СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Strana 3 od 30 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen taj Čet Dec 03, 2009 11:05 pm

Боже саклони: прекјуче или јуче док је чекао сендвич један момак је у својој школи избоден ножем - претпоставља се да је то урадио други ђак исте школе.
Данас поново ибоден ножем други клинац, ђак средње бродарске школе. Опет је нож држао његов "школски друг".
Мало касније, у средњој хемијској школи неког клинца крвнички пребила овећа група "његових другова".

И све боли кита, само мајке плачу.
slawen

Broj poruka : 5766
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Čet Dec 03, 2009 11:14 pm

slawen ::ЕвЕ шта још плаћамо уз струју:

Булажњење за сто хиљада месечно (кликабл)

Vidis, ja sam operetski naivna - ovakve stvari sam pisala na SC-u pre desetak godina, o svom trosku...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Dec 03, 2009 11:15 pm

Дешава се и најбољима.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Dec 04, 2009 1:15 pm

Хехехехе, која јама...

Ево, како пучанство едукује високотиражни "Блиц", а преносећи изјаве неког дрота из "Инсајдера", један навијач који је чудо направио, пребио силан свет и чак полупао и неке излоге, на слободи је још увек. Зашто? Како?
ЕвЕ, нуде и објашњење:
"Inače, njegovo bahato nekažnjeno ponašanje mnogi su objašnjavali time da mu je otac penzionisani oficir policije."

Да, да, баш зато..... а не зато што је мали активни са/радник службе?

Јеботе, па зар они што овакво нешто пишу заиста верују да се чак и глупи Срби на то примају, док се они у ствари само опортуно праве?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Dec 04, 2009 1:58 pm

Сад читам у срној "Политици" како Европски суд за љуцка права у Стразбуру одбацује представке које су упутили грађани тзв. Србије, ако се претходно нису обратили уставно жалбом тзв. Уставном суду.
Као, то је институција која ће заштити љуцка и грађанска права....

А јавили ми из коморе да сам јутрос примио два писма из Стразбура. Па ми све 'ладно око срца.

Стопосто су ови удбаши направили неки дил.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Dec 04, 2009 2:22 pm

Заборавимо за тренутак (ако можемо) вероватни дил срБских удбаша и тзв. Европе - пакет аранжман у коме су десетине хиљада тужби Стразбуру сваке године, бели шенгени ко зна шта још - на то ћемо се вратити кад се мозак о'лади и прашина слегне.

Сетимо се још једног заборављеног аса: Ненада Ђорђевића.
Ево, независни и правични србски суд одлучио да вила на Дедињу није његова, већ Јулова, али ту било нејасно ко, кад, како...
И све би то било уз кривак, да праведна србска полиција није узела ствар у своје руке, избацила студенте и професоре Факултета за менаџмент у малим и средњим предузећима (!) и закључала кућу, јербо ЈУЛ неће да се усељава, већ да прода даље (хе-хе) да подмири своје дугове.

Доказано, у овој земљи нема тих пара и тог положаја који може да те заштити од дуге руке службе...
Нема еманата, постојиш само док си у власти патерфамилијаса.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Dec 04, 2009 6:14 pm

Стразбур.
Последња нада.
Курац од овце.

Био сам у праву - послало ми све истог дана све исто наштанцовано, само број предмета променили, писма за све моје стразбурце, да се као изјасним и ја и вероватно сви остали адвокати из тзв. Србије и оне будале које су слале представку мимо адвоката.
Најкасније до 12. јануара.
Да ли смо се пре него што смо се дрзнули да узнемиримо Европски суд обратили србском Уставном?

Маму им јебем олошку, направили су дил.
Тек ћемо да видимо шта је све поред виза и Стразбура у том пакету.

Па да неки мој судови у тзв. Србији вреде ичему, не би ни тужили тзв. Србију томе суду.
Поготову што у правилима суда стриктно стоји да је подносилац представке дужан да искористи све расположиве редовне и ванредне правне лекове.

Уставна жалба није правни лек. Она се не броји.

Ал' ко те пита. Свима ће нам одбаце тужбе, а због протека рока нећемо моћи да упутимо ту уставну жалбу усраној Србији, тако да смо свих нас 40.000 прднули у чабар.
Па нисте ваљада озбиљно очекивали да тај суд осуди тзв. Србију да сваком од 30 - 40.000 тужилаца исплати накнаду? Па нек је само по 5.000 €, изађе на 200 М еврова, мало ли је?
Тако се елегантно тзв. Србија ослободила СВИХ тужби против ње, а Суд у Стразбуру одједном решио 40.000 предмета. Ал' ће пљуште бонуси и повишице.

Путуј, Европо, и терај се у пичку материну.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Dec 04, 2009 6:35 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Dec 04, 2009 6:40 pm

Зачудиће ме ако у Политици која је поставила ову вест (у форми ПОХВАЛЕ Европе тзв, србском Уставном суду, замисли стоке перверзне) објаве мој коментар, иако сам се представио пуним именом, презименом и титулом.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Dec 04, 2009 6:43 pm

Објавили!

Идем да спакујем зимски веш и четкицу за зубе.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tom-Tom Club taj Pon Dec 07, 2009 2:27 am

udavaca ::U neka (pra)davna vremena, na prste jedne ruke su mogle da se nabroje zemlje za koje nam je bila potrebna viza (izmedju ostalog, za Bracu Grke, zbog Brace Makedonaca),

Eh...
Ako mogu nešto da primetim:
I zbog braće Makedonaca, ali i zbog Titova zločinačke podrške Markosovim partizanima, što je bila velika, a prećutkivana istina, nešto kao porodična sramota trule samoupravne zejednice naroda & narodnosti SFRJ.
Važno je ne ispustiti iz vida i to da je režim dao političko/staljinistički azil svim tim komunističim pobeguljama... pa su ih Grci samo čekali da im se pojave s prijavom za vizu.

Tom-Tom Club

Broj poruka : 1
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Dec 07, 2009 4:47 pm

Виза више не треба, али треба:
- флуоресцентни прслук
- зелени картон
- неко ко зна енглески
- мобилни телефон и пуњач
- муда, мој бато!

Има тога још овде: [You must be registered and logged in to see this link.]

Нарочито ми се свидео онај да треба фотокопирати пасош, а оригинал дати само униформисаном лицу!
И да треба иза себе бацати мрве хлеба или бар обавестити најближу својту о свим детаљима пута & смештаја. Злу не требало.

Па кад десет хиљада унезверених Срба улегне у Европу...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Dec 07, 2009 7:22 pm

Чиме ће то србска власт да плати визе, одбацивање тужби и, ево сад ударају у клепетушу, одмрзавање прелазног трговинског споразума?
Косовом?
Српском?
Косовом & Српском?

Косовом, Српском & ...?

На теми "обнављање градива" хтео сам да постирам новинске чланке који су тријумфалистички пратили метаморфозу "Балканског касапина" у "Фактора стабилности", напоредо са извјешћем с'фронте.
Па ми мало иду жмарци уз кичму.
А модус операнди исти. Иста служба, иста земља, исти народ, иста Европа, што да се мења.

Са друге стране, лично бих волео да се Војводина - регија у Србији препороди у Војводину - европску регију, са или без добросусетских односа са Србијом. У значењу са или без Србије.
До чега може и тешко и лако доћи.
И ако дође, неће бити онако како бих ја волео.
Наиме, подигнуте обрве гледе осмоофанзиваца, предузетних босанаца, хрватских избеглица и иних реметилачких елемената по мирни суживот у оквиру осамостаљене Војводине, не узимају у обзир пословични прагматизам, егоизам и примитивизам који се тим групацијама приписује у њиховој апсолутној вредности, где се све те особине сливају у један нови квалитет - потребу да се етаблира и етатира као руководствени принцип.
Ако се осамостали, Војводина неће бити регија/државица Лала и Соса, већ Вјерица Радета и Душана Бајатовића. Плурал.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Dec 07, 2009 7:46 pm

Какву одлуку ће изрећи Међународни суд у Хагу поводом Косова? Да ли ће она бити објективна, да ли ће утицати на даљу судбину покрајине? На ту тему активно дискутују руски медији. Преглед чланака објављених у њима представљамо вам данас.
Започињемо преглед мишљењем руског парламентарца Константина Затулина: Може се прогнозирати на 99% да ће Међународни суд у Хагу признати законитом одлуку косовских власти о проглашењу независности – изјавио је политичар у интервјуу издању АПН. По речима Затулина, Суд у Хагу је политичко оруђе, које ни у ком случају неће изаћи из оквира политичке одлуке донете на Западу. Признање законитости одвајања Косова, тврди експерт, омогућиће прозападним снагама у Србији да започну разговор о томе да је борба доведена до краја, све могућности су исцрпљене, и треба се помирити са околностима.
АПН такође наводи мишљење руског политиколога Валерија Хомјакова:
Међународни суд у Хагу налази се под снажним политичким притиском. Он ће рећи да је све било законито, да је реализовано право нације на самоопредељење и слично. Сваки другачији исход био би просто фантастичан. Највероватније је да ће се десити правно оправдање раније донетих политичких одлука, заснованих на претпоставци да су на Косову само Срби вршили убиства.

Комерсант, позивајући се на изворе блиске српском руководству, пише да у случају да суд призна косовску независност за легитиму, јасни план даљих дејстава Београд нема. Ипак у суштини, наставља издање, негативно мишљење Међународног суда за Србију може да буде за њу позитивније. У актуалном положају Косова оно ће мало шта изменити. Зато ће омогућити Београду да више не ставља косовски проблем на прво место у својој спољнополитичкој стратегији и у потпуности да се концентрише на процес интеграције у ЕУ.

... из Гласа Русије.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Uto Dec 08, 2009 6:40 am

slawen ::Чиме ће то србска власт да плати визе, одбацивање тужби и, ево сад ударају у клепетушу, одмрзавање прелазног трговинског споразума?
Косовом?
Српском?
Косовом & Српском?

Косовом, Српском & ...?

На теми "обнављање градива" хтео сам да постирам новинске чланке који су тријумфалистички пратили метаморфозу "Балканског касапина" у "Фактора стабилности", напоредо са извјешћем с'фронте.
Па ми мало иду жмарци уз кичму.
А модус операнди исти. Иста служба, иста земља, исти народ, иста Европа, што да се мења.

OK, mogu da razumijem oko Kosova, treba im da Srbija legne na rudu, da se odradi ta eutanzija i da se Evropa i ustrojena Srbija okrenu 'evropskim' vrijednostima.

Ali, RS? Da su htjeli, mogli su to zavrsiti odavno. Cemu onda sve ovo mrcvarenje?

Са друге стране, лично бих волео да се Војводина - регија у Србији препороди у Војводину - европску регију, са или без добросусетских односа са Србијом. У значењу са или без Србије.
Наиме, подигнуте обрве гледе осмоофанзиваца, предузетних босанаца, хрватских избеглица и иних реметилачких елемената по мирни суживот у оквиру осамостаљене Војводине, не узимају у обзир пословични прагматизам, егоизам и примитивизам који се тим групацијама приписује у њиховој апсолутној вредности, где се све те особине сливају у један нови квалитет - потребу да се етаблира и етатира као руководствени принцип.
Ако се осамостали, Војводина неће бити регија/државица Лала и Соса, већ Вјерица Радета и Душана Бајатовића. Плурал.

Pojasni ovaj dio, ako te ne mrzi.
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Dec 08, 2009 10:14 am

neprijateljska emigracija ::

OK, mogu da razumijem oko Kosova, treba im da Srbija legne na rudu, da se odradi ta eutanzija i da se Evropa i ustrojena Srbija okrenu 'evropskim' vrijednostima.

Ali, RS? Da su htjeli, mogli su to zavrsiti odavno. Cemu onda sve ovo mrcvarenje?
Мислим да је то заблуда.
Српска је у том погледу много виталнија и од саме Србије, а у сваком погледу тврђи орах од Косова из простог разлога што је то сасвим друга држава, са историјом бескомпромисне оружане борбе за сопствену егзистенцију, у поређењу са напуштеним Косовом и Србијом са гаћама на штапу.
Српска је територијално заокружена, са већинским српским становништвом и сопственом политичко-економском елитом, све оно што Косово није. Уз то, уставноправниположај Српске која није ни засебна држава, ни аутономија, уз сав наведени фактицитет даје јој неслућену еластичност у вођењу сопствене политике, која је до сада била компромитована искључиво захтевима за уступцима који су стизали из Србије.
Међутим, док опстанак Српске зависи пре свега од воље, да не кажем лудости њеног становништва (које не мањка, ту ти добар стојим), на ту вољу директно утиче Београд. Зато мислим да је у овом пакету визе - Стразбур - ПТП, који је српској власти био неопходан контратег руској војној бази у Нишу и Косово, али и уставне реформе у БиХ и статут Војводине, уз резерву да ту нешто можда још нешто спада, што ћемо тек видети.

neprijateljska emigracija ::
Pojasni ovaj dio, ako te ne mrzi.
Види, са ким год овде паметним да разговараш, он полази од претпоставке да су за осамостаљење Војводине заинтересовани Мађари и евентуално чарнојевићевски Срби, а да им непрелазну препреку чине: 1) побројани избеглице, колонисти и колонизацију пратећа економска емиграција, који су као су "најзатуцанији" Срби из Лике и Босне распоређени стратешки тамо где је мађарско становништво већинско (Сомбор, Суботица), 2) већинско српско становништво у Срему и југозападној Бачкој.
Међутим, свако ко тако посматра ствари пренебрегава чињеницу да су носиоци сецесионистичких идеја у Војводини управо нуспродукти побројаних категорија, те да је само мали корак који треба направити да то сада екстремистичко, постане већинско мишљење, у ситуацији када се оформи локална или регионална елита.
Па сетимо се само ко су били "аутономаши" и кога је Милошевић свргао "јогурт - револуцијом"?
Треба ли да пишем даље?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Dec 08, 2009 10:55 am

У суштини, терет скидања хипотеке Косова као неотуђивог-нашег-стуба & симВола државноправног интегритета, коју су владајућој гарнитури наметнули Милошевић и Коштуница, односно ментални склоп људи које су ова двојица окупљали, а који сада "природно" гласује Тадића, погодује тзв. српској власти, па се слободно може рећи да су визе искучиво унутрашња политичка жвака Србије, тема којом ће мобилисати евроентузијасте који нису нужно индолентни по питању Косова да се "обрачунавају" са еуроскептицима који су по дефиницији и најзагриженији поборници "колевке српства" (дал' се "српство" пише великим словом? стојећи?).
Иста ће се прича понављати по потреби, кад дође ред на Српску, .....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 09, 2009 9:30 am

Нас и Руса 300 милиона.

Ко се још сећа оног трагичног пожара у Новом Саду?
Ево, пре дан - два у руском граду Перму изгорео један кафић, и у њему 112 несрећних душа. Већа земља, више мртвих.

О чему се ради:
Клуб-ресторан „Хрома кобила“ налази се у историјском центру Перма. Ресторан је могао да угости истовремено око 250 посетилаца. Овде су се одржавали банкети, корпоративни ручкови, семинари, дечији празници. У самом клубу, како тврде на сајту „Хроме кобиле“ могу да приме 450 гостију. Површина — 500 квадратних метара.
Корисници сајта „Хроме кобиле“ истичу да су 80-90% посетилаца младе девојке. Мушки део публике сачињавају бизнисмени. Карта за улазак коштала је 500 рубаља, резервисање столова исто толико.

Са ким смо се ми ухватили....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 09, 2009 9:42 am

Да се са газдиних вратимо домаћим темама: похапшени проклети криминалци који су дирали Бранкицу.
Ко не верује да је србска полиција способна да се уФати у кост са високотехнолошким криминалом, нека чита [You must be registered and logged in to see this link.]
Сад су доказали да ја овде само у празно прдим о тамо некој свемоћној УДБИ, а да су у ствари то све радили неки болесници са фејсбука. Спонтано & самоорганиовано.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 09, 2009 9:53 am

Ко ради, тај и греши.
Јеби га, велики је то притисак и одговорност....
Важно је да се ипак каже истина, макар и на крају: [You must be registered and logged in to see this link.]

И ником ништа.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 09, 2009 7:05 pm

Ахахахахаха!
Ови људи не да ми више нису одвратни, не да су ми постали симпатични, већ бих им послао веш-лонац куване ракије!

[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Dec 10, 2009 9:41 am

И док првомајци кампују по српским пругама, знаковита рубрика "мој живот тамо" режимске Политике у пар задњих приопћења напушта позицију елегантног еуроскептика, само да би посела бастион србског националног бића & душе.
Те ми Срби ово, те ми Срби оно, те деда Васа, те баба Перса, те all about eleven, а данас и нешто из Канаде, ијекавштином.
Ова ми је ијекавштина посебице занимљива.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Dec 10, 2009 11:38 am

"- S druge strane, službena lica koja upale rotaciju ili sirenu bez potrebe biće kažnjena, osim disciplinskom merom, još sa 5.000 dinara - navode u Saobraćajnoj policiji."

Смрт!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Dec 10, 2009 11:51 am

Што сте се сударали - сударали.
Од данас, пошто је ступио на снагу нови закон о саобраћају, то више није могуће, а ни дозвољено.

Зато, за сећање, ево описа једне лепе саобраћајке:

Devetnaestogodišnji student medicine Abun Šeir Maher teško je povređen kad je na njegov automobil marke „fijat“ italijanskih registracija naleteo kombi. Od siline udarca oba vozila su prešla na suprotnu stranu kolovoza, a kombi je probio ogradu kasarne „Stepa Stepanović“.

Saobraćajna nesreća dogodila se juče po podne oko 14 časova u Kumodraškoj ulici. Prema izjavama očevidaca, vozača „fijata“, koji je izlazio sa obližnjeg parkinga, otpozadi je udario kombi za čijim volanom je bio Stefan K. (19). Od siline udarca „fijat“ i kombi prešli su na suprotnu stranu kolovoza, gde se automobil zaustavio na trotoaru, a kombi probio ogradu i završio u kasarni „Stepa Stepanović“. Grupa mladića izvukla je iz kola povređenog studenta, a zatim pozvala Hitnu pomoć, koja ga je prevezla u Urgentni centar.

- Išao sam iz pravca Kumodraža kad sam primetio da se „fijat“ uključuje. Trubio sam više puta i stao na kočnicu, ali je bilo kasno, udario sam ga otpozadi. Zajedno smo prešli u suprotnu traku, gde sam ja probio ogradu i stao - ispričao je vozač kombija.

Očevici sudara bili su i studenti privatnog medicinskog fakulteta koji su čekali autobus. Čuvari pričaju da su deca potrčala prema automobilu i počela da viču: „Nastrada najbolji student!“ Neke devojčice su i plakale.
Kako nezvanično saznajemo, mladić je prebačen u Urgentni centar, gde su lekari konstatovali da ima teške telesne povrede glave.

Нарочито ме се дојмио онај део када се и у најтежим моментима одаје признање знању и поштењу, тим темељним вредностима србског друштва.
У то име, живели!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Dec 10, 2009 11:56 am

А ако те у'вате да телефонираш са мобилнег, нећеш моћи да се извучеш лагањем:

„Мождани отисак” открива лаж
Тајне руских форензичара пред експертима МУП-а Србије: утврђивање истине снимањем промена у зеници и на основу термалног мапирања лица

Савремена наука је коначно доскочила криминалцима и њиховим лажним исказима – у Русији је развијен детектор лажи који је готово немогуће преварити. За разлику од класичног полиграфа, нови уређај ради на принципу такозваног можданог отискивања. Особа која се испитује носи електроде на глави које подсећају на својеврсну „капу”, а метода је заснована на регистровању промена електричног потенцијала у кори великог мозга које су последица – изговорене лажи....
... Током посете констатовано је да српска полиграфска пракса ни методолошки ни практично не заостаје за трендовима развоја методе у Русији, али да је Русија далеко испред у производњи полиграфа и развијању нових метода попут „можданог отискивања”. У МУП-у Русије ради 300 полиграфских испитивача (у приватном сектору их има око 2.000) наспрам осамнаест у Србији.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 30 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu