Srbija za svakoga

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 2:09 am

Што ме потсети (кад крене мисаони ток...) да ме је Иван чекао јер сам се био задржао у суду, пошто ми је баш тог дана стигла пресуда сад Управног суда који је по други пут, уз већ једну претходну пресуду Врховног суда који је пре био надлежан за те ствари, укинуо неко решење тзв. Војске Србије којим је неки војни мајстор скупа са 5.000 таквих истих другара у једном дану остао без посла.
Сад видиш у каквој сам ја позицији: интимно се у потпуности слажем са тим мерама на унормаљивању једне можда и највеће рак-ране ове болесне нације, а са друге стране заступам човека који их због тога тужи. Заступам и побеђујем (ово само условно, јер је пресудом Војсци дато право да читав поступак понови и онда поново донесе ново решење).
Зато ће ово бити Србија за располућене.

Е, видиш, да нисмо повели овај разговор ја бих потпуно заборавио на ту пресуду (били ови празници и тако то) и начисто се обрукао. Пошто Иван био ту, ја сам пресуду само овлаш погледао и бацио у торбу (као у бунар).
Овако, има да обрадујем бившег војног мајстора.
Кад смо почели тај процес, тужио сам Војску СРЈ, која је у међувремену постала Војска СЦГ, па Војска Србије.
Три државе, три државе, нигде 'лада нема....
slawen

Broj poruka : 5749
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Jan 11, 2011 2:12 am

Will you ever forgive me?
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 9:22 am

Србија за посрати се на њу:

Тема дана
Таблице одмах, саобраћајне дозволе на почек до месец дана
У појединим станицама полиције велике гужве, у другим, према речима грађана, издавање још није ни почело. – Без саобраћајне исправе не може се у иностранство
(из црне Политике).

А треба да путујем у Пешту за десетак дана.
Сутрашњи дан сам резервисао за чекање у полицији, због регистрације. Дан који не бројим. Рачунам да ми је ова говнарска земља, само по том основу, узела до сада 25 - 26 дана живота.
Сад поред све муке морам да тражим и ауто којим ћу да идем, након што свој региструјем.
СМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТ
СМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТ
СМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТСМРТ!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 9:33 am

А пази питање које себи евентуално поставља архичиталац црне Политике (по мишљењу надлежних):

Свакако најшокантнија вест за власнике возила, који су се почетком године упустили у, за сада, по многима „немогућу мисију” регистрације возила, јесте да ће на нову саобраћајну дозволу са чипом, од тренутка када предају захтев за њено добијање, морати да чекају и до месец дана. Прецизније, приликом предаје документације за регистрацију и добијање дозволе, добиће потврду коју ће користити до добијања новог документа.

Ова потврда не важи за вожњу у иностранству. Због тога се, власници возила, који имају заказана, како службена, тако и приватна путовања у иностранство, са правом питају због чега раније од надлежних нису обавештени да ће процедура регистрације и добијања нових докумената бити толико компликована, и да ће дуго чекати на нова документа.

Не, пичка вам материна каракушљива, питам се што вас Клинтон не поби, питам се који ли вам је то турски изрод јебо фамилију па сте испали такви ненормални, питам се како вас затући, питам се у нападу саморазједајуће ироније хоће ли сад добри наш Ивица отпустити начелника службе за регистрацију моторних возила, питам се, питам....

Питам се хоћу ли успети да ишта урадим у вези те Америке (не мислим на визу, то је најлакши део), па да се више не кидам са овим људским изметом.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Jan 11, 2011 3:40 pm

Leto je 2010.

Ja: kopam nesto po frizideru.

Mama: "Hoces da vadis pasos?".

Ja: "Pa imam pasos".

Mama: "Ma ovaj nas".

Ja: pogled ka mami pod uglom od 270 stepeni.

Svi u kuci: "Hahahahahaha!!!".

Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 5:07 pm

Majке су такве.
Никако да се уозбиље.
Моја ме пита да ли сам полудео кад хоћу у Америку. И још:
Шта ћеш тамо да радиш? Где ћеш да живиш? Од чега? Што си студирао и мучио се толико да би сад све то одбацио? Да ли знаш да тамо можеш да радиш само најбедније послове? Знаш ли ти каква је сад тамо криза? Шта ћеш да радиш са стварима овде? Нећеш ваљда да продаш стан и канцеларију? Познајеш ли икога тамо? Ко ће да ти се нађе бар у почетку? Шта ћеш ако се разболиш? Да ли ти хоћеш да ти ја умрем кад одеш?
И тако даље...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Jan 11, 2011 6:56 pm

Hej, pa i ja i jos neki ovde smo te pitali po nesto od toga.

Al' da ti ne sedam na muku.

Da je lako - nije.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 7:48 pm

Ма она то ради само да ми минира пројекат.
Хоће да ме поколеба.

Па ми тако доказује да изводим "скок у таму". Као да ја то не знам. Миссим, имам ја неки parashoot, само што једном ипак мораш да се спустиш на земљу.

Јеботе, ако због овога завршим на оним исељеничким форумима намењеним будућим емигрантима и проничући у њихове успешне приче из личног искуства, почећу да се дрогирам.
Већ сам чуо за једног који нуди новајлијама бесплатно своју "сталну" адресу у УСИ да је наведу у ембехади (што би рекли, облигатно се мора) као своју будућу где треба да им пошаљу документа, док се они "сналазе" негде другде. Ценим да гринкард може лепо да се прода?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Jan 11, 2011 9:08 pm

Ne bih znao. Za sve ima trziste, svaki dan skoro se tako iznenadim citajuci o tome sta sve genus Tejles (worldwide) radi.

Ipak, krsiti zakon ovde, pa jos na toj razini, potpis je ozbiljnog psihickog poremecaja (a sto je valjda i definicija prestupnika).
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 9:44 pm

Ма sucker се роди сваког минута.
Миссим, упознат си са процедуром: овде у ембехади ти само лупе усељеничку визу у пасош, а комплет документа ти пошаљу поштом на адресу у Америци; једини је проблем што добар део нас нема своју адресу у УСА, а ни никога "код кога би отишао", односно чију би адресу у УСИ навео још приликом интервјуа. Е, ту се нашао овај земљак да им учини: ево ти моја адреса, слободно кажи да на њу пошаљу та документа, пратићу ти их ја поштом чим стигну тамо где се ти стварно скрасиш кад се једном нађеш у Америци, а то је по правилу неко сасвим друго место. Миссим, објективне тешкоће и субјективне слабости, а и не иде да се уваљујемо човеку одма' кад нам је већ толико изашао у сурет.
Замисли сад веселог добитника зелене карте који пун поверења означи овог потпуно непознатог лика који није ништа друго до низ јединица и нула са адресом на интернету као свог доброг пријатеља коме ће америчка усељеничка администрација да пошаље документа. Сасвим могуће да грешим душу, врло вероватно и да постоје неки сигурносни механизми (али по свој прилици post festum, зашто би држава бринула твоју бригу и пре слања зеленијех карти и социјалсекјурити бројева проверавала коме шаље, кад си дебил да сам дајеш такве податке; онда сноси и последице) али крађа идентитета није резервисана само за Мексиканце које сам малочас видео на ТВ-у, тако да....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Jan 11, 2011 9:59 pm

Brate, nisam upoznat. Al' ozbiljno. Ja sam sve to uradio odavde, iznutra.

U velicanstveno zdanje USA ambasade koje se nalazi par coskova od lokaliteta "Visegradska 26" na kom sam rodjen (a u cijoj, i ambasadinoj i bolnickoj, siroj okolini - kazu, nisam proveravao niti se osobito udubljivao, pa missim ko je lud - postoji i nekakav Beograd) bio sam jednom, leta 1997. da porazgovaram sa nekim i istog popodneva podignem studenstkom vizom viziran pasos radi nastavka studija u Njujorku.

1999. sam to uradio u Budimpesti, i to nakon jedno 8 casova vrlo intenzivne frke (izazvane iskljucivo i jedino idiotizmom i "krajnjim neprofesionalizmom" uzurpatora Gornje Mezije koji su imali udela u mom tadasnjem projektu izlaska). To mesto je i tebi priraslo srcu.

To je svo moje iskustvo sa ambasadama moje drzave.

A glede, biva, business proposal-a ovog "naseg" u belom svetu: ako je takva stvar sa tim slanjem ssn-a i ostaloga, zdrav razum nalaze "caveat emptor". And then some.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Jan 11, 2011 10:22 pm

Srbija za nase zemljake u ropstvu na neodredjeno vreme u otadzbini:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 11:09 pm

Брате, миссим, оно... мени не треба да се јављам на пропуштене позиве са непознатог броја, доста ми што морам да започнем загуљени процес потраге за давно одсељеним комшијама са којима сам попио можда три пута кафу у старом комшилуку пре једно петнаест година и за које се надам да ће да ме се сете (миссим, ако... ), човек је, како сам сазнао, успешан камионџија илити трокер, што би рекла Аманс, а мајлиџ опасно зна да отуђи...

Па да му изложим случај, све гледајући да га не уплашим, па ако... Био је човек од поверења онда, ваљда ме не би израдио.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 11, 2011 11:34 pm

Упражњено радно место:

Българин, който работел като шофьор на такси, бе убит в град Финикс, щата Аризона. Безжизненото тяло на 33-годишния Светослав Йорданов било открито в края на миналата седмица на улицата в американския град, пише "Стандарт".
По трупа на мъжа се виждали ясно следите от насилие, а часове по-късно била открита и колата му.
Българинът живеел в САЩ легално със семейството си. Той имал зелена карта. Местната полиция е започнала разследване по случая с убийството на нашенеца и тепърва ще установява точните причини, довели до трагичната му смърт, казаха запознати.
Според разкази на очевидци малко преди да бъде открит мъртъв, Светослав бил с колата си на летището във Финикс, откъдето качил двама души.
Кои са те, засега не се знае, но полицията ги смятали за заподозрени за убийството на българина и вече е започнала издирването им.
Междувременно се разбра, че Външно министерство е потърсило информация за случая от американските власти.

Јел' беше оно моје пиле било изразило жељу да је повучем за собом кад одем и то баш у Феникс, Аризона?
Пази колико се ствари поклопило, само да конкуришем.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Jan 12, 2011 12:42 am

Mislio sam reci "ja sam to sve uradio odud, ne otud".

Ozbiljnu dilemu ti spremaju sa tom zelenom kartom, cenim.

Da li da prvo biras mesto pa onda iz tog odabira mesta da proizidje delatnost ili da prvo odaberes delatnost a onda sledstveno tomu odaberes ili iz tog izbora proizidje staniste.

Ne bih ti bio u kozi.

Jeza me sad, sa 38, hvata od pomisli da negde nazivo i blindfolded(ly) imigriram. A tako sam lako sa 27 upravo tako/na taj nacin proleteo i probio sve mreze ne osetivsi a bogami i zadivivsi skoro sve u koje sam usput lupio.

Isto tako sada, sa 38, zebem i ocima zakolutam svaki put kad pomislim o ratu & prikljucenijima u koje sam u isto tako revijalnom stilu hrupio sa 19. Ne mogu da verujem, sada, da sam onda sve ono radio i u onakvim opasnostima se nalazio a bez straha ili bez spoznaje o tezini i sumanutosti situacije.

Ne bih ti bio u kozi, opet(ovano) kazem.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 15, 2011 4:34 pm

Србија за аутомобилисте:

Југо за $2.200 - па да ли је овај нормалан?clickme

А стварно к'о нов.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Темптинг.....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 15, 2011 5:20 pm

Србија за свечаре:
Срби имају мало дана за празновање clickme

Опсежном, аргументованом и смисленом анализом аутор текста доказује да радимо више од Јапанаца.
Стварно, где нам је Парешки?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sub Jan 15, 2011 6:27 pm

He's busy.

Sprema se siptarska ofanziva.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 15, 2011 6:41 pm

Неће бити много на сметњи ако овде постирам две слике: једну из србских новина, поводом краја другог Шворцијевог мандата, и другу, мојих руку дело?

Има ту нечега у цртама лица?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jan 17, 2011 8:37 pm

Србија за земљопоседнике:

Малочас прођох колима испред полиције, скупио се грдан неки народ к'о да су демонстрације или тренуци расплета после масовних туча.
На радију слушам (можда је и то) како су "власници земљишта у Корман-пољу" данас поново осујетили намеру тзв. државе Србије оличене у неким геометрима, ликовима из републичког правобранилаштва (самоуправљања), неколицини полицајаца и представницима локалне Г17/Верко Стевановић власти, да "премери" парцеле на којима треба да се праве фабрике ФиЈатових коопераната.
Као, 'тели смо само оно што је државно, у ваше нисмо мислили да дирамо.
А ви нам не дате, па ће сад да се кооперанти преселе у неки други град.
Или у касарну у Грошници, како је пре неки дан писало у новинама.
Или у касарну у Дивостину, како је рекла министарка Калановић пре тога.

Само ви селите, немамо ми ништа против.
Остаћете без ишта, слепци једни.
Нек останемо.
Лупићемо вам порезе да се пушите.
Нећемо да плаћамо.
Онда ћемо да вам узмемо земљу за порез.
'Оћеш курац мој да добијеш, дођи де овамо да ти ја дам....
Па нећу ја да дођем, има ко ће да дође.
И тако.

Натезање тзв. државе Србије са сељацима траје већ одавно и ни мало не личи на партију тексашког покера, већ изгледа управо онако како и јесте: пијачарење најгоре врсте, погађање, циганчење, пљување, мазање, гађање увредама и парама, дрека, цика и кукњава, горе него на сточном пијацу у Мрчајевцима.
Јер су и са једне и са друге стране исти геџовани.
Иста је то сорта.

Зато ми је занимљива ова ситуација у Калифорнији. clickme

Колико је све то исто, а ипак сасвим, сасвим другачије.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 28, 2011 1:18 am

Србија за хармоникаше:

Жељко Митровић, некада придружени члан састава "Рокери с Мораву" поднео је кривичну пријаву против НН лица због основа сумње да су га тровали и тако му изазвали пластобласнуиликознакакву анемију.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Jan 28, 2011 9:54 pm

neko mi je cackao po imejl adresi koju koristim i sad mi domacin sajta ne da da udjem.....
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 28, 2011 11:20 pm

Где, ко?
Ког сајта?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 30, 2011 10:20 pm

Србија за оне који лете ПинкЕром:

Блиц: Kakvo je trenutno stanje u Pinku i koje ste mere opreza preduzeli kako biste pojačali obezbeđenje i omogućili istragu?

Тања Војтеховски, новинар, водитељ, уредник и портпарол Пинка: Stanje u Pinku je kao i svaki drugi dan. Jedina novina jesu pojačane mere obezbeđenja na ulazu u zgradu, što podrazumeva kontrolu svih koji ulaze i izlaze, kao na aerodromu. Sve ostalo je uobičajeno.

Номинатив: сваки други дан
Генитив: сваког другог дана
Датив: .......

Занима ме како ли им је сваког трећег дана.

Нису они стока из намере.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 30, 2011 11:32 pm

Србија за Палме:

- Postojale su naznake u tužiteljstvu da je Ceca bila jedna od onih koji su planirali moju otmicu i, prema tim navodima, ona ih je informirala gdje sam. Sve dok ne budem imao mogućnost doznati je li to istina, moj odnos s njom ostat će ovakav - ispričao nam je 2007. godine (Željko Mitović). Zato je zabranio i puštanje njezinih pjesama na njegovoj televiziji.

- Ne, njezine pjesme se ne puštaju. Pritom se postavlja pitanje imam li ja kao vlasnik medija pravo donositi odluke prema osobnom izboru, ali na mojoj televiziji nema ni Bacha, ni Mozarta, pa se nitko ne pita zašto je tako - ustvrdio je.

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: