04/01/2010

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: 04/01/2010

Počalji  Hate mail taj Pon Maj 17, 2010 11:47 pm

Lunatic fringe much?
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Maj 17, 2010 11:50 pm

Не бих знао засигурно, само могу рећи да је то постирао на теми В. Поста да ли је претходно судијско искуство обавезно, пожељно или оптерећујће за кандидата за суца Верховного суда.
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Maj 17, 2010 11:54 pm

Tail + less = 200 million

Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Maj 18, 2010 3:00 am

slawen ::Нешто се не хвалите...clickme

Машала.
Или да тражим муштулук?

Хм, можда је у питању само једна џајгентик * забуна. Одговор ове жене много говори (4'09'').

clickme

* Илустративан примјер за џајгентик
clickme (2'21'') I love Larry!

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Maj 18, 2010 8:09 am

rofl rofl rofl rofl Ујеботепатак пиле, па убићеш ме овим Ларијем.
Даље нисам мог'о ни да гледам.....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Maj 18, 2010 3:40 pm

Погледај све. Јер, иако нисам "bald asshole" нити "four-eyed fuck" ја сам ти пљунути еЛДи.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Maj 20, 2010 5:26 pm

Шта ту може лоше да се деси?

Поведен том логиком елегантно сам десним кажипрстом (онако бочно, одсечним покретом) претиснуо леви тастер на мом мауспеду, док је курсор стајао на пољу "пристајем". Сајт је био newsmax.com ....

Отада, не само што ме засипају детаљним извјешћима о најновијим успесима Саре Пејлин и њојзиног покрета, већ ежедневно покушавају да ми продају свакојако ђубре, на пример индукциону лампу и радио који хвата емрџенси станице у једном уређају, или капу са натписом УСС Роналд Реган. У ствари, сама капа је бесплатна, али шипинг је форнајтинајн. Или најтифајв, слагаћу вас.

И ту нема спаса, нема оног линка где идеш кад хоћеш да се одјавиш. Чини ми се да су помињали да је то бесплатно засипање глупостима типа "ALERT: If the Euro and Dollar Collapse, What Happens to Your Wealth" само привремено, после неког периода ваљда очекују да им платим претплату, ахахахаха, па гори су од Тијанића, само што за разлику од свеприсутне србске државе, ти тамо могу да ме у'вате за .... браду, бар док Хомен не направи овај НОВИ међудржавни уговор са Америкама по коме ће Србија моћи (и морати) да изручује своје држављане УСИ, онда ме ето пиле код тебе по херцеговачке артије, сем ако до тад не емигрирам у САО Канаду.

Зато почесто морам да неутрализујем с'нечим оваквим:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Свиђа ми се како пишу "образовање".
Где нам је Аманс?
Да се није поново натакарила на бициклу, недајбоже?
По овом кијамету? У КГ ни +10С...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Maj 20, 2010 9:56 pm

Неке земље крше људска права када је ријеч о ношењу бурки. Постоји кршење људских права када је ријеч о буркама рецимо у Aмерици - каже Хускић. (из Гласа Српске, цитирају неког ваљда из тог босанског уставног суда).

То, то, научите их реду! kiki kiki kiki
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Maj 25, 2010 11:33 am

Не знам да ли је згодно овде да помињем, али пре неки дан у мом поштанском сандучету обрела се almost-Kodak-yellow коверта дрљавог А-1 приоритета са писамцетом написаним баш на мој рођендан у коме ме Department of State позива да у најкраћем року попуним неке обрасце како би могли да ми убрзо закажу неки интервју и потом најљубазније издају оно што се колоквијално зове Green Card од догодине, па до вечности.
Миссим, пишично, не?
Шта бих уопште ја тамо у тим Америкама могао да радим?
И уз моје (не)познавање тог чудног језика? Пиле ми је живи сведок да сам бољи у јапанском но у енглеском, а јапански не знам ама баш ништа.

Али је добро за зезање. И ако ништа друго, бар један латинос или афрички црнац мање ће добити ту фамозну гринкард, због мене.

Шта је то гринкард уопште? И шта ја ту у ствари добијам? Само без моралисања, молим.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Maj 25, 2010 6:34 pm

Док се неко од упућених не јави, поставио бих још неко практично питање (не бојте се, сигурно нећу у рубрици под бројем 44 "да ли вам је неко помогао да попуните овај формулар" да напишем Хате Маил или Аманс или тако нешто.... можда бих написао Непријатељска Емиграција, али он слабо навраћа овде, упркос свим мојим добронамерним изјавама).

Даклем?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Maj 25, 2010 8:27 pm

Ја не знам шта је ово, нико да се јави да ми малко помогне у вези с'овим американским дилемама.
А њиха је много.

На пример, имам проблем (овде) са голубовима: појебаше ми начисто цвеће у жардињери на лођи. Слеће то на нарцисе, хортензије, хризантеме и бегоније и све ми поломи, не смем ни да помислим шта ће да буде са гладиолама, оне су баш по том питању осетљиве.
Каква је политика у УСИ у погледу голубова контра цвећа?

Ја сам то овде решио на еколошки прихватљив и потпуно мирољубив начин: отиш'о сам у Шумарице и насекао једно двадесетак прутића цирка 1/4'' у пречнику и ту фут лонг (ово се ја припремам за интервју у амбасади, па прелазим на американски мерни сустав) које сам испобадао по ивици жардињере са оба краја у земљу, тако да су обликовали наопачке латинично (а које друго, ускоро!) слово "У" и тако формирао лепу малу оградицу око расада, која сад спречава голубове ту да слећу.

Да ли бих имао проблема када бих отишао у, рецимо, Централ Парк да тамо насечем прутиће, или бих наишао на разумевање? Или у Чикагу, има и тамо неки парк, причала Аманс?

Јавите се, шта сте се стисли?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Maj 25, 2010 8:38 pm

Wtf? Dobio si Diversity 2011 lutriju?

Upravo su te ucinili 1. drzavljaninom (u 5-togodisnjoj perspektivi) i 2. potencijalno milionerom (u USD).

Cestitam.

Ako uzmes, bices LPR: Lawful Permanent Resident. Imigrant sa svim pravima na sve, izuzev glasanja. Social Security number bez ogranicenja, rad gde hoces, imovina, sve.

Sad, ja te kapiram malo za struku (priznajem, malo sam te i nasao po netu-u, imas slabu bezbednosnu kulturu Wink i izgleda mi da si manje-vise profesionalno "srecan" koliko je tako nesto moguce u tzv. Srbiji danas i u svako vreme).

Prodaj stan :), auto, tkompijuktor i one gume sa lancima i upisi se na JD. To se upisuje posle bilo kog fakulteta (bachelors) da bi se postanulo njinim advokatom: idi vidi onoga sa bakandzastim cipelama od onomad, i on je taj rad. Znam jednog Kineza sto je BS Computer Science, radio par godina ovde i eno zavrsava JD na UC Davis u Kaliforniji.

Nemoj me zasmejavati sa losim engleskim, to je non-issue ovde. Pola ljudi je odnekud doslo.

Ako si ozenjen i tvoja gospodja dobija derivative green card (LPR) status a ako ima neku cagu sa kojom moze odmah da se uvali negde - eto jos jedne plate, ili bar ona moze odmah da krene negde u privredu dok ti pohadjas JD.

Po zakonu, ko provede 5 godina u LPR statusu moze da podnese za drzavljanstvo sto je vrlo lak process (za ljude koji nisu teroristi, kriminalci, lica sa poternica Inetrpola po raznim osnovama itd.) A sto sam upravo prosao.

Tim sto si dobio preskaces - pod uslovom da ti se dolazi - mnoge godine na putu ka drzavljanstvu.

Cestitam.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Maj 25, 2010 8:46 pm

Ovde ne postoji "sistematizacija radnih mesta" pa tako osim hirurgije i pracenja satelite na radaru negde ispod neke planine mozes manje-vise sve da radis, bez obzira na "skolsku spremu".

Pidgeons = flying rats.

Istina, nijednom ni nisu sleteli na prozor(e) u evo 11 godina. A komarce sam video mozda 3 puta sve zajedno.

A propos:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Maj 25, 2010 8:54 pm

Фала, фала.... Миссим, не гарантују као ништа, те видећемо још, те има вас изабраних више од расположивих места, али, нешто ми се јавља, ако правилно попуним онај тест (на највећи број питања треба одговорити са "No" - да ли болујете од неке заразне болести, да ли сте терориста, да ли сте побегли од служења америчке војске; мучи ме помало оно питање око служења војске овде, да се ту не зајебем, с обзиром на период?) и не одем са битлс фризуром у амбасаду, велике су ми шансе да ћу да добијем ту гринкард.

Е, сад, оно што би сваки прави Србин прво питао - јел' добијам одмах неку социјалну помоћ kiki kiki kiki - ја ћу да питам друго, прво ме занима има ли горег тренутка да се дође у УСА?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Maj 25, 2010 9:07 pm

Odgovori na sve istinito (mislim, a sta drugo bih ti mogao reci, jel' tako?). Opseg odgovora je pak pod tvojom kontrolom: nikom na svetu ne moras reci vise nego sto neki formular trazi/pita.

Sto se tice situacije: ne znam. Meni je dobro, ali ja sam 1999. dve nedelje po izlasku iz aviona zaglavio na Wall Street i tu ostao. A kako tu moze biti lose? Ja mnim da je losije u tzv. Srbiji sve i da tamo padaju pecene sheve. A ne padaju. Ova ekonomija je (i bice) World's #1 jos za dugo. Oni pljuvaci po ulici i zderaci iznutrica i repova nisu uopste stavka.

A oko pojavljivanja u ambasadi: onaj 3-piece suit look ne bi bio los za tu svrhu. Naravno da ce da vas "screen-uju" da vide ko tu ima manikirane nokte, odmeren ton (demeanor) i smislen nastup. Veruj, prepoznace da li si upravo dosao iz skupljanja plasticnih flasa od 2L od "Fante" i "Sprajta" i taj ograniceni resurs - mogucnost imigracije i, napose, naturalizacije - ponuditi nekom od koga se nece izmrestiti gomila nekih 3rd world problema, upitno dusevno zdravlje, previous convictions i slicno.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Maj 25, 2010 9:48 pm

Троделна одела већ одавно нису "in", па држим да ће неко од оних пар италијанских која сам по багателним ценама купио у Бековој робној кући на Кнез Михајловој да заврши пос'о.

Уосталом, тој слици (па и оделу) има скоро пет година...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Maj 25, 2010 11:06 pm

Quite the contrary, my friend: tvoja struka ovde (osobito corporate counsels, trial i patent lawyers) skoro iskljucivo u tome 'odaju. Vidjam ih svakodnevno i osim sto su mnogi Jevreji a sto je lako za "facial recognition", one ostale kebam po legal-sized envelops.cases koje nosaju. Drugo, i mnogi drugi non-uniformed profesionalci to trose. Remember: ne ides na chat sa fellow-Evropljanima nego sa Amerkancima.

When in Rome...
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Maj 29, 2010 7:34 pm

Него, нема ми Аманс да наврати, а на ми олако обећала дочек на аеродрому ако ИКАДА тамо отидем.... kiki kiki kiki

Имал' бујрума? kiki kiki kiki kiki kiki kiki
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sub Maj 29, 2010 7:40 pm

Olako obecana brzina...
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Maj 29, 2010 7:50 pm

Да, да...

Још нисам попунио формуларе.
Сутра ћу.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sub Maj 29, 2010 8:03 pm

Obvezatno.

Cim si ti poslao sliku i podatke za lutriju jesenas ti znas sta radis.

Propast' ne mozes.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Maj 29, 2010 8:03 pm

Имаш ли неку идеју шта да метим у поље "занимање којим планирате да се бавите у УСИ", а да звучи уверљиво?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Maj 30, 2010 12:10 am

Hmmmm.

Paralegal? Law office clerk? Court clerk? JD student?

Ne bi bilo zgoreg da pitas onog deKieffera sa bakandzastim cipelama oko mogucnosti koje bi, za prvo vreme, "sledovale" nekome ko iz Srbije dolazi sa tvojim backgroundom ili cak za preporuku gde bi kome trebao jedan takav. Covek je clan 300 komora i asocijacija, znace mozda nesto/nekog.

Zasto ne i banking ili IT (ili similar analyst position negde)?

Indeed, cime mislis u prvo vreme da se bavis?

Gde bi dolazio?
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jun 01, 2010 2:47 pm

Тешко питање.
Још нисам одлучио.

Искрено, одувек сам желео да видим Њујорк, пупак света.
Али и Сан Франциско (нисам геј).
И средњи запад, али ан пасан.
Сен Луис? Њуорлинс?

Али, то су размишљања једног туристе.
Ово је друго.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Jun 04, 2010 9:08 pm

slawen ::Тешко питање.
Још нисам одлучио.

Искрено, одувек сам желео да видим Њујорк, пупак света.
Али и Сан Франциско (нисам геј).
И средњи запад, али ан пасан.
Сен Луис? Њуорлинс?

Али, то су размишљања једног туристе.
Ово је друго.

И ја све то желим. И преопручено ми је да се настаним у Фениксу или тако негдје, јер је мој животни сан да живим у клими гдје је минимална темепратура 27, а максимална 57. Током цијеле године.

Сан Франциско, а ниси геј! Да не желиш да промијениш пол?

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: