Pa posle nemoj da...

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Pa posle nemoj da...

Počalji  slawen taj Čet Sep 10, 2009 10:51 pm

Осврт на данашњи тисак:
У "Блицу" разоткривају - Prevarant obećavao posao, od građana uzeo 27.000 evra. Не, није неки функционер владајуће коалиције окривљен за митоманију, реч је о предузетнику који је "проналазио" посао очајницима којима се ова врећа гована намед Србија толико смучила да су се одважили пут Канаде или Новог Зеланда.
У истим новинама, у истој рубрици (хроника) прича о мотоциклисти олмост мојих година (?!) који се закуцао у трактор на релацији Алекса Шантић - Светозар Милетић.

Данашња "Политика" доноси Иринејеву реакцију на интервју који је владика Артемије дао том листу 08. о.м.
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 10, 2009 10:57 pm

neprijateljska emigracija ::

Ali ti rece da smo juce igrali pickasto ( mogu da se slozim) i da ti sve vise fali fudbalska Jugoslavija ( implikacija: tada je reprezentacija igala hrabro- e tu vec ne mogu da se slozim).

A da mi fali, fali. Kao i mnostvo drugih stvari iz tog perioda.
Ма нисмо играли пицкасто већ лоше.
Нисмо искористили Маракану напуњену роботизованим моронима, поклоњени го и играча предности од самог почетка утакмице.
Да су хтели и да им је било запело, Французи би то разбуцали к'о свиња масан џак.

Најјачи је био Џаја то исто поподне, на Студију Б, који је са презиром говорио о Доменеку и чак ликовао (то није никакав селектор, како их води, тако му и иде), нарочито увређен што Французи нису хтели ни један једини тренинг да имају у Београду.
Ономе су у бајбоку померили мозак. Или је већ раније био отишао у пичку материну, па то сад испољава.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Čet Sep 10, 2009 11:06 pm

slawen ::Да су хтели и да им је било запело, Французи би то разбуцали к'о свиња масан џак.

E jebi ga, ako ovo Francuzima nije bilo biti ili ne biti, ne znam sta jeste. A koliko sam vidio na raznim YouTube klipovima, krstene sanse nisu imali, a dobili su gol na poklon. Ako nista drugo, nasi su morali onaj penal da pretvore u gol.

A sjetices sa SP 90 da i to nasi puno bolji fudbaleri od ovih nisu mogli/znali.
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 10, 2009 11:09 pm

neprijateljska emigracija :: Ako nista drugo, nasi su morali onaj penal da pretvore u gol.

cheers cheers cheers cheers cheers cheers

Фале ми неки смајлији који се упишавају од смеха.
Пиле, јел' знаш ти нешто о томе?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Čet Sep 10, 2009 11:20 pm

slawen ::
neprijateljska emigracija :: Ako nista drugo, nasi su morali onaj penal da pretvore u gol.

cheers cheers cheers cheers cheers cheers

Фале ми неки смајлији који се упишавају од смеха.
Пиле, јел' знаш ти нешто о томе?

E sad vec ides u krajnost. Da se razumijemo, ne zamjeram ti ja karikiranje, ni podsmjeh - sve ja to postujem.

Ali,
najprije si rekao da smo igrali lose i da su nas Francuzi mogli isprasiti kao cilim, samo da su morali.

Onda je kazem da ne samo da su morali, a apsolutno su morali - matematicka neumitnost ( pogledaj raspored i tabelu), vec da su nasi bili nista vise losi, cak i razlog zasto su bili manje losi ( ne kazem i dobri) i ti pocinjes da se kezis.

Mis'im stvarno.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 10, 2009 11:36 pm

Са изазовом пенала си ме гурн'о преко ивице.
Јеботе, па значи у праву сам ја кад кажем да би било боље да су нама избацили голмана и наместили да Французи губе живце шутирајући нам пенал у 13. минуту?
Тад би им ... кеву.

А какав је то распоред који Французима не иде наруку?
Играју против Бразила?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pet Sep 11, 2009 12:06 am

slawen ::Са изазовом пенала си ме гурн'о преко ивице.
Јеботе, па значи у праву сам ја кад кажем да би било боље да су нама избацили голмана и наместили да Французи губе живце шутирајући нам пенал у 13. минуту?
Тад би им ... кеву.

Ja ni nisam rekao da bi bilo bolje - to je tvoja ideja. Ja sam samo rekao da mi nismo bili losiji od Francuza, cak po onom sto sam vidio ( 3 YouTube klipa, 2 sa fransuske televizije i jedan sa nase) da smo bili bolji. Bolji jer smo bolji ili imali igraca viska - ne znam. Nije ni vazno. Pogoditi ( a posebno poklonjen penal) treba znati, a to se racuna kao konkretno postignce. Pogledaj utakmicu ESP-YU na SP 82: Zajec obori igraca na 17m, sudija svira penal, Pantelic brani, ovaj naredi ponovno izvodjenje. Pogledaj utakmicu CZ-Borac BL u finalu Kupa ( najdrazi trofej :-) ), Milojevic se nedotaknut prostre u 16m, sudija svira penal, a Piksi masi. Borac umulja jedan gol i uzme Kup.

A prica da su Francuzi bili bolji i da su nam mogli otrest' ko fudbaler slinu, samo da su htjeli moze biti tacna samo u slucaju da su prodali utakmicu, u sta ne vjerujem. Jer da su bili bolji onda bi to i pokazali (ne nuzno i pobijedili - uvidjam tu razliku). A sto i jedan on njih nije pao u 16m? Jer su posteni? Ne, jer nijeda od njih bio u situaciji da padne. A nije, jer krstene akcije nisu sastavili, ni suta u okvir gola da upute.

Time ne kazem da nismo propustili debelu sansu da uzmemo tu utakmicu i rijesimo stvar ( poput Iznenadne Sile Koja Se Pojavljuje i Resava Stvar), ali to nije odlika samo ove generacije vec svih onoh kojih se sjecamo izuzev jedne. A i ta je sumnjiva.

Tako da mislim da si u najmanju ruku neprincipijelan. Da nisam fin ovako kao sto jesam, rek'o bi da lupas.

А какав је то распоред који Французима не иде наруку?
Играју против Бразила?

Uhmm, pa recimo to da sad daleko vise zavise od nas hoce li ili ne direkto da se kvalifikuju, plus sad ima teorijska sanse da ne odu ni u baraz? A ako odu u baraz, tamo ih moze docekati recimo Rusija ili Njemacka?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pet Sep 11, 2009 5:59 am

Neka dobra dusa je na YouTube stavila cijelu utakmicu, pa odgledah.

Jeste da smo ih previse respektovali, ali igralo se na rezultat, a to je ono sto se pamti. Pa iako je sa igracem vise, meni je prihvatljivo. Treba znati da smo mi ipak klasa ispod Francuza i razumijem Anticevu taktiku.

Dvije zamjerke, jedna u samoj postavci: igramo bez sredine u obrani, odnosno prepusamo im taj dio terena, a ne bi trebalo. Nasi prednja linija bi u obrani trebala da pritisce njihovu sredinu monogo agresivnije.

Drugo, sto je do igraca: ne iznosimo loptu nakon odbranjenog napada kako treba, pa dva puta branimo isti napad.

I uprkos tome, Francuzi nisu sastavili nijednu izdradjenu akciju izuzev jednom prodora Henry-ja kad se otrpilike sa centra stustio u nasih pet metara, ali srecom Anelka nista nije uradio. A da smo kojim slucajem igrali otvorenije, jedna takva kontra i zdravo djaci.

Inace onaj komentator je idiot, a Pantelic je ipak fudbaler, pa mu nije za zamjerti. Ako nista drugo, barem sam se smijao onim krikovima cijelu utakmicu.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 11, 2009 7:15 am

Полако.
Увиђаш разлику у својој дискусији, онда кад знаш о чему причаш. Можда, кад би погледао снимак још једном, можда би било још боље.

Свеједно, да наставимо:
ЕП 1984.
У Француској.
Ми у групи са Француском. Кажеш, дебакл. Хм... Обрусиле нас Белгија и Данска, Французи који су на крају и били победници нису имали разлога да запињу у задњој утакмици у групи против нас, сем оног најважнијег (да непоражени дођу до пехара, али не због статистике, већ зато што би себи створили пукотину у мозгу кроз коу би се провукао Португал), ми растерећени јер смо спрцали све шансе да идемо даље.
Јеси ли гледао ту утакмицу?

Jер си, претпостављам, сувише млад а да би се сећао Дитера Милера...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Sep 11, 2009 1:07 pm

slawen ::Фали ми поштовање своје химне.
Фали ми домаћа лига, да вреди чему. Која би заправо морала да буде регионална, јер ће српска лига увек бити само српска.
Фале ми играчи који су играли у домаћим клубовима довољно дуго да их упамтим.
Овако репрезентација не припада свима нама, већ тамо неким Терзићима и Караџићима, који су се снашли.
Много је ту ствари.

Деда, схвати једну ствар - макар да имамо и лигу која *ебе кеву енглеској и шпанској, макар да нам је репрезентација "смрт у дискотеци", да прождире противнике и претвара их у месни нарезак, ти и даље не би поштовао своју химну. Јер то нема везе с тим. То има везе с тобом. Ти више никада нећеш бити млад и не-циничан да волиш своју химну. Нот ту меншн шта мислиш о нама који је волимо, поштујемо, чак и слушамо на ајподу. И који смо морони на Северу. Само још једно питањце: држиш ли да су сви ватрени навијачи свијета, који воле своје репрезантације, морони, или ексклузивно право на то имају навијачи Србије? На Маракани?
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 11, 2009 3:15 pm

Tебе мала чекам код Артемија.

Женско и фудбал...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Sep 11, 2009 3:19 pm

Стварно не разумијем шта си хтио рећи у првој реченици. А у другој реченици се као шалиш у фазону хомо балканикуса, јел?
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 11, 2009 3:37 pm

Да.

Како не разумеш?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pet Sep 11, 2009 3:41 pm

slawen ::Полако.
Увиђаш разлику у својој дискусији, онда кад знаш о чему причаш. Можда, кад би погледао снимак још једном, можда би било још боље.

Свеједно, да наставимо:
ЕП 1984.
У Француској.
Ми у групи са Француском. Кажеш, дебакл. Хм... Обрусиле нас Белгија и Данска, Французи који су на крају и били победници нису имали разлога да запињу у задњој утакмици у групи против нас, сем оног најважнијег (да непоражени дођу до пехара, али не због статистике, већ зато што би себи створили пукотину у мозгу кроз коу би се провукао Португал), ми растерећени јер смо спрцали све шансе да идемо даље.
Јеси ли гледао ту утакмицу?

Sta je zapravo tvoja poenta?

Da gledao sam, sve mi je to kroz maglu, ali mislim da je na toj utakmici Piksi debitovao ili dao prvi gol za reprezentaciju, tako nesto. MIslim da smo poveli, pa su nas Platini, Zires, Tigana i drustvo sitgli i prestigli na kraju. E sad, da li je bila vece blamaza u prve dvije ili u zadnjoj utakmici, uopste nije bitno. Dal' to mijenja cinjenicu da smo taj turnir izduvali herojski ( jednako kao i SP2006)? Ne, to je tehnikalija koja ne mijenja sustinu.

Oh and BTW, na to prvesntvo smo otisli ispred Bugara u buklvalno zadnoj sekundi ( Radanovic). To je utakmica gdju su protivnici stvarno mogli da nas pocepaju kao svinja mastan dzak ( za razliku od ove juce), ali su Bugari bili aljkavi Balkanci pa nisu ( sjetices se Delicevih komentara: "Simovicu, Simovicu").

Da, zuzeo sam stav na onovu sazetih informacija koje stanu u 5-minutni klip, pogledao utakmicu i samo se ucvrstio u svom stavu. Mi smo odigralili na rezultat, mogli smo i agresivnije, ali rezultat je ono sto se racuna. Postavka taktike kao i u zadnjih 30 godina kad se igra protiv favorita. S time sto smo ovaj put uzeli bod.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 11, 2009 6:30 pm

Пази овако, ово ћу да испричам само једном, али ће после тога све да буде јасно и теби и Врлојакој.

Мој покојни отац био је сраствени звездаш, док је његов рођени брат, мој стиц Милојко био не мањи партизановац. Пошто су обојица били у структурама и тако то, јасно ти је у каквој зихерашкој атмосфери сам ја растао, где су се и клупске боје пажљиво бирале, тако да увек неко добија.* Зато ја нисам имао онај пресудни квалитет потребан да постанем велики сликар или револуционар, али то је већ друга прича.
Тако се ја тог времена, гледања преноса недељом и одлазака са старим на локални стадион сећам као догађаја који су ми били углавном неинтересантни, јер у то време нисам себи ни могао ни смео да признам да ми се све то прилично гади, али сам зато осећао отворену аверзију према својим школским друговима који су пратили спорт, знали све резултате и чак играли спортску прогнозу (која је, будући да је у себи садржавала и елеменат коцке, чинила да ми ипак буду мало прихватљивији - лепота порока).
Али, све би се променило кад би се њих двојица, то јест наше две породице састале да би гледали заједно неку утакмицу, дерби посебно.
Та атмосфера, тај осећај који сам тада имао ми се чинио неописиво значајним, вредним и мал'не драгоценим.
Иако су они и тада мислили на резултат, ја сам гледао игру, игру на терену и игру међу нама пред тим јединим телевизором у кући, то је био део који недостаје и који је савршено се уклопивши чинио да један фантастични механизам међусобних односа започне свој нечујни рад.
О томе ти и сад причам.
Бомбардујеш ме овде подацима, чињеницама и статистикама и моја капитулација изгледа неизбежна.
Ти причаш о квантитету. О резултату игре.
И то је вероватно сасвим у реду.**
Ја причам о самој игри, о квалитету.

Да бих био још јаснији, цитираћу проф. Андрију Гамса из његове сјајне, премда контроверзне књижице "Друштвена норма". Замени само реч норма речју фудбал и - ето; добро, можда не само то, али ви сте ретко паметни саговорници, схватићете шта сам хотио рећи:

" Нас, међутим, интересује појам норме као друштвеног правила. Норма и у том смислу има везе са појмом норме у претходном значењу, јер тежи да се држи просечног мерила, узора у успостављању и регулисању одређеног друштвеног понашања и односа. Ипак, велика је разлика између та два појма. У првом случају норма има у виду постојеће стање, тј. оно што јесте. У другом случају норма циља на оно што треба да буде, на унапред предвиђено, пожељно стање. У првом случају норма изражава квантитет, у другом (специјалан) квалитет; у првом случају изражава математичке, или бар статистичке, квантитативно мерљиве вредности, у другом случају изражава другу врсту вредности, друштвене или моралне вредности одређене или бар одредиве по нарочитој квалитативној скали..." (овде на крају се ипак зајеб'о, квантификацијом квалитета, али је то можда учинио и у знак добре воље и помирења, као што ја сада чиним пружајући руку другу Емиграцији и признајући му да о фудбалу појма немам, али бих ипак имао и ту нешто да кажем; тиме подвлачим чињеницу да Пилету нисам отписао као "гробар с'југа", иако ме сврбели прсти невиђено, па тражим и да се та околност посебно цени).

* На пример, мој деда, који се борио у церској бици, али се опасно разболео при повлачењу ка Албанији од неког тифуса (што само по себи изазива подозрење) није био носилац Албанске споменице, али је претекао жив, док је његов брат од рођеног стрица погинуо. Током 2. св. рата деда се као патерфамилијас није опредељивао испред фамилије све до 1944. године, кад је једног сина (мог оца, још дечаком) послао у партизане, иако су им Немци попалили све још '41 и убили му другог сина, да су цео рат провели у земуницама које су неке рупе у земљи и да му је за сво то време силно досађивао сопствени шурак који је био четнички војвода тражећи да му да бар једног (поред убијеног имао их је још тројицу) сина у војску. Тај очев ујак, пак, командовао је оцем дединог будућег зета, кога из тог времена нико не памти по добром, али који се после рата покајао и прилично фино прошао, можда захваљујући и томе што му је рођена сестра била носилац партизанске споменице 1941. године и која је скоро цео рат провела у немачком заробљеништву.

**На твојој страни је и аргумент да су сви у фудбалу твоји истомишљеници, то јест, да је мој став исправан, онда би сви фудбалери и њихови тренери и председници фудбалских савеза на ту ствар гледали као ја. Ја бих ту могао да приговорим да је мало оваквих као ја, да је мало чак и оних који мисле као ја и да стога имамо паметнија посла од фудбала, али би то било баш ниско. Зато нећу.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pet Sep 11, 2009 7:20 pm

Sta da kazem, bolje se snalazim na terenu konkretnog, nego apstraktnog.

A tanka je linija sto razdvaja oprezno od kukavickog u fudbalu, a vjerovatnu i u zivotu. U fudbalu, kao i u svim kolektivnim sportovima uspjeh se gleda primarno kroz krajni rezulat. Stremljenje ka idealu ( u tvom slucaju igra postavljena bez kompromisa i otvoreno) ideala radi, a bez ostvarenog rezultata je moralna pobjeda koja meni ne vrijedi. Ni kao ucesniku, niti kao posmatracu.

Ponavljam se, ali cilj u takmicenju je rezultat. Zato se i zove takmicenje. Takmicenje moze biti i umjetnost i ja volim kad se to preklopi, ali mi nije nuzno ako imam vested interest. A slucaju Srbije imam emocionalni ulog ( o racionalnosti istog i razlozima za isto mozemo). Umjetnost trazim kad gledam Ligu Sampiona izmedju dva tima za koje me bas briga.

Spominjes licne razloge zasto pratis igru a ne rezultat. Volis da u igri prepoznas kvalitete koje i sam vjerovatno imas, sta ja znam, eto taj trazeni iskorak od onog "kako jeste" do onog " kako treba". I to je super. Problem, i to je ono sto sam ja pokusao da ukazem, da tog zamisljenog ideala nije bilo ni u periodu za koji rece da ti nedostaje. Igralo se oprezno, cak i otvoreno kukavicki i tada ( taj tvoj kvalitativni element). Pride su i rezultati izostali ( meni vazniji kvantitativni element).

To je ta nedosljednost koju sam ja prozvao, bez podsmjehivanja onome sta ti u fudbalu cijenis. Jer ono sto ti u fudbalu cijenis je jednako legitimno (misplaced, but still legitimate), kao i moje. A i vrijednosti koje ja cijenim ( igranje na rezultat, iako itekako cijenim umjetnost u igri- zato fudbal gledam i kad mi nije vazan rezultat) mogu da se poklapaju sa vlastitim karakterom (ili onim elementima za koje bih volio da ih sadrzi): pragmatizam, izbjegavanje nepotrebnog izbora, igranje na sigurno.

I pri tom ne mislim da su moji moralni minimumi ispod onog sto "jeste" ili sto bi "trebalo biti". Dosadno? Da. Nemoralno? Ne.

E da, uopste ne smatram sebe kako fudbalskog znalca.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pet Sep 11, 2009 7:26 pm

slawen ::
**На твојој страни је и аргумент да су сви у фудбалу твоји истомишљеници, то јест, да је мој став исправан, онда би сви фудбалери и њихови тренери и председници фудбалских савеза на ту ствар гледали као ја. Ја бих ту могао да приговорим да је мало оваквих као ја, да је мало чак и оних који мисле као ја и да стога имамо паметнија посла од фудбала, али би то било баш ниско. Зато нећу.

Opet, u redu je imati manjinsko misljenje i traziti ono sto drugi na tom mjestu ne traze. Ja s tim nemam izrazit problem, ali to ti je onda zaludan posao.

Preporucio bih ti skokove u vodu. Ili gimnastiku.

Bez zajebancije.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 11, 2009 7:57 pm

Сјајно.
Замисли мене са вијачом, у партеру.

Јер, ко би ме иначе разликовао од коња (с хватаљкама).
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 11, 2009 8:11 pm

А имам ја једног друга са којим сам редовно пре играо тенис кад смо били момци и који се био одселио за Британију , то му је ваљда Лондон, а после фијаска са повратком у ослобођену и одемокраћену Србију у Швецку.
И бане он тако једном на пар дана овде и кажем му ја јеси ли за једну партијицу к'о некад, па одемо на некадашњи терен Дома ЈНА где је некад било тартана и око основне линије, а не само по центру и каже нама дежурни како нема ни мрежицу, нема везе, не треба нама то, како ћете бре људи без мрежице - гледај само сине.
И ни једном се нисмо нашли да је један рекао нец или аут, а да се онај други успротивио, и није то било неко педерско подилажење и да се не замерамо, већ смо тачно знали кад је лопта добра, а кад није, али немам појма који је био резултат, јер ми никад није било јасно зашто прво по петнаест, па онда по десет, а и нисмо бичли ту да меримо чији је дужи, него да се дружимо, ово друго иде добро само кад изостане оно прво, мада су кажу највећа пријатељства у ствари израз најдубље мржње.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Sep 12, 2009 8:42 am

Мислим да је вредно још ових редака:

Елем, нисмо ти и ја на супротним странама једне исте приче, ми смо само забраздили у искључивост по питању шта је било пре, кокош или јаје. А дотле смо дошли јер нисмо причали о утакмици рвацка - Енглеска, већ о овим нашим слепцима.
Види, да је само резултат битан, а не и игра, онда би се правила игре брзо променила, зар не? Или уопште не би било игре, чему игра, дај неке машине да измеримо ко може јаче да шутне и оставимо тренерима да решавају тестове из тактике, хајде да то препустимо компјутерским симулацијама или једноставно да бацамо новчић.
Сећам се олакшања са којим је свет дочекао победу Бразила над Италијанима који су играли чисти антифудбал, у финалу СП '94. Јесте било на пенале, али бар није победило оно срање, које би после тога постало обавезујући модалитет, једино прихватљив, јер, забога, доноси резултат. После тога су чак и сами Италијани одустали од антифудбала, односно свели га на разумну меру и поправили своју лигу једно петсто пута.
Слично је и са холандским тоталним фудбалом.
Ја нисам ламентирао над неким добрим старим временима, нити сам од ових наших преплаћених гегула у копачкама тражио да изводе фузбалске бравуре, мени је само било љигаво то куловскокукавичко развлачење пите по терену које је указивало пре свега на неспособност, а после и на огромну етичку рупу, која може да буде пресудна. Зато сам написао да ми (парадоксално, или тачније, да је дотле дошло) почима недостајати репрезентација СФРЈ, јер би они играли бар прво полувреме, и од њих нико није ни очекивао да ће после 2:0 против Француза или Немаца успети да не изгубе.
Не заборави, све почиње као игра (клинаца у дворишту, док јуре лопту).
А ти, Пиле чикино, види зашто сам употребио еуфемизам "роботизовани морони" гледе масе српских навијача, која је прво звиждала француској химни, па кад им на видео-бим-бум пустило БоТу како истој аплаудира, е, онда, ако то нареди гос-н прецедник, онда ћемо и ми да пљешћемо... и даље се у томе препознајеш?

А сад одох да скачем са трамбулине.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sub Sep 12, 2009 10:45 am

То је психологија масе. Што и даље не значи да су роботизовани морони. А препознајем се, олрајт. Када сам живјела у Београду и ишла на утакмице (како је тек тада било јадно и тужно, али Звезда је Звезда) - па два дана послије утакмице причала сам оним "моронским" навијачким гласом и одговарала у тону пјесама. Па опет...
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Uto Sep 15, 2009 6:41 am

slawen ::Види, да је само резултат битан, а не и игра, онда би се правила игре брзо променила, зар не? Или уопште не би било игре, чему игра, дај неке машине да измеримо ко може јаче да шутне и оставимо тренерима да решавају тестове из тактике, хајде да то препустимо компјутерским симулацијама или једноставно да бацамо новчић.

Ja nisam ni rekao da je samo rezultat bitan, mada svima onima koji imaju emocionalni ( ili monetarni - "bwin") ulog rezultat jeste najvazniji. Stil/ljepota igre je ili utjesna nagrada kad rezultat izostane ili slag na tortu kad se rezultati poklope sa igrom.

Ili mislis da se iko od onih koji navijaju za Zvezdu odrice Barija, samo zato sto smo za 120 minuta pet puta presli centar ( od toga tri puta kad su mijenjane strane )?

Navijacima Olimpika preostaje da se sjecaju kako je njihov tim sabio protivnika u 16 metara i da preklinju zlehudu srecu (ili pak nedostatak sposobnosti da se ubode sa 11m - zaboravih da se sjetim imamo li konsenzus po tom pitanju?).

A onim neutralnim- oni su zaboravili ko je uopste i igrao. Kao sto bi vjerovatno i da je igra bila spektakularna.

Сећам се олакшања са којим је свет дочекао победу Бразила над Италијанима који су играли чисти антифудбал, у финалу СП '94. Јесте било на пенале, али бар није победило оно срање, које би после тога постало обавезујући модалитет, једино прихватљив, јер, забога, доноси резултат. После тога су чак и сами Италијани одустали од антифудбала, односно свели га на разумну меру и поправили своју лигу једно петсто пута.

Sto pak nije smetalo Grcima da prije 5 godina uzmu EP upravo igrajuci oprezno i povuceno, na to da prime gol manje, a ne da postignu jedan vise.
Taj i takav stil ti je kao gerilski rat, da ne kazem terorizam. Asymmetric warfare for those who cant handle a full scale war. Pa ako dobiju, onda bombasi samoubice postaju narodni heroji. A ako izgube, barem nisu svi pobijeni.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Sep 15, 2009 1:21 pm

Емиграцијо, веома сам задовољна овим што си написао. Да не кажем да си ми отео реченице из уста.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Uto Sep 15, 2009 3:31 pm

врло_јак_тим ::Емиграцијо, веома сам задовољна овим што си написао.

Tu sam da zadovoljim. ⭐

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Sep 15, 2009 3:39 pm

Поздрављам, поздрављам!
ВЈТ
Admin