Јел' има неко

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Јел' има неко

Počalji  ВЈТ taj Uto Dec 07, 2010 4:37 pm

Три фунте за сендвич није много, бре деда!

Admin

Broj poruka : 1338
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Dec 07, 2010 4:56 pm

Aха.

Умро је Семјуел Коен, "Physicist who developed the neutron bomb as a 'sane and moral’ alternative to the 'A’ and 'H’ bombs".
Ево читуље:

Samuel Cohen, who died on Sunday aged 89, was the American physicist who developed the neutron bomb, a small nuclear device which has the ability to kill people, while causing little damage to buildings and other inanimate structures.
Cohen developed the “enhanced radiation weapon” for battlefield use at the height of the Cold War in 1958. Instead of releasing explosive energy like a conventional nuclear weapon, the neutron bomb works by releasing a burst of infinitesimally small neutron particles which can pass through tanks and buildings but will cause lethal damage to the nuclei of living cells. While a conventional nuclear device leaves behind radioactive debris that can contaminate an area for years or decades, a neutron bomb’s radiation quickly dissipates.
Cohen described his device as “the most sane and moral weapon ever invented” because “when the war is over, the world is still intact”. On the whole the world did not agree with him. Soviet leader Nikita Khrushchev condemned it as a “capitalist” weapon, built “to kill a man in such a way that his suit will not be stained with blood, in order to appropriate the suit,” a theme taken up by peace campaigners in the West. The neutron bomb became stigmatised as “the ultimate capitalist weapon,” as if a bomb that only killed people in a limited area was somehow worse than a weapon that killed people across huge swathes and caused environmental devastation into the bargain.
A succession of American presidents rejected the technology, largely on the grounds that it might escalate the arms race, before Jimmy Carter announced plans to deploy the warheads in 1978, only to back off following public protests. The Reagan administration authorised the production of 700 neutron warheads to counter Soviet tanks in Eastern Europe, but deployment was deferred in the face of anti-nuclear protests across Europe and the stockpile was scrapped by President George Bush. France, China, Russia and Israel are also thought to have produced neutron weapons, but it is not known if they still have any.
Cohen claimed to have been awarded a peace medal by the Pope, though he seemed to be unclear in which year it was awarded and whether it was Pope John Paul I or Pope John Paul II. Some doubted.
slawen

Broj poruka : 5756

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Dec 08, 2010 1:44 am

Idi postavi ovog Koena na 7k pa iz mraka posmatraj kako ce se pripadnici dumbed-down, nestajuce srednje klase - one iste protiv koje se zapravo vodi svaki rat u poslednjih 50-60 godina a osobito ovaj neoiviceni, open-ended, vecni tzv. "rat protiv terora" (ili bese marsovaca? azijskog gripa? svinjskog? they hate our freedoms? rat protiv e-mail spam-a?) - pohvatati za guse; jedni hvaleci njegov izum "koji nas je spasao komunisticke (ili upisi vec) invazije" i napose celi instrumentarijum koga je taj izum bio samo parce alata a drugi uz lament o prirodi, sreci svih ljudi na Zemlji bez obzira na kolosalne razlike u sposobnostima i genetskom nasledju, raspodeli prema radu i slicnim jednako uprosecavajuce/postocnjavajuce podmetnutim slikovnicama.

Tamo neki lik ("vidi ga kaki je, zivi s majkom, razveden, izgleda k'o peder, megaloman, djubre, rodjena zena ga tuzila i dobila" itd.) Im podastre crno na belo da su tek meso koje se laze i maze na kub (pa mu se jos za sve to ispostavi racun koji ovi ne mogu da odbiju da plate) a oni udri po coveku. Hehe.

Sta su se mucili oko emigracije u (valjda) slobodu kad im "rukovodstvo zna sta radi"? To su mogli jednako uspesno da rade i na razvalinama SFRJ.

Sa sve "Made in China" zastavicama na reveru i samolepljivim "Support our troops" beslovesnim zutim "petljama" na jos neotplacenim kolima...
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 08, 2010 5:46 pm

"Неоивичени рат" - прејако.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Dec 09, 2010 4:41 am

Prejako il' nikako.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Dec 11, 2010 12:15 am

... праву Harris Tweed капу?
Данас ми се смрзли чеони режњеви колико је дувало у граду, а још сам морао да са неким женама идем до суда јер испрва нисам могао да поверујем да су (наводно по наредби ресорног министарства) ови реформисани престали да узимају наследничке изјаве од света који живи овде, у случају када се оставински поступак води пред другим судом, па сам ишао лично да ми писарка понови да тако поступају на основу неписаног, дакле строго усменог и полутајног упутства из Београда.

Могао бих да пробам у фотошопу да видим какав модел шешира, капе или шубаре ми најбоље пристаје.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Feb 26, 2011 9:51 am

... да зна постоји ли још неки наставак у е-маил адресама ххххххххх@earthlink.net осим овог "net"?
Кад сам уписивао нисам добро чуо и сад сам у недоумици...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Mar 02, 2011 5:16 pm

... да зна како се у Firefox-у може удеси да се мултипле странице неког саита (прва, друга, трећа и тако редом) једна за другом клизају преко екрана?
Миссим, не знам колико сам био јасан, али ево шта ми треба: прегледам онај irfree.com у потрази за неким интересантним филмовима које нисам гледао тамо од Нове Године до данас.
И у ту сврху одем на тај саит, отворим најновију, курентну страну, одем мишем на доњи десни ћошак на ону стрелицу за scroll down, притиснем лево дугме и уз укључен Auto Pager гледам како полако цури прва страна, па на њу надовезана друга, па трећа.... ал' их бре има петсто! И иначе нешто споро стиже са тог саита, и интернет је нешто уцингилио, па ме је после првих десет заболео десни кажипрст, а после још пет нисам могао да држим више десну руку у том положају.
Уз то, цела операција се дешава на старом десктопу (који ради под Linux Mint-oм), а за тај посао довољне су ми и само очи (погледати с времена на време у екран), што значи да руке (посебице оба кажипрста и палац десне руке за space bar) могу корисније да употребим да откуцам ово вама на малом Сименсу, подигнем неколико пута тегове и сл...
Зато сам поставио миш у одговарајући положај (курсор на правом месту), притис'о леви тастер и тако притиснут залепио га селотејпом да остане притиснут.
Па вас сад питам постоји ли неки интелигентнији метод од овог мог duct tape style?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Apr 23, 2011 6:27 pm

... да зна како се меморише цео форум.

Има овде стварно свега, па бих да спакујем, за понети. Злу не требало.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Apr 23, 2011 7:20 pm

... да му је ово срање тражило да укуца неки као код код едитовања поруке?
Водхелизгоинон?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Apr 24, 2011 1:07 am

Hmmm. Pitaj Paramecijuma. Ili mogu da ti dam (kad nadjem) email od onog Aceta. Mada, forumi su drugaciji...
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pon Apr 25, 2011 12:15 am

Mozda je najbolje da pitas one likove iz "sluzbi opstih poslova", znas one sto bi da nam dignu limit poruka na 8 milijardi.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Apr 25, 2011 8:16 am

Хм, пошто је још некоме то пало на памет пре мене, погледао сам шта су њима рекли.
У суштини, своди се на то да постоји опција (коју сам активирао откад себе) да форум сам себе бекапује негде, на неки сервер, аутомацки, па ако све оде у першун, е онда га је као могуће отуда извући и као да се ништа није десило.
Међутим, те моје претече су већ питале: Шта ако? Дакле, постоји ли опција да се ово све ђутуре некако даунлоудује на ПЦ. Из заједничких служби се шокирали.
Онда им један написао ово:

I mean, I can manually backup threads by going File>Save as> on the brower. Time consuming though. Page by page.
Just wondering if there was software that backs up entire threads with one button.
Although I guess you could create a macro to do it.

Hey that gives me an idea.

Која је то идеја, по свој прилици никада нећемо сазнати, јер је тема ондак закључана.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pon Apr 25, 2011 10:47 pm

Ja bih se napravio na Tosu pa svejedno pitao/otvorio novi topic na tu temu.

Mozda je druga smena ili drugi referent zaposlen (a onaj stari prerasporedjen "*na farmu u DobricU, da 'rani kokoske").

*Miladin, naravno.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  E taj Pon Apr 25, 2011 11:56 pm

Pitaj iDema, imas ga na B92 tamo, on koliko znam ima sacuvane stare unije , pa mozda moze da ti pomogne.

E

Broj poruka : 33
Datum upisa : 12.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu