Зашто ли ме обузима јад?

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen taj Sre Mar 30, 2011 7:12 am

Левој, левој руци, wearing sunglasses on top of the head... знам ту слику врло добро, нагонила ме на размишљање...
slawen

Broj poruka : 5756
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Mar 30, 2011 7:23 am

Сад сам отишао на његов саит.
И погледао image infos за неке у серијалу Blood and Honey трип; very, very interesting....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Apr 14, 2011 12:47 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Lep te jebo...
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 14, 2011 7:53 am

"As a result of the arrest, authorities removed two other children from the Overby household, a four-year-old and an 11-year-old, neither a biological child of the couple."

Не знам.
Ваљда на тој тачки престају сви они могући "разлози који су некога условили да дело изврши" који имају нагонски карактер и позадину и које имамо у виду код оцене друштвене неприхватљивости одсуства очекиване самоконтроле на страни учиниоца, а која је најважнији механизам у спречавању настајања друштвеноопасних дела.
Ту би било идеално кад би се поклапала природна (биолошка) и друштвена реакција групе, односно заједнице (и појединаца који их чине) на дело појединца које се по оба ова основа сматра недопуштеним.
Читао сам (и постирао овде) недавно да је у Краљеву ухапшен старији човек због сумње да је убио своју girlfriend (овде ми употреба енглеског термина као corpus alieni у српском језику изгледа сасвим умесна, пошто је по среди старија жена, па не може да буде "девојка", а богами ни "пријатељица", јер пријатељи не раде једни другима такве ствари); е, тај лик је својевремено био ухваћен "на делу", "инфлагранте", "са спуштеним панталонама" како блудничи (читај: онанише приморавајући жртву на орални секс и мастурбацију) над једном шестогодишњом девојчицом у самом центру Краљева (које је једна варошица минијатурних димензија, ако се сам град има у виду), у сред бела дана, скоро нескривен.
Тај је чова био због тога био осуђен на 3 године затвора (што је за речено дело у то време била "максимална" казна; наравно да је судија могао казну да пооштри, али за то треба имати муда и мозак). Много људи (разумних, паметни, образованих, не-тејлеса) који су знали о чему се ради и од почетка имали своје мишљење о ствари, је до изрицања пресуде, међутим, потпуно игубило из фокуса читав догађај - то је највећи проблем било којег неефикасног правосуђа; код оних који су остали у току махом је осуда дочекана са помешаним осећањима: и мало је и довољно. Довољно, ако се тиме (или и неким додатним мерама) постигне да више никад не покуша нешто слично.
Очигледно да такве "додатне мере" недостају.
Сад, ту се отвара питање колико које друштво у својој основи садржи принцип поштовања права и личности сваког појединца, те колико је у стању да такав принцип проведе у живот. Мислим да ово прво - уграђеност принципа у друштвени систем - разликује САД и Индију, на пример, да не идемо у неке драстичније компарације. А да је онда оно друго - примена тог принципа - компликована, више техничка, него суштинска заврзлама. Што не значи да је мање важна, напротив.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Apr 30, 2011 7:28 am

Несагледива штета од превише гледања америчких филмова clickme

Одакле им то? Па одавде:

– Očekujem da nas premijerka posjeti uskoro ponovno, kada supruga Slobodanka rodi. Obećala je, a ona uvijek ispuni svoja obećanja, da će biti kuma Ivani kada se rodi – rekao je Purda dodajući da će tužiti Srbiju zbog uhićenja i pritvora u BiH.

– Moj odvjetnik trenutačno radi na tome. Još rješavamo papirologiju, ali donijeli smo odluku da idemo na tužbu, rekao je Purda.
(јучерашњи Вечерњак)

Само су превели оно "одвјетник" у "адвокат" и ето!

Избори у рвата, бријунски транскрипти, Пурда, паре од Србије.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Maj 03, 2011 6:36 am

Две девојчице (16 и 19 година) скочиле заједно у смрт са неке зграде у србском Кењажевцу. Нормално, одмах се јавља подозрење да су то урадиле под утицајем алкохола и наркотика. Обзиром да је по среди насилна смрт, обавезна је аутопсија, што само појачава изнете сумње. Како најтиражније овдашње новине пишу о томе?
ЕвЕ:

I roditelji maloletne L. J. sa strepnjom očekuju rezultate obdukcije.

Од чега то они стрепе, закључите сами.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Maj 03, 2011 6:48 am

In the other hand:

Deca ubice
- 2011. Braća M. L. (17) i R. L. (15) motkama su na smrt pretukli komšinicu Irenu Mesaroš (79) prošlog petka u selu Sigeta kod Novog Kneževca. Kao mali, M. L. i R. L. su se hranili kod ubijene starice.
- 2010. Maloletni B. J. (17) iz Jabuke kod Pančeva ubio je sredinom juna Dejana S. (17) posle bezazlene svađe na društvenoj mreži Fejsbuk. Maloletnik je nasred ulice, u centru Jabuke, izbo vršnjaka leptir-nožem po glavi, grudima i stomaku. Sudija za maloletnike Višeg suda u Pančevu Stanka Simonović osudila je B. J. na četiri godine zatvora zbog ubistva.
- 2010. Viši sud u Valjevu osudio je na ukupno 69 godina zatvora četvoricu maloletnika iz Kazneno-popravnog zavoda u tom gradu zbog ubistva Lazara Kovačevića (21) iz Čačka, u junu 2007. godine. Osuđeni su Dalibor S. na 20, Marjan Z. na 18, Tobi S. na 15 i Oliver R. na 16 godina zatvora.
- 2010. Braća M. D. (17) i N. D. (15), obojica iz Vranja, uhapšena su zbog sumnje da su 11. maja učestvovali u svirepom ubistvu Nadežde Spasić (81). Oni su zajedno sa Gorčom A. (24) ubili nesrećnu staricu, a zatim iz njene kuće ukrali oko 3.000 dinara koje su potrošili u kladionici.
- 2010. Borani B. M. (16) i T. M. (19) uhapšeni su 18. januara 2010. godine zbog tuče u kojoj je smrtno stradao Milan Ljubisavljević (15). Oni su u policiji priznali učešće u tuči i postali glavnoosumnjičeni za ubistvo.

Ово Блиц сумира своју данашњу вест о догађају од пре неколико дана, када је малолетни М.П. ножем избо Добрилу Б. стару 75 година, да би се, како се претпоставља, осветио Добрилином унуку Дарку (19) са којим је тог јутра шљемао (вероватно пиво из дволитарке) на првомајском уранку, па га је Дарко у жару борбе за радничка права малко истукао (да га је поломио к'о белегију сигурно не би могао да после убије ову бабу).
Уосталом, да не препричавам Блиц, еве овде clickme

А кад се само сетим оних курсева о малолетницима које сам похађао.... смрзо сам се к'о она ствар, шопска салата је била сва зејтињава, а на крају курса сам морао да возим до Пеште....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jun 08, 2011 7:35 am

„Ко зна да тумачи историју, приметиће да је формирање Велике Албаније било дугорочни политички план Албанаца", рекао је председник Србије у интервјуу Франкфуртер алгемајне цајтунгу. Он је навео да је Велика Албанија опасан пројекат, али да би могла да буде део већег решења и да би Срби „могли са тим да живе". То би значило „да све стране нешто добијају што би створило трајно решење, мир и стабилност".

Франкфуртски лист оцењује да је Тадић индиректно наговестио да Београд, у замену за Косово, очекује прикључење српског дела БиХ.

„Не кажем да је Велика Албанија сјајно решење. Такође, не верујем ни да је Велика Србија добро решење. Исто тако сам против поделе БиХ. Уопште сам противник политике стварања великих држава. Али дозволите нам да тражимо практична решења", закључио је Тадић.

Кад речи изгубе сваки значај, а човек сваку вредност.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jun 08, 2011 4:55 pm

Policija je uhapsila četiri osobe zbog sumnje da su prilikom kradje bakarne žice ubili M.S. (71), noćnog čuvara firme “Tehno papir” iz Zemuna, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjihg poslova.

Uhapšeni su Hamza Thaći (27), Baškim Demiraj (33) , Šalja Čaka (24), Šehu Bajram (21), svi iz Beograda, navodi se u saopštenju.

Osumnjičeni su u noći izmedju 24. i 25. maja, došli do magacina firme “Tehno papir“ u Zemunu kako bi ukrali 200 kilograma bakarne žice i da ih je prilikom obijanja magacina primetio noćni čuvar.

Noćni čuvar je prilikom pokušaja da spreči odnošenje ukradene robe zadobio teške telesne povrede - prelom kostiju lica i glave, zbog kojih je na licu mesta preminuo.

Nakon nanošenja povreda M.S, osumnjičeni su nastavili sa iznošenjem kradenog bakra i iste večeri izvršili njegovu prodaju, dodaje se u saopštenju.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Jun 09, 2011 5:26 am

Neverovatno.
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jun 11, 2011 6:56 am

Pantić je ubijen 11. juna 2001. godine oko osam sati u hodniku ispred svoga stana u Ulici Branka Radičevića dok se vraćao iz obližnje prodavnice sa veknom hleba i litrom mleka. Ubijen je “sa više udaraca tupim predmetom u predelu temena glave”.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Avg 07, 2011 1:05 pm

Verujem da će doći dan kada će i Hrvati i Srbi u Kninu obeležiti pobedu Hrvatske, kad ćemo zajedno položiti cveće na spomenik svim nevinim žrtvama rata, i Hrvatima i Srbima. Sigurno, treba još vremena da se to dogodi, ali dogodiće se - izjavio je Ivo Josipović, predsednik Hrvatske, u intervjuu "Jutarnjem listu".

Богами, како је кренуло и хоће.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Nov 18, 2012 3:44 pm

.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Feb 05, 2013 5:07 pm

Deca, uzrasta tri i devet godina, povređena su sinoć kada je nepoznata osoba bacila eksplozivnu napravu na kuću srpske porodice Vučetić u Bošnjačkoj mahali u Kosovskoj Mitrovici.
Dvoje dece koja su sinoć povređena u eksploziji bombe u Kosovskoj Mitrovici transportovana su danas na lečenje u Beograd. Povređena deca su vozilom Hitne pomoći prebačena do Raške, a odatle helikopterom u bolnicu u Tiršovoj. Ranjeni dečak i devojčica nisu životno ugroženi i njihovo stanje je jutros stabilno.
Regionalni portparol kosovske policije Besim Hoti izjavio je danas da je policija pretresla prizemlje kuće u kojoj je u ponedeljak veče došlo do eksplozije u kojoj živi Srđan S.
- U kući je pronađena ručna bomba M -75, slična onoj koja je eksplodirala sinoć u stanu porodice Vučetić kada je povređeno dvoje dece, policija je zbog toga uhapsila Srđana S. kojem je određen pritvor do 48 sati - rekao je Hoti i naglasio da je pronađenjedan kalašnjikov i 54 metka.
Načelnik hirurgije bolnice u Kosovskoj Mitrovici Radimir Janković izjavio je raniej danas Tanjugu da deci nije potrebna hirurška intervencija. Janković je naveo da je bolnica u Kosovskoj Mitrovici u mogućnosti da do kraja zbrine decu, tako da nije neophodan njihov transport u neku drugu kliniku.
- Deca nisu životno ugrožena, u potpunosti su stabilna - kazao je Janković.

Porodica Vučetić odbacila je danas mogućnost da je bombu na terasu njihove kuće bacio komšija koga je uhapsila policija Kosova. Stric povređene dece Jovica Vučetić rekao je novinarima u Kosovskoj Mitrovici da je istina da je njegova porodica u svađi sa uhapšenim, ali da ne veruje da bi on zbog te svađe mogao da baci bombu na decu.
Porodica Vučetić je zahtevala da se deca iz Kosovske Mitrovice prebace na dalje lečenje u Beogradu, iako je njihovo stanje u kosovskomitrovačkoj bolnici ocenjeno kao stabilno.
Koordinatorka Kancelarije za Kosovo i Metohiju u Kosovskoj Mitrovici Zlata Radovanović rekla je novinarima u bolnici da će deca biti transportovana vozilom do Raške, a potom za Beograd helikopterom Ministarstva odbrane.

Eksplozivna naprava bačena je u kuću Sneže i Steve Vučetić, u Bošnjačkoj mahali, jednom od mešovitih kvartova u Kosovskoj Mitrovici, u kojem žive i Srbi i Albanci. Napad je najoštrije osudio premijer Ivica Dačić, naglašavajući da međunarodne snage imaju obavezu da svima garantuju bezbednost.
Predsednik opštine Kosovska Mitrovica Krstimir Pantić izjavio je da se predstavnici međunarodne zajednice nisu oglasili povodom sinoćnjeg incidenta i da ne žele da razgovaraju sa predstavnicima Srba sa severa Kosova.

Хеликоптер, ВМА, Премијер даје саопштење....

Па пичка му материна, ред би био да се огласе и ове стране амбасаде и те УН, зашто имамо тамо свог човека?
И онај Бутрос Гали би до сада већ сигурно реаговао, ако ништа друго оштро би укорио комшију! А овај наш - ништа. Где је сад резолуција Савета Безбедности?!

Нема шта, Срби су себи највећи непријатељи...

Каква је то бедна нација, кад су је поразили Шиптари, народ из вица, а ево сад се овако лако намештају.....
Боље би било да су Срби више гледали америчке филмове, а мање турске ТВ серије.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Feb 05, 2013 5:30 pm

... додуше, можда је ово последица америчких филмова, кажу ми овде да тамо масовно убивају децу:

Policijski službenici Policijske stanice u Surdulici doneli su rešenje o zadržavanju do 48 sati S. S, starog 32 godine iz sela Masurica u opštini Surdulica, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo šestogodišnjeg dečaka, nakon čega će biti priveden istražnom sudiji Višeg suda u Vranju.
Optuženi, koji je stric nesrećnog dečaka, u međuvremenu je, kako prenosi O.K. Radio iz Vranja, priznao ubistvo koje je počinio u noći između subote i nedelje.
On je, prenosi isti izvor, u toku noći na smrt prebio dečaka kojeg mu je majka, zajedno sa još jednim detetom, ostavila na čuvanje, a ona otišla u posetu roditeljima u susedno selo Lepenica.
Slučaj je policiji prijavila dežurna doktorka Službe hitne pomoći, koju je optuženi S.S. pozvao.
Rezultati obdukcije, kako navodi O.K. radio, kazuju da je detetu polomljeno osam rebara, a ozbiljno su oštećeni unutrašnji organi. Prilikom policijskog saslušanja optuženi nije objasnio šta je motiv ovog zločina.

Nesrećni dečak je sahranjen u ponedeljak, na seoskom groblju u Lepenici.

Био сам у тој Сурдулици, случај још са почетка каријере.... Не бих сад да се податресам подсећањима.
Мада ме је ово страшно узнемирило. Миссим, ова неписменост у новинара: "несрећни дечак је сахрањен...". Није бре дечак, само оно шта је од њега остало. Кад ће већ једном да науче како се говори & пише?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Feb 05, 2013 5:45 pm

“Želim da napravim mašinu koja će da me smanji da me niko ne nađe!” (недовољно мали Антоније)
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Feb 05, 2013 6:10 pm

А како је наш Срђан убио синовца:

- Detetu je od batina polomljeno osam rebara, a pukle su mu jetra, slezina, pankreas, želudac, creva i testisi! Posle brutalnog prebijanja, Srđan je dečaka odneo u Dom zdravlja u Surdulici, gde su lekari konstatovali smrt - kaže sagovornik Kurira iz istrage.

Zoranova baka Dobrica Kamberović kaže da se Srđan iznervirao kad je dečak tokom noći tražio da popije čašu vode.

- Čim je ponovo legao, Srđan ga je ošamario, a onda počeo da ga udara i šutira gde god je stigao! Sve se to dešavalo na ovom krevetu. Evo, tu su još Zoranove cipele, nismo ih dirali - priča Dobrica pokazujući mesto na kojem je njen unuk umro.

Ona ne krije da nije pomogla svom unuku.

- Srđan je stalno tukao Zorana, nije mi palo na pamet da bi ovog puta mogao da ga ubije - brani se Dobrica.

Komšije kažu da su se dečakovo vrištanje i zapomaganje čuli u celom kraju.

- Bilo je jezivo slušati ga! Bukvalno je ledilo krv u žilama! Plač i jauci deteta mešali su se plačem dečakove majke, koja je pokušavala da zaštiti sina. Ovo nije bio prvi put da pretuku dečaka, stalno su ga maltretirali - kazao je komšija Boban K.

Знали, слушали, стање редовно.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 07, 2013 10:26 am

Vito Dmitrović (53), profesor matematike u Ekonomsko-trgovinskoj školi u Kraljevu, žrtvovao je svoj život da bi spasao koleginicu Ivanu Pavić od policijskog službenog automobila koji ih je pokosio na pešačkom prelazu blizu škole u kojoj su radili.
Ivana (31) kaže za “Blic” da je ona bila prva na strani odakle su kola dolazila, a da je Dmitrović uspeo da je spase povukavši je rukom unazad.

- Stalno mi je Vito u glavi. Svakog trenutka se setim šta je učinio za mene jer bih u suprotnom ja bila na njegovom mestu - kaže kroz suze Ivana.

Kišni 18. januar, na Krstovdan, nikada neće zaboraviti svi koji su poznavali profesora Vita Dmitrovića. Da je Dmitrović bio sinonim za dobrotu i velikodušnost u gradu na Ibru, pokazao je i dokazao te večeri kada se bukvalno postavio između Ivane i policijske “škode oktavije”, koju je vozio policajac Vlado Spasojević.
Vito Dmitrović je za sve generacije koje su se smenjivale poslednjih 25 godina u Ekonomskoj školi na prvom mestu bio izvrstan čovek, profesor. Preminuo je 5. februara u Kliničkom centru u Kragujevcu posle 20 dana medicinske kome.

Vladi Spasojeviću pre nekoliko dana ukinut je pritvor. On je optužen da je te večeri 18. januara vozio službeni automobil “škodu oktaviju”, a očevici tvrde da se osećao na alkohol. Međutim, ovu informaciju nisu nam potvrdili u sudu u Kraljevu, jer nije stigla analiza krvi. (текст објављен 07. фебруара)

И најкоментар:

anonimna
Četvrtak, 07. 02. 2013. 08:17h
neregistrovan korisnik
Moj profesore, hvala ti sto si me naucio dosta toga iz matematike. Neka ti je laka zemlja i HVALA TI
Preporuka:31

Анонимна?!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Mar 01, 2013 12:11 am

"... Perišić je drugi visoki zvaničnik Beograda kojeg je Haški tribunal oslobodio odgovornosti za ratne zločine.

Ranije, odgovornosti je oslobođen i bivši predsednik Srbije Milan Milutinović."

Више ми је криво што су пустили ову двојицу него Готовину.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Maj 17, 2013 7:17 am

И сад, има тамо та жена, именом Јелена Милић (кликабл), која годинама пише свашта о убиству оне двојице војника, Јаковљевића и Миловановића, а уз то и о убиствима још неких других дечака док су служили војску по разноразним Лађевцима, Прокупљима и осталим Прњаворима.
А сво то време је заболе пизда и за те побијене момке и за њихове породице, већ јој је само циљ да докаже како су они сви жртвовани да се сачува Ратко.
Јербо је врхунски морални задатак раскринкати му јатаке и преузети Србију, поради преваспитавања популације јој.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Maj 19, 2013 10:20 am

There was a small battle going on, with Bosnian forces firing at a group of Serb soldiers near the ruins of the Union Invest building. Suddenly, a Serb tank appeared 200 meters in front of us, and fired over our heads. We scrambled to the next apartment house, and found ourselves holed up with a group of Bosnian soldiers. One of the soldiers yelled at me to look out the window, pointing at a young girl and boy running on the far side of the bridge. I grabbed my camera, but it was too late. The boy and girl were shot down. Bosnian Muslim Admira Ismić and Bosnian Serb Boško Brkić, both 25.

Паметном доста.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Maj 30, 2013 8:42 pm

slawen ::"... Perišić je drugi visoki zvaničnik Beograda kojeg je Haški tribunal oslobodio odgovornosti za ratne zločine.

Ranije, odgovornosti je oslobođen i bivši predsednik Srbije Milan Milutinović."

Више ми је криво што су пустили ову двојицу него Готовину.

А сад и ова ђубрад удбашка.

Оно са Богом и равнотежом у свемиру је чиста глупост.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu