Музика милијунаша

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Музика милијунаша

Počalji  amans* taj Čet Feb 04, 2010 11:49 pm

врло_јак_тим ::
slawen ::Како зашто?

Прво су уметничку музику черупали тако што су оне catchy песмичке трпали у разноразне компилације генусног назива "Музика милиона". То је било време популаризације.
Па су онда изИшли у сусрет рокерима да диригују симфонијским оркестром, компонују филхармонијску пратњу за своје надахнуте гитаријске рифове, те коначно и певају са самоходном Монсера (за коју још увек верујем да је стајала на неком скривеном постољу са точкићима, па би је тако шлепали по сцени). То је било време вулгаризације.
Па су онда нахватали она три-четири трута и водали их по трговима старих градова. То је било време комерцијализације.
У међувремену, Најџел Кенеди је оматорео, Ванеса показала батачиће, неке певачице су упале у озбиљне афере, а Карајан је у гроб понео свој неопостекспресионизам. Тада је дошло време очаја.

Се је то у реду, али и даље не сматрам назив баш оправданим. Но добро, није толико ни битно.

Mislim da je klasicna muzika--posto je odradila svoje u fazi budjenja nacionalizma, burzoaskih uspona i ostalih velelepnih ciljeva tokom devetnaestog veka--postala muzika za matore (sem u slucaju casnih izuzetaka) u dvadesetom. O krizi klasicne muzike, njenom laganom gasenju, umiranju, nestajanju, napustanju iste od strane publike, itd. trube od kako znam za sebe.

(kad sam bila cetrnaestogodisnja klinka volela sam da sviram Baha affraid no, otompotom....) Idem na koncerte od kako je sveta i veka, tj. od ranih sedamdesetih :) i uvek vecinu publike cine matorci.

E sad, oni matorci od tih ranih sedamdesetih godina su svi, manjevise pomrli (ako nisu doziveli stotu i čame ko zna gde, sigurno ne u koncertnim salama). Danasnji matorci u publici su uglavnom klinci iz sezdesetih i sedamdesetih kojima onda nije padalo na pamet da idu na te koncerte.... nego su što godinama, sazrevanjem, obrazovanjem, snobizmom, i ostalim ....izmima skontali da vole/hoce/moraju da idu na koncerte....i tako.... danasnji klinci i slusaju stagoddaslusaju, a omatoreli klinci sede po koncertnim salama. Ovi danasnji ce puniti sale za 20-30 godinica.

A prica da klasicna muzika umire kola i dalje...trla baba lan....
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Čet Feb 04, 2010 11:50 pm

slawen ::Па ти си још на првој страни?

pa ja to natenane :)

evo presla sam na drugu, odgledala Pliseckaju dvaput....ali ove impresioniste cu sve djuture da preskocim...mozda Per Ginta ne i Telemana ne preskocim... ali Mooooocart fali da boli, da nema ni Hajdna i Baha....
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Feb 05, 2010 12:01 am

Некако је увијек иста прича са Моцартом - некада добије третман као Елвис, типа "ОК, знамо да је краљ, ово-оно..." Или просто људи хоће да буду некако оригиналнији, па онда кажу: Ма нису мени ни Моцарт ни Бетовен нешто посебно. Ја волим... па нађу неког друго, само да није неизбјежни, најбољи краље, Елвис, кинг, д фаца, Моцарт! Да, наравно да недостаје овдје.
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1339
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 05, 2010 12:06 am

Моцарт... prsti Бах? martini
Па добро, што не мећете?
И мене ће да радује. papa
slawen

Broj poruka : 5766

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Feb 05, 2010 12:07 am

Е да, заборавих. Ко слуша класичну музику? Док сам живјела у Енглеској, већи дио времена који сам проводила учећи, читајући, пишући, слушала сам класичну радио станицу (Classical FM). Цијенећи по профилима слушалаца који се јављају и некој општој атмосфери радија, стекла сам утисак да постоји доста релативно младог свијета који слуша класичну музику. Е, концерти класичне музике су показали нешто друго - на њима су углавном људи средњих година. Но, имајући у виду колико су скупи ти концерти (за Хозе Карераса само сам пљунула 100 фунти), можда они нису најбољи показатељи ко ту музику слуша.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 05, 2010 12:09 am

Даћу ти ја малу ноћну музику! bush
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Feb 05, 2010 12:18 am

malo je drugacija verzija od one koju volim, ali evo:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ima je u filmu Baghdad Cafe koji najtoplije preporucujem.

Isto to, ali malo drugacije...

i za kraj:

Izuzetna knjiga An Equal Music u kojoj ima:

pozdravljam vas.. bilo mi je drago..... :)
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pet Feb 05, 2010 5:52 am

врло_јак_тим :: Е, концерти класичне музике су показали нешто друго - на њима су углавном људи средњих година. Но, имајући у виду колико су скупи ти концерти (за Хозе Карераса само сам пљунула 100 фунти), можда они нису најбољи показатељи ко ту музику слуша.

Pa ja sam upravo na to prvo i pomislio kad sam prvi put vidio naslov teme.

Ne samo sto visi srednji i visoki slojevi uglavnom idu na koncerte, vec operske kuce i filharmonije i zive od toga i donacija bogatih mecena.
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 05, 2010 9:47 am

... и тако се може тумачити.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Feb 05, 2010 6:35 pm

Sto se tice ko voli i svira klasicnu muziku:

ima i ovde:
[You must be registered and logged in to see this link.] (sajt mi ne da da ukacim u merdevine)

Ima jos masa na YT, google...itd.

Najpopularniji produkt na zapadu im je mladi dirigent Gustavo Dudamel koga je LA Simfonijski orkestar capio dok si reko piksla...imao je dvaespetsest godina. Gledala sam ga kako diriguje ovde i zaista je fenomenalan. Bili su svi zajedno na turi, Simon Bolivar Omladinski Orkestar i on.....predivno.....deca su da ti pamet stane, slatki, lepi, prelepi, veseli....puni zivota. (Kad covek pomisli da su to ona ista deca ubistvene sirotinje Latinske Amerike koja crkavaju na ulici od gladi.......)

[youtube] [You must be registered and logged in to see this link.]

U Cikagu su konacno organizovali nesto slicno pre godinu dana...i od onda pokusavam da se uklopim sa njima da radim za njih (sve je cist volonterski rad) ali nemerem postici. Bila sam na koncertu dece u skoli gde je organizovan El Sistema orkestar (dole na Lawrence i Kimball/Kedzie, NE ce znati gde--siromasan kraj Cikaga, ali ne geto, uglavnom latinoamerikanci zive tamo) i decica su neverovatna. Uglavnom, uspela sam da dobijem dve flaute i jednu violinu za njih na poklon i treba da im odnesem, kad vec ne mogu da radno pripomognem :)

Imam fotke sa priredbe, pa kad stignem, okacicu par.

Ugo Chavez rulz! :bom:
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Feb 05, 2010 7:50 pm

slawen ::Него, нема нам Емиграције, па сам принуђен да ово пустим да га намамим, он ти је иначе веома борбено момче, чим ово чује ето њега с'мачевима (следећа нумера).
А ти пиле запуши уши, шта да ти кажем....

Ovo mi se nista ne svidja...to se svira tako da ti pred oci izadje turska armija u vreme najvece sile, kako marsira na Vijenu, nakindjurena, u punoj ratnoj opremi, marsirnim korakom, sve sa pleh muzikom....e, to, tako treba da zvuci, kao paradna pleh muzika, svaki instrument da se cuje, i vojska kako marsira a ne tralala tilulilula...
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Feb 05, 2010 8:06 pm

slawen ::[You must be registered and logged in to see this link.]

ovo ko da ja sviram :(
sta sve ljudi ne kace na YT
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 05, 2010 8:31 pm

amans* ::

Ovo mi se nista ne svidja...to se svira tako da ti pred oci izadje turska armija u vreme najvece sile, kako marsira na Vijenu, nakindjurena, u punoj ratnoj opremi, marsirnim korakom, sve sa pleh muzikom....e, to, tako treba da zvuci, kao paradna pleh muzika, svaki instrument da se cuje, i vojska kako marsira a ne tralala tilulilula...

Мало је наивно очекивати да један Немац из Салцбурга велича турску војску која, узгред буди речено, никад и није била нека маршујућа сила већ пре шарена булумента алакајућих камилојебаца који би ударали у зурле и таламбасе.
Нарочито ако су ту војску сами зауставили, поразили и неповратно одбацили преко Дунава, што није пошло за руком и много већим силама.

Ја све нешто думам да је ово више песма о Бечлијама, него о Турцима.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 05, 2010 8:38 pm

Мада се ни мени не свиђају превише они озбиљни акценти.
Требало је то више онако, као поглед са висине на вашарске шатре испред којих се пеливани мажу зејтином.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Feb 05, 2010 8:43 pm

slawen ::
amans* ::

Мало је наивно очекивати да један Немац из Салцбурга велича турску војску која, узгред буди речено, никад и није била нека маршујућа сила већ пре шарена булумента алакајућих камилојебаца који би ударали у зурле и таламбасе.
Нарочито ако су ту војску сами зауставили, поразили и неповратно одбацили преко Дунава, што није пошло за руком и много већим силама.

Ја све нешто думам да је ово више песма о Бечлијама, него о Турцима.

pomodarstvo, pomodarstvo.... spektakl i cirkus, egzotika ...kao kad su s pocetka dvadesetog veka skupljali africke maske, koplja, ogrlice od slonove dlake i kojekakve peruske i kacili po salonima... art

M. je bio fasciniran tim spektaklom
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Feb 05, 2010 8:44 pm

врло_јак_тим ::
neprijateljska emigracija ::Osjecam nemir i strast, vrijeme je za poziv na sabornost. Na izmirenje Istoka sa Zapadom, na stavljanje Betovena i Mocarta u istu ravan.

Stoga jedna iz perioda komercijalizacije, odnosno po slawenu post-vulagarizacijski period:

Гледам све у углу има ли онај ружичасти испљувак Пинк телевизије - нема. Чекам да однекуд искочи онај носати ретард који је почео и из фрижидера да искаче (онај радијски водитељ из унутрашњости који је нашао плодно тле у Србији која се само фолира да није још у деведесетим) - ништа. Значи, нисмо најгори.

:)))))
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Ned Feb 07, 2010 5:02 am

amans* :: Bila sam na koncertu dece u skoli gde je organizovan El Sistema orkestar (dole na Lawrence i Kimball/Kedzie, NE ce znati gde--siromasan kraj Cikaga, ali ne geto, uglavnom latinoamerikanci zive tamo)

Neces vjerovati, ali jugoistcni kvadranat raskrsca Lawrence&Kedzie je preplavljen japijima. Tu je i Blagojevic imao (ili jos uvijek ima kucu).

Ravenswood-Manor se kraj zove i uz onu rijeku/kanal ima strasno skupih kuca.

A sad se slobodno vratite na muziku za milijunase. Wink
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Feb 07, 2010 9:05 pm

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pon Feb 08, 2010 5:03 am

neprijateljska emigracija ::
amans* :: Bila sam na koncertu dece u skoli gde je organizovan El Sistema orkestar (dole na Lawrence i Kimball/Kedzie, NE ce znati gde--siromasan kraj Cikaga, ali ne geto, uglavnom latinoamerikanci zive tamo)

Neces vjerovati, ali jugoistcni kvadranat raskrsca Lawrence&Kedzie je preplavljen japijima. Tu je i Blagojevic imao (ili jos uvijek ima kucu).

Ravenswood-Manor se kraj zove i uz onu rijeku/kanal ima strasno skupih kuca.

A sad se slobodno vratite na muziku za milijunase. Wink

Ravenswood je lep kraj. El Sistema su malo zapadnije, oko milju....

Juce mi stigla pozivnica od njih: You have been invited to The People's Music School 34th Anniversary!, hosted by The People's Music School. sunny

ej sto je lep smajli sunny sunny sunny

[You must be registered and logged in to see this image.]
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pon Feb 08, 2010 7:13 am

amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Feb 08, 2010 10:16 am

Баш лепо. Нарочито последња два минута, или сам то само ја?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Feb 08, 2010 4:03 pm

Тражио сам неку још бржу изведбу (све остале су још кудикамо спорије, скоро отужне), али нисам нашао на Јутјубу, имам само [You must be registered and logged in to see this link.] аудио, али послужиће ради илустрације, јер ово што ја имам на диску (Монтана камерни оркестар!) иде још малко брже и звучи много добро, чини ми се да су једино ти сељаци погодили праву брзину каса, па је онда све легло на своје место... Што, опет, рађа питање темпа остатка....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Feb 08, 2010 4:33 pm

slawen ::Баш лепо. Нарочито последња два минута, или сам то само ја?

То нисам ја, то је моја Шаума! Каква коинциденција - управо на једном другом мјесту испљувах и исповраћах се због те рекла и тог идиотског превода (то није до мене, то је до Шауме) који изгледа никоме не смета. Када оно и деда каже: то само само ја. Јесте баш је лијепо, али то си само ти.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Feb 08, 2010 4:43 pm

Видиш, пиле, то су наше културолошке разлике, због чега смо нас двоје убитачан тандем у примењеној књижевности: ти пљујеш, газиш, шутираш, а ја суптилно иронишем.... погле' нове смајлиће: haton bjah dugnos jeah leptirko goodandevil krigla plazi :monalisa: boobies what trestres :superhik: dupe samurajka ballsoffire
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Feb 08, 2010 5:07 pm

Дакле, тако ти то видиш - мене како пљујем, шутирам и газим, а себе како суптилно иронишеш. Свака час'!
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: