvaput (septembra 1997. i januara 2000.), oba puta sa studentskom vizom i bez SSN-a, bez problema otvorio checking account (2000. checking & savings) u CHASE Manhattan banci. No questions asked. Stavise, turisti redovno otvaraju checking accounts. Ti dole su moroni koji nista ne znaju o bankarstvu. Neka jadnica se uplasila da uopste pita svog supervisor-a da li to moze i ti tako nisi uspeo da racun otvoris.

Granted, mozda su poludeli posle 9/11 state-sponsored vojne vezbe, kao mi 1991., pa sad postrojavaju sve.

Opkladio bih se, svejedno, da ovde ne bi imao tih problema.

#2 je to sa kolima. Ne znam kako se nisam setio ranije da te upozorim, ali veliki gradovi su tako organizovani da ti ne trebaju kola i akanje oko njih. Javni prevoz, autobuski i podzemne zeleznice, te za zaista sitnu lovu vrlo brzo i pouzdano otpremi do bilo koje tacke (i nazad). I tako 365 dana u godini, svake godine, zauvek. Dok "u unutrasnjosti" imas tu situaciju da svi moraju da voze kola po sat vremena za sve sto nije setanje kuceta po kraju. Pa insurance, pa gorivo, pa registrovanja, pa parking, pa policija, pa popravke, pa generalke: cost, cost, cost, and then some more cost on top of that; da ne pominjem kolomast.

#3, a mozda u stvari #1-a, je da u gradu poput mog NYC-a, sa 8.5 miliona ljudi - gradu koji je beachhead Evrope na ovom i dalje negostoljubivom kontinentu punom krajnje sporih ljudi - mnogo lakse naci sve to sto je tebi sad goruce: i posao i smestaj i "nase" pa i sasvim kultivisane "njihove" pa i sasvim kultivisane neke trece koji su isto tako nekad davno stigli ovde sa par kofera (kao moja stanodavka Irkinja) pa su mozda malo bolje "tuned into" problematiku novopridoslih. I tako redom. A nisu bas zatvorenih vidika kao ta ekipa sto se zakucala u SSN. Zbog obima poslovanje, zbog zakona velikih brojeva, zbog toga sto svako dete sa tri cuke iz ostatka Amerike hrli ovamo posle srednje ili vise ili visoke skole, sto gro visokokvalifikovanih emigranata dolazi ovde (i na jos nekoliko vecih mesta) - prilike su prosto nepresusne i na njih se moze naleteti u baru, u restoranu, u taksiju, u vozu, na ulici. Moze to i tamo, isto. But seriously, bar u mojim 12-godina iskusnim ocima (od toga 10 na Wall Street-u), ja sam u stvari reterirao, degenerisao se jer ni za sta nisam morao da se preterano trudim ili mucim ovde u NYC: sve mi je bilo i sada je na gotovo. Strasno. Nikad necu nauciti da vozim (vozi me Victor), ne treba mi kuca (ni mortgage, ni insurance, ni closing fees, ni property taxes, ni prilika da mi neko obije kucu i ubije me na spavanju) kad ima stambenog fonda na izdavanje koliko volis 3-4-5-6 spratova iznad zemlje u ok kraju, sa vratarom i alarmima (i video-nadzorom...), necu nauciti da kuvam (ima ko to radi "for a living"), i sve tako. Kazem, voleo bih da si ostao ovde pa da potegnem Irkinju ili vec nekoga (mozda bi ona znala) za naci ti smestaj ovde bez tih idiotarija a ja bih garantovao ako treba; a mozda ne bi ni trebalo jer sam sa njom u poslovnom odnosu 4 godine i ne moze biti srecnija. Word of mouth je ovde vazniji od svega.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 19, 2011 1:07 am

Well, да будем искрен, нисам баш питао за рачун у банци, већ у вирџинијском Кредитјуниону - налази ми се овде испред прозора од хотелске собе, па сам првог јутра по доласку уместо да подавим особе у својој непосредној близини одлучио да прошетам до њих и приупитам за увјете. Дакле, не знам шта би ми рекли у J.P. Morgan или у Бенк оф Америка (шта би ми рекли у Сити банци већ знам).
Мало даље се налази Нејви Федерал Кредит Јунион, можда сутра-прексутра одем до њих да се малко зезам, јуче сам пролазио туда и неки ликови из кола који су ишли на драјвтру АТМ су ми се онако баш лепо јављали, мора да је због ове моје нове кратке фризуре и озбиљног, скоро наредничког или боље потпуковничког става.

Све је то лепо што ми ти сад причаш и верујем ти да је истина.
Уосталом, видећемо: ако се не убацим у неку гајбу до четвртка - петка, може лако да се деси да поново запуцам тамо.
Интересантно је, међутим, да сви са којима сам до сада разговарао овде хвале своју варош (кој аи није тако мала, прилично згуснута и компактна метроерија броји милијун и по душа).
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pon Sep 19, 2011 2:03 am

SC ima "SAD", New York i Chicago separatne diskusije.

"SAD":

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 19, 2011 2:16 am

Не знам како би то могло да ми користи?
Миссим, ако уопште треба да ми користи...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 19, 2011 2:33 am

Занимљива ствар у току: управо покушавају да ме преваре код куповине кола.
Бар тако изгледа.

Кад човек отвори крејгслист кар & трак секцију, прво му изађе упозорење да се чува куповине кола која су знатно испод цене, а плаћање је уговорено преко ибеја. У ствари, прво те упозоре да се чуваш оних који нуде да ти дотерају кола тамо где хоћеш, то је 100% мућка, па онда оних са ибејом.
И ево сад као нека жена продаје ауто са смешном километражом и екстра ниском ценом и тражи да јој дам личне податке, како би могла да удеси плаћање преко ибеја.
Хаос.
Одговорио сам јој да бих јој радо завирио под хаубу, а што се тиче плаћања, преферирам кеш или cheque (не знам зашто ми мој уредник текста ово подвлачи?). Очекујем да ће да ми одговори како би ми радије довезла ауто.

Чудо од земље. У првих пар дана су пробали да ми продају дрогу у по бела дана, срећом сам избегао да будем нападнут и опљачкан, а ево сада пробају најједноставнију могућу шему за превару на мени...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pon Sep 19, 2011 4:56 am

Ma nadao sam se da imaju veci izbor gradova, da ne kazem "Richmond, VA" pa ako bi voleo da ostavis pitanje ili oglas.

Uradio bih to ja da me nisu, sa svih IP adresa sa kojih sam se ikad javio na SC-u permanentno banovali sa tog bosanskog sajta; ne mogu cak ni nov profil da otvorim.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Sep 20, 2011 1:33 am

slawen ::

Чудо од земље. У првих пар дана су пробали да ми продају дрогу у по бела дана, срећом сам избегао да будем нападнут и опљачкан, а ево сада пробају најједноставнију могућу шему за превару на мени...

.... and counting.
Девојче од којега сам требао/морао да искукам привилегију да ми изда стан тако што ћу да је умилостивим плаћањем једногодишње кирије унапред наредила ми је да јој то пошаљем написмено. Ваљда није могла да верује каквих све кретена има на свету, или је једноставно хтела да ме као сваког сома замара, док не одустанем од даље борбе (за стан!).
Сад отворим свој ПТТ вебмејл (пошто ми из неког разлога хотмејл не ради мало пошто сам се обрео у Америци) и имам шта да видим - њин сервер је одбио моју поруку као спам, јербо долази са сумњиве адресе - србског вебмејла.
АААААААХ!

Вотс некст?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Sep 20, 2011 1:37 am

А за ону "самохрану мајку" која продаје кола да би прехранила ситну ђецу сам био стопосто у праву - чиста превара.
Не знам да ли је то нешто у земљишту, води, ваздуху, поднебљу генерално, али у мени се буди денунцијантски монструм који би је тако радо пријавио надлежнима, само да знам коме и како....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Sep 20, 2011 2:31 am

Ma pusti to; mozda i ona/on nekog peca po sluzbenoj duznosti.

Next: yahoo.com, Gmail. It's free, a i na slobodnoj teritoriji je.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Sep 20, 2011 2:36 am

A tvoj hotmail vrlo verovatno ovog casa spamuje sve dobre ljude na tvojoj listi. Desilo se i meni letos. Neko "preoteo" login, promenio password pa opicio po nekim kineskim lekovima itd.

Kad imas minut, otidni na idiotski MSN live saIt pa promeni password (mora da bude 12 karaktera, mala slova, velika slova, brojevi pa cak i undescore ("_") da bi ti potrajao...

Internet...
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Sep 20, 2011 2:48 am

Devojce vrlo verovatno, buduci 1st-line sitni sluzbenik ciji besmisleni posao i u najboljem od svih svetova visi o koncu, hoce da svome jednako suvisnom komandiru voda to dadne napismeno e bi li zajedno vlasniku tog stana to prodali.

Mozda te ne kontaktira zato sto onaj jos nista nije odgovorio ili ga obraDZuju.

Ima tu jos jedna sitnica: stanovi obicno postaju available prvog u mesecu a sad smo tek 19-ti.

Mozda onaj mora nekog da iseli/saceka da se taj iseli prvo.

Plus - plus - ti iz agencije te drze vezanog na kratko jer znaju da si "needy" i tim "radio silence" pauzama ti prave privid ne znam kakve traznje i bukiranosti (prijavio si vec ranije one trikove sa "kandidatima" koji su se nespretno materijalizovali I tomu slicno).

Again, samo spekulisem, nemam naravno pojma sta misle i sta rade (if anything).

Moze da se desi da te zamajavaju do prvog.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Sep 20, 2011 3:28 am

Или је то једноставно американ веј - да ти не кажу директно непријатну вест.

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Uto Sep 20, 2011 11:34 pm

Ovo jos malo pa kao Pisma iz Amerike Iljfa i Petrova sunny

dobrodosao sunny
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Sep 21, 2011 1:46 am

Боље те нашао.
Како ствари иду, можда ускоро и збогом.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Sep 21, 2011 5:31 am

Вежба из енглесог:

How do you like America so far?
Well, sir, I have to admit that I'm a little bit disappointed. I thought American people lives in much better conditions.
I haven't seen much, but what I saw makes me wonder how the hell those Russian bastards ever managed to lose the bloody Cold war?

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Sep 21, 2011 7:57 pm

tajno oruzje: propaganda. Zapadna (citaj americka) propagandna masina je nezamislivo jaca (i uvek bila) al' suptilnija od sovjetske... in more ways than one, i to je to...simple as that...
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Sep 21, 2011 8:11 pm

kad sam dosla ovamo i odusevila se otkrivajuci sta sve mogu ako hocu da radim, pa onda polako pocela da otkrivam da je "sve" moguce ali da moraju da se slede forme, formulari, procesi, korak po korak....imala sam utisak kao da mi se na zivot spusta (nekako sa neba) ogromna resetka--utisak je bio maltene fizicki, opipljiv-- i da se nalazim u nekom lavirintu gde je moguce ici na sve strane gde god pozelim, ali je to moguce samo cineci strogo kontrolisane korake (adio Vizantijo)...pa ko voli nek izvoli

amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Sep 21, 2011 8:50 pm

slawen ::Вежба из енглесог:

How do you like America so far?
Well, sir, I have to admit that I'm a little bit disappointed. I thought American people lives in much better conditions.
I haven't seen much, but what I saw makes me wonder how the hell those Russian bastards ever managed to lose the bloody Cold war?

a uostalom, sad su se opustili i osilili, ne moraju vise da foliraju kao u dobra stara vremena
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 22, 2011 12:55 am

amans* ::kad sam dosla ovamo i odusevila se otkrivajuci sta sve mogu ako hocu da radim, pa onda polako pocela da otkrivam da je "sve" moguce ali da moraju da se slede forme, formulari, procesi, korak po korak....imala sam utisak kao da mi se na zivot spusta (nekako sa neba) ogromna resetka--utisak je bio maltene fizicki, opipljiv-- i da se nalazim u nekom lavirintu gde je moguce ici na sve strane gde god pozelim, ali je to moguce samo cineci strogo kontrolisane korake (adio Vizantijo)...pa ko voli nek izvoli

Yep.
Али ја имам један грдан проблем: време (је новац).
Фор инстанс, сутра треба да се нађем са неком рибом која ми каже "за најам стана нема проблема то што сте Рус (или Немац, зависи колико сам уморан у ком тренутку), довољно ће бити да проверимо ваш банковни салдо."

И ту улазимо у if - than петљу. Квака дваесдваипо.

In order to open a checking account, you have to be a resident of Commonwealth of Virginia/USA.
But, in order you could become a resident of Virginia/USA, you need a checking account, so landlord could check up on you.

Оцена за уметнички дојам?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 17 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: