Mind game revival (restoration to life)

Strana 6 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen taj Ned Jul 26, 2009 6:43 pm

А о чему ја то причам?..... тек да ми буде јасније...
slawen

Broj poruka : 5766
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Ned Jul 26, 2009 11:07 pm

То ја све вријеме тебе питам. Ето шта бива кад се теме неодговорно и непромишљено започну. Данас се то десило теби, а сутра ко зна коме...
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1339

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jul 27, 2009 3:31 pm

Ја бих чак, у име квалитетније и плодоносније дискусије пооштрио казнене мере спрам неодговорних дискутаната какав је друг slawen.
Ко је за?
Сви? Против?
Нико. Уздржаних - нема.

Следећа дискутује другарица Врлојака.
Изволте.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jul 27, 2009 4:15 pm

А пре ње реч има министарка правде:
"На основу наше правне помоћи једно лице је у Америци ухапшено због дечје педофилије."
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jul 29, 2009 5:18 pm

Ко је макар и на моменат поверовао да су бурна паметан-будала-фукара времена у тзв. држави Србији за нама, па да ће талог опет на дно, грдно се зајеб'о.
Има ко држи кашичицу, па по потреби промеша ову чашу жучи-компоста-гровера.

Ево га, на пример, поново оно Говедо (није грешка у типкању) Синиша Вучинић. У Требињу. пише Глас (српске).
А у Гласу (јавности) сагласни Чанак и два јака синдикалца: Миловановић из муфљускомафијашке организације именом АСНС и невероватни Радисха Павловић, крагујевачка будала од каријере. А кад се њих тројица сложе, припази се Боже!

У Блицу необичан наслов: Теодор Фон Бург хоће да оде из Србије!
Испоставља се да је у питању најбољи српски математичар. То би, уз околност да је највећи живи познавалац српског језика Иван Клајн (Егон Фекете је преминуо 15. марта) било довољно да се човек замисли. Али има и више од тога:
"Već pet godina gledam kako bogatim nagradama i sa po nekoliko stipendija nagrađuju one od kojih sam bolji, a mene odbijaju ili mi daju utešne nagradice na nivou uzrasta, a ne na nivou rezultata koje postižem..."
Ради се о томе да је Теодор освајао награде побеђујући не у својој, већ у вишим старосним групама. Па ко му је крив што је испред своје генерације. Да је лепо сачекао, па да се такмичио са вршњацима, а не са старијима од себе, можда би и он добио коју стипендију. А не да се ту прави паметан и бољи од других. Овако не може. Па неће ваљда министар да крши прописе због тамо неког вундеркинда, све и да се зове Амадеус, а не Теодор Фон Бург.

Једном ми је пало на памет да су проблеми које сада има ова од Бога проклета земља можда последица чињенице да одавно нисмо ратовали са Немцима. Знаш оно, окупација, избеглиштво, у Грчку или у шуму, па се Срби врате после једно четири године и затекну синове и кћери за које нису ни знали да их имају.
Кад оно Немаца има, али....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jul 29, 2009 5:30 pm

Да ли је утеха да је у тзв. Босни још горе?
Тешко, али ме је барем насмејало:

U bekstvu zatvorenik opasan za nacionalnu bezbednost BiH
Iz zatvora u Zenici pobegao Abu Hamza

Сад би обичан човек, али не и српски човек који у Србији живи последњих два'ес'пет година, помислио да се ради о некаквом спектакуларном турпија у туфахијама-хеликоптер-Ал Џазира live бекству, али не, затвореник опасан по националну безбедност тзв. Босне није у затвору јер се у понедељак није се вратио са одмора:

"Bin Ali (Карај Кали, познатији као Абу Хамза, прим. slawen) je osuđen na tri godine i 10 meseci zatvora i imao je pravo na godišnji odmor", rekao je Spahić (Нихад, директор затвора, јопет прим. slawen), dodajući da je Abu Hamza imao primerno ponašanje i bio radno angažovan i u redovnoj proceduri je dobio dane za odmor, na koje je imao pravo, kao što imaju i drugi osuđenici.
Bin Ali izdržava kaznu od tri godine i deset meseci zatvora zbog razbojništva, nasilja u porodici i pretnji tužiocu, koji ga je prethodno osudio na sedam godina zatvora zbog ubistva Abu Velida.

Само ме занима где је био на (од)мору.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jul 29, 2009 10:41 pm

Ту си тицо!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 30, 2009 8:04 pm

Не( :P )очекиван расплет:
Пре једно месец-два око 11 - 12 ноћу, под мојим прозором судија окружног суда Д.Л. пуцао у власника наркоманског кафића а.к.а. Ризлу након што су се претходно међусобно напушавали, у којој дисциплини је Ризла показао тање живце и кренуо да вошти слабовидог и покилавог Лековића, који га је из непосредне близине промашио и једино што је успео да му направи солидну шљиву на оку. Стварни разлог њихове свађе, наравно, лежи у Ризлиној навици да помалко дилује и судијиној слабости на скупе аутомобиле.
Била полиција, тражили чауре под рефлекторима, ту одмах дошли и председник Окружног суда (најозбиљнији кандидат за председника апелационог) и в.д. окружног тужиоца (најозбиљнији кандидат за окружног тужиоца) и види - уместо покушаја убиства квалификовали дело као угрожавање опште сигурности. Добро, ни то није лоше, свуда около на десет метара су стамбене зграде, могао је неког да убије, као што се, рецимо дешава око Божића, Нове Године и осталих српских празника.
Е, али пошто није била ни Нова Година, ни Божић, нити је Ноле победио Надала - нема ни опште опасности. Тачније, судијски метак тачно зна куда да оде, он је уопште безопасан, па је тако судија (коме не само да није био одређиван притвор и сличне глупости, већ је одмах сутрадан наставио да суди к'о да ништа није било) off the hook, бар што се срБског правосуђа тиче.
Наиме, након што је мој друг општински тужилац Дуле Милосављевић (који против мене води монтиран процес због неке бабе коју сам као прегазио колима, а све зато што сам се дрзнуо да се умешам у прљву корупцију у којој је Дука до лаката, све поводом случаја у којем заступам мајку и њену бебу коју јој је ударац аутомобила избио из стомака, па је дете завршило у Звечанској јер због те анегдоте на рођењу нема мождане активности, а тужилац тврди да не може да ужива судску заштиту јер у тренутку незгоде није била рођена, без обзира што је порођај био већ започео и мајку са акушерске послали кући по ствари, па да се врати да легне на одељење; ради лакшег разумевања, убудуће случај баба - беба), дакле, након што је тај горостас правне мисли и бастион поштења одустао од кривичног гоњења судије Д.Л. истражни судија Оп. суда у КГ Зоран Илић - Илићко обуставио је истрагу.
Шта ће човек, тако је то по закону.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 30, 2009 8:11 pm

Да ли ми горња парадигма/серхетип даје за право да онако простачки ефектно кажем: посерем им се у Србију?

Миссим, ако ће ми од тога бити лакше....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 30, 2009 8:30 pm

Ево шта је опасније од пуцња пиштољем у главу: држалицом по прсту!
Како преноси локални медијум тзв. Независна Светлост (каква је то тек прича!) "Истражном судији Општинског суда у Рачи спроведен је Драган М. (36) из Доње Раче зато што је комшији поломио прст. Сумња се да се Драган М. 13. јула ове године, у вечерњим сатима на локалном путу испред очевог дворишта у Доњој Рачи, умешао у тучу у којој су учествовали његов отац Драгослав и комшија Марко Р. Он је дрвеном држалицом Марка више пута ударио по телу и рукама и при том му поломио прст на левој руци. Због учињеног прекршаја, Драган М. је најпре по скраћеном поступку спроведен Општинском органу за прекршаје у Рачи, а затим и истражном судији Општинског суда. Након саслушања, истражни судија је Драгану М. одредио притвор."
Притвор, него шта!
Јебем ли му мајку, ту се бије са комшијама, уместо да је учио школе, па постао судија, па задужио пиштољ....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 30, 2009 8:33 pm

Из истог броја:
Крађа у Окружном суду
Хроника

-Против И. Д. покренута је истрага због основане сумње да је 21. октобра прошле године из службеног возила „шкода фабија“ присвојио (украо) службени мобилни телефон председника Окружног суда Мирољуба Томића-потврдио нам је Зоран Илић, истражни судија Општинског суда -
И. Д. се терети да је крађу извршио на дрзак начин (вероватно је пружио руку кроз отворен прозор, док је председник имао преча посла или важне састанке са еминентним инвеститорима, прим. slawen), због чега ово дело има предзнак „тешке крађе“ (осам година робије, јопет ја).

Телефон је украден 21.октобра прошле године из службеног аутомобила Окружног суда. Како сазнајемо „меморија му је била поприлично попуњена“, са „директним контактима“ са колегама из суда, али и полиције, тужилаштва и осталих важних државних (и недржавних, прим. slawen) институција, и по вертикали и по хоризонтали. У траг му се није ушло све до пре неких двадесетак дана, када је и враћен председнику Томићу.

Телефон је марке нокиа Н 95 и процењен је на 33.000 динара. Бољи познаваоци мобилних телефона кажу да апарат који је украден председнику Суда карактерише велика меморија, аудио и видео запис, резолуција слике од пет мега пиксела, инфрацрвени порт, џи-пи-ер-ес, вап претраживач. Полиција га је пронашла у Јагодини, када је активиран, и вратила председнику Суда.

Дакле, опет иста примедба: да је учио школу, па постао....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 30, 2009 10:00 pm

А пази сад овај интересантан случај из моје праксе.

1. Фирма А није платила фирми Б (коју ја заступам) за посао који је фирма Б обавила за рачун фирме А по претходно закљученом уговору.
2. Фирма Б поднесе надлежном Трговинском суду предлог да принудно изврши наплату тог рачуна од фирме А.
3. Трговински суд у КГ донесе решење да се принудно наплати речени износ од фирме А.
4. Служба принудне наплате Народне банке Србије изврши решење Трговинског суда и скине са рачуна фирме А паре и пребаци фирми Б.
5. Фирма А уложи на решење Трговинског суда о принудној наплати приговор стварно ненадлежном Општинском суду. Кад им овај то врати, копију на којој се види да су изјавили и предали приговор Општинском суду однесу у Трговински суд.
6. Иако је рок за приговор у међувремену увелико истекао, Трговински суд прихвати да је правница фирме А (јавно предузеће) која за тај посао прима месечно 1.500 € без управних одбора због очигледног незнања изјавила приговор погрешном суду, па јој то (незнање) узму као позитивну особину и законски основ да закаснели приговор узму у разматрање и уваже.
7. Пошто је уважио приговор фирме А, Трговински суд обуставља своје претходно решење о принудном извршењу и налаже Служби за принудну наплату да сада узме оне паре са рачуна фирме Б и врати их фирми А.
8. Међутим, фирма Б је у међувремену тим парама платила порез и упада у блокаду рачуна.
9. После укидања решења о принудном решењу, Трговински суд спроводи парницу у којој утврђује да је фирма А заиста дужна фирми Б. Трошкови се умножавају геометријском прогресијом.
10. У међувремену су и други повериоци притисли фирму А и она је у блокади.
11. Фирма Б поново тражи од Трговиског суда да спроведе принудну наплату дуга од фирме А, овог пута на основу правноснажне пресуде, па Трговински суд доноси ново решење о принудном извршењу и шаље га на реализацију Служби за принудну наплату Народне банке Србије.
12. Међутим, пошто је фирма А у блокади, није могуће спровести принудну наплату.
13. Тако је фирма А блокирала фирму Б за исти износ (заправо, нешто мањи, јер је у међувремену дуг нарастао због трошкова поступка и камате) за који је фирма Б блокирала фирму А, због истог дуга, по истом правном односу у истом судском поступку.
14. На моје питање да ли Служба за принудну наплату може да пребије потраживање фирме А према фирми Б са потраживањем фирме Б према фирми А, они кажу да то не могу да ураде. По њима је решење да једна од те две фирме некако набави новац, па да им се те паре узму и пребаце другој фирми, да би им одмах затим биле одузете и враћене првој фирми. Ово је, међутим, практично неизводљиво, јер фирма А дугује и Богу и народу, па би евентуалне паре које би биле узете од фирме Б отишле неком трећем ко је у међувремену док је Трговински суд доносио и укидао решења и пресуде упао на листу чекања за наплату, а не би биле враћене фирми Б која је сада од првог постала последњи поверилац у реду за наплату.

Србија.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 30, 2009 10:09 pm

Е, сад долази лепши део:

Описани поступак помножи са две трећине, јер је фирма Б по уговору са фирмом А и за њихов рачун извршила три посла од којих фирма А није платила ни један, па сам ја истовремено покренуо три истоветна (само се у износу рачуна разликују) поступка принудне наплате.
Међутим, Виши трговински суд у Београду коме сам се ја жалио на три истоветна решења Трговинског суда у КГ којима се уважавају три истоветна приговора оне правнице фирме А на сва три истоветна решења изјављена Општинском суду уместо Трговинском, дакле Виши трговински суд у два случаја потврди одлуку Трговинског суда у КГ да је такав приговор прихватљив, а у трећем идентичном случају пресуди супротно!

Ха?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jul 31, 2009 9:00 am

Tема дана у Политици:

[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Avg 03, 2009 9:06 am

А колико је ова земља у крцу зорно говори силина са којом се славе наше победе: Чавића, Нађе, ватерполиста, тенисера...

Ту би се тачно могло успоставити неко правило у смислу обрнуте пропорције.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Avg 03, 2009 9:45 pm

Шумахер се вратио у формулу.
У Ферари.

Мора да сам много матор кад ме ова вест обрадовала. Али стварно.

"Волео бих да вози заувек" рекао је Берни Еклстон, газда на франшизу Формула 1, геније који је својевремено то такмичење скинуо са гробарске лопате парама новопечених арапских богаташа/старих лопужа.
Јер је формула поново у кризи, како чујем, јер их после Шумахера не гледам. Као ни тенис, уосталом, ови после Агасија сви су ми некако исти.
Али му је то тек изведени мотив.

Сви би ми у неком тренутку свог живота волели да је исти (живот) стао мало пре тога. Да смо онда били упали у Буђење мрмота.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Avg 03, 2009 9:51 pm

Сад сам се сетио да напишем предговор овој теми.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 10, 2009 10:27 pm

Нема бољег места од овог, за оно што ме је малочас изнервирало:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Има још и [You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 11, 2009 8:14 pm

Добро, бре Пиле, шта је ово (горе)?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Sep 11, 2009 8:48 pm

Је ли ти стварно мислиш да ја отварам линкове које си поставио? Ево сад отворих онај - не знам што си ставио Амфилохије када се ради о Артемију. Да, и?
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 11, 2009 9:20 pm

Па ти ми реци.
Стварно је о Артемију, а не Амфилохију?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Sep 11, 2009 9:27 pm

Па шта да ти кажем? А што лијепо не објасниш све? Стварно не разумијем шта ми покушаваш рећи. И какве везе то има с оним о чему смо причали раније?
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 11, 2009 9:30 pm

Подсети ме....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Sep 11, 2009 9:34 pm

Ма заборавимо.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 11, 2009 9:38 pm

А зашто ти избегаваш да ми објасниш о чему се ради?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu