RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Црвени круг

3 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  ВЈТ Ned Maj 02, 2010 3:21 pm

Јутро на станици у Токију. Велика плава реклама моје фирме. Ако наставим да се присјећам, потрошићу ову цркавицу од привременог пензијског фонда на 10 дана у Јапану.

[You must be registered and logged in to see this image.]
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  slawen Ned Maj 02, 2010 3:38 pm

Иди и направи неке оштрије слике.
Да простиш, пола их је тамо плавих.

Да није она Y(_ugo, _aca, _ova, _нешто...)?
Опрости на индискрецији, само сам ненормално знатижељан.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  ВЈТ Ned Maj 02, 2010 3:45 pm

Не знам на коју ти мислиш, али ова моја је велика плава са бијелим словима. На врху. Поред велике црвене.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  slawen Ned Maj 02, 2010 4:00 pm

Aeoн?
Видео сам да имају добру понуду купаћих костима ("Мизуги чаролија", акција почела 26. априла).

[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  ВЈТ Ned Maj 02, 2010 6:40 pm

Боме си се потрудио да прочиташ.. Али си мало промашио дјелатност. Wink
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  ВЈТ Ned Maj 02, 2010 6:46 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  slawen Ned Maj 02, 2010 7:35 pm

Шта је то, нека школа енглеског?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  slawen Ned Maj 02, 2010 7:39 pm

А каракуке читам без проблема....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  slawen Ned Maj 02, 2010 7:44 pm

.... тако да мораш да признаш да сам са оним Мизуги купаћим гаћама доказао да сам патријарх Стварних Кварнића. animal
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  ВЈТ Ned Maj 02, 2010 8:21 pm

Ама да бре, па нисам ваљда продавала купаће. :) Ион. И оно нису каракуке, већ катакана, ако ћемо прецизно. Wink А моја школа је најбоља у Јапану. Да се зна! И свој језички институт и своје уџбенике и традицију скоро 50 година! Јуху!
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  slawen Pon Maj 03, 2010 12:50 am

Причај, дакле: како Јапанци зборе енглески?
Уопште, како се то "ми" шалтујемо на тај њихов колосек (култура, писмо, језик који у филмовима звучи прилично, хмммм... непосредно), а како они?
То мора да звучи упишавајуће, а?
Јеси ли имала фидбек од обичних Јапанаца на тему твој јапански? Миссим, оно невербално, спонтано?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  ВЈТ Pon Maj 03, 2010 1:02 am

Јапанци су једна велика туга по питању енглеског. Не свих страних језика, али енглески им је болна тачка. Зато је подучавање енглеског тако уносан бизнис у Јапану. Чак сам се и сама носила мишљу да са пар колега који су били одлични откупимо франшизу једне доста добре приватне школе и да радимо тамо, али је ризик био превелики. Уосталом, странац у Јапану има један веома чудан положај. Али то је друга прича.

Уопште, како се то "ми" шалтујемо на тај њихов колосек (култура, писмо, језик који у филмовима звучи прилично, хмммм... непосредно), а како они?
Нисам баш разумјела шта ме овдје питаш.

Углавном, Јапанци су генијалци за тестове из енглеског, али не умију да користе то знање. Е па моја школа је велики дио посла базирала на том конверзацијском енглеском и зато су и запошљавали native speakers енглеског језика (у том сам кошу и сама била).

Наравно, ја свој јапански нисам смјела да користим у школи, али сам га користила ван школе када год бих имала енергије да се изборим са њиховом манијакалном потребом да на моју реченицу на јапанском, одговарају на дебилном енглеском. Наравно, сви су хвалили мој јапански, што је значило да сам у говнима. Сада то више није ни важно. Прошло је доста времена, језиком се одавно више не бавим.

Спонтано? Да ли си ти луд! Па спонтано постоји само ако се напију. Имала сам једну добру екипу са високог нивоа (твз. free conversation class) који су у школу долазили више да одрже ниво своји доста добрих способности и били су веома интелигентни и занимљиви (чак је ту био и један високи и веома лијепи даса). Е па с њима се могло причати о свему и свачему. Али ни они не би о политици без поприличне цуге. Господе, јетру су ми уништили.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  slawen Pon Maj 03, 2010 1:17 am

E, то, положај странаца...
Јесу ли те се плашили?

Миссим, висока, лепа, плава...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  ВЈТ Pon Maj 03, 2010 1:39 am

Положај странаца - хм, кад год мислиш да си укапирао, онда се деси нешто што ти укаже да ниси баш укапирао. Нисмо залуд имали идентификације које се зову Alien Registration Card.

Зауставићемо се на висини. Мојој сасвим просјечној висини. Наравно, у Јапану гигант. Још на потпетицама - неки ученици су ми говорили да им више одговара када неке говорне вјежбе (предвиђене да се раде стојећи) раде сједећи јер им је неугодно због моје висине. bat А не мали број пута бих се затекла у лифту или у некој другој ситуацији поред неке савијене старице која ми сигурно није досезала даље од струка. Ту креће кикот, па сто наклона, па неизбјежно: "Sei ga takai desu neeeee!", што значи: Како си само високаааа (ово "не" на крају је као "зар не"). Углавном, једном сам имала проблем са неким комшијом који је слао поруке у сандуче и приговарао како ми је телевизор прегласан када гледам утакмице, а онда смо се срели на степеништу лице у лице и он је побјегао од мене. Хм, јесу ме се плашили. drakula

С мало озбиљније тачке гледишта, никада се нисам осјећала лоше зато што сам странац. Али иако нико ништа отворено не говори (понекад нека баба добаци за тобом "гаиђин" - што значи странац и није баш нека превише лијепа ријеч, мада није ни псовка). Е сада, када викендом почну да круже црни аутобуси са неким језивим пјесмама на разгласу и када њихови активисти почну да дијеле летке, није баш неко претјерано угодно осјећање. Ти црни аутобуси су власништво ултра-десничарских партија (које, како кажу, спонзоришу јакузе). Али они су углавном анти-амерички настројени. Ја као лажни Енглез нисам имала проблема. militarykrez
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  slawen Pon Maj 03, 2010 1:49 am

Ех, да, како су они прогутали оне две нукиларне?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  ВЈТ Pon Maj 03, 2010 1:59 am

Уф, има нечега толико психолошки, ако хоћеш и психијатријски чудног, да никада заправо нисам укапирала шта да мислим о томе. Једина прича коју можеш да чујеш је не само политички коректна, него политички прекоректна, чак помало ненормална. Политика је невјероватан табу, двије бомбе су такође табу. О томе се не пита и о томе се не прича. Оно што јесам успјела да извучем из људи било је чудно. Сви као папагаји на било какво питање које води томе одговарају како су они против рата. Мислим, прича за дебиле. ОК, позната је ствар да они никада не говоре шта мисле и да им је израз лица увијек нека љубазност и хладноћа (што баш није тако, али...). Не треба бити сад неки генијА да би се ствари укапирале. А уз то и ови моји пијани капиталци и познаваци политике ми једну ноћ испричаше (док смо се лешили неким рибљим сулцем и пили саке на тераси некадашњег шогуновог љетњиковца претвореног у ресторан) неке своје утиске о политици, Америци, Уставу, и другим стварима. Не дај Боже да њима неко минира систем (као рецимо нама) - буразеру, то би било језиво.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  slawen Pon Maj 03, 2010 2:06 am

'Оћеш да кажеш да би те уткане фрустрације могле чудо да направе нпр. Кинезима?
Само ако би их неко паметно чачнуо?

Чини ми се да су они опасно инфицирани неким нуспродуктима западног света тотално инкомпатабилним средњевековном јапанском духу и да их је то трајно отровало.
Али то је поглед са друге стране планете....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  ВЈТ Pon Maj 03, 2010 2:17 am

Ма не бих се ја ограничила на Кину или Кореју. И, наравно, оружје је економија и посебан вид сарадње са САД. Не вјерујем само у чачкање. Требало ми много више од тога. Они се превише добро сјећају онога шта су изгубили да би то ризиковали.

Јесте, може изгледати да су они заражени нечим што је страно њиховом духу. И сама сам то некада помишљала. Јер, искрено, они изгледају нормално и аутентично у кимонима и јукатама (што је само спољно обиљежје). Но, тај некадашњи дух заправо постоји свуда и паралелно. Не може ту човјек да каже неку дефинитивну оцјену. Фасцинантно је како та два тока сасвим нормално постоје једни поред других. А чини ми се да је јапанска карактеристика то да нешто копирају и да од тога направе неку своју аутентичну лудост (као на примјер бејзбол, који се на јапанском зове "јакју" и за који они тврде да је аутентични национални спорт). Па је и тај технолошки напредак једна страна, а фестивали, чајна церемонија, празници, веома карактеристичан поредак у друштву и породици, друга страна. Кажем ти, баш кад помислим да су такви и такви, онда научим и видим нешто ново, па се преиспитујем. Интересантно за истраживање, веома тешко за живљење.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  Hate mail Pon Maj 03, 2010 7:18 am

Ovde u USA, popularna "zelena karta" je u stvari "Alien Registration Card". Ta fraza se koristila ranije na samoj karti a razni imigracioni formulari je i dalje tako zovu (na samoj karti sada stoji "Permanent Resident Card".
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  slawen Pet Maj 07, 2010 2:20 am

Ка'ћеш пиле да вратиш оне катакане у своју слику подно имена, не могу да те разликујем овако од Збуњене? Мислим, визуелно.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Црвени круг - Page 2 Empty Re: Црвени круг

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu