Knjige, internet, filmovi part II

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Knjige, internet, filmovi part II

Počalji  slawen taj Pon Sep 20, 2010 9:08 am

Значи, нова игноранција.

А ево неколиких одговора на оно што ми је сметало у читању Мисисипија: Чанкинг ор јок? clickme

Стварно, ако већ речи долазе у сетовима (хеви рејн, стронг тии, примери из текста), зашто их онда не сниме тако, а не да их компјутер пакује једну по једну? Сад бар имамо меморије на претек.
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 20, 2010 9:38 am

У то new ignorance озрачје савршено се укалапа и капитулација коју је недавно (заправо: ја сам то приметио тек јутрос, а можда постоји откад себе) потписао цитирани NYT, признавши да текстове његових аутора често не разумеју ни најпаметнији & налибералнији читаоци (овде је & у значењу ^, а не v, да кажем математички), па је, устрајавајући у својој просветитељској мисији, понудио инстант речник за оне који би волели, а не умеју да читају Тајмс: означиш реч која те мучи, изнад се појави облачић као из стрипа са нацртаним упитником унутра на који кликнеш и voila: ете га објашњење, које је често још теже за разумевање него сама она чудна реч у оквиру chunky реченице о којој смо већ говорили.
Сјајна ствар, у суштини, која показује колико смо ми овде супротстављени томе тамо: на страну сад што би било много ефектније да нас језику не учи нека здепаста тетка, већ вижљаста риба са великим сифонима (тако сам ја визуализовао читаву ствар, имајући пре свега за собом искуство са баба-Јелицом која ми је била наставница енглеског у основној школи; мада и то са згодном рибом носи извесне дилеме, видети под сукоб око Хутерса у Марку и Спенсеру, ипак бих свој глас дао тој опцији), али тамо чак и новине као најнижи облик јавне комуникације стављају пред народ којем се обраћају задатак да буде бољи и у томе му на свој начин помажу; овде су новине налик на кондом који они горе навлаче кад желе да опште са овима доле (којима су до јуче припадали и преко чијих погнутих глава и згажених лица су се успентрали тамо горе, не кажем да то ови доле нису заслужили), па су, сходно томе, најнепосредније средство олошизације којој су неспособни властодршци прибегли у борби за очување соБствених гузова у туђим фотељама.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pon Sep 20, 2010 2:39 pm

slawen ::Ево још прилога са чиме нова идеологија мора да рачуна:

"Ask Jeeves answers about 16 million questions a month, but admits that even its well-informed butler figurehead is occasionally stumped by some queries.
The website is launching a 'community' section where users can answer each others questions, particularly those where the answer is not straightforward.
Nadia Kelly, of Ask Jeeves, said: "Jeeves prides himself on being able to answer 16 million questions a month and has been doing so for ten years now.
"But even we have to admit that occasionally there is going to be a question where there is no simple answer so we're letting our users do it themselves.
"We want to encourage our community to get involved and come up with the answer to the unanswerables, whether it is funny or philosophical."

(пис'о Дејли Телеграф)

quite simple:
What do you get if you multiply six by nine"?
42
voila

panem et circenses
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Sep 20, 2010 4:20 pm

amans* ::
врло_јак_тим ::Гледала крајичком ока дио документарца о Бадер-Мајнхоф групи. Филм, баш онакав какав се може очекивати на телевизији попут Б92. Но то мање више - кога интересује, неће се сигурно образовати ту. Него онако мислим - Чешко прољеће, Њемачка јесен... Посљедњи трзаји неких идеја које су хтјеле да мијењају поредак... Посљедњи трзаји било каквих идеја.

Nemoj tako.....a Fukujama?

animal

Да, да, Фукујама. Глорификација либерализма. Крај историје је једна ода, ништа више. Налазимо се у царству небеском, царству либерализма. Довиђења, пријатно. Хм, али није.

У говнима смо зато што се све свело на Запад и таошњу цивлизацију, културу, капитализам, а с друге стране ислам. Нема ништа између. Макар то биле и групе попут Бадер/Мајнхофа. Неко ко ће да каже да цикличне економске кризе нису нормалне као што катихизис неолиберализма учи. То је само примјер. Има тога много...

Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 20, 2010 6:25 pm

A што нису нормалне?
Миссим, дефиниши нормално.... animal
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Sep 20, 2010 10:00 pm

slawen ::A што нису нормалне?
Миссим, дефиниши нормално.... animal

Релативизацијом свега се поништава свака могућност размјене мишљења, знаш, деда.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 20, 2010 10:04 pm

dance

Добро, овако ћемо: рећи ћемо да су цикличне кризе иманентне познатом моделу либералног капитализма, али нису нормалне са становишта људских потреба.

Боље?

Дакле, ако сам те добро разумео, имаш идеју како би се могле избећи, изменом система?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Sep 20, 2010 10:14 pm

slawen :: dance

Добро, овако ћемо: рећи ћемо да су цикличне кризе иманентне познатом моделу либералног капитализма, али нису нормалне са становишта људских потреба.
Идеја да је један систем савршена чак и поред цикличних криза (које се, при том, не дешавају свако стољеће, или барем 50-60 година, већ свако 10-15 година) у неким временима слободније (и слободарскије мисли) била би сасвим сулуда. У времену испраних мозгова имаш право да тврдиш да и поред тога што ти се ауто квари на сваких пређених 10.000 км, то ауто је најсавршеније ауто које постоји.

Дакле, није добра формулација коју си поставио. Можемо рећи да уколико су цикличне кризе иманентне моделу либералног капитализма, онда је то показатељ да нешто с тим системом није у реду. Немој сводити ствари на људске потребе.

Дакле, ако сам те добро разумео, имаш идеју како би се могле избећи, изменом система?

Не. Ја немам идеју. Али то није страшно што је ја немам, јер немам ни кефало ни дар за такво што. Страшно је што нико други нема. Не само што нема идеју како би се то могло избјећи, него што не мисли да нема идеју.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 20, 2010 10:34 pm

Добро, премда се не ради о свођењу на људске потребе, већ о простој констатацији да је у питању систем друштва људи, а не друштва пчела или неки одвојени механизам тамо негде у свемиру који кроз телескоп посматрамо како ради. Дакле, сваки друштвени систем је резултат настојања да се људске потребе у датим условима задовоље, а колико је њих задовољно конкретним системом, то је друго питање, као и прича како је до тога дошло.

Значи, слажем се да ту нешто не штима.
Реци ми, шта каже савремена наука зашто долази до криза, јер то је сигурно нешто што је основни градивни елемент система, чим су неизбежне? Односно, кад би уклонили узрок криза, уклонили би цео систем?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 20, 2010 11:41 pm

Oдносно, да ли би систем опстао без тог "реметилачког" елемента? (да питам даље, иако ме нико не зарезује ни за суву шљиву)
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Sep 21, 2010 12:02 am

Тзв. савремена наука кризе назива природним "корекцијама". Нешто на нивоу графита типа: "Ратови су бубуљице планете". Одговори на питања о економским кризама, рецесијама и катастрофама се саопштавају ноншалантним тоном, то није ништа. Ја бих се сада опет вратила на питање о Јужној Кореји и оној "природној корекцији система", али већ сам постала досадна са том лажном кризом из '97.

Дакле, нико не прича о томе да се то треба отклонити, јер то уопште није проблем. То је као природно шкрипање металне конструкције. Мало шкрипи, намјести се, али ферцера. Што ће рећи да то "савремена наука" никако не види као реметилачки елемент. Све је у савршеном реду. Somebody cried wolf?!

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Sep 21, 2010 8:29 am

Чекај, причамо ли ми овде о 1) кризама или о 2) амплитудном положају клатна/система?
Не знам колико сам био јасан...?

1) криза система, као дефект, конструкциона мана или просто недостатак способности да одговори на све услове околине у којој тај систем делује, што потенцијално може да нашкоди самом систему
2) крајњи положај у коме се економија нађе после неког времена, и одакле поново креће ка периоду просперитета: експанзија и рецесија, инфлација и дефлација, удисање и издисање.... кретање као живот, осцилације као основ природе какву знамо...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Sep 21, 2010 3:29 pm

slawen ::Чекај, причамо ли ми овде о 1) кризама или о 2) амплитудном положају клатна/система?
Не знам колико сам био јасан...?

Можда ја нисам била јасна.
Уосталом, ово је био само примјер појаве у којој би користило да на овом свијету још има оних с дјелатним идејама.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Sep 21, 2010 5:09 pm

Пример је одличан, само настави с њиме, слободно појасни! Замисли да изштрумфујемо систем етернали благостања?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 23, 2010 7:28 pm

Aл' је овај човек пропао за кратко време.... види му само седе: [You must be registered and logged in to see this image.]
Без Гарнијера ће за шест месеци да буде к'о Чика Тома.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 23, 2010 7:37 pm

У Нишу једни неки упали у гајбу код других неких и припуцали на домаће, и док се то као дешавало као полиција ничим изазвана експресно реаговала, па се нападачи дали у бег, па као разменили ватру...

"U toj pucnjavi lakše je povređen slučajni prolaznik Vukadin M. (85) i jedan od napadača."

Убио ме бог ако није чича хтео да их похвата живе (нападаче).
Ето шта бива кад једног или два пензоса сликаш за Дневник...

[You must be registered and logged in to see this image.]

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Čet Sep 23, 2010 9:51 pm

Ko ga je cuvao?

Mislim, nemoguce da ga u tim godinama pustaju da slobodno svrcka okolo...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 23, 2010 10:12 pm

Мислиш, кога је деда својом пензијом издржавао?
Сада
Овде
Србија
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Pet Sep 24, 2010 9:12 am

Da, to sam mislila, samo sam se lepse izrazila - kad imas takav izvor prihoda (malo trosi, malo jede, ne prlja, itd), onda ga jako dobro cuvas...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Sep 25, 2010 9:45 pm

Најпре није било ништа. Само свет у свом тоталитету. Онда је први човек почео у својој глави да поставља симболе за тај свет око себе.
Тако су настали земља и небо, шума и река, па дрвеће у шуми и рибе у води. Онда су постали и јела и јавор и штука и сом.
Градивни делови природе умножавали су се онолико брзо колико је то човек могао да постигне. Убрзо их је било толико да је било веома тешко схватити такву разноврсност. Јер, ако је штука била састављена од материје штуке, од исте није могао бити састављен коњ или кућа, евентуално само неки део химере, што није било од велике користи, јер су химере биле изузетно ретке.
Зато су настали елементи: три за свако стање материје и један за енергију. Комбинацијом њих могла се добити свака ствар или биће. Веома згодно.
Затим се појавила потреба за петим (није љубав).
Онда је неко рашчланио земљу, неко други воду.
Елементи су добили придев хемијски, што их је разликовало од алхемијских.
Све на свету било је састављено од 10, 20, 30, па 50, па 80, па још и још основних, који су том бројношћу, природно, негирали своју "основност".
Зато је сваки недељиви атом сваког елемента (жути атом за сумпор, црни за угљеник) из нечијег пудинга од шљива морао бити подељен на негативни електрон и позитивно језгро-сунце око кога је по угледу на планете које можемо и да видимо кружио.
Онда смо поделили језгро на протоне и неутроне.
Па на мезоне и бозоне. Кваркове.
Електрон је добио свој позитрон.
Сада их има на десетине. Огроман број, који значи само једно: ускоро ће се појавити два или три елемента од којих су сачињене све субатомске честице, којима ће човек себи објаснити и енергетска поља и постанак света.
Да би се то десило, потребан је нови продор у идеје. Које ће ЦЕРН само да потврди, јер било коју добро уобличену идеју није проблем потврдити, ако се у процесу потврђивања крећемо у оквиру идеје.

Poslednji put izmenio slawen dana Ned Sep 26, 2010 8:00 pm, izmenio ukupno 2 puta
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Sep 26, 2010 7:30 pm

Поменуо сам горе да се у једном тренутку, када се родила потреба за њим, појавио и пети елемент: етар.
Пре тога, сем атома и празног простора, није постојало ништа. (по Демокриту).
Али, празан простор није згодан да се кроз њега преносе таласи. Зато је празан простор испунио етар, нешто што не постоји као материја, али се понаша тако. То је учинио Аристокле. Мора да га је тог дана пуно болела глава.
Па је онда било проповедано да етар не постоји.
Па су га се са проналаском радија поново дохватили.
Па су се овима који су веровали у етар смејали, Ајнштајн највише.
Сада је етар поново у моди. Зове се Хигсово поље и испуњен је правилно распоређеним Хигсовим бозонима. Које нико није видео, ни траг им омирисао, али су сви убеђени да мора да постоји. Или комплетна теоријска конструкција читаве физике (оно како мали Перица замишља да изгледа свет; не знамо да ли је то тачно, заправо прича је прилично шупља и пуна недоследности које испадају кроз бројне закрпе, али врши пос'о зачуђујуће добро, отприлике као област статистике звана квантна механика) пада у воду и мораће НЕКО да смисли све од почетка, или бар да се вратимо до првог погрешног скретања, што не би било тако тешко кад би знали где је то. Зато у ЦЕРНУ очајнички траже то чудо. Божанска честица.
Замислите да га не "нађу". Толики докторати ће бити рециклирани у тоалетни папир.
Па другови научници, то не смемо да дозволимо. Шта би на све то рекао Стивен Хокинг, да може да говори?

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Sep 26, 2010 8:05 pm

Иначе, посебна прича је оштра дихотомија којој је човек природно склон: позитивно и негативно наелектрисање, северни и јужни пол магнета, материја и енергија, маса тела и празан простор.... Де Број (у српским уџбеницима зван и Де Брољо, ЗАМИСЛИТЕ ТО) је био решен да неке границе обрише, али су ови други били бројнији.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 27, 2010 10:29 am

Својевремено ми је један школски друг, патолог, објашњавао зашто је убиство на свиреп (и подмукао) начин квалификовано као тежи облик овог кривичног дела, са већом запрећеном казном. По њему је то зато што се жртва више намучи и настрави пре него што оде Богу на истину. Наравно, верујући да је овакву будалаштину у стању само лекар да изрекне* нисам уложио никакав труд да га подучим** да није по среди заштита интереса убијеног - наиме, њему је свеједно како ће умрети с обзиром на коначан резултат процеса убијања за који ми остали изван круга актера тог кривичног дела обично сазнамо тек када буде завршен, када је већ помало касно да на убицу утичемо да са несрећником сврши по кратком поступку или на други сличан начин помогнемо жртви, већ је у питању заштита јавног интереса: јавна саблазан због исказане суровости убицине мора бити амортизована & истовремено награђена оштром казном, у противном ће сваки следећи пут њен интензитет (саблазни, згражања и праведног гнева) бити мањи, а то даље значи да ће, са једне стране, праг толеранције према нељудскости у општој популацији порасти бар за два педља уз истовремено опадање поверења у уређени систем и чешће прибегавање брзој личној правди са друге стране, што је као и само убиство (на суров или обичан начин) незаконито понашање, једино што им се непосредни заштитни објекти помало разликују.
Дакле, циљ законодавчев је био да правним мерама утичу на моралност друштва. Добро, по том концепту нећу да пљујем сада, биће прилике.
Е, сад: читам данас у Посту clickme како госн. Кваме Ентони Апија право афрички брине хоће ли га потомство уврстити у ред отаца-кућних божанстава, или ће крпену лутку/дрвену фигурицу са његовим ликом уместо на олтарче поред огњишта бацити у неку врзину. Па се питам да није и он којим чудом лекар.
Каже, будућа поколења ће Американцима (међу које и ја хрлим, акобогда) сигурно да замере што су имали овакве затворе, овакву пилетину, овакве старачке домове и овакав однос према природи.
Наиме, знајући његов гански ментални склоп, наслућујемо да се човек потрес'о због мука на којима су робијаши по прдеканама, пилад-прасад-телад-јунад-кучад по фармама и пензоси у специјализованим установама за бригу о њима, уместо због ерозије истинских моралних вредности међу онима који формално не спадају у наведене социобиолошке скупине; кад је реч о environmentalism scrutiny, ту сумње нема - он се отворено бори за мајку Геу (или како се већ зове на свахилију), а не за ресурсе који ће требати нашим потомцима. А у ту мајку Геју смо ти тато, ти бато и ја...
Амерички затвори су препуни (добри Кваме помиње 1% свеукупног становништва) јер су казне на које бивају осуђени криминалци тамо предуге - слично је и са служењем војске, ако хоћеш да смањиш бројно стање, удри скраћење.
Индустријски узгој животиња за исхрану се назива нехуманим само зато што се човек идентификује са овцом у тору. Међутим, питање је колико је то стварно лошије од крајње лицемерне бриге за живинче, редовног тимарења, добре исхране и пружене љубави, само да би јој кад достигне одређену килажу јебали мајку и у сласт изели. Да ли је првим сточарима неки тадашњи Кваме моралисао на ту тему?
Штостиче стараца, они су толико досадни да ту не треба ништа правдати. Уз то, колико видим из филмова, пуни су лове коју разбацују на најневероватније глупости, што такође није нормално.
О природи све најлепше.

*Наши закони пуни су оваквих израза, нпр. кривични законик: Члан 11: Притвор, свако друго лишење слободе у вези са кривичним делом, лишење слободе у току екстрадиционог поступка, као и казна коју је учинилац издржао по пресуди иностраног или међународног кривичног суда урачунаће се у казну коју изрекне домаћи суд... Па да и ја ондак рекнем тако.
**Мало је вероватно да бих у томе заиста и успео; наши лекари знају, наиме, све.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 27, 2010 11:44 am

Уцрвљали се, видно. clickme

Можда је то и била намера.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 27, 2010 11:50 am

Иначе, ја користим Мозилу.
Која нуди разноразна шарена заглавља (Tools - Add-ons - Themes)
Док вам пишем, мене гледа ова женска:
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh