Живела Србија!

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail taj Uto Mar 23, 2010 12:30 am

Ne ali vidim oni se zanimaju tim pricama koje su opste mesto vec decenijama. Kad sam ja to kao tinejdzer znao, ne znam sta se oni nesto zapanjuju. Usput se zanose da su ovi ubijali [& da i dalje ubijaju] (samo) "Hrvate". Sjajan rad nogu druga Perkovica, doduse.
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Mar 23, 2010 1:27 am

Stari banner "Srbovanja":

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Mar 23, 2010 8:06 am

Бејах говорих овде о кредитима Фонда за развој.
Ствар крајње племенита и за сваку похвалу, као и све што овај народни режим произведе: за добре пословне идеје, за генијалне комерцијалносоцијалнонародне подухвате који би иначе остали мртво слово на папирутм или би их опет преотели мрски нам странци, за све оно што је пословични србски дух пружио свету у минулим еонима, а није се имало слухатм од самог почетка, кад је најтежетм, е, ТО ће убудуће финансирати "држава Србија" из свог Фонда за развој и тако ћемо ми претећи и Јапан и Америку.
Даклем, ко има бизнис-идеју у вугла, а нема кинту у лисници, довољно је само да попуни формуларе ако хоће паре (трибуте то "Рибља чорба"). И, наравно, да лепо изложи план.
На сцену ступа министар економије и регионалног развоја/пређашњи министар финансија/пређашњи орпуштени гувернер народне банке и даје старт-ап-кредит: динарски, на 5 година, прва година гратис, камата (била 1%, од скоро подигли на) 2,5%, за обезбеђење кредита дај-шта-даш, ма милина.
Није баш као онај бесповратни кредит (овде бих радо ударио ТМ, али је сва права ту одавно заштитила тзв. Република Србија), који је добио Жиле Бумбул за винОград, али вајдица је и прс' у дупе.
Да се подсетимо кључних речи: start up, развој, добре нове пословне идеје.

Ту мора да је конкуренција жестока, помислиће неко: ем су услови екстраповољни, ем су тзв. Срби врцавога ителекта кад је посао и уопште рад у питању...

Јуче је фирма Метал систем, родом из Чачка, добила кредит из Фонда за развој, да би тим парама исплатила заостале зараде самоуправљачима наслеђеним од приватизоване крагујевачке фабрике "Филип Кљајић" (произвођача индустријских и галових ланаца, својевремено једног од највећих извозника СФРЈ).
Шта, то као није улагање у развој?
Живела Србија!
slawen

Broj poruka : 5750
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Mar 23, 2010 2:58 pm

"Uleti i muva u usta pa vajdica", stono zna reci moj cale.

A ti nemoj zaboraviti one kredite za resavanje stambenih pitanja, na 40 godina bez kamate (u zemlji endemske inflacije).
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Mar 23, 2010 8:39 pm

Занимљиве су ми те пропорције:

104 самопуправљача по цирка 100.000 тзв. динара сваки - 10.4М тзв динара ђутуре.
350М динара кредита = 35 пута више него што је потребно за исплату самоуправљача.

Како до пара? ЛаХко!
Самоуправљачима не плаћаш ништа, они ударе у дреку и кукњаву (по претходном договору са руководством) код локалне самоуправе коју држи сеоски кмет у коалицији са Г17+, а које је управо напустила и Фамилија (Ђоковић), после фијаска са Плазом (шатро Израелци, у ствари "домаћи капитал") и слабог пословања шатро Меркатора (такође "домаћи капитал", лично сеоски кмет примао у званичну посету Кристијана Голубовића тим поводом, као емисара извесног господина Амстердама, дочим су сад обојица, и Аца (Кристијан) и Јоца усред фрке са Шарићима, склоњени у бајбок; наиме, прича се да су Шарић и Цане ко прс' и нокат и да такви сметају извесном шиптару који је решио да се курталише Цанета и србске Удбе и да тежиште своје трговине за овај део света измести из компромитоване Црне Горе и луке Бар у демокрацку Албанију и луку Драч, у ком смислу је замолио свог ортака Андрију Драшковића да намести Пуканићево убиство Цанету & Јоци који нису хтели да сарађују на плану Драч; с тим у вези је и смена оног Санадера који је брљао око Хипо банке која је за потребе овог шиптара прала кинту, ал' сад већ одосмо предалеко... око тог Кристијана је интересантно што је његова женска била на старом УСД запажени дискутант), даклем, да се вратимо србској "боранији" која се провлачи уз ове што кроје државу по својој мери, даклем, по трећи пут, кад самоуправљачи дигну прашину, стижу паре из фонда за развој и екипа је добра за 3,5 М €.
Лагано.
Свима лепо.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Mar 23, 2010 9:11 pm

Ах, да, у горње замешатељство заборавио сам да убацим и почетни капитал, који су Генексовци и ресто екипе покупили оробивши тајне фондове КОС-а по "нашим" амбасадама и њиним оближњим фирмама.

Размишљао сам тако ја да напишем кратку новију србску (а богами и рвацку, муслиманску и ину) историју, али бих се сваки пут расплинуо у детаљима типа "откуд Мишковићу паре" и "да ли су Дракулић и Мики Савићевић ишли заједно на пецање, док су били у Генексу"?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Mar 23, 2010 9:24 pm

Ma Juca No Good je bila samo pripadnik Jedinice, kakav tzv. Kristijan. Ima zena troje dece... Sklonila se u Netherlands na vreme.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Mar 24, 2010 3:07 pm

Не знам да ли мислимо на исту....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Mar 28, 2010 8:53 am

OK, nije bitno. Paj' ove umetnike:

Napadnut taksista

Prošlog petka, 19. marta, oko 16 sati, u Ulici Lava Tolstoja, više lica napalo je Zorana Ševa, vozača „Lejdi taksija”.

On je izjavio novinarima da se napad odigrao u blizini prodavnice „Idea” i da ga je prvo napala žena koja je ušla u vozilo sa sekirom.

Ševo je pokušao da pobegne vožnjom u rikverc, ali je nekoliko njenih pomagača stajalo iza vozila da bi ga onemogućili u tome. Napadači su ga izvukli iz taksija i nastavili da ga udaraju sekirom i šipkama.

Ševo je zadobio povrede po glavi, rukama i nogama, a pitanje je kako bi se sve završilo da mu kolege nisu pritekle u pomoć i odvele ga u bolnicu. Policija radi na rasvetljavanju ovog slučaja.

Mihajlo Gligorić
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Mar 28, 2010 2:26 pm

Јел' то оно у Панчеву, кад га напали цигани?
Мислио сам да сам то овде негде постирао.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Mar 28, 2010 9:17 pm

Jeste Pancevo, no od proslog petka, 03/19. Jel' tvoj slucaj nesto drugo?
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Mar 28, 2010 10:17 pm

Заборавио сам.
Невермајнд.

Почела је оврха над тзв. Србијом.
Гледам на Утиску неЂеље, причају о продаји Телекома, а нико не сме да каже да ту нема ни П од продаје, да нам је земља банкротирала, да је дош'о поверилац и да нам износе из куће оно што мисле да још нешто вреди.

Поздарв из dialupије.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Ned Mar 28, 2010 11:27 pm

"Ми вама одузимамо телевизор...!"

Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Mar 31, 2010 9:40 pm

"U Srbiji se od danas primenjuje automatski stečaj preduzeća, udruženja, zadruga i sportskih društava čiji su računi u blokadi tri godine ili duže."

Приватизација кроз стечај - завршна фаза.
Иначе, колико се ја сећам, по закону је НБС била дужна да покрене стечајни поступак ако је рачун у блокади 6 месеци.... а зашто није....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 01, 2010 9:26 am

"Мирјану Р. (32) из Новог Сада од дипломе Више пословне школе дели пет испита и 100.000 динара. Толико јој је потребно да плати школарину и купи неколико неопходних уџбеника. Зато је јуче кренула у обилазак банака које нуде субвенционисане потрошачке кредите, јер у њима види шансу да до краја године дипломира. Као комерцијалиста у једном малопродајном ланцу са платом мањом од 30.000 динара моћи ће да добије зајам са повољнијом каматом, која износи 7,5 одсто. (Politika)"

rofl rofl rofl rofl rofl rofl
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 01, 2010 9:44 am

Просветари, полицајци, пијанци... clickme
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 01, 2010 9:47 am

Ехтра, само ехтра, то срце тражи...clickme
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Apr 04, 2010 9:46 am

Hehe, deca beze na posao i lazu roditelje, celo selo zna ali niko "ne sme da tvrdi", policija imala saznanja ali tek kad je neko nestao resila da proveri, baba Ljiljana pomaze da se te devojcice obucene valjda (samo) "u zeleno 'aljince" sakriju u rupu. Hehehehehe. HEHEHEHE. Vec vidim scenu, zabradjena babetina u 10 godina neopranoj seljackoj suknji, tranzicija, (Crven) Ban, biznis, Srbija brate... uzas, uzas.

Odavno ja drobim da su tzv. Srbi isto sto su i crnci-degenerici ovde. Eno pre neki dan u Trentonu, NJ u jednom od onih housing projects tornjeva crna 15-godisnjakinja iznajmila svoju polu-sestru grupi pijanih crncuga da je siluju (nakon sto su se prvo izredjali na njoj).
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Apr 04, 2010 10:02 am

Kradljivci šahtova i rešetki ne miruju

Njima biznis, za druge pretnja

Vrednost ukradenih šahtova u prošloj godini veća od milion dinara

Aleksandar Radulović, direktor JKP-a „Vodovod i kanalizacija”, izjavio je da bi kradljivci šahtova i metalnih rešetki s puteva morali da budu kažnjavani što strože.

On je objasnio da su oni, pored toga što ugrožavaju poslovanje „Vodovoda”, pretnja i za vozače i prolaznike, jer postoji opasnost da se povrede i da oštete vozila na mestima na kojima nema rešetki i poklopaca na šahtovima.

Kradljivci prodaju šahtove i rešetke na stovarištima sekundarnih sirovina. Za jedan šaht mogu dobiti 870 dinara, a JKP „Vodovod” nakon krađe mora da kupi nov, koji košta 16.000 dinara.

Pančevačka policija je saopštila da je prošle godine na području našega grada ukradeno 58 šahtova i 17 rešetaka u vrednosti od 1.200.000 dinara.

Protiv kradljivaca je podneto desetak krivičnih prijava. O njihovoj drskosti govori i podatak da su nedavno s mosta na Tamišu ukrali aluminijumsku ploču od četiri metra.

Mihajlo Gligorić
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Apr 04, 2010 11:52 am

Tzv. Srbi vole jednodimenzionalne stvari. Evo na primer ovaj Gligoric kaze "aluminijumsku plocu od 4 metra". Sta 4 metra? Traka sirine 0, debljine 0 i duzine 4 metra? Ploca od 4 kvadratna metra? Sta je skinuto sa mosta? Sta? Kako ga nije mrzelo da NE ispita druge dve dimenzije? Ili kako je moguce da ih nije svestan, naopako? Mozda bi mu to - a i citaocima - otkrilo sta je konkretno skinuto sa mosta pa bi mogao i to da napise u svojoj tzv. vesti?
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Apr 04, 2010 12:25 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] bounce
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Apr 04, 2010 4:54 pm

Уз све и тај акценат, и декана и "парламентараца"....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Apr 04, 2010 5:08 pm

Jel' mi verujes da nisam ni pogledao taj video jer sam ocekivao lupetanja i akcente. Sad si me bas zaintrigirao (na ulici sam; kad se dokopam "staklovizora" pogledat cu).

Regardless, sta je to sa tim otvaranjem kafana i sala za senluk po skolama a evo vidim i "fakultetima"??

Ja kad sam se vratio iz tzv. vojske (i rata) nisam mogao da prepoznam zemlju koju sam ostavio septembra 1991. Dve godine mladji brat, isto isao u elektrotehnicku skolu, kaze mi jedan dan po povratku kako je u podrumu skole jedna radionica pretvorena u kafanu (!), iznajmljeno nekome, i tu se toci pivo i djaci sede ceo dan. Ja kao, "sta pricas bre, jesi normalan?!". Eno je jos uvek kafana tamo. Bog te (ne) jebo.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Apr 04, 2010 5:44 pm

У подруму тзв. Општинског суда у Крагујевцу био је смештен један од бољих ресторана србског правосуђа, свакако најбољи у коме сам био - кувана јела, роштиљ, пиће страно и домаће и то све по екстра ценама.
Примерице, комплет кафа и швепс нису прелазили 50 - 60 кинти.
Конобари услужни и брзи.
Столњаци умерено мусави.
По зидовима окачене слике академских сликара и наиваца, стална продајна изложба. У углу, код врата од WC-а, стациониран пулт за синдикално опремање домаћинства судујућих прегалаца, на списак - посуђе, постељина, магичне крпе и дечја гардероба.

И укидоше га сад, у оквиру реформе.
Да не верујеш.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Apr 04, 2010 7:46 pm

Samousluga (po principu Nikolae & Elena po hotelima kad negde odu) ili neko ubacio tezgu unutra?

Svi nesto valjaju a sto je najgore to valjanje stvara potpuno neverovatne fizicke tragove: imas recimo neku staru austrijsku kucu u kojoj od 1944. zivi neka stoka u shurnaest ispregradjivanih stanova. Spolja je to sjajno, arhitektura, plastika, sve (skoro) kao kad su nam (im) je Nemci ostavili.

Odjednom pocetkom devedesetih svaka od tih sirotinjskih porodica je ili izbila vrata na ulicu, ili izbila stepenice na ulicu pravo iz zida, ili izbila prozor/izlog, ili gde je bio prozoriskopali do ulice vrata/stepenice kao ulaz u lokal, ili nakacila pravi ili prirucni izlog, ili nabila tendu, ili iznela stolove i stolice ispred, ili otvorila butik dizelaske i sponzorusa-type robe, ili otvorila jos jednu od tih jebenih przionica kafe - sa sve smradom, ili otvorila pecenjaru ("Tri praseta"...) usred grada i istakla reklamu (pola cirilicom, pola latinicom) a sto je najgore svako svoj deo (bivse) kuce ofarbao sa ulice u "svoju" boju. Pa tako ja idem kao pod LSD-om po gradu po povratku sa celogodisnjeg borbenog zadatka a stare dobre zgrade po centru sljaste u trakama roze, zeleno, zuto, betonirano, srpski classic neomalterisano/nedovrseno, fluorescentno, mesavina pogresno transkribovanih stranih i nepismeno srocenih domacih reci i fraza/povika, lepljivim papirom u boji zalepljenih po prozorima i "izlozima", fluorescentnih boja, izlozi nakaceni po fasadama (izradjeni u domacoj radinosti, mozda bas od limova sa saobracajnih znakova ili od onog lima "od 4 metra" s mosta). I eno jos je tako.

Stavise, brat ima zaduzenje da periodicno slika centralne gradske zone i izvestava me te mogu reci da je pod novim valom srBskih usrecitelja stanje jos gore jer se nadogradjuju nenadogradljive zgrade, jer se redja onaj sivi blok od shljake na 100 godina staru ciglu iz Peshte, jer se na ranih devedesetih izbijenim cardacima i cepencima po krovovima kuca sada dizu cardaci na cardacima i cepenci na cepencima. I svakih 6 meseci neko burgija ionako unisteni trotoar asfaltiran daleke 1983. jer ili nema struju, ili nema telefon, ili nema vodu ili jebem li ga sta radi. I onda to ne pokrpe uopste. Kako mogu onako da zive meni nikada nece biti jasno. Placem.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu