Књиге, интернет, филмови - вољум 5

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Књиге, интернет, филмови - вољум 5

Počalji  slawen taj Sre Jan 05, 2011 8:44 pm

amans* ::..uz to je prakticno i za dz

Mислим да је ово последње било пресудно.

Уз то, до открића овог паука (до којег не би дошло без Дискавери телевизије) опасности летовања у Турској су биле: салмонела, колера, тифус, велике богиње, лепра, затвор (због лоше исхране, или ако купујеш хашиш ван устаљених канала) и жвале.
Миссим, човек је проценио да вреди ризиковати.
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 08, 2011 5:37 pm

О Гинзберговом "Урлику" гледао истовремени филм.
Иако сам својевремено, дететом (кад је у питању избор између екранизација обавезне школске лектире и лектире саме) био прилично ригидно против истог (илити као што би рекао бивши Коштуница: и Европа и Косово), сад сам спреман да озбиљно ревидирам своје гледиште.

Ваљда ценим да ми није преостало времена за разбацивање.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 08, 2011 10:44 pm

Испало је да сам случајно, узгред, док сам нешто малао и чукао у компјутер симултано гледао емисију квиза "Музичке ТВ слагалице" у којој је овај буцко на слици у пругастој мајци (са попречним дезеном) на опште изненађење и неверицу свеколике публике, укључујући нарочито његовог противника, победио на самом крају у последњој игри "асоцијација" (која доноси највећи број поена) иако је претходно убедљиво губио у свим играма, доказавши не само да је глуп, већ и да није завршио ни четири разреда основне школе, а ни у кладионицу не иде (било неко питање из тениса, нешто око Нола и дружине).
[You must be registered and logged in to see this image.]
Елем, било је више него сумњиво како "зна" одговоре пошто би отворио само једно поље (од четири, иза којих се крију речи које би као требало да асоцирају на одговор), али још више то што би он рекао, на пример, "метал" а водитељка би усхићено ускликнула "Тако је! МЕТАЛАЦ!"
И то не једном, већ код сваке асоцијације. Закључио сам да је човек тотални дебил, кад није успео како треба чак ни да запамти одговоре које су му пре емисије дојавили.
А ја тај квиз уопште не гледам, гледао сам пре осамнаест година кад га је онај Нешковић који је био директор ПГП-а патентирао као ауторско дело, продао РТС-у и за водитељку поставио ил' ћерку ил' жену, слагаћу вас, па су снаге одмеравали онај Омер Екић из Крушевца, дипломирани правник који зарађује учествујући (и побеђујући) на свим могућим квизовима и Јан Пал, енигматско чудо од човека, који је победио у три серијала за редом (да, да, квиз иде у серијалима, чим заврши један, започне нови) па су га на крају запослили као специјалног саветника у квизу, само да се више не би пријављивао, јер им је дестимулисао остале такмичаре.
Е, изгледа да тим србским лопужама није било упамет да престану са тако очигледним крађама (зипа кад сам ја као крајње непажљиви гледалац из измонтиране емисије укапирао да је превара по среди), већ су наставлили и кроз следеће емисије, док се овај човек (на слици му се види само стомак) није изнервирао и отиш'о у пичку лепу материну. Пише Блиц о томе. clickme
Најбоља је у свему фаца буцова: само ти иди, мени лакше, ионако ништа тиме нећеш да промениш. Поуздан доказ да је све видео и све зна.
После Тадића, Евровизије, Фарме и сада Слагалице, оне Слободанове изборне крађе изгледају тако наивно.... башка што је прожело све поре друштва.
Сећам се, СПС-овци су знали да као контролори на бирачким местима, приликом бројања гласова у шаци скривају малу хемијску, па кад би наишли на листић на коме је неко заокружио, нпр. Вука, они би неприметно (што значи да не примети неки опозициони контролор, ако је баш тежак за врбовање) заокружили још један број испред било ког другог кандидата и онда би тај листић бивао проглашен неважећим.... Добра стара времена, кад су србски полицајци са шапкама на глави кидисали на демонстранте.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sub Jan 08, 2011 10:56 pm

"A sad, kad se ne zna ni kuj pije ni kuj placa, resio sam da izvadim stetu - makar crk'o!" -- iz "Ko to tamo peva".

Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 08, 2011 11:07 pm

Nožem izbo oca na Badnje veče (из Блица)

Знате ли о чему бих увек размишљао кад бих наишао на овакав наслов у новинама?

Зашто пишу "избо", а не "избоо", кад се лепо иговара са два "о"?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 08, 2011 11:20 pm

VAŠINGTON - Američka kongresmenka iz redova demokrata Gabrijela Gifords pogođena je danas metkom u glavu iz automatskog oružja, dok se obraćala na javnom skupu, ispred supermarketa "Sejfvej" u Tusonu u Arizoni, javlja "Hafington post". Američki mediji su prethodno preneli da je Gifordsova ubijena u napadu, a da je podlegla ranama u bolnici.

Prošlog marta ona je bila jedna od deset demokrata Donjeg doma Kongresa koji su bili kritikovani zbog njihove podrške reformi nacionalnog zdravstvenog sistema U to vreme, vrata Gifordsine kancelarije bila su razvaljena tokom incidenta koji se odigrao rano ujutro.

Читај Блиц да ти све буде јасно.

Истовремено решавам крижаљку у ЛА Тајмсу од 27. 12. 2010. па наиђем на питање "префикс уз septic", четири слова.
Таман стаје "ЈАМА" ал' није префикс....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 09, 2011 12:04 am

Јеботе, како је могуће ОВО clickme погрешно разумети?
Hospital: Ariz. Rep. Gabrielle Giffords expected recover after Tucson shooting that killed six including a 9-year-old and a federal judge

Arizona Rep. Giffords shot
Rep. Gabrielle Giffords, D-Ariz., was shot in the head and an unknown number of others were wounded Saturday when an assailant sprayed bullets into an area where the lawmaker was meeting with constituents.
By Shailagh Murray, David Fahrenthold and Clarence Williams
Saturday, January 8, 2011; 4:58 PM

Tucson - Doctors said that Arizona Democratic Rep. Gabrielle Giffords survived an attack by a man with a semi-automatic weapon outside a grocery store, but six others at the event did not.

Сад би требало у вези овога Галуп да спроведе истраживање коме Срби више верују: Блицу или Посту?
Пази кад знам резултате унапред...

Прејако ми и то што су у међувремену апдејтовали сајт, па сад стоји да је "само" тешко рањена, док је прво писало да је убијена, али је по Блицу и даље остала у редовима демократа. Упиш.
Зна се на кога се врше атентати и ко је једини прогресиван. Демократе, добри људи (изборни слоган из 1997.)
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 09, 2011 12:19 am

Содома и Гомора!

Goodbye, Mom and Dad. Hello, Parent One and Parent Two.
Parent One, Parent Two to replace references to mother, father on passport forms

Докле то иде...

Ај' сад на страну федерални Мериџ Акт, и сво позивање на Библију и ресто хомофобије, ал' што бре не оставе место у пасошу па да упишу по жељи ДЕТЕТА/родитеља/старатеља јал' мамас енд папас, јал' ово на парове разбројс'?
Миссим, не пишу руком ваљда, него ткомпјутером.
И како ће сад муж и жена да се договоре ко ће буде родитељ бр. 1, а ко бр. 2? Сви знамо какве су жене по том питању.
Замисли, због тога се разведу, па туже после државу што им упропастила брак?

Онли ин УСА.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 09, 2011 2:09 pm

Сад чујем (друге ме ствари одвукле од јутрос) да ова мала што упуцана уз конгресвуменку рођена на најн-илевен.

Символи по себи....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 09, 2011 2:18 pm

Номен ест омен:

"...Lokalni mediji su javili, pozivajući se na policijske izvore, da je Kastro (65) nađen kastriran ležeći u lokvi krvi...." (извештај "Новости" о убиству новинара Карлоса Кастра у њујоршком "Интерконтиненталу", за који још кажу да је луксузан)
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 09, 2011 2:40 pm

Како то раде на Б92: Невидљиви коментар

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Jan 09, 2011 2:55 pm

"Prozor mora pasti".
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Jan 09, 2011 2:59 pm

"U aprilu ste rekli: "Lova u oktobru!". Od tog obecanja proslo je vise od godinu dana. Nemoj da me lazete bre vise!".
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 09, 2011 10:59 pm

По добром америчком маркетиншком обичају „Зоки картице“ већ имају свој сајт на Интернету па могу и електронски да се играју. Намера му је да организује и светско првенство и то у Србији, а најбоље такмичаре сам ће наградити у маркама. Иначе, Павловић све што овде заради даје деци, школама и ђацима. Младим математичарима клуба „Архимедес“ поклонио двеста игара. Још пре одласка у САД, а и данас, Зоран Павловић у глави стално носи Платонову мисао: „Човек у животу иза себе мора да остави четири дела - да буде отац, да засади дрво, да сагради кућу и да измисли нешто“....

Миссим, у маркама?
Тај је баш давно отишао одавде.
Више о Зоки - картама читајте ОДОВУД, НЕ ОТУД clickme
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Jan 09, 2011 11:51 pm

Ne znam sta bih rek'o.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 5:46 pm

Prvi sa emitovanjem startuje TV “Pink” sa rialitijem “Dvor”, u čije će se odaje u nedelju useliti 24 poznate ličnosti koje će se boriti za nagradu od 50.000 evra. Slavni će živeti 45 dana u pravom dvorcu koji je sagrađen u Šimanovcima... rofl rofl rofl
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Jan 11, 2011 6:24 pm

Sehr interessant. Medjer ce morati da apdejtuju mapu zamkova u Vojvodini?

Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 6:30 pm

Привреда

Шимановци су последњих година постали велико градилиште многих великих компанија. У индустријској зони у Шимановцима је (до 2007) саграђено или се гради 28 објеката, међу којима су филмски студио Пинка и фабрике: „ЈУБ боја“, „Донкафе“, „Норд цук“, „Форнети“ и многе друге
(са Википедије)

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 6:54 pm

Ex-Con Allegedly Worked as Bogus Lawyer for 5 Years, May Have Watched TV Legal Dramas to Hone Skills

Идеје навиру...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Jan 11, 2011 7:23 pm

Cist reket. LBu-ha, kako sme on a nije lawyer"...

Svako bi trebalo da moze, kao nekoc u Rimu (mislim), da bude able to represent.

On a different but somewhat related note:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 7:33 pm

Такве више не праве:
The hubcap spinning, tramcar dodging, engine growling, tyre-screeching, high-speed pursuit through the streets of San Francisco was a triumph for Yates and his cinematographer, William Fraker, who made the daring decision to mount cameras on the cars themselves rather than shoot the scene from a distance. "The whole idea was to allow the audience to experience the chase like they were in the cars," said Fraker. Despite spawning a host of imitations, it is still regarded as the original and best car chase sequence in cinema.

It did not just depend on new techniques. Steve McQueen, whom Yates described as "a lot of macho", revelled in the death-defying driving scenes. To capture one segment, Yates joined him in the car. "I was in the back of the Mustang and Steve was going about 120mph," Yates recalled. "We came to the last downhill section and when we got to the top of the hill Steve was still going pretty fast. I tapped him on the shoulder and said: 'We can slow down now, we're almost out of film.' Steve said very calmly: 'We can't. There aren't any brakes.'"

The car duly flew past cast and crew members before McQueen managed to steer it on to an incline to bring it to a halt. "If it was anyone else, we might not have made it," said Yates. "Steve was a great driver."
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 13, 2011 5:42 pm

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Jan 13, 2011 11:16 pm

Floor polish police?

Daj bre malo hinta.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 14, 2011 12:06 am

Скулптура немачке полицајке која пиша по поду изазвала је бурне реакције по Европи.
Дело неког студента.

Миссим, ефектно стварно јесте.
И урађено великим потезом.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pet Jan 14, 2011 4:02 am

"Lepse je sa skulpturom".

Zanimljivi su mi ti studenti.

Nekad i sad.

Za 30-40 godina zvace usplahireno po 10 puta lokalnu postaju policije (negde; south of France, the riviera, neka od zenevskih nastambi, Marbella?) da otera neke tamo anarhiste, anti-globalization i tree-hugger studente iz njegovog $10 million upper class komsiluka...
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu