tice selice

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: tice selice

Počalji  Hate mail taj Sre Mar 24, 2010 9:19 pm

Dijagonalno sam (ne)pratio vase izlaganje pa sam osetio potrebu (da komentarisem).

Moj cale je isto bio praktikant srBske ekonomije.

Na primer, jednom nam je pricao kako je sa grupom direktora i drugih lica koja su se ukrcala u avion prisustvovao sastanku u Frankfurtu sa njihovim nemackim dobavljacima prilikom kojeg je "Dragan" (generalni direktor) na ucestale upite Nemaca o izvodivosti i mnogim drugim proceduralnim pitanjima putem prevodioca zustro odgovarao "nema problema!". A cale kaze kako "Dragan vikne "nema problema!" tako Nemci prasnu svi u smeh svaki put"...

Drugi put se potrpalo njih 4-5 direktora u jednu od onih samoupravnih "Opel Vectri" ili je bio "Ambasador" na neko zdranje po Banatu pa kad su se nocom vracali za Pancevo narede vozacu da stane da pisaju. Kaze cale, kako koji izadje iz kola koja su stala uz ivicu ravnoga banatskoga puta tako zakoraci pravo sa vrata u 1m dubok kanal, pijan. Kod nas, bar sto sam ja video, obicno bude put (2 trake, kombajn-sirine), s obe strane kanal, pa iza kanala sa obe strane crnica... Pa ih siroti Mladja vadio iz kanala...

Treci put se u kancelariji posvadjali pa i pobili muz i zena, referenti, oko - flase vinjaka. "Ko je jebe, nek kupi sebi", kaze pobedonosno muz...

Cetvrti put, prica nama cale, to isto dvoje alko-supruznika/kolega bili kod njenog oca na basti. Stari lala od 80 godina ih zamoli da povremeno pogledaju krmacu koja samo sto se nije oprasila dok on nesto po selu obavi. Ovi se napiju kao majke. Kad se deda vrati ima sta da vidi: njih dvoje se valjaju po betonu mrtvi pijani a krmaca se oprasila pa, k'o sto svinja vec zna, pojela sve prasice. On kad video to zakuka: "jebem vam mrtvu majku, bolje da je vas dvoje pojela"...

Peti put "Dragan" i ekipa odu na sex turizam sa devojcicama od 15 godina u Bangkok Pataju o trosku firme pa posle pricaju kako je bilo...

Sesti put prica Miladin kako su "nepismene zene sto 'rane kokoske na farmi izazvale pozar u objektu" pa im izgori milion pilica...

Sedmi put, prica on, uhvate nekog Carapana na delu kako iz auto-parka krade stvari sa kamiona. Pokusaju da ga najure ali ga "Sud udruzenog rada" vrati na posao...

Osmi put, generalni i finansijski direktor odu nekim poslom u Pariz a trecem (komercijalni) sto je trebalo isto da ide ali nije jer ova dvojica zbrzali nesto kazu posle: "Cica, ti si treb'o da ides, ali nisi,;jebi ga, evo ti 2,400 DEM dnevnica"... Uzme covek, sta ce...

I tako...

Poslednji izmenio Hate mail dana Sre Mar 24, 2010 9:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Mar 24, 2010 9:53 pm

amans* ::

daj ti neki predlog za muziku....imam ja i neke gitara/klavir duete koje sam nekad davno htela da sviram, nije ni to lose :)

Смислићемо, смислићемо! Неку оду економском либерализму? Или реситал за клавир и кларинет посвећен Адаму Смиту и "невидљивој руци" тржишта? Wink Договорићемо се.

Poslednji izmenio врло_јак_тим dana Sre Mar 24, 2010 9:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Admin

Broj poruka : 1339
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Mar 24, 2010 9:59 pm

ala si ga zakukuljio i zamumuljio, pada mi na pamet i onaj izraz "kisa oko Kragujevca" (no pun intended)....

Уопште.
Чак сам испричао и једну лепу причицу, а као што је опште познато, параболе најбоље делују на људи.

Штостиче кадрова, има ги разних.
Ево, будале ми упропастиле брзи интернет, па робијам на dial-up, а баш ми је требало нешто да проверим:

Вечерас сам ишао на предавање у организацији нашег Правног факултета, које нам је држао знаменити амерички адвокат са четрдесетогодишњом праксом, извесни Доналд или Данијел Де Кифер (или Декифер, мада га је декан стално ословљавао само са Кифер), наводно из фирме Декифер и Хортон (Нортон? Мортон?) из Вашингтона Д.Ц. специјализоване за спољнотрговинске послове и заштиту интелектуалне својине.

Елем, 'ајд' што је предавање било шупље к'о она ствар, 'ајд' што је чича изгледао сав ижвакан па испљунут у неким појефтиним баканџастим ципелама, али кад је рек'о да се продајом лажних "Фенди" или "Сен Лоранових" ташни финансира тероризам на Средњем Истоку, било ми малко чудно....

Не могу да га нађем, али то није ни чудо, како ми споро сад ради ово сокоћало. Помоћ би ми добро дошла. Сумња, међутим, остаје. Миссим, какав је то амерички адвокат чијих су 50 клијената у топ 500 америчких фирми, а јебава се по тзв. ужој Србији? Башка ко је сада декан Правног, организатор целе ствари.
slawen

Broj poruka : 5766

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Mar 24, 2010 10:02 pm

Сад се сјетих несрећне Топ листе надреалиста и епизода у којима говоре како је измишљен точак и како је измишљена Кока-кола (тј. кока-коља).

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Mar 24, 2010 10:04 pm

Да нас није снимала скривена камера?
Па на том "предавању" о интелектуалној својини, овај је чича три пута рекао "Кока-Кола"!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Čet Mar 25, 2010 3:49 am

Hate mail ::Dijagonalno sam (ne)pratio vase izlaganje pa sam osetio potrebu (da komentarisem).

Moj cale je isto bio praktikant srBske ekonomije.

Na primer, jednom nam je pricao kako je sa grupom direktora i drugih lica koja su se ukrcala u avion prisustvovao sastanku u Frankfurtu sa njihovim nemackim dobavljacima prilikom kojeg je "Dragan" (generalni direktor) na ucestale upite Nemaca o izvodivosti i mnogim drugim proceduralnim pitanjima putem prevodioca zustro odgovarao "nema problema!". A cale kaze kako "Dragan vikne "nema problema!" tako Nemci prasnu svi u smeh svaki put"...

Drugi put se potrpalo njih 4-5 direktora u jednu od onih samoupravnih "Opel Vectri" ili je bio "Ambasador" na neko zdranje po Banatu pa kad su se nocom vracali za Pancevo narede vozacu da stane da pisaju. Kaze cale, kako koji izadje iz kola koja su stala uz ivicu ravnoga banatskoga puta tako zakoraci pravo sa vrata u 1m dubok kanal, pijan. Kod nas, bar sto sam ja video, obicno bude put (2 trake, kombajn-sirine), s obe strane kanal, pa iza kanala sa obe strane crnica... Pa ih siroti Mladja vadio iz kanala...

Treci put se u kancelariji posvadjali pa i pobili muz i zena, referenti, oko - flase vinjaka. "Ko je jebe, nek kupi sebi", kaze pobedonosno muz...

Cetvrti put, prica nama cale, to isto dvoje alko-supruznika/kolega bili kod njenog oca na basti. Stari lala od 80 godina ih zamoli da povremeno pogledaju krmacu koja samo sto se nije oprasila dok on nesto po selu obavi. Ovi se napiju kao majke. Kad se deda vrati ima sta da vidi: njih dvoje se valjaju po betonu mrtvi pijani a krmaca se oprasila pa, k'o sto svinja vec zna, pojela sve prasice. On kad video to zakuka: "jebem vam mrtvu majku, bolje da je vas dvoje pojela"...

Peti put "Dragan" i ekipa odu na sex turizam sa devojcicama od 15 godina u Bangkok Pataju o trosku firme pa posle pricaju kako je bilo...

Sesti put prica Miladin kako su "nepismene zene sto 'rane kokoske na farmi izazvale pozar u objektu" pa im izgori milion pilica...

Sedmi put, prica on, uhvate nekog Carapana na delu kako iz auto-parka krade stvari sa kamiona. Pokusaju da ga najure ali ga "Sud udruzenog rada" vrati na posao...

Osmi put, generalni i finansijski direktor odu nekim poslom u Pariz a trecem (komercijalni) sto je trebalo isto da ide ali nije jer ova dvojica zbrzali nesto kazu posle: "Cica, ti si treb'o da ides, ali nisi,;jebi ga, evo ti 2,400 DEM dnevnica"... Uzme covek, sta ce...

I tako...

Hejt, posto Amera ima x puta vise nego Srba, isto toliko x puta ima vise primera za to da je sranje u USi koje bi mogao da navede onaj koga ne mrzi da presipa iz supljeg u prazno....time se nista ne dokazuje.

(A sto sam ja slozila recenicu clown )
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Mar 25, 2010 5:11 am

Amerikanaca ima oko 200 miliona (ovo ostalo su da izvines majmuni) docim je malobrojna srpska manjina u privremeno okupiranoj Gornjoj Meziji prakticno pred nestankom i izumiranjem..

Sad, ja ovde radim i to prilicno predano vec 10.5 godina ali jos nisam naleteo na ovakve primer(k)e. Bashka sto moj Miladin ima jos masu ovakvih slicica. Speaking of the devil, nisam pominjao jos kako je na aerodromu u Alziru uhapsen dok su radnici istovarali zivinu iz naseg cargo B707 (a koju je onako en masse u Beogradu prethodno "osvestao" jedan od onih UDBinih muftija). On mislio to je vasar u Topoli :) pa resio da se provlaci kroz nekakve ograde i zice do free shopa i nazad do aviona. Genijalac.

No zamisli se pa ga rekni: da li je uopste zamislivo da neko (bilo ko: Nemci, tzv. Rusi, plemena oko Amazona pa mozda cak i tzv. Srbi) prasnu u smeh svaki put kada neko iz americke delegacije kaze "No problem" - bilo o cemu da bi se tu radilo? Jelda da je malo remote, ne?

Ovo sto mi ti kazujes tu je u stvari poredjenje tzv. Srba i Amerikanaca - vrlo rasiren sport, by the way - a to je isto sto i poredjenje nuklearnog otpada i baby-formule; u fazonu "sta, pa sve je to isto".
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Mar 25, 2010 6:20 am

Аманс, хоћемо ли да наставимо о discontents of globalisation? Или да отвориш неку другу тему, а да се евентуално ова преименује у "варошарије"? То би могао деда да среди. Да хоће.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Mar 25, 2010 8:01 am

Деда може да вам отвори "Женски кутак". Или "Економску стварност". Или "Музичку алијансу". Или тако нешто.
Рецимо.
И да буде забрањено за остале да вире.

А можеш и ти, пиле, сама, само се правиш.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Mar 25, 2010 7:09 pm

"Intelektualci... akademski gradjani..." [You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Čet Mar 25, 2010 8:20 pm

Da ne prekucavam, vidi prvi pasus na 140. stranici...desetak redova sve do kraja recenice housing and retirement benefits. Procitaj to i batali razmisljanja, da ali sta je bilo posle...lepa ideja, ali ne funkcionise...i sve ostalo yes, but. Sta fali toj ideji, u principu? Zvuci lepo, ne?

Ok, nije funkcionisalo, sto da ne probamo isto tako, samo malo drugacije....pa dok ne uspe. Zasto se odmah odustalo? (40 godina je pickin dim u kontekstu istorije)

Stiglic emphasizes government interventions and input into the economy and the system bigtime....

Hobsbaumova teza o dvadesetom veku je da je on bio popriste borbe dva nacina modernizacije/industrijalizacije sveta: sistemom u kom privatni kapital dominira i sistemom u kom se industrijalizacija odvija drzavnim dekretom. Kao sto znamo, sistem privatnog kapitala je pobedio. Tu smo, gde smo.

Ali, koliko sad vidim... uloga drzave u kontrolisanju trzisne ekonomije raste iz dana u dan i sve vise je zagovaraju. Naravno, neophodna premisa je privatno vlasnistvo. Za sada. Ja licno ne mislim da je to dobro, ali, tu smo, gde smo. Kapitalisticki sistem je najrasipniji koji postoji--totalna idiotarija. Oni ne da su efikasni, nego sasvim suprotno. Uz to, mi se survavamo iz krize u krizu, koje pristizu rafali, sve brze i sve zesce....i nikom ne pada na pamet da postavi pitanje sistema. Sta vise, ima sve vise i vise trzisnih fundamentalista koji su ispali iz trzisnog raja i sad kopaju i rukama i nogama da se vrate tamo. A nikome ne pada na pamet da kaze, mozda sistem i nije spsoban za ista bolje--WYSIWYG. All are taking for granted that the system is the right one. Zasto? Odakle to?

E sad, procitaj ponovo taj deo pasusa i kazi mi: sta je tu lose? U toj ideji? OK, nije prosla prvi put, mozda je trebalo malo vise fine tuning, tinkering, etc. etc. Zasto je OK popravljati, prepravljati, sve davati sanse, nove i nove ovom ludilu od kapitalizma, a socijalizmu, posle prvog pokusaja je iskopan grob....E za to ja imam svoju teoriju...

Bas bih volela da cujem sta tvoja gospodja mama i cale misle o tome.

Sto se Potemkina tice, bas i nije sranje. Ali, priznajem, Pudovkinov Pad Sankt Petersburga je mnogo bolji. Slika petersburske berze je car'ca. A i ona scena cinije krompira na stolu zlata vredi.

king
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Mar 25, 2010 9:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Wink

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Mar 26, 2010 3:31 am

rofl
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Mar 26, 2010 3:32 am

pitanjce--ne poznajuci jezik bas kako treba, da li ja tu nazirem uticaj Bunjuela?
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Mar 26, 2010 2:13 pm

Све што ја знам о Буњуелу је грозоморна сцена из "Андалузијског пса". Тога овдје нема. Фантоци не спада у филм ноар. Фантоци је онако... радничка сатира. Али ми се допада. Фантоци, нуестра мердаћа... cheers

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Mar 26, 2010 2:59 pm

Nikad nisam marila za Andaluzijskog psa. Ali je zato Diskretni sarm burzoazije moj najomiljeniji film. Preporucujem i Taj mracni predmet zelja. Odlicni.
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Mar 26, 2010 3:09 pm

Бу-разеру! Да ми је неко рекао да ће госпођа Аманс да каже "pickin dim " без пардона и без цензуре, рекла бих му да је луд. Аманс, од данас ми се још више свиђаш. king

Прича са 140. стране није пројекат од кога се одустало, већ је пројекат који се сам урушио. То чак није могло проћи ни у земљи с толико природних богатстава. Мада, када бих морала да се опредијелим, не бих била у стању. Нити вјерујем у интервенционистичку улогу државе, нити вјерујем у магију "невидљиве руке" тржишта. Из простог разлога зато што сасвим слободно тржиште (према дефиницији) у коме је све сасвим слободно, у коме је информација благовремена и савршена и које је фер, на крају крајева. Капитализам није фер, али је препун "incentives". Модел са СССР је у сукобу са законима природе. У њему нема мотивације нити било чега што би могло људе да покреће. А економски - па видјели смо.

Слично стајалиште имају и родитељи, с тим да они немају реално и животно искуство капитализма. Тако да је њихова прича сува теорија.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Mar 26, 2010 3:12 pm

Ах, Дали и Буњуел снимили неки кратки филм са једном грозоморном сценом. Ништа друго од Буњуела нисам гледала. А требаће ми времена да се наканим, јер су моји дани умјетничког биоскопа и суботњег матинеа у Кинотеци канда завршени.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pet Mar 26, 2010 4:53 pm

врло_јак_тим :: А требаће ми времена да се наканим, јер су моји дани умјетничког биоскопа и суботњег матинеа у Кинотеци канда завршени.

O, itekako ima zasta ici na matineje. Ja ni ne izlazim odande.

[You must be registered and logged in to see this link.]
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Mar 26, 2010 5:46 pm

врло_јак_тим ::Бу-разеру! Да ми је неко рекао да ће госпођа Аманс да каже "pickin dim " без пардона и без цензуре, рекла бих му да је луд. Аманс, од данас ми се још више свиђаш. king

Прича са 140. стране није пројекат од кога се одустало, већ је пројекат који се сам урушио. То чак није могло проћи ни у земљи с толико природних богатстава. Мада, када бих морала да се опредијелим, не бих била у стању. Нити вјерујем у интервенционистичку улогу државе, нити вјерујем у магију "невидљиве руке" тржишта. Из простог разлога зато што сасвим слободно тржиште (према дефиницији) у коме је све сасвим слободно, у коме је информација благовремена и савршена и које је фер, на крају крајева. Капитализам није фер, али је препун "incentives". Модел са СССР је у сукобу са законима природе. У њему нема мотивације нити било чега што би могло људе да покреће. А економски - па видјели смо.

Слично стајалиште имају и родитељи, с тим да они немају реално и животно искуство капитализма. Тако да је њихова прича сува теорија.

(boldovano: That's highly debatable. And not true. Kao sto rekoh, 20. vek je bio rat do istrebljenja izmedju ta dva sistema. Nista se tu nije desilo samo od sebe.)

Gary Saul Morson ima knjigu Hidden in Plain View, knjizevna kritika Tolstojevog Rata i mira. Elem, Rat i mir je i inace remek-delo, samo po sebi. Ali, Morson u toj izvanrednoj knjizi otkriva fenomenalne ideje koje je Tolstoj sve servirao naizvolte u Ratu i miru, ali koje nisu ocigledne i koje su svima do tada promakle neopazene. Posle citanja Morsona, Rat i mir postaje neverovatno bogatija knjiga....toliko bogatija da to nije normalno. A sve o cemu je Morson pricao, jeste u toj knjizi, ali tako vesto sakriveno, hidden in plain view, da je bilo neprimetno. Svima ispred nosa, a nevidljivo. Ta knjiga je najsjajnije delo knjizevne kritike koje sam ikad procitala. Elem, ima jos stvari koje su hidden in plain view.

Zemlja IKS:
Pocetna tacka: jedna od najsiromasnijih i najunistenijih zemalja ratom na kontinentu
Tokom sledecih ~25 godina zestokog privredno/industrijskog razvoja postaje svetska velesila koja daje odlucujuci doprinos pobedi u drugom svetskom ratu. Koja pobedjuje nemacku ratnu masinu. Sve to uz natcovecanske i stravicne zrtve. Od nule do stotke, za dvaespet godinica.

Zemlja IPSILON:
Pocetna tacka: bespuce i bestragija, totalno nerazvijena. Tokom sledecih ~170 godina razvija se u jaku drzavu, velesilu, koja uz pomoc gomile ostalih drzava daje znacajni doprinos pobedi u drugom svetskom ratu. Sve to uz natcovecanske i stravicne zrtve. Od nule do osamdeset za stopedeset godinica.

Iks sledi jedan system ekonomskog razvitka; Ipsilon sledi dijametralno suprotni. Sudeci po rezultatima ekonomsko-industrijskog razvoja, koji je bolji?

Molim da se u razmatranje ove matematike ne ubacuju nepotrebne magle u smislu robova, gladi, konc. logora, Trails of Tears, the Middle Passage, Sibiri, i ostali ne-ekonomski detalji. Ovde pricamo o industrijskom/privrednom razvoju. Takodje nisu tema, mada bi bilo zanimljivo analizirati incentives koje su obe drzave imale tim periodima.

Ja govorim o periodu do 1945. godine. Sta je dalje bilo to ce biti tema drugog topika.
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Mar 26, 2010 5:58 pm

(boldovano: That's highly debatable. And not true. Kao sto rekoh, 20. vek je bio rat do istrebljenja izmedju ta dva sistema. Nista se tu nije desilo samo od sebe.)

Истина. Но да преформулишем. Не може се ниједан политички систем посматрати изловано од политичке, економске и друштвене реалности окружења. У тој реалности, тај систем је пукао. То ја мислим.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pet Mar 26, 2010 6:00 pm

Zemlja IKS:
Pocetna tacka: jedna od najsiromasnijih i najunistenijih zemalja ratom na kontinentu
Tokom sledecih ~25 godina zestokog privredno/industrijskog razvoja postaje svetska velesila koja daje odlucujuci doprinos pobedi u drugom svetskom ratu. Koja pobedjuje nemacku ratnu masinu. Sve to uz natcovecanske i stravicne zrtve. Od nule do stotke, za dvaespet godinica.

Zemlja IPSILON:
Pocetna tacka: bespuce I bestragija, totalno nerazvijena. Tokom sledecih ~170 godina razvija se u jaku drzavu, velesilu, koja uz pomoc gomile ostalih drzava daje znacajni doprinos pobedi u drugom svetskom ratu. Sve to uz natcovecanske i stravicne zrtve. Od nule do osamdeset za stopedeset godinica.

Iks sledi jedan system ekonomskog razvitka; Ipsilon sledi dijametralno suprotni. Sudeci po rezultatima ekonomsko-industrijskog razvoja, koji je bolji?

Molim da se u razmatranje ove matematike ne ubacuju nepotrebne magle u smislu robova, gladi, konc. logora, Trails of Tears, the Middle Passage, Sibiri, i ostali ne-ekonomski detalji. Ovde pricamo o industrijskom/privrednom razvoju. Takodje nisu tema, mada bi bilo zanimljivo analizirati incentives koje su obe drzave imale tim periodima.

Ja govorim o periodu do 1945. godine. Sta je dalje bilo to ce biti tema drugog topika.

Nemam vremena, stoga kratko: ovo ti je potpuno promasena analogija za uporedbu dva sistema. Po tome su i germanska varvarska plemena bila ekonomski razvijenija od Rima.

WWII nikako ne moze biti mjerilo, ali ako vec insisitiras: jedan je sistem mobilisao SVE rasplozive resurse i stranu pomoc pride, a drugi je to odradjivao kao part-time job. I snimao razno-razne "Kazablanke".
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Mar 26, 2010 6:17 pm

Хм, и ја се слажем да аналогија никако не стоји. (Ово је моменат за деду да нам прича о процесу закључивања).

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Mar 26, 2010 6:49 pm

Niste me bas ubedili.
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Mar 26, 2010 7:13 pm

Вјерујем ти. Ја заправо немам "убјеђења" по овом питању. Само нека академска промишљања и закључке. И отворена сам за другачија размишљања.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu