Isn't The Green My Favorite Colour?

Strana 2 od 17 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  ВЈТ taj Uto Jan 18, 2011 8:15 pm

Tromotorac ::
Film je fenomenalan, ali verujem da tesko moze da se razume van americke/severnoamericke/(anglo?) kulture.
Како то?

Admin

Broj poruka : 1338
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 18, 2011 8:24 pm

Ја сам, пиле, северноамерички некултуран. militarykrez
slawen

Broj poruka : 5759

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 18, 2011 11:54 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tromotorac taj Sre Jan 19, 2011 12:18 am

врло_јак_тим ::
Film je fenomenalan, ali verujem da tesko moze da se razume van americke/severnoamericke/(anglo?) kulture.
Како то?

Pa bas kao sto sam naslov filma kaze, dosta toga se iz dinamike filma, dijaloga propusti ako ne zivis u sredini u kojoj je prica sastavljena i napisana. Ja sam mnoge filmove video drugim ocima u mojim pred- ili ranim- imigrantskim godinama, od kako ih danas vidim.

Isto tako, vazi i obratno - nekoliko kolega i prijatelja su gledali Kusturicine filmove, ali sam npr. morao da im objasnjam neke detalje iz Undergrounda sta to znaci; ljudi jednostavno nisu upoznati sa tom kulturom i pojedine poruke nisu u stanju da interpretiraju kako bi oni koji su upoznati sa tom kulturom cinili.

Slawen ce [ako vec nije] uskoro uociti da u USA se ni za oga ne kaze "nekulturan" nego "different" (i slicno), ili da "interesting" uglavnom nije u pozitivnoj konotaciji.
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 12:24 am

Не - културан.
Не поседује северноамеричку култуту. Пробао да се нашали.
Зато ми филм досадан.

У ствари, више некако предугачак.
Пробаћу да нађем један сјајан кратки филм који је ишао на Дискаверију, или тако негде, о неком Јапанцу који правио луткице, па као ракетице, ма сјајно.... Траје можда два минута и производи исти осећај као и Изгубљено у преводу.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 12:27 am

Eво га: [You must be registered and logged in to see this link.]

Није Јапанац него Кинез (ваљда) из Хонгконга, али то му дође на исто.
И, јел' било потребе да се толке паре дају за снимање Изгубљено у... кад по Африци се спаљују од глади?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 12:49 am

... А као осведоченом мизантропу, мени та осамљеност сред милијуна прилично годи, догод имам неколико (макар и измишљених или случајних) људи око себе да ми буду огледало.
Овакав став зна да прилично изнервира, знам....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  E taj Sre Jan 19, 2011 1:55 am

clickme [You must be registered and logged in to see this link.]

"The stranger is thus being discussed here, not in the
sense often touched upon in the past, as the wanderer
who comes today and goes tomorrow, but rather as the
person who comes today and stays to morrow. He is, so
to speak, the potential wanderer: although he has not
moved on, he has not quite overcome the freedom of
coming and going. He is fixed within a particular
spatial group, or within a group whose boundaries are
similar to spatial boundaries. But his position in this
group is determined, essentially, by the fact that he has
not belonged to it from the beginning, that he imports
qualities into it, which do not and cannot stem from the
group itself."

E

Broj poruka : 33
Datum upisa : 12.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 2:04 am

Ово морам да прочитам.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  E taj Sre Jan 19, 2011 2:05 am

slawen ::Ово морам да прочитам.
da veDZbas engleski

E

Broj poruka : 33
Datum upisa : 12.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Jan 19, 2011 2:11 am

Како то?

Pa bas kao sto sam naslov filma kaze, dosta toga se iz dinamike filma, dijaloga propusti ako ne zivis u sredini u kojoj je prica sastavljena i napisana. Ja sam mnoge filmove video drugim ocima u mojim pred- ili ranim- imigrantskim godinama, od kako ih danas vidim.

Isto tako, vazi i obratno - nekoliko kolega i prijatelja su gledali Kusturicine filmove, ali sam npr. morao da im objasnjam neke detalje iz Undergrounda sta to znaci; ljudi jednostavno nisu upoznati sa tom kulturom i pojedine poruke nisu u stanju da interpretiraju kako bi oni koji su upoznati sa tom kulturom cinili.

Slawen ce [ako vec nije] uskoro uociti da u USA se ni za oga ne kaze "nekulturan" nego "different" (i slicno), ili da "interesting" uglavnom nije u pozitivnoj konotaciji.

Hang on a minute, ја не живим у САД-у, никада заправо тамо нисам била (Канада се не рачуна, а вјерујем ни моје блиско окружење људи из САД-а), али рецимо "different" и "interesting" ми је итекако познато. Такође, овај филм доживљавам готово као личну причу, јер свака ситница у њој одише оним што је свако од нас странаца осјећао у Јапану (када смо на многа питања да ли нам се нешто свиђа одговарали: Errr, yeah, it's quite interesting; It tastes different /а онда је different у многим стварима прерасло у but good different/...). Тако да, можда је само потребно некад бити lost in translation да би се филм разумио.

А што се Кустурице тиче - можда би и мене које објашњење просвијетлило...

Poslednji izmenio врло_јак_тим dana Sre Jan 19, 2011 2:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Jan 19, 2011 2:13 am

slawen ::
Није Јапанац него Кинез (ваљда) из Хонгконга, али то му дође на исто.
You've got to be joking! Suspect

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tromotorac taj Sre Jan 19, 2011 2:49 am

Како то?

Hang on a minute, ја не живим у САД-у, никада заправо тамо нисам била (Канада се не рачуна, а вјерујем ни моје блиско окружење људи из САД-а), али рецимо "different" и "interesting" ми је итекако познато. Такође, овај филм доживљавам готово као личну причу, јер свака ситница у њој одише оним што је свако од нас странаца осјећао у Јапану (када смо на многа питања да ли нам се нешто свиђа одговарали: Errr, yeah, it's quite interesting; It tastes different /а онда је different у многим стварима прерасло у but good different/...). Тако да, можда је само потребно некад бити lost in translation да би се филм разумио.

А што се Кустурице тиче - можда би и мене које објашњење просвијетлило...

Da, i da.
Tromotorac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 10:13 am

E ::
slawen ::Ово морам да прочитам.
da veDZbas engleski

Али чим сам дош'о до овога:
intelligence always finds expansions and new territories, an achievement which is very difficult
to attain for the original producer with his lesser mobility and his dependence upon a circle of customers
that can be increased only slowly
, знао сам да је Јеврејин то написао. Погледам горе - стварно Зимел.
Хехехе.
После говори о објективности....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 10:42 am

Миссим, да не будем погрешно с'ваћен, упркос томе што ми је Сајнфелд у најмању руку одвратан, а онај Лари Дејвид некако изван кадра, ценим да бих себе највише деградирао кад бих почео да опонашам једног Грунфа.

Елитизам подразумева претходни индивидуализам, одбија логику једнаких стомака и најмањих заједничких садржилаца/највећих заједничких именитеља, па била то нација, вера или број ципела.

Сјебасте ми тему, а тако сам лепо хтео да кукам о изгубљеном самопоштовању.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 10:50 am

И да се вратимо оној лепој причи о странцима: ја између осталог и одлазим за Америку да бих разрешио један унутрашњи конфликт, да бих интимни субјективитет коначно поклопио са спољним фактицитетом; ја сам себе овде непрекидно и све више доживљавао као странца, иако сам био у својој земљи, међу својима, говорио својим језиком и седео у својој фотељи. Зато одлазим тамо где ћу заиста бити странац, па више неће бити збуњујућих сигнала и непријатних ситуација.

Звучи шашаво....

Онај човек је будала. Постоје прави странци и ситуациони.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Jan 19, 2011 12:53 pm

slawen ::Миссим, да не будем погрешно с'ваћен, упркос томе што ми је Сајнфелд у најмању руку одвратан, а онај Лари Дејвид некако изван кадра
It's OK, honey.

Елитизам подразумева претходни индивидуализам, одбија логику једнаких стомака и најмањих заједничких садржилаца/највећих заједничких именитеља, па била то нација, вера или број ципела.
Звучи скоро као једна језгровита и тачна дефиниција. Једино што је нетачна.
Сјебасте ми тему,
par for the course, јеби га.

И да се вратимо оној лепој причи о странцима: ја између осталог и одлазим за Америку да бих разрешио један унутрашњи конфликт, да бих интимни субјективитет коначно поклопио са спољним фактицитетом; ја сам себе овде непрекидно и све више доживљавао као странца, иако сам био у својој земљи, међу својима, говорио својим језиком и седео у својој фотељи. Зато одлазим тамо где ћу заиста бити странац, па више неће бити збуњујућих сигнала и непријатних ситуација.

Наравно. Зашто би било шашаво? Па ја сам l'etranger од своје 18. године. У којој год земљи да живим. Али ако не намјераваш да будеш вјечити странац као ја, онда вјерујем да желиш да се скрасиш у Америци. А ако се скрасиш у Америци - please, let go. Јер имаш оне који се друже са земљацима (од којих знам да ниси ти). Имаш оне који воле да иду по манифестацијама, обљетницама и домјенцима себи сличних странаца (знам да ниси ни то). Има оних који настављају да просипају своју анти-отаџбинску жуч, чак и онда када су довољно далеко да их се ништа од свега тога не тиче, те од те силне патетике која тврди да то није, имаш осјећај да је све то само имитација живота (немој да будеш ни тај). Let go, be free to be l'etranger к'о човјек.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 1:28 pm

Пиле чикино lovekiss
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 20, 2011 1:49 am

Испричао ту скоро Игор Мандић причу како је неки тамо њихов хрватски човјек накамарао пара у Америци, па решио да себи тамо направи реплику завичаја за којим га душа болела.
И послао он овамо инжењере и архитекте и мајсторе и социологе, они све то лепо премерили, снимили, и стварно му тамо направили савршену копију његовог дворишта из тамо неке Загоре, са малом кривом каменом кућицом и дрљавом кривом каменом оградом, и у дворишту бунар и козе и кокошке... И гледа газда све то и види да је све савршено, само му нешто недостаје, а онда угледа тамо једног кога су ангажовали који, како се која коза или кокошка посере, а он одмах говно хвата, брише неком метлицом и склања.
И таман кад је тај хтео да побрише ново говно које је избацила нека коза, повика газда "Не дирај, па то је оно право, то је оно што је недостајало, мирис мога детињства, мирис мога завичаја!".
Како рече Мандић: "Neka ovo ne zvuči suviše sarkastično (a zašto ne?), ali našemu čovi bez govna nije bilo pravoga mirisa domovine!"

Ево цела прича [You must be registered and logged in to see this link.], али ја сам је већ прочитао, тако да ви не морате.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tromotorac taj Čet Jan 20, 2011 7:10 am

Jel bese i Pavicev "Predeo slikan cajem" bese imao zidanje kopije iz otadzbine (mrzi me da odem do police, nisam tu knjigu dodirnuo od zadnje selidbe)? Svejedno, takvi projekti su sasvim moguci, izvodljivi i ima ih, for the money. Nova Gracanica u Third Lake, IL je ista, novija i lepsa od originalne Gracanice, a i ne ratuje se oko nje. Mozes i lepo da se prosetas i da uzivas u crkvi, u parku, uz jezero, ili sta ti je volja. Kome se svidja, super.

Gledano iz mog ugla, whats the point? Pa ne idemo mi iz "otadjbine" negde drugde da bi smo pravili kopiju i vukli sa sobom svoje obicaje, identitet i sva sranja koja se vuku vec cca 1200 godina od kad su sisli sa karpata i zaglavili tamo gde sada postoje. Ja nisam otisao u svet da mi nedostaje Jugoslavija (tad je jos postojala) ili Srbija; otisao sam jer mi je bila mala, kocila me i nista pametno tamo nisam video. Zato odoh, i sto pre sam se otarasio mentalnog tereta, tih dijasera, crkvienoslkolskih "zajednica" (i federalnih i raskolnickih, to se jos uvek tu i tamo posmatra ko je u kojem klanu), to je zivot bio laksi, bolji, veseliji i blizi licnom uspehu.

U Maslovoj piramidi covekovih potreba, na dnu su fizioloske potrebe, na vrhu self-actualization. E do tog dela se ne dolazi drukanjem u srpskoj bratksoj pomoci uz satelitski televizor i prenos RTS programa. Zbog toga nije ni trebalo da se putuje.

Imao je Pavic jedan dobar savet u onoj gorespomenutoj knjizi - promenis zemlju gde su tvoji ocevi bili pobednici, promenis jezik, i promenis ime. I onda si slobodan, kao trik karta koja okrece celu igru u tvoju korist. Konacno.

Ovaj ovde overio.
Tromotorac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 20, 2011 10:06 am

Но некако ми се све чини да је ово Мандићево ипак, ако није дубље, а оно је многозначније, тачније општије (што би рекли "ми правници") од тог сечења веза и збацивања емоционалног терета. И требало је да лепо илуструје моју реакцију на претходни текст који је са нама поделило гвоздено пиле чикино.

Сечење веза за мене почиње овде - разделићу пре поласка своја вина која не стигнем до тад да попијем, оставићу овде своје беле кошуље и својих 200 кравата (ево слике једне)

Оставићу овде цео свој живот са надом да ћу тамо некако успети да се реинкарнирам.
Па ако се након одласка не јавим ни за 40 дана....

П.С. "Предео.." нисам читао. Или се бар не сећам да јесам.
П.П.С. Оно нису жуте флеке на пругастој кошуљи, већ се кроз њу назире даска за пеглање.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Jan 20, 2011 6:07 pm

Nikako da se nakanim:

Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 23, 2011 10:49 am

...the risk of your pet making you sick is relatively small, at least compared to the sheer number of people who sleep with their pets (more than half of all pet owners in the U.S.)...

Сетих се Шурде, кад је са Једноруким Крстивојем упао у онај ексклузивни хотел, па питао рецепционара "Могу ли ја да добијем собу, а да не морам никога да јашем?".
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jan 24, 2011 1:23 am

A ту је и проблем имена.
Требало би да одаберем неко прикладно за нову домовину, донт ју тинк со?
Де Шон звучи добро, Џебедаја такође.

Да чујем предлоге, сугестије?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pon Jan 24, 2011 1:45 am

Ne preteruj. Pitaj nesto sto ima smisla. I oko cega mozda mozemo da ti pomognemo. Billy Bob, Deepak, Dakota Ray, slawen, Barack Hussein, Zbignew - sve ide. Imam jednog lika na poslu, iz Minska, Belorusija. Ima jedno od tih nasih imena sto se zavrsava na "slav". Zovu ga "Slava".
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 17 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu