Књиге, интернет, филмови

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 12:15 am

Научићу и тај јапански, ако треба, само ти пиши, благо чики.

Наравно да чекам твоју лично, и сама кажеш какве се књиге и како преводе данас. animal
slawen

Broj poruka : 5766
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Apr 29, 2010 12:19 am

Да, да, право па у crotch! Шира читалачка публика, плебс, тејллеси, стубови некултуре, плаве и жуте лагуне, паиове и паионе, геополитике... Ову коју сам ја превела не читају баш ти, а и не може се наћи у слободној продаји. Иако је сјајна књига. Истина, није из области која тебе интересује.

Admin

Broj poruka : 1339

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 12:21 am

A која је то област?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Apr 29, 2010 12:22 am

Она о којој кад ти почнеш да причаш, ја се црвеним.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 12:29 am

Решила си да ме излудиш.
Ако ти мислиш на оно на шта ја мислим, како можеш да кажеш да ме не интересује?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 12:30 am

То јест, ако ја исправно мислим да сам погодио на шта си ти мислила.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 12:47 am

Душа ми заспала, идем пре него што постанеш експлицитна. Wink
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 6:35 pm

О књигама које стижу из Амазона

Хате је писао тамо веома лепо шта све данашњи српски човек држи испред врата свог откупљеног стана.
Морам да признам да ме је критика на неки начин директно погодила, јер ја испред својих држим употребљену, празну Fedex LARGE BOX. 17.88" x 12.38" x 3" (45.40 cm x 31.43 cm x 7.62 cm)

Један добар део Срба чуо је за Федекс, нешто мањи број је и видео шта је то у филму Тома Хенкса/Роберта Земекиса Cast Away.
Али је занемарљиви број њих живућих у Србији држао у својим рукама такав тријумфални артефакт западне цивилизације, ако ту изузмемо оне који су били по пореби службе на привременом раду у Либији, Ираку, Ирану и Русији, те пензионисане гастере свих профила. Сви они знају ко стоји иза тог Федекса.
И сад замислите једног, да простите, провинцијалца коме стигне на кућну адресу таква једна ствар са запада.
Ко зна шта му шаљу.
Ко зна за кога он ради.
Ко зна шта је и ко је он.

Ту фасцинацију сам приметио непосредно након што сам, пошто сам распаковао пакет, кутију изнео испред врата да бацим у смеће. Десетину секунди, колико ми је требало да се вратим унутра по кесу са кућним отпадом, било је довољно да хокај комшиница од преко пута опази сумњиве активности и изађе на ходник. Навикао да ми рутински контролише смеће, просто сам се запрепастио баражом питања која су уследила: "Је ли, јел' ти то стигло из иностранства? Да није из Америке? Немачке? Кога имаш тамо? Јел' то нека бела техника ти стигла? Чујем да је тамо то много јеФтиније; како си ти прош'о са царином? Мада не знам шта је могло да ти стане у ту кутију?...."
Осетио сам невероватну срећу, премда се постидим сваки пут кад ненамерно покажем надмоћ над тејлесима.
Пажљиво сам узео белу картонску кутију са плаво-црвеним логом и неразумљивом (вероватно шифрованом!) ситно одштампаном поруком у непромочивој фолији на којој се јасно истицало само моје име, склонио је у страну, поред врата, а онда ћутке, са најширим осмехом узео кесу са ђубретом за оне траке и ушао у лифт. Комшиница да цркне, одмах је морала да оде на консултације до мог првог суседа, врата-до-врата, онога што прегласно пушта телевизор.

Шта рећи, тако сам постао декларисани издајник. Плаћеник. Непријатељ свих боја, Можда и терориста који удара у темеље система.
Од како та кутија стоји испред мојих врата, не налазим више на отирачу трагове блатњавих ципела (комшија поред има веома мали отирач), нити у вратима заденуте цедуљице водовода на које треба да упишем стање водомера и однесем им на шалтер: момак који ми контролише потрошњу воде сад долази сваког првог, као и клинац из кабловске, чак и по неколико пута у току дана док ме не затекне у стану; неки људи који изгледа живе у истој згради почели су да ми називају добар дан, а неки други су изненада престали, док је неко испред мојих врата стајао довољно дуго да попуши две цигарете, угасио их ногом што је оставило гараве црте на белом бетонском поду и онда пикавце нервозно гурнуо у страну, ка светларнику.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Apr 29, 2010 8:10 pm

Ne znam sta ti treba to sa tim stranskim kutijama. 'Oces da te proglase za lokatora, oteraju iz zemlje/u azil negde i uzmu stan (uvek uzimanje tog jebenog stana; to je spiritus movens tamo), kao sto su uradili jednoj makedonskoj porodici iz komsiluka mog brata tijekom operacije "Milosrdni andjeo" nasih snaga nad porobljenom Gornjom Mezijom 1999-te. Optuzili ih da su usred tzv. zamracenja "davali svetlosne signale NATO-u". Vojska dolazila. Ljudi pobegli iz zemlje negde, uzeli azil. On bio penzionisani zastavnik ili tako nesto, nevazan lik. Uzeli im stan, naravno. Oko toga je sve i bilo.
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 9:20 pm

Ха, на вече кад је почело бомбардовање ја сам био сам у старом стану који се налазио у приземљу зграде прекопута циганмале (именом Лицика, знаће Миладин), да сад не причам како је до тога дошло да ја ту купим стан и како су се неким замршеним урбанистичким процедурама и просецањем "мини обилазнице" која иначе пролази кроз центар града, али и поред мојег тадашњег стана, непосредно после те куповине одједном између мене и скоро-па-картон-насеља (које је до тада било изван видокруга) нашли само једна градска зелена површина, два поширока тротоара, једно аутобуско стајалиште, једно пешачко острво и четири саобраћајне траке најпрометније улице у граду. Стана сам се лако решио кад сам упознао неке фине и прилично наглуве људе из Доње Гуштерице, Општина Липљан, али до тога тренутка прошао сам кроз низ међукорака, од којих је и један који управо описујем, почетак бомбардирања Србије & Чачка.

Елем, застрашени србском ратнохушкачком пропагандом која је минимизирала спремност и способност агресора да прецизно погоди зацртане циљеве исто колико и тврдњама српског војног врха да су наше ПВО снаге решене да не дозволе да се то догоди тако што ће да скрену убојите пријектиле мрске НАТО алијансе, што је извесно водило томе да Томахавци морају да падну негде другде, моје добре комшије индијци су дупке напунили подрум моје зграде, свесни да им њихове потлеушице не пружају заштиту ни од слабије ромињајуће кишице, а овамо је тол'ки бетон у земљу утрпан.
Заправо, до пред само бомбардовање ја сам био у шопингу, то јест у неподобном покушају истог због Срба који су правили ратне залихе, никаква штета јер сам пар дана касније био једини купац кога је занимала нека изврсна шпанска шунка што је Радуловићева ћерка (Ц-Маркет) продала татковој фирми, после му то натрљавали на нос, није ни битно сад за причу, углавном, улазим ја у зграду, а оно пун подрум и степениште које доле води цигана, оволике им очи, добро вече комшијо, добро вам вече људи, ови бре комшијо оће да нас побију, ма неће, не бојте се, а моје комшије из зграде Срби, природно гадљиви на индијце, али ипак савесни & видно уплашени сишли у приземље зграде. Нормална ствар, не само да не иде да се мешају са циганима, већ морају да буду и на вишем нивоу, а пошто зграда нема дуплекс подруме...
Ја их гледам, који вам је курац, шта ми радите испред врата, кажу па бомбардовање је. А што онда не седите по својим становима, будале, кад већ нисте у склоништу или барем у подруму, к'о индијци?
Они ме само бесно гледају, а ћуте, нису још сигурни у српску победу.

И тако, уђем ја у стан, пустим ТВ, тамо давали Wag the Dog, или је то било мало после, знам да су нас удавили тиме, а ја га гледао годинуипо раније, било ми смешно кад оно Вили Нелсон запањено понавља "Белуши је шиптар?", осим тога упалим и нека јача светља у предсобљу, купио сам био црни ауто-лак у спреју да поправим гуверналу на бициклу, био сам се скрљао нешто пре тога баш јуначки и цео бајс изгребао.

И тако, тандрља телевизор, ја звиждућем к'о што сам видео да раде прави мајстори, прштим оном бојом опрезно, иако сам поставио испод онај најлон за кречење, кад неко звони на вратима: отворим, кад тамо њих дваес', предводи их неки хистерични војни мајстор и још један јуловац коме нисам јеб'о кеву две године раније, после оних пиштаљки (добар и луд браћа рођена).
Шта је било, јел' то састанак кућног савета, немој се правиш блесав, да угасиш светло и тај телевизор да нас не чују Американци...
????!!!!

Море марш у пичку материну, до'ватим пумпу за бициклу јер ми била најближа (специјално за такве прилике кад ми дођу комшије на врата држао сам у предсобљу једну штанглу од 5/4'' и дужине једно метар и јаче, али ко за ђавола никако је нисам успео да употребим, у оном узбуђењу увек бих заборавио на њу, јебига, а и док бих је ишчачкао иза цевки од грејања где је била завучена прошло би ме сигурно), а они тутањ, к'о деца кад праве буку у ходнику па неки намргођени пензос изађе. Не стигнем ни да их обележим, било пумпом, било спрејом.
Е сад да ми не би потпуно пропао тај мој излазак у јавност, хајде реко' да сиђем доле до подрума, да видим шта раде индијци (у таквим ситуацијама не би ме чудило ни да нас запале) и као да глумим величину и хуманост па да им дам неки сок (који нисам држао у фрижидеру, па мало цикнуо). Кад доле гузата Нена, жена оног војног мајстора који ми побег'о удара шамар малом Срахињи, лепом и живахном дечаку неких лудака, он пензионисани капетан ЈНА који на улици продаје четничка обележја, она првосвештеница Јеховиних сведока, дете у том тренутку препуштено себи и као свако дете, мало зато што му све то thrilly, мало зато што му досадило да џупри у смрдљивом подруму кренуло да се игра жмурке са другом децом, ал' нису друга деца тако лака мета, па се дебелгуза острвила на њега да истреса свој страх, е кад је нисам пљунуо тада, склоним ја малог и њој културно кажем да је ђубруша обична, њу та моја тактичност и етикеција у опхођењу још јаче погоди него да сам је шутнуо у вугла, што јој не би гинуло да је наставила са срањем, цигани се одушеве тим великим гестом новог шерифа и почну да ме тапшу по раменима док сам се пењао назад.
Јеботе, какав надреализам.

То ми је бомбардовање добро дошло да коначно генерално средим стан, прописно га реновирам, испремештам зидове, окречим, све по неким ненормалним ценама (почетком априла случајно затекнем једног лика како отворио фарбару, ја га питам онако из досаде пошто Јупол, кад ме он погледа као тешког душевног болесника, онако сажаљиво, па каже "Сад си решио да кречиш?", ја кажем сад, он ће онда узми све што ти треба, дај јебига дваес' марака тек да не буде без ишта, видиш да ће да изгинемо..... какву сам муку имао да нађем мајсторе, то је тек посебна прича за неки други дан, лежи стока по ливадама и чека да га погоди бомба, а мени кажу нећу ваљда да погинем код тебе на зиду!, сунце ти жежено...).

И тако....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Apr 29, 2010 9:49 pm

Klasika.

That's a 2-beer story, znam. Imam i ja srBskih i stanarskih momenata za nezaborav iz tih slavnih dana kada se Zapadna civilizacija nakon vise od 1,500 godina nemara i mlacenja po drugim kontinentima naoko nakanila da konacno oslobodi Gornju Meziju. Samo da ti pomenem da su ludnicu u obliznjem Kovinu ispraznili pred ili po samom pocetku bombardovanja (da smeste vojsku, jasno) pa je u okolini bilo certified ludaka koji su isli ulicom u onom haosu i generalno podizali opsti utisak za bar jedan red velicine. Spektakularni dani, dani u kojima je postalo ne jasno gde se i sa kim zivi vec se to jasno moglo opipati, dani u kojima se o tejlesima od njih samih raspojasanih, raspamecenih i agresivnih saznavalo do prethodno neslucenih dubina. Pa zelene munje, pa bube Klintonke (ovaj put stvarno; skolski drug i dvostruki ucesnik ratova 90-tih, zarobljavan i drzan u Kerestincu i razmenjen u Bosni, tada profesionalni pripadnik 250. brigade PVO - ona sto je ubola F-117 27. marta - mi rekao da su ih jedne noci u nekim livadama i mocvarama zapadno od Beograda zaista zasuli nekim bubama iz kontejnera: jedinica se tu maskirala a ovi zasejavali prostor insektima, kaze da su ljudi poludeli od straha a iz Beograda ujutro dolazili iz ABHO-a po uzorke da vide sta je to), pa poplave, pa zemljotres usred bombardovanja i onda kruna svega POMRACENJE SUNCA, jebo te bog, odmah po pobedi sa sve kariranim cebadima i jambolijama (thanks!) na prozorima, ljudima koji silaze u podrume da izbegnu "radijaciju", radnicima koji su poslati kuci u 11 ujutro da ih ne uvhati taj strasni dogadjaj na poslu ili na ulici, gas maskama koje su se delile u firmama (mama donela 4 komada kuci, krsteci se), copora pasa po opusteloj ulici, flesheva bespilotnih letelica koje su snimale ostecene pogone Rafinerije nafte i kasarne u gradu bez ikakvog otpora, miliona letaka koji bi bez zvuka, bez nagovestaja da je ista proletelo iznad grada od 80,000 ljudi zapljusnuli ulice, trgove, baste, balkone, uletali kroz prozore. Najagresivniji, najspremniji da zapenjeno prepricavaju izmisljotine sa tzv. RTS-a i apparently najspremniji da ratuju bez kraja su bili oni koje smo i od pre znali kao nevaspitanu stoku koja se ne javlja u liftu ili na ulici, koja pusi i/ili pljuje u liftu, cije su zene uvek u tihoj sramoti gledale u pod lifta zbog redovne shljive na oku... Retki pametni ljudi i jasno - moj otac koji sa neskrivenom srecom svake veceri kada se oglasi sirena - vise ofrlje nego sto zaista znaju da avioni dolaze - pred punom kucom, cesto i raznih gostiju, pita: "Gde li ce nocas da krche?".
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Apr 29, 2010 10:03 pm

Jedne veceri sam sa zgrade gledao kako prolaze dva pandura u onim 90's uniformama ulicom. Sad, iz jedne kuce (kuce kod nas su ti one nemacke, town houses skoro, usorene gradske classy kuce stare 100 i vise godina a ne seljacko sranje koje vidjam juzno od Dunava) kroz prozor se cuje glasna mada ne i nepristojno glasna muzika.

Ova dva dokona konja, stanu, i kazu: "Jao vidi ovo, ajde da im jebemo kevu". "Hahaha, ajde".

Popnu se do visokog prozora (jerbo Nemac kuce pravi tako sto je prizemlje visoko prizemlje, a fasadna plastika je dostignuce/ukras koji ovim konjima sluzi za penjanje do istih), Kad se popeli, proture trupla tim ljudima u stan bukvalno i pocnu da dozivaju: "Ej ti! Dodji vamo! Alo! Alo bre!".

Dolazi covek sav isprepadan iz dubine svog privatnog stana a ovi pocnu da se deru na njega: "Jel't i slavis, a!?? Jel' slavis??"Sta ti slavis tom muzikom???"

Siroma sredovecni gospodin se sav usrao od straha i poceo da se izvinjava i kao "pa ne slavim..." doslo mi da ih gadjam cekicem iz shpajza, majmuncine.

Kad je ovaj utisao muziku i zatvorio prozor ova dva konja odlaze dalje ulicom uz glasan smeh. Picka im materina bolesna.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Apr 29, 2010 10:44 pm

slawen ::О књигама које стижу из Амазона

Хате је писао тамо веома лепо шта све данашњи српски човек држи испред врата свог откупљеног стана.
Морам да признам да ме је критика на неки начин директно погодила, јер ја испред својих држим употребљену, празну Fedex LARGE BOX. 17.88" x 12.38" x 3" (45.40 cm x 31.43 cm x 7.62 cm)

Остављање смећа у хаустору као чудновату навику видјела сам први пут у Студењаку. Али за то се добивала казна (ако те укебају). Онда и у Мостару. И то само испред стана једне ужасне и застрашујуће новинарке обскурне агенције "Онаса" која је из Сарајева дошла на привремени рад у Мостар. И, наравно, у Лондону. Тако да не могу да коментаришем.

А што се тиче радозналости сусједа - па са тужним срцем и болом у души могу да саопћим да се на ахирет преселила моја рахметли сусједа из приземља која је све до рата непрестано стајала на прозору, пушила и пратила ко гдје иде. Нека врста неформалне рецепције. Након што је отишла у братску и пријатељску рахметли Хабсбуршку монархију, и та навика се изгубила. Свако свој посао.

Poslednji izmenio врло_јак_тим dana Čet Apr 29, 2010 10:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 10:51 pm

Јесу ли и тамо палили гуме да омету ласерски навођене бомбе?

Много је утисака из тог времена: I am a legend озрачје, разбијени излози на једној напуштеној шиптарској пекари, војно говедо потпуковник који је усред рата нашао да диже морал народу, а себи убије најмање орден тако што је за свој невиђен успех прогласио и консеквентно патентирао као технолошко унапређење тренажер (замисли, усред рата!) за ПВО топчиће, оне хиспано троцевце од 20 мм који је већ четрдесет година постојао под називом "Брегана" (што је адреса некадашњег ремонтног завода где је првобитно направљен; назив добила слично као и Перица надимак "Милер"), а који се састојао од неке скаламерије налик на штрик за веш, са две котураче на крајевима, преко којих је била затегнута сајла на коју је био закачен плек у облику контуре авиончета (цирка 25 цм у дужину) и коју је покретало електромоторче од брисача за ФАП тамо-овамо, а посада топчета је то као требала да нишани; е, сад, пошто је то електромоторче цркло, или им се испразнио акумулатор, whatsoever, тај војни геније је наредио да војни мајстори намонтирају на то неке педале, које је после окретао један војник, како би се батерија тих храбрих бранилаца нашег слободног плавог неба могла на миру увежбава да обара авионе, док су исти пичили около и из досаде разбијали фабрике, мостове....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 10:53 pm

врло_јак_тим ::

Остављање смећа у хаустору као чудновату навику ...

Немој ти моју кутију од Федекса да зовеш смећем. Она је символом.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Apr 29, 2010 10:55 pm

Ех буразеру, те кутије су мала маца, шта су кутије које су мени стизале из Јапана (онда када сам већ и заборављала да сам тамо живјела, кад оно моје ствари дођоше, са све керамичким здјелицама, уникатним ручно рађеним шољама и сл.). Велике (мислим, мале, али у њих стане три пута више него у ФЕдексове велике), чврсте и поуздане као и јапанска Влада.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 10:59 pm

Ахахахахаха, шта кажеш, мање од Федексових, али у њих стане три пута више.

Ко онај јапански канистер из вица: од дваес' литара, ал' оволицки.

Иди бре пиле.

Ка'ћеш нам причаш о Јапану?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Apr 29, 2010 11:01 pm

slawen ::Ахахахахаха, шта кажеш, мање од Федексових, али у њих стане три пута више.

Ко онај јапански канистер од дваес' литара. Ал' оволицки.

Иди бре пиле.
Е то, присајсли.

Ка'ћеш нам причаш о Јапану?
Кад год 'оћеш. Само реци шта те интересује.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 11:03 pm

Све.
'Оћеш да отварамо засебну тему?
Да дам уводну реч? Или боље не?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Apr 29, 2010 11:04 pm

Како год хоћеш. Али мораш да питаш шта те интересује. ВАљда те нешто интересује, јер ме иначе не би питао да ти причам. Или си ти један од оних (сунце ли жарко) који питају то, али их у суштини ни најмање не интересује?!!

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Apr 29, 2010 11:34 pm

Pokusavali su da pale radare i nesto kao ispaljuju "Neve" iz sireg atara grada (video) za vreme napada na srBske kasarne oko grada ili na industriju ali su redovno pusili kurcinu. Palili bi radare na kratko, ispalili nasumce salvu starih ruskih raketa i onda ih jos brze gasili. Tada bi pokoji sludjeni HARM projektil pao na trg ispred gradske bolnice (stara, prelepa austrijska zgrada) i ranio dve devojcice koje su se u 2 ujutro vracale kuci iz grada usred rata (a sto je sasvim druga jedna prica, obviously) ili bi pogodio neciju kucu po selima oko grada (nasa sela su isto maleni, lepi gradici; ni nalik pandemonijumu koji vidjam juzno od Dunava). Tako je i poginuo "general Ceca" (general Velickovic, komandant RV PVO) kojeg su zavarili dok je rukovodio paljbom u odbrani mislim kasarne specijalnih snaga nadomak grada.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 11:40 pm

Те куће су погађали зато што би у њих уносили "мамце", ометаче који су емитовали радарски сигнал.
А за тог Величковића сам чуо како је заиста био погинуо, али сам заборавио, није ми било битно.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Apr 29, 2010 11:47 pm

Ma kakve mamce. Moj brat je 1993-1994. sluzio u PVO-u bas dole u nasem kraju, KG, KV, TS. Nema mamaca.

Znas kakve mamce je on imao tamo? Imaju spremno bure sa 200L nafte da upale (zivota mi). To im je mamac. Baska sto je neko to stalno krao.

Te americke HARM rakete jure za snopom radarske energije, jebe im se za infrared vatru i dim. I kad ove budale ugase radar (istina, on jos malo 'zraci") one zalutaju i ulete nekoj babi u Starcevu u kuhinju.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Apr 29, 2010 11:57 pm

А пази нам наслов топика.
slawen

Nazad na vrh Ići dole