RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Зашто ли ме обузима јад?

3 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Pon Nov 01, 2010 9:34 am

Ma јок, осуда пред домаћим судом никако не може да буде основ за избегавање поступка пред међународним трибуналом, па било она осуђујућа, било ослобађајућа (нарочито ослобађајућа).
Све је то строго за унутарсрбску протејлеску употребу, и ова Вукчевићева изјава сада којом пањка ондашњу власт, и та његова конструкција у којој би домаћи суд осудио злочинца, па кад га они из Трибунала траже, а србска власт са Коштуницом на челу удари у дреку & кукњаву са све узбуњеним тејлесима који сложно ускликну "па у нашем Уставу пише ne bis in idem, пише и да су ратификовани међународни уговори део унутрашњег права, стога се ne bis in idem простире и на одлуке Трибунала...", да ускликну и озбиљно се узбуде & побуне, са све демонстрацијама којима се прикључују чланови владе (додуше, то је било у време оне Живковићеве, кад им хапсило генерале полиције, под Коштуницом нико ни А није рекао кад су одводили).... ПА ПИЧКА МУ ЛЕПА МАТЕРИНА, дајте бре мало меморије памћења, а не као код кокошака, памте само оно од последњег храњења на овамо, даш им мало зрневља и оне се ресетују!
Коштуница је био обичан магарац кад је мислио да ће моћи да буде премијером, да је то важно место у држави, да ништа не може да уради као председник јер га гуше уставна овлашћења, ха-ха, погле га Бота, пуца му прслук живо за Устав, понаша се као Слоба, власт је тамо где сам ја илити што би рек'о Дача Марковић, екс министар просвете у Сорабља "Милошевић може да буде и портир у скупштини, опет ће да буде најважнији човек у држави" (приликом првог избора Милошевића на место председника СРЈ, кад су "сви" мислили да му опада моћ због чисто протоколарне функције коју је тај положај носио собом). А хтео да буде премијер (Коштуница) јер је то био Ђинђић. Јер два пута није могао да буде изабран за председника, па га саветовало.
Човек који није био способан да постхумно победи Ђинђића и тзв. Наташу Мићић није заслужио да обнаша било какву власт у Србији. Било какву.
То је само значило да има неки крупан дефект који га спречава да буде озбиљан политичар.
А тај дефект се очитовао у томе што није знао да се одбрани од наметања којекаквих Бубала и Париводића за министре.
Што није знао да деганжира овог Вукчевића у родну селендру, уместо што га је све време држао уз себе и чувао га и пазио га и звао га Ђорђе.... и све друге Вукчевиће, који џиберски лажу тврдећи да само замењују тезе....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Uto Nov 02, 2010 2:13 pm

Niš - Pratio sam ćerku svakoga dana kada je išla na posao jer joj je bivši momak pretio i uzmnemiravao je. Jednom joj je čak i stavio nož pod grlo. Prijavljivali smo sve pretnje policiji ali se uvek završavalo na tome da ne mogu ništa da učine jer nema svedoka. Mislio sam da je sigurna jer je bila kod kuće a evo šta se desilo, priča Slavoljub Jovanović otac Danijele Jovanović (27), koja je prekjuče oko 16.30 časova brutalno ubijena nožem u zgradi u Ulici Majakovskog 91 u kojoj je živela. Ubica je izbo nožem i Danijelinog prvog komšiju iz zgrade Aleksandra Kitanovića (23),koji je verovatno pokušao da joj pomogne....

.... Ulaz u zgradu Majakovskog 91
i juče su čuvala dvojica policajaca. Oni su legitimisali i kontrolisali sve muškarce koji su ulazili u ulaz zgrade. (тзв. Блиц)




И данас? И данас?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Čet Nov 04, 2010 7:19 pm

Грађанин Тадић се данас испричао у Вуковару.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  ВЈТ Čet Nov 04, 2010 11:04 pm

Ред је да се и мени исприча.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Čet Nov 04, 2010 11:08 pm

Теби ће после избора.
Је ли, пиле, какав је оно самит био, видим нешто на телевизији, била и наша Наташа?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  ВЈТ Čet Nov 04, 2010 11:15 pm

Не знам, чекам пријатеља који је самитовао да ми поднесе извјештај. Више не читам и не гледам вијести, само слушам извјештаје од очевидаца.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Čet Nov 04, 2010 11:28 pm

Хух..... у нади да ће и мене на крају тог ланца информисања запасти која second hand анегдота...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Pet Nov 05, 2010 8:55 am

slawen ::Prijavljivali smo sve pretnje policiji ali se uvek završavalo na tome da ne mogu ništa da učine jer nema svedoka. Mislio sam da je sigurna jer je bila kod kuće a evo šta se desilo, priča Slavoljub Jovanović otac Danijele Jovanović (27), koja je prekjuče oko 16.30 časova brutalno ubijena nožem u zgradi u Ulici Majakovskog 91 u kojoj je živela. Ubica je izbo nožem i Danijelinog prvog komšiju iz zgrade Aleksandra Kitanovića (23),koji je verovatno pokušao da joj pomogne....

.... Ulaz u zgradu Majakovskog 91 i juče su čuvala dvojica policajaca. Oni su legitimisali i kontrolisali sve muškarce koji su ulazili u ulaz zgrade. (тзв. Блиц)




И данас? И данас?

[You must be registered and logged in to see this link.]

NIŠ - Marko Jovanović (21) iz Niša koji se sumnjiči da je 31.oktobra u zgradi u Ulici Majakovskog 91, ubio bivšu devojku Danijelu Jovanović (27) a potom i njenog prvog komšiju Aleksandra Kitanovića (23), uhapšen je danas (4. новембра) u 9 časova u pekari “Braško” preko puta Doma zdravlja u Nišu.
Zahvaljujemo se sugrađanima koji su nam pomogli da lociramo kraj u kojem se skriva osumnjičeni, rekao je Načelnik Kriminalističe policije Dragan Bradić.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Ned Nov 28, 2010 11:31 pm

Joш један србски пензионер: [You must be registered and logged in to see this link.]

Уз Ратка Младића, све Кркобабиће и још 1.660.000 других.
И мој тениски тренер се спрема у пензију. После 4 године и 5 месеци рада.

Зашто да не?

У тзв. Србији има око 1.800.000 више или мање привидно запослених (од којих преко 500.000 директно ради у државној управи и ликалној самоуправи, и још око 800.000 у парадржавним фирмама) и 750.000 пријављених незапослених тзв. Националној служби за запошљавање.
У Београду од (кажу) 2.000.000 становника, има свега 13.000 индустријских радника (укључујући и пекаре, обућаре и шнајдере).
Можда би председник Обама требало да пита Боту за тајну оваквог успеха - сигуран сам да би српска искуства, стицана и у много тежим условима од ових сада, без проблема пружила решења како да једна богата Америка издржи са 9,5% незапослених, кад једна бедна Србија деценијама гура са 40 - 50% и ништа нам не фали.


Зашто не?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Pon Jan 17, 2011 12:04 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  Hate mail Pon Jan 17, 2011 6:47 am

Odgovarace, ali otac koji je provalio u "zdravstvenu ustanovu".

Nego, evo nam ga Deki Stevic opet:


sta ce ti nadimak 16. januar 2011. 21 :56

#1477915 Doslo je vreme da ljudi sami uzimaju pravdu u svoje ruke. Kakav sud, kakva policija, nema ništa od toga, sudiće im deset godina i na kraju će ih pustiti, jer zaboga nisu oni krivi što u bolnici nema osnovnog materijala. Uzmeš pištolj i presudiš ološima.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Pon Jan 17, 2011 9:00 am

Има и овај:

Zoran Krstic 16. januar 2011. 21:58 #1477917

Ovakve scene ima na pretek,a ministar pre neki dan kaze da imamo najbolje zdravstvo u regionu.Kakav je pristup ljudima da pomognu kriminal ,jos veci sok da nemaju gazu i skalper .A od vozaca traze da imaju u kolima dispanzer.


И? И? И....? Што није донео из кола?
Да ли је баш тако:

PO novom standardu (SRPS Z.B2.001), u kompletu za prvu pomoć treba da bude:
* Sterilna gaza
* Trouglasta marama
* Hanzaplast
* Lepljivi flaster
* Kaliko zavoj
* PVC kesa
* Izotermalni prekrivač
* Makaze sa zaobljenim vrhom
* Zihernadle
* Zaštitno sredstvo za davanje veštačkog disanja
* Papir i olovka
* Uputstvo o pružanju prve pomoći


Миссим, сви смо ми (осим врањанских доктора, њима су то препричали, зато се нису снашли) гледали америчке филмове у којима грицкалицом за нокте отварају душник и у њега убацују мину од хемијске оловке, па пацијент с'олакшањем продише, после пар кашљуц-кашљуц.
Зато нама скалпери не требају.

Ево и списка старог, превазиђеног комплета за прву помоћ:

- individualni prvi zavoj (12 cm x 5 m) sa jednim jastučetom (16 cm x 12 cm), broj komada 1 (-);
- individualni prvi zavoj (10 cm x 5 m) sa jednim jastučetom (12 cm x 10 cm), broj komada 1 (1);
- koliko zavoj (8 cm x 5 m), broj komada 2 (1);
- sterilna gaza po 1/4m pojedinačno pakovanje (80 cm x 25 cm), broj komada 2 (1);
- sterilna kompresa od gaze – pojedinačno pakovanje (20cm x 20cm), broj komada 5 (-)
- hansaplast, tosamplast ili sl. (10cm x 8cm), broj komada 5 (2);
- lepljivi flaster (1cm h 1m), broj komada 2 (1);
- trougla marama veličine 100cm x 100cm x140cm i gustoće 20 x 19, broj komada 1 (1);
- igala sigurnica, broj komada 10 (3);
- nožić za brijanje sa jahačem za paranje odijela, broj komada 1 (1);
- polovinilski rukavac, kesa (70cm x 40cm), broj komada 1 (1);
- spisak materijala i uputstvo za njegovo korišćenje izdato od JU crvenog krsta, broj komada 1 (1).


Нема више ножића за бријање.

Сад имамо технологију:[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Pon Jan 17, 2011 4:02 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kaин, гипсани коњи и бехатонизирана авлија....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  Hate mail Pon Jan 17, 2011 8:07 pm

Vec vidim dijalog:

- "Kako cete nazvati dete?"
- "Kain".
- "Ne moze to".
- "Kako ne moze, to je iz Bibliju".
- "Oh, u redu..."

Kud li mu idu one stepenice? Sigurno u taj predekorisani zid.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Čet Jan 20, 2011 12:58 am

U OBDUKCIONOM nalazu Zavoda za sudsku medicinu u Nišu, kako "Novosti" saznaju, piše da je Dijana umrla prirodnom smrću koju je izazvalo gušenje, a do kog je došlo zbog jake upale gornjih respiratornih organa.

Малочас ми је у гостима био пријатељ, специјалиста ОРЛ, и питам га о овој ствари.
Каже, тешко је бити децидан на основу новинских написа, јер постоје ситуације када трахеотомија не помаже - када су затворени ситнији дисајни канали у плућима (због аспирације секрета или неког материјала или због отока, рецимо), али да се код зачепљена горњих дисајних путева трахеотомија редовно ради, јер драстично увећава шансе за преживљавање, и то било чиме, па макар и мином од истрошене хемијске оловке. Да ли би помогла и овој девојчици, то никада нећемо стварно сазнати, просто зато што није урађена пре него што је умрла. Али се са великом вероватноћом о томе може закључивати.

То је медицина.
Право овде каже нешто друго: ако се девојчица налазила на лечењу (а јесте), па умре, иако би рутинском (има стручни израз, сад не могу да се сетим) интервенцијом могла да буде спашена, а затим излечена, она није умрла природном смрћу, већ услед кривичног дела лекара - несавесног лечења.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  Hate mail Čet Jan 20, 2011 1:37 am

Anarhisto.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Pon Jan 24, 2011 9:45 am

Lančani sudar na autoputu Niš-Beograd kod Umčara: [You must be registered and logged in to see this link.]

И сад, добро, трагедија, али дешава се и другде, у много богатијим, срећнијим, сређенијим земљама.
Нису правилно обележили место несреће, нису се побринули пре свега за сопствену безбедност, свашта се ту може рећи.
Но оно што ме погађа директно у плексус је ово - коментар читаоца, нерегистрованог корисника:

Malopre sam prosao, kolona je bila oko kilometar. Moram da napomenem da su putari cekali da poledi pa da bacaju rizlu, jedina deonica auto puta koja je bila zaledjena.

У петак сам се довезао од Новог Сада до Баточине. Једва.
Скоро до Београда аутопут је био под дебелим снегом, а громаде леда које се формирају на камионским блатобранима и падају кад достигну тежину од 100 кила биле су стратешки разбацане по коловозу, тако да не знаш да ли је опасније да их избегаваш (због заношења) или да рокнеш у неку и преврнеш се одмах.
Од Београда јужније температуре су биле нешто више, а и конфигурација терена (није равница) је таква да не помаже стварању снежних сметова на путу, па сам само пичио кроз блатњаву (откуд блато на аутопуту?) лапавицу дебљине 5+ центиметара.
Нигде, на свих 220 или више километара ни једног јединог возила службе за одржавање путева, ни једног возила за хитну помоћ или интервенције да патролира или стоји негде у резерви, да може да стигне до евентуалног места несреће за краће време, него што им треба ако крећу из Београда...
На слици која је дата у новинама види се да се ништа драстично није променило ни до недеље. Јесте нешто боље, снега има само по крајевима коловоза, али људи, то је пут првог реда, мора да буде сув к'о барут!

Прошле зиме писао сам исто овде на исту тему.
Тад се србски воз био заглавио код Бешке (нешто са струјном мрежом), па сам морао у ауто-авантуру аутопутем.
Кад год да пада снег у Србији, то је у невреме. И возачима се саветује опрезнија вожња. Мађарска држављанка која се слупала о ограду и тако започела трагични ланчани судар очито није разумела упозорење надлежних, зато би уместо чишћења аутопута требало размислити о запошљавању једно осамдесет до сто преводилаца који би саопштења из АМС приопћавали на свим или бар већини језика који се говоре у свету.
Мада опет сумњам да би и то сасвим помогло, него би требало да на нашим границама дежура још једно петсто до хиљаду инструктора који ће невичне странце да едукују како се вози идиличним белим србским друмовима. За возачице дупло часова.

............
И тако, изгибоше неки добри људи (тако то обично бива). Срећом нема Тадића да им теши децу и фамилију. То би већ било неподношљиво.

Сви одреда узимају овакве несреће здраво за готово, као редовно стање ствари, као нешто са чим мора да рачуна сваки онај који је навалио да по оваквом времену негде иде (и то аутопутем, пази ти господу) својим колима, уместо да лепо седи кући, пије врућу ракоји и једе суво месо, као што су радили наши стари и ништа им није фалило...

И поврх свега, јавља се у новине неки мајун који из само њему знаних разлога лаже да је "само на том делу било поледило".
Који год да су му мотиви, од тога ме обузима јад.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Pet Mar 04, 2011 12:22 am

Ах, гована.... [You must be registered and logged in to see this link.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Pet Mar 25, 2011 7:07 pm

Минвајл... Станимировић сведочи против других за Товарник.
Каже, не би он ишао тамо сваког дана, него је морао да храни кучиће и кокошке. А на СМБ се мање познаје прљавштина.....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Uto Mar 29, 2011 8:41 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Anyone?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  Hate mail Uto Mar 29, 2011 11:10 pm

Pa ne znam, brate; missim, nemam moralno pravo a mozda ne bi trebalo ni ti da se zaleces...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Uto Mar 29, 2011 11:23 pm

Питам само да ли си видео пре ово?
Снимљено истог дана кад су аутобусима отерали оне у Овчару.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  Hate mail Uto Mar 29, 2011 11:31 pm

Otkad sebe. Ron Haviv, mislim. Napravio je dobru seriju i iz Bijeljine. Zastrasujuce.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  slawen Uto Mar 29, 2011 11:34 pm

То ти причам.
Сликао ове наоружане дијаболе са децом која су полудела под бомбама, а сто метара даље пунили аутобусе.... ал' то није фино....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  Hate mail Sre Mar 30, 2011 1:53 am

Ti jebeni autobusi "autotransportnog preduzeca Banatsko Novo Selo", sa onim belim trouglovima od papira na sofersajbnama, koji oznacavaju civilno vozilo rekvirirano za potrebe ratnih jedinica JNA, su tako snazno hrupili u zivote (i smrti) tzv. Srba (ali i tzv. ostalih)...

Ma povadio se malo koji mesec kasnije u Bijeljini kada je snimio, izmedju ostalog (a pod tim "ostalo" mislim i na onaj snimak R.I.P. Shuce sa FN FAL-kom u dzamiji; mecao sam to "tamo") i trojicu pripadnika beogradskog podzemlja u odorama "SDG" koji, dokopavsi se selotejpa (a sto se lako da videti na njihovim M70-kama) nonsalantno skrecu na nekom cosku dok jedan od njih jos nonsalantnije, sa delikatnim detaljem cigarete u izvijenoj deskoj ruci sutira u glavu neku, seemingly, mrtvu zenu na trotoaru pored koje su jos dvojica, jednako seemingly, mrtvih muskaraca.

Ucini jedan Google pictures Search na "Ron Haviv Bijeljina" ne bilo ti zapovedjeno, da se ne smaram oko toga ovako s' ulice (incidentally, sad mi sinu, iste one u kojoj je, 20 metara sam od nje, ona dzamija u nastajanju oko koje onomad ovi ovde izgibose...).
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Зашто ли ме обузима јад? - Page 5 Empty Re: Зашто ли ме обузима јад?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu