Isn't The Green My Favorite Colour?

Strana 5 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen taj Sre Jan 26, 2011 10:25 pm

Не, не једем фаширано месо (кад год могу да избегнем) а и било ми је време између оброка; он је уза све носио и неку блиндирану алуминијумску актовку као у Дај Хард 3, у једном тренутку сам помислио да ће све да нас дигне у ваздух.
Што је најбољи штос, прешао је 170 километара да би дошао до мене.
А није знао да му требају паре.

Вратиће се тај....
slawen

Broj poruka : 5766
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 12:03 am

Ал' се намешта: [You must be registered and logged in to see this link.]
kiki kiki kiki kiki
Јел' тебе питали да ли има директни лет?
Изгледа су чули за мој подли план са фертилизацијом Србије, па се уротили да ми ускрате задовољство лета од Атине до Будимпеште, па тек отуд (не одуд) за Америку...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tromotorac taj Čet Jan 27, 2011 12:08 am

Ja ne bih putovao njima. Ne zbog avio-kompanije ili niske frekvencije saobracanja, nego zbog klijentele. Bice to veselo drustvo u kabini..
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 12:23 am

У слушалицама Цеца, на видеу Гидра...

Летео сам руским Тупољевом од Лавова до Ст Петерсбурга. Човече, то полеће к'о ракета, скоро вертикално. И при томе маше крилима!
Имао сам врашку срећу да седим до прозора, у првом реду задње секције, што значи да се испред мог носа, на минус 5 центиметара од колена налазио зид тапациран итисоном у којем је баш у тој висини било избушено две или три рупе из којих је тукао такав ледени ваздух, да и данас осећам реуматске болове кад се сетим те авантуре. Како моја јакна и џемпер који ми је једна цура из Аранђеловца позајмила нису били довољни да спрече потхлађивање (нисам смео да њима зачепим оне рупе, ко зна докле би то упало), дрзнуо сам се да од бркате стјуардесе са орловским погледом и проширеним венама затражим ћебе: два пута ми је донела неку киселу воду у оним као јапанским ћасицама, а трећи пут ми оштро запретила да не пипам више дугмиће изнад главе (стекао сам утисак да су спремни да ме избаце са 10.000 метара).
Е, у том авиону је била екипа.
Руси свој унутрашњи авиосаобраћај доживљавају као Срби наш приградски - само што нису живе кокошке у пластичним цегерима унели.
Да не помињем да се од терминала до авиона иде преко писте за рулање пешке, са својим торбама у рукама, које додајеш једном припитом брки кад дођеш до авиона....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tromotorac taj Čet Jan 27, 2011 12:29 am

Priceless :)
Tromotorac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 12:31 am

А на Шереметјеву у то време она гумена трака за пртљаг није имала кружни ток, већ се завршавала изнад једне рупе у земљи дубоке око два метра, па ако не стигнеш да зграбиш свој кофер, чека те занимљиво искуство.
Са нама стигли били и неки Италијани и одмах се набили око те траке за багаж, деру се, гурају, тпу мајку им јебем какви су то Цигани, стојим ја постранце бонтонирано и гледам хладнокрвно док пролази моја торба, вратиће се, мудрујем, па нећу ваљда са жабарима да се отимам за ствари...
Кад оно јок, нема да обрне још један круг.
Неваспитани, али изгледа искусни Италијани одоше, нас двоје - троје воспитаних Срба стајасмо још мало, док она трака не стаде.
Нема више.
А где га мој куфер?
Па полако низ траку, до иза једног паноа који је скривао ту рупу.
А у њој све торбе једна преко друге.
Па спустисмо доле једног (после, кад нам је додао ствари, предлагао сам да га ту и оставимо, али су се ови плашили руске полиције) и тако....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 12:35 am

Једино чега се не сећам је како сам од Лењинграда стигао до Москве.
Био сам апсолутно контузован.
И како сам после свега завршио декинтиран у Кијеву, на некој клупици, док ме матора Монголка пита да ли сам Бугарин.

Од Кијева ме је до Пеште довезао Пушкин, који је у сваком вагону имао по једног мушког и једног женског редара, чији је основни задатак био да шпијунирају путнике до доласка на границу, где читав воз подижу дизалицама да би испод променили подвозје - руске шине су не знам ни ја колико шире од европских, да не би могли да их на брзину окупирају Немци ако у трећи свецки рат пођу железницом.
Пошто смо у нашем купеу ми пушили Марлборо који сам за последњих 20 швајцараца купио у некој берјоски, на граници су нас претресали као да из Русије износимо најважније државне тајне.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Jan 27, 2011 12:47 am

"A sta, nema direktni let do Beograda??". Iz Njujorka.

Primeti da su u ponudi SAO Shikaga i SAO TorontA.
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 12:53 am

У Москви сам био Громику на сахрани. Он је мало пре тога био препустио место председника президијума Горбачову.
Потрефило се да баш тад одемо до Кремља, кад наиђоше оне дуге црне гробљанске лимузине, ми шта ћемо, ред је да испратимо човека (сцена као из "Ко то тамо пева").... какав тужан крај једне епохе, били смо му аман једина пратња.
У то време нисам се уопште интересовао за политику, само за Наташе. Тако да нисам ни био свестан величине и симболике тренутка.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 12:54 am

Hate mail ::"A sta, nema direktni let do Beograda??". Iz Njujorka.

Primeti da su u ponudi SAO Shikaga i SAO TorontA.

Рајко ер.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 1:03 am

А испред Лењиновог маузолеја километарски ред.
Редови су тада били најнормалнија ствар у Русији.
Нико ништа није радио, само су стајали по тим редовима, читали књиге, играли сами са собом шах на оним минијатурним магнетним таблама или просто 'ватали зјала.
Ја као хтео да се направим добар, па оној из Аранђеловца да будем друштво неко време, док се не примакне улазу, а онда да се одвучем до неког хотелског шанка.
Кад оно прц, лутко, не може. Дала баба динар да униђе у коло... Неки билмез са пушком и оном шапком облика и величине стандардне тузланске тепсије ме ухвати за руку и назад у ред. Па ме још распореди да другарици Аранђеловац будем са десне стране (можда је било и контра) и ја да држим кишобран, не она, рука ми отпала.
А у самом маузолеју хладно као у гробу.
Кад сам то наглас рекао, ова почела да се смеје заразно (тако се жене изгледа понашају у присуству мртваца), тако да су се она двојица на мртвој стражи једва суздржала.

Овом приликом поздрављам наведену даму и све пензионисане припаднике Црвене Гарде.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 1:19 am

Лењин је иначе изгледао као да је направљен од пластелина. Невешто.

Комунизам се парао пред нашим очима.
Шетао ја тако по некој као робној кући која је у ствари цела једна улица као Кнез Михајлова, само су са обе стране две огромне симетричне палате, а не онако разноразне куће као у Београду, и све то одгоре покривено стакленом куполом.
Јад и беда, тако је Србија изгледала у јесен 1993.
Празни рафови, они нису имали чак ни пластичне кофе као ми, а онда на једном спрату хиљаде одела од твида. Као за патуљке.
И тако, упазим ја доле на улици кад сам изашао један ред, ма хиљаду душа у њему, завија иза ћошка и ко зна докле иде.
Заинтересује то мене, па кренем уз ред, да баш видим шта чекају.
Кад тамо неки баја изнео мањерку од прохрома и из ње посластичарском кашиком захваћа сладолед.
Е, сад дугујем објашњење: Руси су луди за сладоледом. У свако доба године.
Тада си могао на свакој трафици да купиш њихов државни сладолед, који је коштао 2 копејке и који је у ствари био снег захваћен у папирну чашу.
А овај, што су чекали за њега у реду, правили ваљда на неком колхозу од праве павлаке, да ли зато што сам се био ужелео, да ли због самог амбијента, тек ретко добар.
Стављали су само по једну куглу у неки широки плитки корнет.
Свако је могао да купи само по два корнета, то јест по две кугле.
Што је била обична будалаштина, обзиром да није било ни теоријске шансе да из оне мањерке намире ни десетину реда, а камоли све.
Видм ја то, па иако ми није било до самог сладоледа, решим да изведем социолошки експеримент in vivo, па оном батићу који је баш тад узео два корнета пред очи ставим двадесет, сто, двеста рубаља, не знам ни сам колико, то је можда било десетак долара, илити две њихове плате.
Онај ме човек погледа, па у мањерку, па опет у мене, зграби оне паре, даде ми сладоледе и ТРК НА КРАЈ РЕДА!
Мис Аранђеловац је била задовољна.
Ја сам био толико тужан да сам сутрадан неком пуковнику који је јео црни хлеб и саламу директно из месарског папира на бетонској огради испред неке продавнице на крају плаве метро линије понудио да ми прода шапку. Тад сам сигурно био најближе да заглавим робију.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 1:41 am

Са авионима иначе никада нисам имао нарочито среће - као децу су нас водили на неке фенси екскурзије, где смо рецимо летели из Београда до Сплита, и све онако 70-es кул, а тамо онда кружимо изнад мора пола сата јер не могу да нас приме да слетимо.
Или, други пут, не сећам се да ли смо пошли са Ћилипа или Тивта, углавном, при полетању чујем ја како нешто крља доле где су точкови, као нека зарђала врата.
Кад смо стигли до БГ, а оне стјуардесе поседале, бледе, везале појасеве и само се загледају.
Све је било у реду, само што су нас до Краљева возили аутобусима ГСП са седиштима од шперплоче.

Одавно нисам летео и уопште ми не недостаје.
Изузев облака гледаних одозго.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 2:15 am

Ја о Русима и сладоледу, кад оно... Декаденца трулог запада:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Данашњи Пост.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tromotorac taj Čet Jan 27, 2011 5:29 pm

Ako letis Bombardier CRJ-200, to su oni mali kanadski regionalni avioni sa 50 sedista u 2+2 konfiguraciji, kod njih se cuje slican prasak & vibracije prilikom uvlacenja tockova. By design and no big deal, ali je u tom trenutku milina posmatrati vas koji ne volite da letite.

Cuo sam puno prica o pijanim pilotima aeroflota. Cak su i ovde pre par godina uhapsili dvojicu, koji umalo da polete da nije bilo urnebesa u putnickoj kabini nakon sto su se putnici uspanicili nakon ocigledno neuspelog obracanja pijanih pilota putnicima. Kabinsko osoblje ubedjivalo putnike da je sve u redu, avion leti sam, ali ljudi nisu mogli da se smire od panike. Mora da su taj put piloti bili extra narajcani.
Tromotorac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 11:23 pm

Tromotorac :: Cak su i ovde pre par godina uhapsili dvojicu, koji umalo da polete da nije bilo urnebesa u putnickoj kabini nakon sto su se putnici uspanicili nakon ocigledno neuspelog obracanja pijanih pilota putnicima. Kabinsko osoblje ubedjivalo putnike da je sve u redu, avion leti sam, ali ljudi nisu mogli da se smire od panike. Mora da su taj put piloti bili extra narajcani.

Јеси ли слушао траке са снимком разговора аеродром - пилот/копилот/неко јаје у авиону председника Качинског?
petokraka

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tromotorac taj Čet Jan 27, 2011 11:26 pm

Nisam, sta je to bilo?
Tromotorac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 27, 2011 11:45 pm

Само да кажем да су се после Руси и Пољаци међусобно оптуживали ко је био пијанији.
Причали на енглеском. fly

Било све ђутуре, и снимак разговора са црне кутије, и они подаци из контролног торња и авиона, са све руском анимацијом како су се Пољаци скрљали на Гласу Русије, прави цртани филм, требало би да може још тамо да се пронађе.
А после Пољаци објавили своју верзију.
Треба ли да нагласим да су то резултати рада заједничке комисије?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tromotorac taj Čet Jan 27, 2011 11:54 pm

A zato ti ne volis vazduhoplovstvo. Mnogo si putovao Aeroflotom :)
Tromotorac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 28, 2011 12:02 am

Ма не, него, на пример, не волим да се возим ни аутобусима, ако могу бирам да путујем аутом. Сад, код авиона је то мало теже...

Само летење волим, посебно онај тренутак кад се одвајаш од земље.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tromotorac taj Pet Jan 28, 2011 12:07 am

Amerika je onda prava zemlja za tebe. Automobilom mozes gde god pozelis. Meni je jedno od najdrazih putovanja bio roadtrip Chicago-Phoenix, toliko da sam ga dva puta presao.
Tromotorac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 28, 2011 12:08 am

Којим аутом?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 28, 2011 12:19 am

Миссим, није свеједно: једном сам Југом пошао на море из Крагујевца, свратио до Краљева да видим маторце, па до Сарајева да се малко окрепим у друштву једне фине младе даме, па ка Дубровнику (у циљу избијања на Јадранску магистралу) и даље ка Ријеци и Пули, али сам негде залутао.
Црна ноћ, на радију пренос ванредне седнице Сабора Хрватске поводом балван-револуције, нигде ни једног саобраћајног знака vragec На крају свих нада око поноћи некако упаднем у уснулу варош, нигде живе душе, само испред кафића у центру седе неки весели момци; је ли, брате, куда одавде за Ријеку, питам ја, они ме гледају помало збуњено, па устаје један међу њима најтрезнији и најприсебнији и показује ми којом улицом да идем само право.... На крају те улице видео сам да сам био у Љубушком.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 28, 2011 12:23 am

Хоћу рећи, док сам се докопао Карлобага, болела ме свака коска.
Тамо ме је пумпаџија частио лименком пива. Мислио је да возим шмајсере "за наше" у Книн.
После сам у зору морао да се разгибавам по оним бетонским плажама Опатије са стоперком која ми се клела (кад је сазнала одакле идем) да подједнако воли и Туђмана и Милошевића.

Кад сам задњи пут препричавао ту догодовштину, појединци су били толико завидљиви као да им је стоперка неки род...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 28, 2011 12:31 am

Најслађе сам се возио кевиним Реноом 4.
Кад год сам био "између кола", ускакала је Бела Лађа. Знао сам у мрклом мраку, уз помоћ турпијице за нокте, Паркерице и камена који бих нашао поред пута да поправим пумпу за гориво (неки вентил унутра је испадао из свог лежишта, па би престајала са радом; требало је "само" турпијицом за нокте одвити шест шрафова који држе горњи део пумпе у коме се вентил налази, вратити на место округлу плочицу од неке браон пластике, па преко ње опругицу, па алуминијумски држач, а онда каменом ударати по Паркерици тако да се материјал од кога је направљено тело пумпе распљеска преко алуминијумског држача вентила, па би он онда остајао на свом месту неко време).

У њега је могло да стане нас деветоро, без већих проблема.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu