Sve lepote sveta

Strana 5 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Sve lepote sveta

Počalji  neprijateljska emigracija taj Uto Feb 23, 2010 7:41 pm

amans* ::Dodato na spisak--hocu reci, Hercegovina. U CG ne zalazim od 1975.

Sto je steta, jer je krajobraz CG prelijep.

Inace za Heregovinu, preporucam voznju autom iz Srbije preko Uzica ( tu stanes na Sharganu i Mokroj Gori), pa na Visegrad i onda uz Drinu do Foce. Tu onda ponovo predjes Drinu pa malo asflatom, malo makadamom prema Pivskom jezeru (akumulaciji) u CG. Tu stanes ( ali nemoj se suncati bez grudnjaka) i onda rafting na Pivi dan-dva, pa se ispod Durmitora spusis prema Niksicu (ako vec neces na Zabljak ili sam Durmitor). Pored Niksica je Ostrog, to obavezno posjetiti, po mogucstvu konaciti u gornjem manastiru i onda kad se zasitis Crnogoraca, preko Vilusa krenes u Trebinje.

Nakon dan-dva u Trebinju, posjete Tvrdoskom manastiru i Popovom Polju, mozes se i u Dubrovnik spustiti. Odande, ili krenes prema Metkovicu pa uz Neretvu prema Mostaru, pa onda Jablanica, Konjic, Ivan Sedlo u Sarajevo ili nazad u Trebinje pa uz Bilecko jezero preko Gacka do Tjentista i dalje ili niz Drinu do Bajine Baste pa odmoris na Tari dan-dva, ili preko Istocne Bosne do Zvornika, pa u Srbiju.

Na BiH strani su putevi u generalno dobrom stanju, a saobracaj rijedak ( izuzev u dolini Neretve, tim putem nisam isao od rata ali mislim da nije strasno) i garantujem ti da nece biti dosadan ni jedan kilometar puta na BiH/CG dijelu.
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Feb 23, 2010 7:55 pm

neprijateljska emigracija ::

Inace za Heregovinu, preporucam voznju autom iz Srbije preko Uzica ( tu stanes na Sharganu i Mokroj Gori), pa na Visegrad i onda uz Drinu do Foce. Tu onda ponovo predjes Drinu pa malo asflatom, malo makadamom prema Pivskom jezeru (akumulaciji) u CG. Tu stanes ( ali nemoj se suncati bez grudnjaka) i onda rafting na Pivi dan-dva, pa se ispod Durmitora spusis prema Niksicu (ako vec neces na Zabljak ili sam Durmitor). Pored Niksica je Ostrog, to obavezno posjetiti, po mogucstvu konaciti u gornjem manastiru i onda kad se zasitis Crnogoraca, preko Vilusa krenes u Trebinje.

Nakon dan-dva u Trebinju, posjete Tvrdoskom manastiru i Popovom Polju, mozes se i u Dubrovnik spustiti. Odande, ili krenes prema Metkovicu pa uz Neretvu prema Mostaru, pa onda Jablanica, Konjic, Ivan Sedlo u Sarajevo ili nazad u Trebinje pa uz Bilecko jezero preko Gacka do Tjentista i dalje ili niz Drinu do Bajine Baste pa odmoris na Tari dan-dva, ili preko Istocne Bosne do Zvornika, pa u Srbiju.

Na BiH strani su putevi u generalno dobrom stanju, a saobracaj rijedak ( izuzev u dolini Neretve, tim putem nisam isao od rata ali mislim da nije strasno) i garantujem ti da nece biti dosadan ni jedan kilometar puta na BiH/CG dijelu.

Ако смијем да додам:

Спавање у Острогу у Горњем Манастиру можда и није тако сјајна идеја. Смјештај је мало фундаменталистички (да не кажем минималистички), а благодат је благодат и ако ноћиш ту, и ако ноћиш доле, и ако уопште не ноћиш и тако.

У Требињу, ако се долази љети, а било би паметно да се долази љети: Херцеговачка Грачаница (Црквина - гдје је сахрањен Дучић), Тврдош, Петро-Павлов манастир (окачићу слике). Онда се мало провозати до Мркоњића (гдје је црквица посвећена Св. Василију Острошком, на мјесту његове родне куће). То је неких 30 километара. Може се онда продужити и до Завале. То је на другој страни поља.

И да, онда спуштање до Дубровника, Цавтата.

Ако се иде према Мостару, пут од Требиња, преко Љубиња је врло добар. Ако се одлучите, рећи ћу вам и гдје су радарске контроле, па да пазите. Тим путем могу да возим ко Мишко. Године живљења у Мостару и тако. А у Мостару да посјетите обновљени Житомислић.
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1339
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Uto Feb 23, 2010 8:05 pm

врло_јак_тим ::Aко смијем да додам:

Спавање у Острогу у Горњем Манастиру можда и није тако сјајна идеја. Смјештај је мало фундаменталистички (да не кажем минималистички), а благодат је благодат и ако ноћиш ту, и ако ноћиш доле, и ако уопште не ноћиш и тако.

У Требињу, ако се долази љети, а било би паметно да се долази љети: Херцеговачка Грачаница (Црквина - гдје је сахрањен Дучић), Тврдош, Петро-Павлов манастир (окачићу слике). Онда се мало провозати до Мркоњића (гдје је црквица посвећена Св. Василију Острошком, на мјесту његове родне куће). То је неких 30 километара. Може се онда продужити и до Завале. То је на другој страни поља.

И да, онда спуштање до Дубровника, Цавтата.

Ако се иде према Мостару, пут од Требиња, преко Љубиња је врло добар. Ако се одлучите, рећи ћу вам и гдје су радарске контроле, па да пазите. Тим путем могу да возим ко Мишко. Године живљења у Мостару и тако. А у Мостару да посјетите обновљени Житомислић.

Ne da smijes dodati, vec se to od tebe i ocekuje. Wink

Na nocenje u Ostrogu nisam mislo na vjersku komponentu, vec cisto da se osjeti dio hodocasnicke atmosfere. Drvena klupa i cebe staro 20 godina nije za svakoga, to se slazem.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Uto Feb 23, 2010 8:17 pm

neprijateljska emigracija ::
I

slazem se, pogotovo obala i Zabljak.

Kako je krenulo, jos cete me nagovoriti, a meni malo fali da pocnem da se pakujem sunny
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Feb 23, 2010 10:15 pm

Путеви по Босни?

Хехехе.
Враћао се ја једном из Пераста преко Требиња (свратио до неких пријатеља) па је требало преко Гацког горе ка Вишеграду... Чак су ми рекли да ту треба да има нека магистрала, скоро аутопут. Ни дан данас не знам да ли је то специфичан хумор људи из тог краја у питању, или необично ниски критеријуми. Углавном, у неком наредном тренутку сам возио земљаним путем кроз неку шуметину без живе душе у двадесет километара у круг, форсирао два омања потока, видео медведа како бежи испред кола и на крају избио на Тјентиште. Ту сам за длаку омашио неку жену у невиђено густој магли, што сам сазнао тек кући, кад сам прегледао фотографије са пута, јер је моја драга сапутница у том тренутку случајно окинула фотоапарат, иначе не бих ни знао да је некога тамо било.
После сам избио на Зворник или тако неку муслиманску енклаву, јел' тамо беше још пише ТИТО белим камењем на ливади, сусрет са полицајцима Мујом и Хасом, ах какав хепенинг.... незаборавно. Чаробна реч адвокат.
Србија, онај тунел што тад није радио, па те нагонило мимо Мећавника ("Сврати, бато!"), србски лопови на тзв. Златибору (немам динаре, само €, а треба горива), тамни ужички вилајет који бих најрадије (Ех, да сам ја нека власт) поклонио првом који би то хтео, ђутуре.... И коначно у Равном Гају (двадесетак км од КГ, домаћи терен) заустављају ме два сеоска пандура, ваљда пошли у кафану, зато што сам кроз неку раскрсницу прош'о у супротном смеру.
Док сам био на мору они преуредили раскрсницу, направили к'о неку петљу, малтене, копликовано до зла бога, превукли слој асфалта, а ја навик'о по старом, још била ноћ, нисам баш ни гледао.
Јесте ли бре нормални да ме сад заустављате, кад сам успешно прошао полицију две или три некад брацке, а сад суседне државе? И кад сте бре оно направили?
Јел' имате времена за по једну, ми частимо?
Ма пусти ме бре, идем кући да спавам, ја сам данас четири климатска појаса прошао...

Следе слике.
slawen

Broj poruka : 5766

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Feb 23, 2010 10:36 pm

На јаде од Гацка до Вишеграда си могао да налетиш на Чемерну. Остало је коректан пут.

А не осврнух се на тзв. Мећавник - хм, један од разлога што мрзим туда да идем је и то срање. Много, много ме нервира.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Uto Feb 23, 2010 11:49 pm

slawen ::Путеви по Босни?

Хехехе.
Враћао се ја једном из Пераста преко Требиња (свратио до неких пријатеља) па је требало преко Гацког горе ка Вишеграду... Чак су ми рекли да ту треба да има нека магистрала, скоро аутопут. Ни дан данас не знам да ли је то специфичан хумор људи из тог краја у питању, или необично ниски критеријуми. Углавном, у неком наредном тренутку сам возио земљаним путем кроз неку шуметину без живе душе у двадесет километара у круг, форсирао два омања потока, видео медведа како бежи испред кола и на крају избио на Тјентиште.

Izuzev tog jednog dijela (ja sam mislio da su ga dosad popravili), put od Trebinja do Visegrada je jako dobar. Uz ogradu da navedene relacije treba voziti samo ljeti i po suvom. Doduse, to vazi i za Srbiju.

A sto se tice lose ceste, ko je vozio od Valjeva do Bajine Baste tek moze znati sta je los put. A bogami, ni Kraljevo - Krusevac, ili Kraljevo-Kragujevac nije mnogo bolje.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 24, 2010 12:33 am

Има тамо нешто мало слика.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Feb 24, 2010 12:48 am

Ставила сам и ја двије. Али изгледа да су велике, тако да сам испуцала свој простор. :)
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 24, 2010 12:55 am

Само ти зајебавај.
Иди лепо па администрирај, администратору.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Feb 24, 2010 12:56 am

Ж н суи па администратор!!! cry
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 24, 2010 12:57 am

Јеси пробала?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Feb 24, 2010 12:59 am

Јеси ти пробао да летиш кад су те убјеђивали да си 'тица? veca
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 24, 2010 12:59 am

(Хехехе, тај простор за две слике се отворио ка'цам убрис'о једну на којој сам био ја у крупном плану)
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 24, 2010 1:01 am

врло_јак_тим ::Јеси ти пробао да летиш кад су те убјеђивали да си 'тица? veca

Значи ниси?
'Ајде пробај. Јеси'л ишла у администраторски панел? Мора да јеси.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Feb 24, 2010 1:02 am

Нисам ишла нити намјеравам. Ја сам администратор на једном технички много напреднијем форуму, па и то ме уби. Што ми послове овако на гурају под нос као ти администраторство...
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 24, 2010 1:07 am

Ооооу, технички много напреднији.....

Честитамо, честитамо.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Feb 24, 2010 1:09 am

Ама јесте заиста, технички је много бољи од овог. Технички. Шта одмах дижеш сурлу?
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Feb 24, 2010 1:10 am

Уосталом, како да очекујеш од некога да ти буде администратор у кавани, када си за стављање јутјуб клипова препоручио да се обратим волонтерима за дјецу са посебним потребама. Пљиз.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 24, 2010 1:11 am

Таман посла да се нађемо увређенима.
Ми смо поносни и овако полуатуомацки.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Feb 24, 2010 4:11 am

slawen ::Путеви по Босни?

Хехехе.
Враћао се ја једном из Пераста преко Требиња (свратио до неких пријатеља) па је требало преко Гацког горе ка Вишеграду... Чак су ми рекли да ту треба да има нека магистрала, скоро аутопут. Ни дан данас не знам да ли је то специфичан хумор људи из тог краја у питању, или необично ниски критеријуми. Углавном, у неком наредном тренутку сам возио земљаним путем кроз неку шуметину без живе душе у двадесет километара у круг, форсирао два омања потока, видео медведа како бежи испред кола и на крају избио на Тјентиште. Ту сам за длаку омашио неку жену у невиђено густој магли, што сам сазнао тек кући, кад сам прегледао фотографије са пута, јер је моја драга сапутница у том тренутку случајно окинула фотоапарат, иначе не бих ни знао да је некога тамо било.
После сам избио на Зворник или тако неку муслиманску енклаву, јел' тамо беше још пише ТИТО белим камењем на ливади, сусрет са полицајцима Мујом и Хасом, ах какав хепенинг.... незаборавно. Чаробна реч адвокат.
Србија, онај тунел што тад није радио, па те нагонило мимо Мећавника ("Сврати, бато!"), србски лопови на тзв. Златибору (немам динаре, само €, а треба горива), тамни ужички вилајет који бих најрадије (Ех, да сам ја нека власт) поклонио првом који би то хтео, ђутуре.... И коначно у Равном Гају (двадесетак км од КГ, домаћи терен) заустављају ме два сеоска пандура, ваљда пошли у кафану, зато што сам кроз неку раскрсницу прош'о у супротном смеру.
Док сам био на мору они преуредили раскрсницу, направили к'о неку петљу, малтене, копликовано до зла бога, превукли слој асфалта, а ја навик'о по старом, још била ноћ, нисам баш ни гледао.
Јесте ли бре нормални да ме сад заустављате, кад сам успешно прошао полицију две или три некад брацке, а сад суседне државе? И кад сте бре оно направили?
Јел' имате времена за по једну, ми частимо?
Ма пусти ме бре, идем кући да спавам, ја сам данас четири климатска појаса прошао...

Следе слике.

Ovo ko Ibn Battuta sunny
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Feb 24, 2010 4:20 am

Mnogo mi se dopada ovo kafance haton (nema hatoff)
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Feb 24, 2010 4:34 am

A da li moze da se napravi da u Galeriji mogu da se komentarisu fotke?

Prelepe su....odoh tamo.....
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Feb 24, 2010 4:48 am

Ја ставила само двије и рекло ми да је то лимит. Славен поставио стопедесет и неће да каже у чему је квака. tompus
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 24, 2010 7:23 am

Па у томе.
Уосталом, ху вантс ту би ан едминистрејтор?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: