Живела Србија!

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Живела Србија!

Počalji  slawen taj Pon Dec 06, 2010 10:52 am

Slobodanu M. (50) iz Aranđelovca polomljena su tri rebra u masovnoj tuči koja se noćas dogodila u dvorištu njegove porodične kuće. On je, nakon obračuna u kojem je učestvovalo 14 ljudi, prebačen u bolnicu u Aranđelovcu, gde je zadržan na lečenju.
Toj tuči, koja je trajala čitavih pola sata, prethodio je fizički obračun u centru Aranđelovca, u kome je učestvovalo devet mladića. U tom sukobu lakše je povređen Bojan N. (27) iz Aranđelovca, koji je takođe zadržan na bolničkom lečenju, saopoštila je policija.
Prema navodima policije, nakon tuče u centru Aranđelovca, grupa u kojoj su se nalazili sinovi Slobodana M. otišla je njegovoj kući, a nešto kasnije tamo su džipovima stigli i mladići sa kojima su se tukli u centru grada.
Po njihovom ulasku u dvorište, iz kuće je izašao Slobodan M. koji je odmah napadnut bejzbol palicama, a kada su izašli i njegovi sinovi sa drugovima, došlo je do opšte tuče.
Policija je uhapsila Zorana V. (45), Dejana K. (28), Srećka U. (26), Dejana R. (24), Gorana P. (24), Dejana J. (29) i Srđana V. (33), a protiv svih aktera sukoba podnete su prekršajne prijave zbog nasilničkog ponašanja i učestvovanja u tuči.

Teže posledice, kaže se u saopštenju MUP-a, sprečili su pripadnici policije koji su odmah intervenisali.
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pon Dec 06, 2010 6:41 pm

Ne pratis.

Naravno da su brzo intervenisali i sve sasekli u korenu, ljubi ih majka: vidis da se tuca dogodila (da ce se dogoditi?) "nocas". Ne sinoc (otud, ne odud). Pa su preventivno pohapsili sve buduce ucesnike tuce.
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Dec 06, 2010 10:58 pm

Кењажевачки ђаци бојкотују часове професора који је онанисао у зборници clickme
Kada je vidno uznemirena profesorka sa suprugom došla u moj kabinet i ispričala šta se dogodilo, pozvao sam tog profesora. On je priznao taj čin i rekao da ne zna zbog čega je to uradio. Obećao je da to nikad više neće da se ponovi i izvinio se zbog svog postupka – kazao je Aranđelović.
Profesorka pred kojom se odigrao ovaj čin i koja je prijavila kolegu, uprkos zahtevima medija da ispriča šta se desilo, uvek je to odbijala, kao i njen suprug.
– Smatram da kao radnik ove ugledne školske ustanove nemam ni moralno pravo, niti ijedan razlog da dajem izjave.

Ово је стварно све отишло у Хондурас...
Прво, што не објаве слику те колезинице? Можда на њу дрка цела школа, а овамо само мукица да испашта... И зашто не иду на његове часове, па то је убило се за малограђанску зајебанцију? Каква је тек то селендра, тај Кењажевац....

Друго, зашто стално говоре да је у питању "чин"?
Колико се ја у тзв. српски језик разумем, та реч у најужем смислу означава ритуал свештеника, а у ширем смислу део позоришне представе, па тек онда свако друго поступање (чинидба, чињење и нечињење), материјалну радњу усмерену на промену субјективних права.

И треће, зашто овај човек нема своју партију:
Jagodinac
Ponedeljak, 06. 12. 2010. 03:44h
neregistrovan korisnik
Djaci naravno ne onanishu. Zasto bi profesor bio izbachen iz skole? njemu bi trebalo biti izrechena opomena i nalozheno da onanishe u posebnoj prostoriji gde ne bi bio izlozhen pogledima. Zashto on vishe utiche na javni moral od dva mushkarca koji se ljube na javnom mestu ili slichno?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Dec 07, 2010 2:21 am

A pazi ova glupaca sto nam porucuje kako "nema moralno pravo" da govori. Hahahahahahaha!!!

O, Boze!
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Dec 07, 2010 7:25 pm

Tзв. Београцки универзитет није ни ове године упануо на листу од 500 најбољих свецких, тзв. Шангајску.
И то грдно расрдило ректора му. Каже, нисмо ми толико лоши, него нема ко да нас хвали.
Читајући коментаре читалаца Блица, наиђем на овај, па баталим даље просвећивање:

pera
Utorak, 07. 12. 2010. 00:38h
neregistrovan korisnik
gluposti, koga je briga kako je rangiran BU. BU je nacionalni univerzitet i pre svega obrazovna institucija kao takvom potpuno je nebitno kako se rangira na listi najboljih istrazivackih univerziteta. Da ne pominjemo koliko je metodologija za rangiranje losa jer koristi faktore poput broja nobelovaca i broja publikacija u "znacajnim" casopisima koji su svi u UK i USA. Kao da nauke nema na drugim mestima. Naravno da je neuporedivo teze objaviti rad u tim casopisim kada si potpisan sa "profesor BU" nego sa "profesor MIT-a". Da bi neko iz srbije objavio rad u tim casopisima rad mora da bude bar duplo bolji nego rad nekoga sa cuvene skole.

Тако је, брате.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Dec 07, 2010 8:52 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Dec 07, 2010 10:00 pm

Да, шит. Али упркос том не баш сјајном котирању, типично понашање професора, или чак и простих дјелатника БУ према студентској популацији је отприлике: Bugger off, you worthless piece of shit... Дочим, студирајући на једној финој високошколској установи Уједињеном Краљевству, по први пут сам осјетила истинску срећу и узбуђење у бављењу науком, а однос професора према студентима је био тако кул, да сам се све вријеме осјећала као да сам благо надувана. king Наравно, одмах је свима јасно да нисам студирала на LSE (набуџени универзитет са најпознатијим професорским именима које студенти ни најмање не интересују. али библиотека и ова три слова грију душу и срце напаћено).

Можда је овај лола из Блица (коментатор) занемарио једну малу чињеницу - на Западу је плагијаторство кривично дјело.

Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Dec 07, 2010 10:11 pm

"Kuce bez fasada,
Cigla crvena
Domace zivotinje,
Ograda drvena"

Pusto srBsko. Nice find.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Dec 07, 2010 10:48 pm

Последипломске студије у тзв. Србији пре дванаест - тринаест година (мој случај): имаш захтевано добар општи просек, имаш веома висок просек на одсеку (лудак одабрао грађанскоправни, где се бодује пет нај-нај-испита, за разлику од рецимо радноправног где ти гледају три нека иди-ми-дођи-ми; при томе нити сам нарочито хтео тај смер, нити сам ту имао најбоље оцене, али зашто нисам упао на пример на привредно/међународнопривредно право сазнаћете у наставку) и успеш да намолиш неког професора са катедре да ти буде ментор. Е, ту је цака, нико од професора неће ту "обавезу", не плаћа им се посебно (или можда недовољно), а најатрактивније катедре (поменуто привредно право) већ су заузели или незаобилазни Црногорци, или њихови пајтоси из студентске организације, или докторанти/магистранти - духови (никад их не виђаш, само с'времена на време прочиташ у новинама тај и тај брани рад "тандараброћ", после одбране закуска).
Зато сам морао на ону најтежу, где неће нико.
Па и ту мука.
Једва искукам код свог професора наследног права да ми буде ментор (најгоре је што је на то пристао зато што је познавао моје родитеље, зипа блама), он ми као да да урадим истраживање одређене области, о чему на крају треба као да напишем неки као рад (који после заврши у библиотеци факултета, или можда неком уџбенику), у међувремену консултације (ха-ха), па одбрана рада, па из почетка, нова област и тако две године дана.
Схватио ја то озбиљно. Прекопао чак и судску архиву (из времена књажевства, па на овамо), силу божју аутора, судску праксу Врховног суда, преводио Калифорнија ло рипорт, допола научио чешки и свашта још нешто, чак сам и прошао комплетну социологију породице, укључивши и Порекло породице од друга Енглеза... При томе радио као у суду, носио кући предмете да поподне диктирам (у диктафон марке "Олимпус") пресуде за којекаква ситна кривична дела - ма хаос.
Одем после неког времена са нацртом првог свог рада код професора.... ах, да, прво сам морао да га уловим, човек је као видра, дакле поставим чеку док је пио кафу код своје пријатељице у библиотеци (исте оне преко које су виђени крагујевачки суци недавно реформисани изборили просек 6,2 тијеком 16 дугих година својега студирања, човече, замисли, завршиш факултет преко везе и за то ти треба 16 година и дају ти само шестице, непојамно) и ухватим да га давим са оним шта сам прочитао, он се жив издосађива пет-шест минута, па ме прекиде и каза "дај то што си написао, прочитаћу ја то ових дана, па ћемо онда..." срррк, ух, Маро што ти је добра ова кафа!
Прође ко зна колико, нема њега да се јави, опет ја у акцију и после пар недеља, професоре, шта би с'оним - нисам стигао, али обећавам ти за четвртак, дођи у кабинет.
У четвртак - добро ти је ово, колико сам видео, али дођи у другу среду да погледам детаљно.
Друге среде је био онај тамо петак, а оног тамо петка - "Еј, нисам стигао да ти погледам ово, целу ноћ сам радио за неке две жене које хоће да магистрирају, притисли ме њихои мужеви, знаш како је, не могу да им одбијем, али ја знам да си ти то сигурно супер написао, прођи још једном то сам и види да ли има нешто да исправиш, па закажи одбрану тамо кад прођу испити, па да терамо даље."
И тако...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Dec 07, 2010 11:06 pm

Иако и даље испод просека ОЕЦД, наши ученици су направили највећи напредак између два истраживања у последњих десет година

Највећи напредак, али и даље испод просека.
Ма, битне су тенденције.
Енглези попиздели зато што су њихова деца пала испод "тамо неке Словеније и Естоније" (ако сам ја добро разумео Телеграф).
Ако се овако настави да они пропадају, а ми да напредујемо (свакога дана, у сваком погледу, само под овом демокрацком влашћу), неће нам требати ни, штатијазнам, двадесет година, па да их престигнемо.
А онда, the sky's the limit!

Док/ако нас не ухвате...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Dec 07, 2010 11:14 pm

Хмммм...

Гледам сад монографију "Писа у Србији":

Ту су slowенци иза Британаца шест места. 494 : 483 појена.

А као што сам рекао, Телеграф пише овако: UK schools 'fall behind Estonia and Slovenia', says OECD clickme

Ала лажу ти Енглези.....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 08, 2010 5:45 pm

A богами, живела и Кина: НОБЕЛ КОНТРА clickme

BEIJING -- Only three weeks after the idea was first publicly floated, China has cobbled together its own peace prize and plans to award it Thursday - the day before the Nobel Committee honors an imprisoned Chinese dissident in a move that has enraged Beijing.....

Нисам имао појма да им је такво нешто пало на памет.
Какви глупаци.
Скоро па к'о Срби. Још кад се сетим да су своједобно долазили код нас, "да проучавају самоуправљање"....
Готови су, јер су начети, инфицирани западом, а за то немају антитела.

Ево доказа:

China is not the first nation to be rankled by a Nobel Peace Prize. During Nazi Germany era, Adolf Hitler created the German National Prize for Art and Science in 1937 as a replacement for the Nobel. He had forbidden German pacifist Carl von Ossietzky from accepting his Nobel awarded in 1935.

Па кад није мог'о Немац, како ће жутаћи-комићи....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 08, 2010 5:55 pm

А сад поново домаће теме - Живела Србија (настављамо претходни чланак):

In the meantime, China is chipping away at the Nobel: It succeeded in persuading 18 other countries* to boycott the upcoming ceremony, including longtime allies like Pakistan, Venezuela and Cuba as well as business partners Saudi Arabia and Iran, Nobel officials said Tuesday.

Beijing sharpened its denunciations, with Foreign Ministry spokeswoman Jiang Yu accusing the Nobel committee of "orchestrating an anti-China farce by themselves."

"We are not changing because of interference by a few clowns and we will not change our path," she said.

* Е, ту смо и ми!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 08, 2010 6:15 pm

А на трулом западу:

WASHINGTON -- The Senate has voted unanimously to convict U.S. District Judge G. Thomas Porteous of Louisiana on the first of four impeachment charges, removing him from the federal bench.
The decision makes Porteous just the eighth federal judge in U.S. history to be impeached and convicted by Congress.
The Senate is still voting on three additional articles of impeachment approved by the House earlier this year.
House prosecutors say the 63-year-old judge had a gambling problem and began accepting cash and other favors from people with business before his court. He also was accused of lying to Congress and filing for bankruptcy under a false name.
Porteous' attorneys argued that his behavior, while troubling, didn't merit impeachment.

Ето. А они нама нашли да соле памет.
Тако нешто се код нас никад није десило.
Дакле, наше судије су поштеније, стручније и достојније од тих тамо корумпираних америчких!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 08, 2010 11:09 pm

Na primedbu lidera Nove Srbije Velimira Ilića da su u reizboru izabrani nestručni stranački poslušnici, Malović je pozvala sve da ukoliko imaju bilo kakvih dokaza o nestručnosti sudija i tužioca, iste dostave nadležnim organima.

"Mi ćemo to vrlo rado proveriti", zaključila je ministarka.

rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl
O, мајку им јебем, да им јебем!
Невероватно!

Стручан је Мика - Ђока, са просечном оценом 6,20 који је студирао 16 година?
Па какав треба да онда буде тај нестручан?

Тпу, посерем им се на такву њихову Србију.
Матер им ништачку!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 08, 2010 11:12 pm

Ево још једном стручњака одавде - комплетан списак новоизабраних судија Основног суда у Крагујевцу:
slawen ::

ИМЕ..........................ПРОСЕК НА ФАКУЛТЕТУ........ДУЖИНА СТУДИРАЊА (У ГОДИНАМА)

Антонијевић Соња................8,23..........................4
Бабић Милан........................7,62..........................4
Баковић Ненад.....................7,03.........................12

Буђевац Александар.............6,63..........................9
Вуковић Јелена....................7,48..........................5
Дабић Јелена.......................6,38..........................6
Ђорђевић Драган..................6,20........................16

Кривчевић Дринка............... 7,13..........................5
Весна Миловановић..............8,69..........................5
Милосављевић Ана..............7,42...........................7
Петровић Слободан..............8,83...........................4
Рачић Ивана........................6,76...........................6
Станојловић Анкица.............7,00...........................7
Филиповић Марија................6,39..........................8
Бошковић Предраг................8,00..........................6
Јанковић Јелена...................6,79..........................6
Левајац Слободан................6,26.........................11
Миловановић Верица............6,29..........................8
Недељковић Милосав...........6,42..........................7

Петровић Милена.............НЕ ЗНА СЕ.............НЕ ЗНА СЕ
Петровић Наташа.................7,44.........................6
Прешић Александар.............6,45.........................11
Стевановић Братислав.........6,39.........................10

Ћупрић Светлана.................8,32..........................5
Чоловић Сузана...................6,68.........................10

Ова женска, тзв. министарка тзв. правде тзв. Републике тзв. Србије нас бре колективно зајебава.
О методу израчунавања стручности судија имате [You must be registered and logged in to see this link.].
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Dec 08, 2010 11:27 pm

Nikakva kolicina istine (kockasto ali English mi je zatrovao ovo malo pravoslavne duse do kosku) ne moze omesti olosku drzavu u svemu onome sto je naumila i sto ce tek naumiti.

Relax.

Dobro te (jos) nije trazila neki negative proof.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 08, 2010 11:57 pm

Ко каже?
Кад сам се уписивао у Комору, морао сам да доставим доказ да нисам лишен пословне спосоности.
Детс рајт, да НИСАМ ЛИШЕН ПОСЛОВНЕ СПОСОБНОСТИ.

Морам признати после свега да ту има и логике, и опомињућег циничног хумора за добродошлицу новајлијама.
Пословне способности лишавају се ретардиране/ментално заостале и душевно оболеле особе.
Лудаци и дебили.
По нашем закону, пуна пословна способност свакога старијег од 18 година СЕ ПРЕТПОСТАВЉА. То значи да се евентуално доказује супротно.
Е, Адвокатска комора претпоставља да онај ко у тзв. Србији хоће да иде у приватнике, уместо у државну службицу није ни превише паметан, а ни сасвим нормалан.
Па траже да им однесеш доказ да те таквог, ненормалног и приглупог, још нису ухватили. И лишили пословне способности.

Доказивање негативне чињенице.
Или можда да питамо стручњаке из србских судова, да нам протумаче законски аспект целе ствари?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Dec 09, 2010 7:26 am

Pa dobro, kako se takvo sta uopste dobija?

Jesi morao da odes u svaki sud u zemlji, u svaku jurisdikciju po "uverenje" sve u nadi da te, dok korespondiras po ovom pitanju sa cetrdesetim sudom, onaj prvi ili sedmi (ili oba?) nije u medjuvremenu proglasio ludim?

What about foreign jurisdictions?

Jel' ima neki salter negde za to i kako to izgleda?

Kako izgleda deljenje nulom?

Jel' pridjes nekom muceniku u kancelariji br. 606 koji zna da je to sto mu trazis i sto je njegov posao da takvim slucajevima izdaje jedno cisto ludilo i koji te potpuno razume pa se obojica snebivate i nemustim jezikom komunicirate uzajamno izvinjavanje zbog saucestvovanja u toj, nedvojbeno, neprijatnoj, nedolicnoj, nepojamnoj situaciji?

Let iznad kukavicjeg gnezda.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Dec 09, 2010 8:10 am

Место: Центар за социјални рад.
Време: дођите кад хоћете, али најбоље око подне.
Лица:
- службеница Х од стране портира ближе означена са "у приземљу лево"
- пет-шест цигана разних полова и старосних доба
- две наркоманке
- један који је довео "неспособног" рођака
- "неспособни" рођак
- већи број духова прошлости
- ја

Дневна рутина за све, изузев за "неспособног" и мене.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Dec 09, 2010 8:20 am

Кад човек почиње да (себи и другима) поставља таква..... ах, не, ово је ипак за аутсор(с)инг.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Dec 09, 2010 8:54 am

Ево праве вести за рубрику "Живела Србија":

Nakon četiri godine radova, kod Novog Sada je u prisustvu Milutina Mrkonjića, ministra za infrastukturu i Bojana Pajtića, predsednika Izvršnog veća Vojvodine, otvoren deo auto-puta Beograd-Subotica duga osam kilometara sa pratećim saobraćajnicama u dužini od oko 12 kilometara. Iako svečano otvorena, ova deonica biće gotova najranije na proleće. (Блиц, занемарити неслагање променљивих речи по роду, броју и падежу)

Зашто?
Зато што је овде очигледно да друг председник једним ударцем пичи и по другу Мрком (кога је већ раније, у неколико наврата прозивао), и по другу Бојану (који му је одавно трн у оку, али притиска неки важан крвни суд, па не сме да се дира, јер би могао да остане и без тог ока ако би пробао да га извади). Дисциплиновање, чврста рука, то се тражи!

А да се он, председник сликао.... па још са шлемом!

Дакле, из овог малог, наивног & невиног, веселошаљивог новинског чланка јасно видимо да се у Србији ништа није променило задњих педесет година, да исти људи брину за нашу светлу будућност на исти начин к'о и они пре њих, одагнате су све бриге да се нешто можда и променило последњих година или да је нешто могуће променити наредних деценија, и све је то овим чланком у службеном гласилу ДС као политичког крила УДБЕ учињено брже, боље и јевтиније него оном седницом Народне скупштине коју је министарка правде себи организовала како би показала свима у земљи и свету....
Живела!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Dec 09, 2010 9:51 am

A ваља и (партијски) буџет напунити: Поново ухапшен Лукић, чије се име везује за ДСС clickme

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Dec 09, 2010 3:42 pm

Владимир Захаријев, председник општине Босилеград (ко је опет рек'о ДСС?)

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Dec 11, 2010 4:45 pm

Поново су србски судови на мети:

Tužilaštvo je pre mesec dana tražilo izuzeće Garića zbog sumnje u njegovu pristrasnost jer je pre objavljivanja presude pričao da će osloboditi jatake.

Замисли ти њега.
Причао да је кривични прогон застарео још пре две године. И то се дрзнуо да уради пре пар месеци? Тц - тц - тц... куда све то иде?

А Уставни суд се огласио ненадлежним да забрањује организације које то нису, јер тај статус стичу уписом у регистар. Невероватно!

Па шта има везе што не постоје, треба их забранити да потпуковник Браникица не стрепи више да ће опет да јој малтретирају лутку.

Саће Борис Љубов то да доведе у ред.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: