RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige, internet, filmovi, part III

4 posters

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  ВЈТ Sub Okt 23, 2010 4:27 pm

slawen ::Кад тако кажеш, Пиле, испада да су теолози нешто насупрот љубитељима мудрости.
Хејтери?
Не, не испаде. Преводила сам теологију, не философију. У суштини, шта год желиш да преводиш, мораш да имаш наобразбу из те области (формална или неформална, није битно), баш због разумијевања појмова и концепата! Wink Па у мом случају су ми појмови и концепти из теологија много ближи и имам много већу слободу да их преводим (и интерпретирам) него када је у питању философија.

Супротстављене - апсолутно не.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Sub Okt 23, 2010 4:49 pm

Теолоџи?
Хиндуизам, будизам или неки сличан солипсизам?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  ВЈТ Sub Okt 23, 2010 5:52 pm

Theology, да. Дакле, хиндуизам, будизам, матриксизам или нешто слично, не.
Ислам, наравно. 'Cos I am quite a Muslim.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Sub Okt 23, 2010 6:20 pm

Да, да...
Јел' зна неко како могу да скинем слике са Sports illustrated, Hilary Rhoda има тамо неке кад излази из базена...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Sub Okt 23, 2010 6:22 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

... да не буде забуне....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  ВЈТ Sub Okt 23, 2010 6:47 pm

Тц, тц, тц, тц...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  Hate mail Sub Okt 23, 2010 8:13 pm

Ne daju da se skidaju slike, da prostis?

Pazi ovako: niko ne moze da ti ne da uraditi PrintScreen (to ti je gumb gore iznad numeric keypada desno tamo), pa onda taj screenshot zalepiti u bilo koji graphic- recimo generic Windows x "Paint.exe" - program, ne?

Pa onda malo select/cut/paste, itd.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Sub Okt 23, 2010 11:43 pm

Стварно, Пиле, шта би са том књигом што си је преводила док смо теревенчили у старој кафани?
Дај ми бар онај ИСБН или ЦИП број каталогизације.
И јел' написа сопствени роман? Ниси ваљда дигла руке?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  ВЈТ Ned Okt 24, 2010 8:27 am

Shocked
На основу овога што си написао, човјек стиче утисак да ме веома добро познајеш, те да на основу тога што ме добро познајеш, мирно можеш да тврдиш да ја не довршавам ништа чега се прихватим. Whereas, the truth is quite the opposite.
Књига коју сам преводила је давно изашла. Чак сам ти нудила да је пошаљем, али ти ниси хтио.
А оно што је моје оригинално дјело је у завршној фази - до 30. новембра све треба да буде готово. Рецимо, до краја године. И онда ће сигурно нека од издавачких кућа топло да пригрли мој роман! rofl
Морам одмах да је преведем на енглески.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  Gost Ned Okt 24, 2010 10:45 am

Dakle, smatram da je u najmanju ruku neukusno zaebavati se na racun nedostataka necijeg deteta, posebno kad taj neko (u ovom slucaju - ja) nijednom recju NIJE trazio pomoc ili savet, cak nije ni kukumavcio (po dobrom balkanskom obicaju), nego je slucaj samo naveo kao primer kako se ista stvar moze razlicito tumaciti.

Pozdrav i sve najbolje vam zelim!

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 11:54 am

udavaca :: primer kako se ista stvar moze razlicito tumaciti.

А и твоје тумачење нашег интересовања за проблем твог сина је само једно од могућих, а усудио бих се рећи потпно супротно од исправног.
Колико ја знам људе овде (из оно мало струје и времена које смо потрошили скупа) ништа од нас није даље од подсмевања недостацима туђег детета.
Жао ми је што ти верујеш да смо за такво нешто способни. Што нас опет беспотрено уводи у нови круг увређености.

Нудим ти извињење за недовољну прецизност, недовољну пажњу и недовољно удубљивање које разговор на ту тему захтева.
Али то не значи да смо били зли, злонамерни и злуради, ако смо били незграпни. Но боље је бити и трапаво заинтересован, него тактички, саможиво суздржан.
Једноставно, остани.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 12:22 pm


Пиле чикино, немој погрешно да ме разумеш, дапаче сигуран сам ово нема никакве везе са пуним месецом који ових дана терорише Србију:

Утисак који је тај човек стекао о ономе што сам написао је вероватно једини који се на основу мојих речи може стећи. А ја нисам хтео да ме тако разумеју, веруј ми на реч.
Трудићу се да убудуће боље изражавам своје мисли.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 12:23 pm

Ах, да, и да не будем по сваку цену паметан, забаван & духовит, тако само (пре)често правим кловна од себе.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 12:26 pm

Пронађи ме: [You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 5:33 pm

Tребаће ми мала помоћ око нечег јапанског....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  ВЈТ Ned Okt 24, 2010 5:35 pm

drakula
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  ВЈТ Ned Okt 24, 2010 5:35 pm

ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 5:50 pm

Јел' знаш нешто о оним њиховим дугуљастим сликама?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 5:54 pm

Са птицама, мајмунима, боровим гранама и магнолијама под снегом...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 6:03 pm

Даклем, јел' имају ту нека правила по којима то цртају?
Нешто као она шема за хаику, или као канони за иконе & фреске. И где то могу наћи на српском, или барем на енглеском?

То би било прво....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  ВЈТ Ned Okt 24, 2010 6:11 pm

Ukiyo-e, мислиш? Умјетност свијета који пролази (the floating world)? Не знам да ли на то мислиш.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 6:22 pm

Вероватно је то.
Можеш ли да ми о томе испричаш нешто?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 6:45 pm

На пример, каква су им оно слова на тим сликама и шта значе?
Може ли се ту написати било шта, или има неки обавезан садржај?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  ВЈТ Ned Okt 24, 2010 6:58 pm

Оно чега се сјећам је врло ограничено. Дакле потичу из Едо периода. То су заправо често били постери (тадашњи), па су приказивали неке гејше или неке чајџинице или најављивали неке представе у позоришту. Мој један зид красе оригиналне репродукције - Wink Кацушике Хокусаи-ја (они чувени пјенушави таласи, па црвени Фуђи међ' облацима, љетна чајанка крај ријеке у Кјоту и sakura рarty, такође у Кјоту). Дакле, нису само ти призори из живота Еда (Токија), има и природе, али знамо да Јапанци то обожавају. Е што се тиче натписа - колико ја знам, то су потписи сликара и печати оних који су слике штампали или објављивали.

Но сигурна сам да ћеш више наћи на гуглу. Ја сада нешто немам времена да то тражим у својим старим књига (јер треба прво пронаћи књиге).

Смије ли се знати зашто питаш за ово?


Poslednji izmenio врло_јак_тим dana Ned Okt 24, 2010 7:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 7:00 pm

Фаза...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part III - Page 5 Empty Re: Knjige, internet, filmovi, part III

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu