Mind game revival (restoration to life)

Strana 4 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:10 pm

ЈА:
Фасцинантно.
Значи, одморила си се?

Лепо.
Таман да навалимо на роман.
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:10 pm

ТИ:
И то је све што имаш да ми кажеш? Хм. Нисам се одморила. Под неким сам великим стресом.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:11 pm

ЈА:
vrlo_jak_tim wrote:
Под неким сам великим стресом.

:D :D :D
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:11 pm

ТИ:
Шта је смијешно, деда?! Подигнута обрва!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:12 pm

ЈА:
Стојећи малочас у маленом пољу камилице, мислио сам како су људи данас исти као и пре хиљаду или три или педесет хиљада година. Да су нам мисли исте, и умне способности исте, и да о истом исто размишљамо (без резултата), само су се околности промениле, само смо узгред успели да скрпимо један технолошки калеидеоскоп, па нам се чини да више и боље знамо и продуктивније, а надасве исправније мислимо. Исправније, јамачно, јер пећински човек није могао да направи компјутер, значи мора да је био глуп. Ту су (можда) гори само они који вуку контра, они који мисле да су некад људи били бољи, јеботе, па требало је навући оне каменчине за пирамиде без кранова и багера, то је бре генијално, нема данас таквих...
Али ја на несрећу не живим међу тим људима који мисле (као и они од пре двадесет осам векова), ја живим опкољен тејлесима који блеје на команду, само ако командујући успе да им заокупи пажњу некако.
Видиш ли ту нешто нелогично?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:12 pm

ЈА:
Пошто ме неће бити пре уторка - среде (након тога су већ велике шансе да сам се скркао у неки шанац), осећам се скоро па обавезним да малко бачим око на кристалну куглу, па малко кроз плећку у комбинацији са пасуљем, на крају и у соц од кафе.
И шта ми се јавља?
Јавља ми се коалициони Палма.
Онако курцоглавог запамтио сам га кад је својевремено долазио после Аркановог пандурског одрађивања (никако пре!) у посету локалном огранку странке српског јединства, који је, пак, рентирао локал тачно преко ходника у односу на моју канцеларију. Антиципирајући некако и Ђинђићев скори крај, тај се политички геније на време дистанцирао од Цециног кума тзв. професора Пелевића и тако јасно показао да ће "шиптарској" струји УДБЕ врло скоро да дођу "rainy days".
Сваки прави демократа на дну свог срца је полицајац, причам ја одавно, а то је стога јер је та ДС једна бесрамна полицијска творевина. Још откако су Вељка Губерину открили као педера, па је сирома морао да дорегиструје Демократску странку Давидовић - Грол, јер су на његово место у ДС посадили баба Мићуна, провереног достављача и лојалног сарадника, та је партија (коју потпуно погрешно зову жутом: преовлађујућа је она пандурска илити шерпа плава) неговала унутрашњи дух једне помало сатанистичке секте.
Тим људима једноставно ништа није свето сем њих самих.
Из та два разлога (најмање) им је Палма "прихватљив", ма шта прихватљив, брат рођени!
Лажне демократе у лажној земљи србији ваљају се у правим говнима, али то лажно представљају лажним савезницима као тријумф слободе.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:13 pm

ЈА:
И вратио се ја из конигундкајзерлихе рестлова, кад оно, у домовини све по старом!? Неће то на добро да изађе.
Прошли пут кад сам избивао из земље, Срби су изгубили Косово (хм, ово звучи сувише глупо; истина је да је то мрцварење прешло на један виши ниво, без изгледа да икада буде окончано, на било који начин - већ одавно подозревам да му је та бесконачност основна, скривена сврха), попалили су ембахаде, Меркатор и неке патике (за патике дајем чисту петицу!), лажна београдска берза је лажно пала, а цена гориву изистински скочила.
Сад - ништа.
Коалициони Палма увија гузицом боље од било које пештанске курве; Мркоњић брише буљу Петровићевом (Душан, министар правде) дипломом правног факултета; Коштуница, један несрећни просвећени диктатор који то никад није постао јер су га сопствене сумње отерале у колаборацију са керовима који су му лизали пете, најавио је повлачење из посла; цена дизела у Србији најнижа на свету, изузев Америке, Кубе и Емирата, разлику до 1,35 € одраће нам са леђа чим СПС обелодани последњи услов: Дачић на месту премијера демокрацке проевропске владе.

Е, за ово последње, само да чујем са Б92, дао бих..... ма не знам, дао бих нешто за чим после не бих зажалио.
Уз образложење: што, кад је могао Коштуница да вам буде премијер иако сте имали двапут више посланика од њега, што не бих могао ја?

Већ одавно осећам неко перверзно задовољство кад се ствари овако одвијају.
Много бих волео да видим фацу свог приватног досовца/демократе, кад Тадић и то прихвати; ко мисли да постоји говно које они нису у стању да прогутају, грдно се преварио - што је веће и смрдљивије, то уверљивије мљацкају. Чудна братија.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:13 pm

ТИ:
Нисам могла да одолим дедек, а да овај твој коментар не подијелим са колегама у сусједној канцеларији. Јесте да неким од њих имена српских политичара из матице слабо шта значе, али коментар звучи као вампирско интелектуално громогласно кикотање у мрачном замку убитачног еха(ехоаSmile). А они умију да цијене такво нешто. И цитирала сам те. Јавно.

Не нека те не понесу моје похвале јер је моја љубав... ма што би рекао мој друг: Ти си мени ко моје дијете... Дакле, моја љубава (и у складу с њом и подршка и похвале) не мора да значи да можда не би требало да почнеш да преиспитујеш ове своје перверзне насладе над "Причама из септичке јаме", тј. причама о згодама и незгодама лажне будуће власти и лажне будуће опозиције у раљама лажне политке и лажне европе. Хм. Ова теза оде у дубину. Знаш.

Но морам да примијетим једно - и ја, једна опасно адренализована персона која је све догађаје из лажне политике (земља Србија) и дибидус лажне политике (земља БиХ + ОУР Република Српска + ООУР Херцеговачко-неретванска и Западнохерцеговачка жупанија) ломила преко свога желуца и слабашних цријевца (а каткад и неких гадних жлијезда које са својим емисијама разноразних супстанци, као некоћ Народна банка са емисијом динара, учинише штету моме бићу), сада стојим са стране и, за разлику од тебе који се грохотом смијеш и пивце припијаш, ћутим и немам ни-ка-кву потребу да било шта коментаришем. Све што би ми пало на памет, могло би се сабрати у двије ријечи: факинг тејллес.

Но, немој мислити да се овом изјавом ја сада узносим над тејллесима и очекујем дивљење за своје смирено зен ћутање. Када ми се мрски лажњаци почну уплитати у политику једине ми институције која мени значи, е ту ћеш ме опет чути како псујем. До тада - могу само да ти причам како се спремам за концерт Ник Кејва.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:14 pm

ЈА:
vrlo_jak_tim wrote:
Када ми се мрски лажњаци почну уплитати у политику једине ми институције која мени значи, е ту ћеш ме опет чути како псујем.

Нешто смо необавештени ових дана.

енивеј
Преиспитивање тече континуирано, откад себе. Отуд и оно питање из пред-претпоследњег јављања "да ли ти је ту нешто нелогично" - у смислу кретенски, (мисли се на мој хо-хо-хо смех сред тејлеса, уместо однекуд са Јелисејских поља). А упућено је теби, мом чаробном огледалцету, јер у мене није схизофренија симплекс, већ пре мултиплекс, где ни сам не знам која моја личност коју гледа и над којом се ишчуђава.

минвајл
Гледам синоћ на студијуБ Шуваковића (уњкави дегенерик, једном на месту контролора Слобиних тајних служби) како Чанку лагано савија кичму притискајући му једном руком потиљак наниже и лупкајући га ритмично прутићем (који држи у другој) по крстима, као да је реч о физиотерапеутској вежби, а не о политичком хепенингу пар екселанс, све док га није довео у положај у коме је Чанак могао да пажљиво полиже оно што је јуче попљувао. Сирома човек тај освешћени колониста и комуниста, цела прва гарнитура еспеесоваца се већ изређала на његовој лажно ћопавој телесини, још мало па ће да га баце младим социјалистима, а он се и даље нада да ће му се таква жртва исплатити.

хауевер
Ка'смо код подмладка, мој приватни досовац/демократа и ја дођосмо недавно на сјајну идеју да оснујемо омладину ПУПС-а (партија удружених пензионера Србије, наступали на листи СПС последња два-три гласовања, шеф им извесни Кркобабић син, што значи да је татко на Кркобабића служио још Слобу; btw, 'си гледала I served the king of England?) и тако активније утичемо на посланичку математику, свако из својих побуда и свако на своју страну, што би неумитно убрзо довело до цепања те наше двочлане, али зајебане странке. Но, као што то увек бива са сјајним идејама, од реализације ништа, јер ено га сад мој лажни саборац и пензионерскоомладински кооснивач где састанчи по најмрачнијим престоничким ендиајевским јазбинама, а он је једини у нашем двојцу са позитивним партијским искуством: из СКЈ и ДС (то је ваљда природан след).

афтервардс
Изгледа су ми душмани дочекали да се негде оклизнем. Оно што не сме да ти се деси кад идеш к'о ја. Нек ми је Бог у помоћи, али се не надам много. Само ми је остала дилема дал' да им попустим (читај попушим, жвале у изгледу, али не и крај) или да терам своје па и ја на крају напишем књигу. Кад бих само ја био у питању.....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:15 pm

ЈА:
Сад чух за РЕПУБЛИКУ Непал.
Мрчим и ту дестинацију. Многе ме нису дочекале.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:15 pm

ЈА:
Некоћ се овде појавило суштаствено питање "А шта долази после гађења?".
Радило се о дојму који ме превладао током тзв. србијанских изборних процеса (што не може у множини; кад потичемо са ових простора и живимо у овим временима, некако нам је природно да постоји само један једини изборни процес, нека бесконачна шпанска или рвацка тв лимунада у којој се не зна ко кога јебе, сви се много деру и драме, ал' се заправо ништа не дешава и можеш да пропустиш пет или педесетпет епизода и опет можеш 'ладно да се укључиш а да ништа ниси пропустио, Љовисна и даље креше момка од Касандре и тако то - међутим, није тако, постоји множина изборних процеса и о томе ћу неки други пут, кад се сетим), дакле, у мене су изазвали таково гађење да је интензитет истога указивао само на политичке мене у Срба библијских пропорција.

Дакле, после гађења долази СПС.

Сад знам откуд ми је тај осећај познат. Још откако сам први пут видео Цобета на делу.

Немој неко да се зајебавао, па да каже како су се они вратили откад себе, па подржавали су Коштуницину прву владу - јесте, прика, али тада су их сви остали и даље принципијелно пљували, а сада се пљувачи куну у европски курс истог оног Дачића који се крмећи смешкао са малих екрана наших ТВ пријемника док је као Цобетов портпарол говорио "Власт (ту је мислио на СПС, они су и дан данас синоним за власт, Вук за опозицију, а тзв. демократе су у међувремену успеле да изборе статус синонима за говна) која има овакву опозицију, не треба да брине за своју будућност!"

И показало се да буцко Ивица стварно не треба да брине за своју будућност, ето, ондашња опозиција му је и даље обезбеђује безбрижну и берићетну.

И не само буцко, ни ми ни Еуропа не треба да бринемо за будућност: удба из два дела сад је опет цела, од сада ништа не треба ни да мислимо, има ко је за то плаћен....

Док год Дачићу ови који га сада моле да прихвати само два потпредседничка места у влади и неколицину министарстава, дакле, док год ти "чувари пламена" нису признали да је супер баја и заправо Пијемонт демокрације, док су га они, ма каква каракушљива стока сами били у ствари, мазали говнима и држали да је, кад не знаш шта ћеш најбоље урадити супротно од СПС-а (а то исто радиш и кад знаш шта ћеш), до тада је постојао у Србији један изборни или политички процес - настојање да се из сенгрупа ишчупамо. Џабе је Коштуница окумио Палму и преузео пола ЈУЛ-а, постојао је неко од значаја у тим стварима који је подсећао против чега смо били.
Сада се цео круг затворио.
Читам по ДС новинама (Блиц) да ће као компромис да понуде премијерску фотељу Расиму Љајићу. Каква фора. Политичка перверзија. Као, да не буде баш да им је Дачић премијер, кад већ не могу да имају својега, јер су те тзв. демократе у ствари велике пичке, воле да се крију по ћошковима и нешто маришу, док испред себе истуре тамо неког несрећника само да би имали кога да натоваре. Премда је то како се зове премијер (добро, не баш Расим, ипак смо се ваљда ослободили Турака?) сасвим свеједно, овде и будале знају то.

Занима ме само хоће ли сада луда Дана, кад јој чо'ек уђе поново у владу са СПС-ом, коначно да схвати ко јој је убио брата?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:16 pm

ТИ:
Опет те цитирах, деда. Ето толико те волим.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:16 pm

ЈА:
"Што сад љубав
што сад љубав има с'тим?"

Да, у томе је све. Испаде да нашу ствар могу да спасу само наши непријатељи, ако остану доследни у свом идиотизму. У шта сумњам да ће да се деси, јер би то било добро и лако, можда исувише добро и сувише лако, а тако ствари не стоје у моме свету.
Уосталом
Пријатељи су нам већ показали све своје квалитете.

Дакле, само ако Михајло и Мира Марковић успеју да истерају ћеф до краја, остаће нам танана нада да ће једном, неко, негде мооожда успети да се издигне изнад сопственог презира спрам каракушљиваца који се у овој од Бога проклетој земљи издају за неко мудо и изпрограмира тејлесе да слепо слушају његове речи, па да на дно ове септичке јаме побацају све Тадиће, Вучиће, Ђелиће и Ђиласе (њих нарочито) и сву осталу багру и да се преко њихових нагомиланих телеса попнемо најзад толико да бар носеве промолимо изнад ове невероватне колоиде људског измета.
Јер више не могу да задржавам ваздух у својим моћним ронилачким плућима.
Можда је у томе проблем, можда су и ови што сада пуне крвоток метаном који ова фекална трулеж обилато ослобађа, можда су и они једном, пре, кад и ја, удахнули дубоко јер су видели да ће велики талас да нас прекрије. Па нису могли да издрже дуже.
Можда ћу и ја, кад ми по слепоочницама избију дамари, кад ми пред очи изађу светлаци, кад језик одебља и мозак набрекне до пуцања лобање... Не, нећу, већ ме много пута хватало то у лепом плавом...., али никад паника, увек сам до сад пустио срце да стане, грло да се више не стеже и груди не грче, а душа да утоне у ништа, то ме је моје опраштање од живота до сада увек спашавало смрти, кад одем предубоко, у црно, у мрак.
А и да није, не бих осетио разлику, само бих продужио да уживам у том миру.

Видиш, важно је, мислим, знати одакле долазиш и куда идеш.
Разлог и циљ.
А то губимо "социјално одговорном владом".
Онда је крај.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:17 pm

ЈА:
Малочас, док сам бунарио по неким старим дисковима са самог почетка столећа, а боме и пре тога, тражећи неке изгубљене клијенте, нађох силу једну писанија које сам својевремено качио по НИНовом форуму и којекуде још, махом на тако интелектуалним и писменим местима, а које сам морао, сад се сећам, да напишем и сачувам на хардиску јер сам радио са дајлапа, па би ем било скупо да то пишем у жицу, ем би се често дешавало да пукне веза и пре него што аплоудујем свога ума плодове.
Па сам онда писао много. Неумерено скроз. Јеби га, кад већ пишем и кад се мучим да се конектујем, бар да истоварим повелику гомилу свог мисаоног прегнућа одједном.

За тренутак сам био у кушњи да и тебе обрадујем овде са тонама тог електронског штива, ал' ти је ипак рођендан, не иде.
Зато само делић, на актуелну тему ЕУ интеграције; сви смо ми по мало социјалисти, а ја сам то био, и не знајући, још пре једне деценије:
1. Iz onoga šta sam i kakvim tonom do sada o ovoj temi govorio, valjda je jasno da sam smatrao da je ulazak u EU bio prirodan i verovatno najbolji mogući put naše zemlje, odmah nakon Titove smrti, pa i sve vreme osamdesetih godina prošlog veka, i to u svakom pogledu. Ne bih ovde da iznosim intimne impresije o stanju u zemljama tadašnjeg komunističkog lagera, ali će se vremešniji čitaoci sigurno setiti svih onih svetlosnih godina, koje su nas onda razdvajale od rumunske, mađarske ili bugarske društvene, ekonomske i kulturne bede. Bili smo najpoželjnija udavača Evrope, nije bilo toga šta nam ne bi ponudili za sudbonosno "DA".

Međutim, prilika je nepovratno propuštena, pa umesto da iskoristimo sve blagodeti reganizma, eskalacije hladnog rata u potpuno novom vidu, stepen razvijenosti i zaokruženosti naše privrede, te kompatibilnost dobrih strana našeg tadašnjeg društveno-političkog uređenja onda aktuelnim prodorima zemalja razvijenog kapitalizma na polju ljudskih, građanskih i radničkih prava (koje su uglavnom htele da se time naglasi distinkcija između njih i mračnog istočnog bloka), raznorazni Đuranovići, Mikulići, pa i Milka Planinc postavljani su za kormilo one SFRJ samo zato da bi lokalni petlovi nesmetano harali svojim bunjištima (ovime niukoliko ne umanjujem niti prejudiciram ogroman doprinos tzv. stranog faktora održavanju tog soc-samoupravnog partikularizma). To je proizvelo svakojake Pozderce, Abdiće, Stamboliće (Pera i Ivana) i Markoviće, Bakariće i Gligorove, a niko od njih nije bio spreman da prihvati izazov drugojačijih pravila političke borbe od onih po kojima su došli na vlast.
Zato smo bili prinuđeni da počnemo vraćanje kredita za koje nismo ni znali da su naši, umesto da se razotkrije i realizuje prava priroda tih dugova - ulaganje zapada u privredu i razvoj jedne zemlje koja je time postala opasna, ako ne i sudbonosna pukotina u socijalističkom monolitu.

O efektima takvog blagovremenog pristupa EU reći ću samo da bi tada naš položaj bio negde između Italije i Španije, daleko ispred Grčke i Portugalije. O pitanjima životnog standarda, ljudskih prava, ekonomske moći i političkog uticaja može se i na osnovu toga suditi.

2. Kad smo već propustili zlatnu priliku da budemo prva, zadesila nas je zaslužena sudbina da postanemo poslednja zemlja (ili među poslednjim, svakako) Evrope, koja će se priključiti EU. Pri tome više nismo u mogućnosti mnogo da biramo: od respektabilne zemlje sa kojom se pregovara, pocepani smo u krpe kojima se naređuje. Što nas duže ostavljaju po strani, ili bolje reći, na kolenima (da moljakamo), to smo lakši zalogaj. (Svaka sličnost sa Tomom Sojerom, koji farba tetkinu ogradu je slučajna.)

Iako zvuči neverovatno, potrebni smo Evropi. Ovo je neodvojiv i veoma važan deo teritorije starog kontinenta, značajnih prirodnih i ljudskih resursa, prirodan izlaz razvijenog srca Evrope na topla mora. Sa druge strane, bilo bi suviše opasno ponavljanje istorijske greške ostaviti nas izvan evropske zajednice naroda, jer bi se tako dala mogućnost geopolitičkim konkurentima da se ukline usred jedne narastajuće države-kontinenta na najosetljivijem mestu, u tački u kojoj je puklo i Rimsko carstvo. Zato je integracija u EU za nas imperativ (naređenje, obaveza da se povinujemo višoj vlasti i izvršimo njenu volju). Iako su mi ideje začetnika ove teme apsolutno strane, između ostalog i iz prostog razloga što su predanost, doslednost i duboka uverenost aktera u svetost zacrtanog cilja, neophodne za ostvarenje bilo koje "zavere", moguće samo u glavama tvoraca takvih teorija, a ne i kod stvarnih učesnika turbulentnog političkog i društvenog života, ne mogu a da ne ustvrdim da nam je evropska košulja već skrojena.

3. Tako dolazimo i do pitanja da li možemo ostati izvan EU. To treba dvojiti od razgovora na temu, da li je uopšte moguć kvalitetan život neke evropske države izvan EU, postoje li države za koje to ima više pozitivnih, nego negativnih efekata.

Mi smo zemlja iscrpljena ratovima, pljačkom i neradom, opustošena "tranzicijom" i moralnom destrukcijom. Svakako da je moguće ovako nastaviti i ubuduće. Za razliku od opteuvrežene zablude, država je nepotrošan resurs, pa ni ovo što se nama čini kao agonija ne bi ubilo ono što se zove Srbija; za to je potrebna eutanazija.

Priključenje EU za nas ima značaj postizanja onog što se trenutno smatra optimalnim društvenim modelom. Upravo stoga neki drugi recepti ne bi imali tako kompleksan efekat, bez obzira da li bi doneli ekonomski boljitak ili neku drugu, pojedinačnu prednost. Ulazak Srbije u EU nije stoga ništa drugo nego priznanje kvalitativnog skoka koji ova zemlja treba da učini da bi postala deo civilizacijskog sistema koji se u praksi dokazao kao najuspešniji poznati.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:18 pm

ЈА:
П.С. Ако си ово већ негде прочитала, имам ја још тога, само реци.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:18 pm

ТИ:
Јуче ми је био рођендан. Распали!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:19 pm

ТИ:
Ех да, када је ово горе писано?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:19 pm

ЈА:
Негде двехиљадепрве, можда почетком друге.
Пошто је Коле добио шећеране, али не много после.

Али ми је заиста драг овај део: "Za razliku od opteuvrežene zablude, država je nepotrošan resurs, pa ni ovo što se nama čini kao agonija ne bi ubilo ono što se zove Srbija; za to je potrebna eutanazija."

Иначе, у интегралном тексту (има још једно десет страна) разматрао сам питање хоће ли се аспирације ЕУ исцрпсти доласком њихових војних снага на независно Косово, итд...

Ако те баш - баш занима, окачићу, тек да документујем своју видовитост.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:20 pm

ТИ:
Окачи. Ја прочитам, увјерим се да си видовит и онда почМем да ти постављам персонална питања...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:20 pm

ЈА:
Видиде:

1. Тачно је да ЕУ, која је тада била ЕЕЗ, није хтела Социјалистичку ФРЈ, већ посттитоистичку државу која би се убрзано трансформисала. Позадина те жеље је лако докучива: Тито је умро пре него је измишљен Лех Валенса, љуби га пољски папа. Оно што сам навео у претходном тексту томе у прилог (реганизам итд.), су додатне олакшавајуће околности.
Смрт било ког диктатора (а Тито је био диктатор par exelance, нешто попут О. Августа или боље рећи неког божанства старих Инка, коме су приређиване светковине зване штафета + слет) ствара огроман политички вакуум и држава је извесно време изразито вулнерабилна, отворена за свакојаке притиске и мешетарења. Прихватимо ли да су мотиви "запада" бескрупулозно прагматични морамо се упитати да ли је за остварење тих и таквих планова постојао погоднији тренутак од маја 1980, поготово што су такве ствари онда биле у моди (сетимо се Руса у Авганистану, Американаца у Никарагви и још понегде). Или је требало чекати да Тито из свог гроба уништи Југославију, а посебно Србију, што није стигао за свог кратког века.
Истина је да је Тито играо на карту посредника међу блоковима. Такву позицију ојачао је тзв. Покретом несврстаних. Истина је да се окружио послушним апартчицима, који његов ауторитет нису доводили у питање, чак ни у поодмаклом добу. Истина је да су ти слепци благовремено спознали да је Титова епоха са свим својим обележјима, па и политиком међублоковског шићарења завршена, али су здушно кренули да грабе мрвице да би обезбедили своје потомство, свесни сопствене неспособности за политичко деловање у надолазећим променама, и тако омогућили до тада пацификованим вуковима Савеза Комуниста (у преводу: дисиденти, екстремисти и експлоататори политичког потенцијала поражене реакције) да убрзо зграбе главни плен. Титова смрт отворила је простор за велики потез - нови курс државе који би нас увео у луку ЕУ. Тито заправо јесте одговоран што иза њега није остао нико способан да тај потез повуче.

2. Нико (или бар нико разуман) и не гаји илузије да се политички мотиви за пријем РС у ЕУ налазе искључиво у стварима као што су "isti kulturni koreni (helenizam i Rismko carstvo) i visevekovna tradicija. ", или ће се то учинити само због "вековног пријатељства и сличних глупости". Исто тако нико (или бар не неко разуман) не може озбиљно да тврди да ће се "долазак ЕУ" у Србију исцрпсти у окупацији територије Србије трупама ЕУ. Иако постоје озбиљни планови са зацртаним роковима реализације да снаге европског корпуса замене војнике НАТО (читај: америчке) на Косову, из тога не треба извлачити исхитрен закључак да је то једини циљ ЕУ на овом простору. Додуше, ако до тога дође (а доћи ће ако претходно Косово не добије независност), отпада један од важних разлога за интеграцију Србије у ЕУ - обезбеђење овог простора у војном смислу. Међутим, има и других разлога за припајање Србије ЕУ, само што ће се са тиме много мање журити.

Видиш, овде сам рекао да ће до војне окупације Србије доћи ако пре тога Косово не постане независно; помислио би неко да сам ту избрљавио, јер постоји нека наопака логика која се олако телевизијом протура да, ако се шиптари оцепе (а оцепили се), ту мора војска ЕК да им помогне, да их не би шатро Србија онако нејаке напанула (кад се повуче НАТО) и поново интегрисала у себе.
Хахахахаха
Нема то везе с мозгом.

Дакле, нема опасности од тога, војска ЕК (сада знамо да се то зове еулекс и треба да успостави малко контроле над том нарко-колонијом, а не да их чува од Србије) неће да окупира ни Србију ни Косово.
Место тога, лагано идемо у ЕУ.
Што ни најмање није лоше.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:21 pm

ЈА:
Е, сад, пошто су нас изгледа браћа Ирци (како нису браћа? А "Православни Келти", а?) својим хисторијским НЕ мало зајебуцнули на том европском друму, да размотримо мало и другу опцију, односно да дамо одговор на питање "Да ли су русофили најглупљи Срби?".
Примећујем, наиме, да се тзв. стокхолмски синдром различито манифестује код различитих народа и у томе видим доказ да ипак постоји нешто што су угрубо називали менталитетом, духом или карактером једног народа, али да су тим именима обично обухватали погрешне, често исконструисане тј. измишљене ствари.
Тако, на пример, ово словачко говно од судије очигледно навија за Русе против Холанђана, у тој мери да је неком руском кретену прво показао други жути, па кад је укапирао да ће тако да га избаци из игре, напрасно закључио да је у ствари онај Холандез сам крив што га скршило; исто тако за Русе (пре тога за Челзи) навија аман пола Србије, без обзира што је руска окупација што отворено, што преко марионетских тзв. влада, тијеком целе њене савремене историје ову несрећну земљу гурала у најдубљи глиб.
Са друге стране, колико сам ја видео, Мађари су све своје Ладе дали под пресу чим су оне огромне споменике друговима Лењину и Совјетским ослободиоцима отерали на чишћење од голубије каке.
Украјинци, Пољаци, да не помињем оне фашизоидне прибалтичане - иста прича; сем за нас, Руси су мајке још само за Бугаре, и то не оне паметније.
Дакле, пошто нас у Европу овакве не зову буклијом, значи ли то да треба поново да паднемо у загрљај руске мечке, па чак и ако не успемо да наставимо са оном мудро смишљеном мантром по којој смо ми у ствари најпаметнији, а Руси су у ствари само буздован у нашим рукама којим по потреби или кад год нам се надигне измахујемо према трулом западу и осталим империјалистима?
Ако је одговор НЕ, онда следи даља дилема:
"Како се брзо и релативно безболно из тог противприродног блуда извући?"

За ову тему инспирисало ме је то што сам данас закачио парче филма "Две карте за Холивуд".
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:22 pm

ТИ:
У праву си дедек, рекла бих. Но ниси у праву гледе ногомета. На другој теми ћу да ти "рекнем"!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:22 pm

ЈА:
О почетку (овог топика)

Назирем проблем: лажна власт полако остаје без лажне опозиције.
Тако што их инкорпорише.

Од ЛОС-а остао само Томица. Џабе што му се као придружили Коштуница Др Војислав (где га бре Чанак?) и Вељо (нема Веља, нема ни весеља; у недељу је турбоџиберска манифестација намед Весели /низ Ибар/спуст протекла у упадљивом одсуству Здравка Чолића, трубача и вола на ражњу, а једини значајан допринос дао јој је госн Јовашевић, негдашњи кандидат за прецедника општине на изборима којима резултат не знам, који је, дакле, у свом родном селу крај поменуте реке организовао тодневну теревенку у знак сећања на време када је као директор регионалног центра ЕПС-а свим својим сељацима из Прогорелице поделио на реверс Ладе Ниве, које је на одласку са функције расходовао и тако земљацима оставио у трајно власништво).

Шта то значи:

А) Радикали никад неће у власт
Б) Служба ће под хитно да направи неколико брендњу-нових Very Happy опозиционих партија, кад им већ не иде рециклирање бивше лажне власти
В) Кроз коју годину појавиће се неки нови Коштуница
Г) Кога боли шта ће да буде, то више није важно
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:23 pm

ТИ:
What I am about to do now, деда, више приличи некоме кога зову "мало срало". Елем, ти знаш да ја тебе са уживањем и уважавањем цитирам другдје, али имам проблем што то почесто чиним пред читалачком публиком која баш и није она пред којом можеш "у гаћама да ходаш", као што то овдје чиниш. Wink Наравно, и реакције које слиједе су такве, јел... Овакве, нпр.

"Типично јалово просе*авање, тандара-броћ, смућкај проспи, ја пљујем по свему, ја сам стари циник, мени ништа не ваља, сви су глупи само сам ја паметан, се*ем се на све, такво ми је име...
А нешто конструктивно, јок, неки приједлог, ни од корова, нека идеја... откуд. Битно је само критиковати, бити циничан и "оштар", мало нихилистички настројен... и ето, тако се ствара углед... "

SmileSmile сори, нисам могла да одолим.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 11:23 pm

ЈА:
Јесу'л нормални ти тамо што тако пишу?
Шта хоће, да се обрушим на њих са гневом праведника?
А ти да будеш медијатор?

Узгредбуди речено, а никад примењено, знаш ли онај о Муји, Фати и црнцу?
Лежи Фата на миндеру, међу ногама јој црнац, а црнца о'зго у гузицу фирца Мујо.
Црни Мујо, па шта радиш то?
Како шта, па видиш да јебем Фату.
А шта ради црнац?
Он је само индиго.

Ето тако.
И само да кажем, ја, кад бих неког хтео тако да мажем к'о ови твоји мене, ја бих лепо цитирао Томаса Мана, који је у Чаробном брегу то исто (не ово о Фати) много лепше рекао, кад је описивао неког тамо заједљивог и циничног вечитог критичара: "... има у њему нешто труло; тај човек је опозиционар."
Ал' сад сам и ја почео к'о Сирано....
Пробошћу их на крају баладе.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu