Aj' jopet

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Aj' jopet

Počalji  Admin taj Sub Jul 11, 2009 6:06 pm

Огромни опанак тешко се спустио на наш мравињак.
Ко га јебе.
Admin
Admin

Broj poruka : 3
Datum upisa : 11.07.2009

http://unija.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ taj Sub Jul 11, 2009 9:07 pm

Ко га јебе индиид. Само што ми жао оних великих мисли са форума... 🇳🇴
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 11, 2009 9:18 pm

Кућа на песку.
Лепо сам ти рек'о да је све то само привремено. На самом почетку, пре једно три-четири године.

Зато сам оно стварно добро сачувао за ово овде.
Размишљам, дал' одмах да ударим катанац, да нико више не може да уђе. Или да понекад погледам кроз шпијунку...
slawen

Broj poruka : 5758

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sub Jul 11, 2009 9:22 pm

Ма не закључавај, има оно двоје-троје, што су вјечито били нерегистровани и читали - греота ради њих.

Елем, баш ми је мило што се опет видимо.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 11, 2009 9:24 pm

Можда је тренутак да признам.... Сачувао сам mind game. Морао сам да га укоричим, прирастао ми некако био за срце.
А и ти си нас цитирала којекуде.
lol!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 11, 2009 9:31 pm

Свиђа ми се овај смајли: pig
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 11, 2009 9:36 pm

У сваком случају, имаћу чиме да се играм пар наредних дана, да ви'ш само колико дугмића има ова "скрипта".
А ти књигу у шаке.
И напиши нешто лепо, за насеље. clown
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sub Jul 11, 2009 10:04 pm

Сачувао си мајнд гејм - браво. То је била твоја омиљена тема.

Ево, сједам и књиге су ми у шакама. А ако буде било потребе - зваћу те у помоћ.

Мени се, на примјер, свиђа овај смајли: Suspect Биће да то много говори о мојој сумњичавој природи... :)
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 11, 2009 11:19 pm

.... што ће рећи да крме говори о мојој.
Тц, тц... 🇳🇴
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 11, 2009 11:22 pm

Него, сад гледам: Обама и ганци.
:lol:

Па се сетих оног вица: чега се Цига највише боји, на слово "д"?
Д'умре.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sub Jul 11, 2009 11:46 pm

slawen ::.... што ће рећи да крме говори о мојој.
Тц, тц... 🇳🇴
:lol:

То си ти рекао...

Шта бијаше Обама и ганци? Нека тема са Мајнд гејм?
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 12, 2009 10:16 pm

Ма јок.
Да не би било забуне убудуће, потрошићу недељно вече да поново поставим то чудо.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jul 13, 2009 9:49 pm

Назови ме болесним, али волим с'времена на време да одем у манастир Враћевшницу, да седнем на застрту клупу у припрати црквице Св. Ђорђа, наслоним се леђима уз надгробну плочу некадашњег владике жичког, док ми увек нека друга од сестара приповеда о Радичу Поступовичу који ту, зидањем храма, захваљиваше Богу што се жив вратио с Косова кад бољи изгибоше, па да прекрстим ноге (или руке на грудима) и ишчекујем неизоставну, благу, али бескомпромисну критику због тог просташтва у кући господњој. И кад ме после тога ипак послуже слатким од рибизли.
Често ме почаствују причама о томе како је неки човек слао сина јединца у војску, па угостио родбину и пријатеље на неки велики празник и због тога му син погинуо, или како је други човек сину јединцу славио рођендан на дан усековања Св. Јована Крститеља, па кад секао торту....
Волим да видим одраз неописивог унутрашњег мира у њиховим очима, док причају те грозоте.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Jul 14, 2009 2:11 am

Драги деда, то ти се, ако ниси знао, у овим мојим круговим назива казнено-поправном теологијом. Истина, то смо тако крстили у шаљивом расположењу, па остаде. Ја не знам у чему је за тебе извор насладе у тој активности, до ако није заправо твој цинизам. Јер, одлазак на таква мјеста и слушање таквих прича није далеко од одласка у психијатријске установе. Иако можда ово звучи исувише окрутно.

Имамо и ми један такав примјерак - манастир Дужи. Дивно мјесто, а приче од бајке до хорора. Но и бајке су прожете пријетећим тоном и укусом римокатоличке вјечите кривице која виси у ваздуху: ако будеш то и то, десиће се то и то. Али шта да радимо - тако су се некада васпитавали људи и таква је њихова вјера. Тужно, али истинито.

Ето, нисам те назвала болесним. Само ако тамо одлазиш ради увијек исте опомене да не прекршташ ноге или да слушаш о томе како је једном отпала рука када је принио боцу имлековог јогурта устина у петак (а није била трапава седмица) - е запитај се, јуначе... pig
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jul 14, 2009 9:48 am

Прво, не прекрштам увек ноге, ја сам мало инвентивнији него што ти мислиш, има ту широк спектар разних прекршаја дисциплине, од држања једне руке за леђима (благо савијене у лакту!) до пипања иконостаса. Имам утисак да чак ни не морам посебно да се трудим, те ствари ми некако иду од руке, увек ће добре сестре наћи нешто што нисам правилно урадио. Значи да сам зрео за казнено-поправну теологију (сјајан израз).
Али
Менсечини да ту има нечег више од заточења у времену: страх од Бога и осећај кривице су обавезни састојци хришћанске вере, чак сам сигуран да је негирање огромног значај та два елемента богохулно колико и лепљење тапета на Свете враче или Петровдан.
Приврженост ритуалима до најситнијег детаља, прихватање живота на земљи као божје казне и апсолутно одбијање идеје да човек умом утврди природу Бога, а камоли да се постави изнад Бога и каже "Бог је добар"..... иначе наступа расуло, или наступа ово што имамо.
Или сестре негде греше?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Jul 14, 2009 10:34 pm

Добро, значи волиш држати руке на задњици, прекрштати ноге... Добро, пипкање иконостаса - само да не пипкаш што друго. А то што ће сестре да ти увијек пронађу нешто што није у реду - па наравно, деда, то је читава њихова мисија. Тц, тц, тц... 🇳🇴 ти ипак ниси сконтао шта је суштина "казнено-поправне" теологије. Суштина је да стално гањаш неке људе што су безобразни, некултурни, што се не клањају до пода пред иконама, што не носе хрке од одјеће, него се облаче нормално, итд, и томе слично...

Менсечини да ту има нечег више од заточења у времену: страх од Бога и осећај кривице су обавезни састојци хришћанске вере, чак сам сигуран да је негирање огромног значај та два елемента богохулно колико и лепљење тапета на Свете враче или Петровдан.

1) Страх од Бога (у смислу као кад се дијете плаши бабароге или одрастао сујевјеран човјек кад се плаши "овна-говна" зато јер је шишо косу у суботу, а сјекао нокте у уторка (а турке сјекао сриједом) - то нема везе са страхом Божијим, што је нешто сасвим друго. У страху Божијем страх није плашење, већ љубав и поштовање. То је мало језичка заврзлама. Као "сиромашни духом" која се тумачи код многих као "ретардирани". Красно.

2) Осјећај кривице има велику улогу у римо-католичкој теологији, тј. вјери, тј. практицирању исте, тј.тј.тј. у васпитавању. У Православној Цркви - НЕ. Дапаче, имати сталан осјећај кривице је психијатријски феномен и духовно врло штетан. А покајање је друга ствар.

А то што те сестре налазе нарочиту насладу у тим причама - то су неука, погрешна, примитивна тумачења суштинских ствари најперифернијима.

Оне не гријеше некада, оне углавном стално гријеше, рекла бих. Какав промашај!
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sub Jul 18, 2009 2:39 am

Добро, деда, шта је ово сад? Отвориш нам нови собичак (при кафанчету) и онда нестанеш. Хм, јавља ми се да ме можда вараш с неким другим форумом - бољим, љепшим, етаблиранијим, и СТАРИЈИМ. Факинг хел! :face:
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 18, 2009 2:45 am

Свашта.
Ево ме.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 18, 2009 2:48 am

А где си ти?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 18, 2009 2:57 am

Оно, није да нисам навикао код жена на ту strike first тактику, али сам од тебе ипак више очекивао...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 18, 2009 3:02 am

Или да кажем "first strike"?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 18, 2009 4:48 pm

Имао бих за тебе неколика питања.
Кад сам љубопитљив.
То око религије, те финесе и детаљи у којима се скрива Бог, то је једно.
Друго, ти имаш искуства са тим међународним организацијама, како стојиш с УНИЦЕФом?
Јел' се беше они баве заштитом права деце? Имаш ли кога тамо?
То су два, за почетак.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 18, 2009 7:22 pm

Путин Обилић (Kingstown, Serbia, onomad)

[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Ned Jul 19, 2009 1:07 am

slawen ::А где си ти?

Као прво ту сам, југ, море и то.

Оно, није да нисам навикао код жена на ту strike first тактику, али сам од тебе ипак више очекивао...

Да, ја сам чула да неке жене постављају та питања, али како ја нисам та жена, онда је ово, дакле, добар начин да провјерим да ниси случајно опет у оном Бечу, Будимпешти, Новом САду и тим 🇳🇴 мјестима-немјестима... (за твоју информацију, ако сам икада помислила да поставим страјк фрст питање, ја сам обично "запаљивала" без питања - па нисам ја под шатором рођена, деда бре!)

Или да кажем "first strike"?

Може и то. Само нам то мијења питањце, јел.

Имао бих за тебе неколика питања.
Кад сам љубопитљив.
То око религије, те финесе и детаљи у којима се скрива Бог, то је једно.

А које је питање?

Друго, ти имаш искуства са тим међународним организацијама, како стојиш с УНИЦЕФом?
Јел' се беше они баве заштитом права деце? Имаш ли кога тамо?
То су два, за почетак.

Са Уницефом још нисам имала блиски сусрет. Да, они се нешто баве тим питањима дјеце, али ти тамо никога немам. Ово што знам све окорјели одрасли који се не баве правима никога живога! Ајде даље - битно је да си ти ту, јел!
bounce
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 19, 2009 9:44 pm

врло_јак_тим ::

А које је питање?

Па оно које сам већ покренуо: негирање греха као узрок краја цивилизације какву смо (ми времешнији) знали.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu