Knjige, internet, filmovi part II

Strana 9 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Knjige, internet, filmovi part II

Počalji  slawen taj Čet Okt 07, 2010 10:25 pm

Шетам пред ручак Шумарицама, перу споменик пред "прославу", решили и да асфалтирају део путељка којим се до њега стиже, али не и цео круг кроз спомен парк - високи гости не иду даље, већ се одатле враћају назад, па зашто би трошили битумен улудо на тамо неке доконе шетаче и бициклисте.... Тако су, својевремено, кад је Тито долазио у посету, направили пут само докле се види са места где је маршал скренуо у лево; даље, иза брда, нису ни пипнули, а Титу рекли да је тако гладак и квалитетан асфалт све до Милановца. Сада је та разлика што ће сви да виде да су пут урадили само до споменика, али то нико локалцима неће узети за зло, као што би им доживотни замерио да је сазнао да су покрали четрдесет километара регионалног пута, да асфалтирају приватне тениске терене, сокаке до викендица и по родним селендрама, ако шта претекне. Тада се знало којим се редом козе ....

Углавном, док шетам примећујем ствари које ми кад трчим измичу. Мермерна плоча на једном "опсегу", мало поред Петог-три, према Нади Наумовић, где је убијен и онај бадњевачки поп ("Е, вала Марисаве, ако ми живот од тебе зависи, такав ми и не треба"); пише дословце: "Уређивање и одржавање ове хумке врши Гимназија". Знајући какве искомплексиране & неписмене сељанџуре предају тамо деци српски језик и књижевност, човек би помислио да је та плоча њихово дело скоријег датума. Подсећање на време кад су Србијом крстариле вршалице, које су са пожњевеног (врло често ручно, срповима, али углавном косама) жита кидале класје са врха стабљике (отуда и глагол "вршити") и аутоматски одвајале зрно од осја, љуспи и прашине које би испаљивале у облацима. Вршалице су покретали једноцилиндрични мотори "Аран" преко каиша дугачког више од двадесет метара, a палили су се на курблу, што је била права уметност и уз одржавање и подешавање "система" главни задатак власника вршалице, кога су сви звали мајсторе. Па је "мајстор" изгледа аванзовао прво на место директора зем-задруге, па до привредне коморе, све до комитета или градског одбора, како се то данас зове, одакле је прописивао натписе по спомен плочама и саобраћајним знацима, карао најбоље ждребице из свог атара и промовисао их консеквентно у професорке најстарије гимназије у земљи.
Тако да сад нисам сигуран кога ту треба кривити.
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Okt 07, 2010 10:26 pm

amans* ::elem, kako se na srpski prevodi rec calculus-- nije racunanje, nego sta? koji je to predmet kod nas na studijama?

danke
Calculus, i (m) - камичак.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Okt 07, 2010 10:30 pm

А оно што Хате поброја (све, и још нешто приде) сам ја учио у 1. и 2. средње.
После мало инфинитензималног рачуна, да, били су ту и изводи функција, нееуклидска геометрија, не сећам се више шта, више ме ништа није занимало.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pet Okt 08, 2010 12:26 am

Moja je malenkost u srednju (elektrotehnicku) skolu posla 1. septembra 1987. pa me je takav (vojvodjanski) plan zapao.

Bio utorak, ja rucao kod babe (zgrada do moje) pa polako tih 10-tak minuta do skole. Nisam prosao 50m kad jedan drugar iz ulice, a on u babinoj zgradi bas stanovao, vice iza mene da ga cekam da idemo zajedno. On isto to upisao samo drugo odeljenje (i smer).

Kad smo stigli do "Trgoproduktove" (R.I.P.) robne kuce, tamo preko puta od Suda, naletimo na dve. Obe iz njegovog bivseg razreda iz osnovne, on onu jednu smuvao tog leta (pojavila se na nasoj maloj maturi iako je ponavljala 7. razred; dete nekih gastarbajtera koji uglavnom nisu bili tu, malo raspustena) a ja smrtno, razorno zaljubljen u ovu drugu, malu, sa ogromnim plavim okom. I ona u mene. Ali ne pricamo vec dugo, uprkos svemu. I ona ponavljala taj jebeni sedmi (matematika; bio sam - nek' ide ovo malo duse zbog toga ako treba - pravo radostan kada je umrla ta dokona, od duvana pocrnela i izjedena baba koja ju je pred celim razredom, uvek spremnim na izivljavanje nad onima koji su u down-u, ismevala zbog ko zna kakvih gluposti; zagrada, vece, manje, iks na kvadrat te na kraju, 1. avgusta 1986., i oborila), pa se uhvatila sa ovom.

Sad, ovo dvoje vec pricaju u kodovima, itd. a ova "moja" gleda u mene kao siroce a meni, idiotu, neprijatno sto je ovaj tu (jednom sam ga cuo kako, zbog njenog porekla, ej, nesto sere za nju pa sam vec odustajao od cele te ekipe naftaskih snobova) pa se pravim da me ne interesuje cela ta situacija i proklinjem onaj trenutak od 10 minuta ranije kad me stize. Ovo je najveci zajeb i trenutak slabosti, neiskustva, stida, zbunjenosti i idiotizma u mom zivotu. Da sam sam bio, sam bih i naleteo na njih i bez overly-zbunjujuceg psiho-socijalnog i seksualnog konteksta ovo drugo :) dvoje budala uspeo bih da je otrgnem od glupog zivota koji ju je u narednih nekoliko godina, zapravo samo 18 meseci, pronasao i progutao.

Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Okt 08, 2010 3:17 pm

Ооо, па зашто одмах нисте казали. Сад су ствари јасније и имају смисла.

Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Okt 08, 2010 5:12 pm

slawen ::Шетам пред ручак Шумарицама, перу споменик пред "прославу", решили и да асфалтирају део путељка којим се до њега стиже, али не и цео круг кроз спомен парк - високи гости не иду даље, већ се одатле враћају назад, па зашто би трошили битумен улудо на тамо неке доконе шетаче и бициклисте.... Тако су, својевремено, кад је Тито долазио у посету, направили пут само докле се види са места где је маршал скренуо у лево; даље, иза брда, нису ни пипнули, а Титу рекли да је тако гладак и квалитетан асфалт све до Милановца. Сада је та разлика што ће сви да виде да су пут урадили само до споменика, али то нико локалцима неће узети за зло, као што би им доживотни замерио да је сазнао да су покрали четрдесет километара регионалног пута, да асфалтирају приватне тениске терене, сокаке до викендица и по родним селендрама, ако шта претекне. Тада се знало којим се редом козе ....

a ja mislila Tito kriv za sve
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Okt 08, 2010 5:13 pm

cim savladam moja dva instrumenta, bacam se na matematiku....i pocinjem od abakusa, da se zna!
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pet Okt 08, 2010 8:59 pm

Coming up next: why do I love pink and lavender?

Also, should I have eaten more currants when I was young?

Don't go away.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Okt 08, 2010 9:28 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Okt 08, 2010 9:34 pm

Можда је овај дечко и имао нешто паметно да каже, али ми много мучно било да га гледам како пихтијави кроз кадар. И то аман десет пуних минута. Противник сам тог америчког концепта ноун ез фрик-шоу.
Јел' имаш само аудио?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pet Okt 08, 2010 9:43 pm

He did say "automatic" at one point. That's pretty cool.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Okt 08, 2010 9:56 pm

ah, slawene, otvori praznu stranicu pa ostavi ekran na tome ako ti se ne gleda...ili idi na neki nemi sajt sa onim sto ti milo ocima Wink
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Okt 08, 2010 10:01 pm

Ма свеједно, чујем га како сопће, никако не могу ту слику да уклоним.... Нема везе, жртвоваћу се због тебе.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Okt 08, 2010 10:06 pm

nemoj, nije bas toliko vredno....vise kao kuriozum. No, ovaj clanak je zanimljiv i dopao mi se

Is Google making us stupid?

i pliz nemoj da odgovaras na pitanje, jer je retoricko
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Okt 08, 2010 10:07 pm

animal
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Okt 08, 2010 10:10 pm

Само да кажем да је човек стопосто у праву.
Већ код оног пасуса где прича како му пажња попушта код предугачких текстова диг'о сам руке.
Шта нам учини овај интернет!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Okt 08, 2010 10:12 pm

your loss

animal
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Okt 08, 2010 10:17 pm

Мислио сам, кад би ти хтела, онако укратко, својим речима, к'о на википедији...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Okt 08, 2010 10:28 pm

I think this is the most extraordinary collection of talent, of human knowledge, that has ever been gathered at the White House - with the possible exception of when Thomas Jefferson dined alone.
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: